Jump to content
Dogomania

samoyed- którą hodowlę wybrać ?


Yellonek

Recommended Posts

Znajoma chce Samoyedkę.. którą hodowlę wybrać ?.. Macie jakieś doświadczenie na Polskim rynku która to pseudohodowla a która faktycznie hodowla do polecienia? Zależy Jej na zdrowej przede wszytskim psychicznie suce.. ktora z dzieciakami i dominującym ich ojcem nie ebdzie miala zadnych problemow: )

Link to comment
Share on other sites

Cześć! Ja niestety Ci nie poradzę, a co do tego forum to niestety... panują tutaj bardzo dziwne relacje jeżeli chodzi o psy innych. Ja zostałem przywitany bardzo nieprzyjemnie... niestety, ale jak to grono właścicieli super-psów trzyma sie razem, a najlepiej nie powiększać stada szpiców, czy innych o kolejne egzemplarze... bo jak to? rasa tak czy siak będzie bardziej popularna. Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Nie, spoko, wszystko z Tobą w porządku. Pamiętaj, że tylko zdrowe ryby płyną pod prąd. A użyteczność forum? No przecież jedynym prężnie działającym działem jest temat "Wyniki z wystaw", w którym wklepywane są stawki, niekończące się gratulacje i zdjęcia własnych psów. Po co to komu? Widać takie miejsce jest zdecydowanie bardziej potrzebne niż tematy związane z hodowlą, zaprzęgami, wzorcem, weterynarią czy po prostu czerpaniem radości z relacji pies-człowiek.

Najlepsze Samojedy, pod każdym względem, ma Anka z hodowli Chatanga. Uderz do niej, powinna Ci pomóc bo sympatyczna z niej osoba.

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Dzięki bardzo.. chyba zacznę znów wierzyć w to miejsce i ze nie jestem jedynym mamutem:" )) czy ta hodowla jest z wawy ? ...znajoma mieszka w wawie i chociaz bylo by prosciej podejrzewam, ze po odpowiedniego dla Niej i rodziny szczeniaka pojechałaby dalej: )

..pozdrawiam też stare znajome nicki: )... dyliżans: ))

Link to comment
Share on other sites

[quote name='flashka-g']ja tez polece Chatange;] sama mam pypcia na taka biała kulkę od niej;)[/quote]

Flashka, super powiedzenie, rewelka. A jak Ci na następnej wystawie powiem, że mam na Ciebie pypcia to co mi zrobisz? ;)

Yellonek: Dyliżans tu nie zagląda, bo się przeniósł na Stake-out. Tam go dopadnij, ucieszy się :)

Link to comment
Share on other sites

hm.. wlasnie porozmawialam ze znajomą.. odnosnie polecanej hodowli... hmmmmmm... i znajoma mi mowi, ze robila głeboki wywiad środowiskowy... z ktorego wynika, ze w/w hodowala i Pani Ania.. miala jakies problemy ostatnio.. tzn padł Jej cały miot .... no dziwne dziwne jak dla mnie.. a moze to standart w hodowlach ???? :) .. bo ja osobiscie bym sie mocno i gruuubo zastanawiala ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='HUSKYTEAM']O, chyba poprzedni post poszedł z niemojego konta ;-) Nic to, w życiu ponoć ważny dobry humor, jak powtarzają pracowniczkom Biedronki pracowniczki działu płac.

Pzdr[/quote]


no ale powiedz czy te białe kuleczki nie sa przesłodkie jak lukierki:):) nigdy nie moge sie napatrzyc na te pychole- szczegolnie psiaków od Ani. Samoyed to zawsze bylo moje marzenie.. zaraz po siberianie wiec pora by było je spełnic;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NigdyNigdy']Sugeruję osobisty kontakt z Anią- udziela się na tym forum pod pseudonimem bodajże Chatanga, właśnie.
Jest osobą na tyle porządną, że z pewnością odpowie na wszelkie pytania- lepsze to niż spekulacje na publicznym forum.
Powodzenia.[/quote]


Popieram najlepiej napisac mail czy zadzwonic;)

Link to comment
Share on other sites

Ania nic nie ukrywa wystarczy się zapytać, a nie domyślać i wyciągać błędne wnioski. Na forum samoyedów jest każdy mile widzany i na pytania chętnie odpowiadamy. A hodowle można wybrać samemu kierując się linkami . Bo co doradzić jak ktoś chce super samka za 500pl?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 months later...

wcześniej nie będę mogła poświęcić wystarczająco dużo czasu psu, a chciałabym spróbować pójść w kierunku dogoterapii. To wymaga dużo pracy i czasu. Ale za to przez ten rok będę miała dużo czasu żeby się jak najwięcej dowiedzieć o samej dogoterapii i o wychowaniu i pielęgnacji psów. Trzeba być w końcu odpowiedzialnym właścicielem/przyjacielem :). Nie mogę się już doczekać, ale za to mam szansę załapać się na pierwszy miot po przepięknym i kochanym psiaku który jest jeszcze juniorem :)

Link to comment
Share on other sites

Jest forum samoyedzie - nie wiem czy moge podac tu jego adres - ale spróbuje; [URL="http://www.samoyed.pl"]www.samoyed.pl[/URL] . Na nim spotykaja sie właściciele samoyedów jak i sympatycy rasy i hodowcy także. Jest również baza danych o samoyedach - w trakcie tworzenia - [URL="http://www.info.samoyed.com.pl"]www.info.samoyed.com.pl[/URL] - na której dowiesz sie o planowanych miotach, o wynikach badań na dysplazje i o wynikach badań oczu psiaków ujetych w bazie a uzywanych do hodowli.
Polecam, zanim zdecydujesz sie na szczenię, poczytaj forum samoyedzie i obejrzyj bazę danych. Są one skarbnica wiedzy o polskich samoyedach.
Bedziesz mniej wiecej wiedziała co siedzi w rasie a czego należy unikać :)

Link to comment
Share on other sites

Mnie też bardzo podobają się samoyedy. Są piękne! Dużo o nich czytam, większość informacji zdobywam za pomocą strony, którą podała virtavalo.
[FONT='Times New Roman'][FONT=Verdana][SIZE=2]Mam w domu (i na podwórku) dwa kundelki i malamutkę (niestety bez papierów). Moim marzeniem jest mieć w przyszłości, w tym gronie jeszcze Samoyedkę (ale na 100% z rodowodem). Tylko nie wiem jak zaakceptowałaby ją Luna. Zawsze to dwie "kobiety" na jednym terytorium :). Ach, pomarzyć dobra rzecz...[/SIZE][/FONT][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...