Jump to content
Dogomania

Rodzice nie chcą się zgodzić na psa!-doświadczenia


Bewarka

Recommended Posts

  • Replies 88
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

moi rodzice też nie chcieli się zgodzić sie na psa -twierdzili że nie podołam obowiązkom i wezmę odpowiedzialności za istotę która będzie ode mnie zależna, dlatego zrobili mi test i kupili mi chomika-mialam się niuńkiem opiekować-jeśli nie -psa nie będzie, egzamin zaliczylam i na 12 urodziny miałam swojego pierwszego psa (beruś zawsze twoja, gdziekolwiek teraz jesteś...)

Link to comment
Share on other sites

Ja czekałam na psa kilka lat:roll:
Zawsze chciałam go mieć a dostałam zaledwie 12 dni temu...
2 miesiące temu zawzięłam się i obiecałam sobie że będę upominać, prosić i przypominać rodzicom dopóki psa nie dostanę. Było kilka warunków - większość związana ze szkołą. Bardzo się postarałam i warunki spełniłam. Mniej więcej w czasie sylwestra wybierałam już psa dla siebie /na PwP/
10 stycznia rano pojechałam z rodzicami do schroniska w Łęczycy k. Łodzi. Wróciliśmy z małą sunią - Nelly.
Zawsze chciałam mieć psa ze schroniska...
[url]http://dogomania.pl/forum/showthread.php?t=101969[/url]

Link to comment
Share on other sites

Ja w domu rodziców mogłam sobie pozowlić na szczury, a góra na kota. Pies by nie przeszedł z wielu powodów. Teraz, gdy od 2 lat jestem na swoim i mieszkam z człowiekiem bardziej zwierzolubnym niż rodzice, jest decyzja o psie. My akurat z hodowli, ale to nie istotne.

Nie raz spotykam się z radami w stylu: przynieś, przecież nie wyrzucą. Znam dość dobrze przykłady zachcianek dziecka, które po kilku miesiącach kończyły się tym, że to na rodzica spadały obowiązki. Dlatego po części moim się nie dziwię, że mówili: bedziesz na swoim, to nawet zoo sobie założysz.

Poza tym jeszcze jedna kwestia: ja z moimi rodzicami nie chciałabym mieć psa, bo choć to wspaniali ludzie, to by go zepsuli na 1200 sposobów, a mi wystarczy to, co ja nabroję.

Link to comment
Share on other sites

ja też musiałam namawiać rodziców na psa,ale za każdym razem słyszałam nie,bo to duży obowiązek i szybko ci sie znudzi.Właściwie to tata nie miał nic przeciwko bo miał pełno psów.Tylko mama nie chciała się zgodzić,ale w koncu ją namówiłam:multi:Już 2 lata mam psa i jakoś mi sie nie znudził,a wręcz przeciwnie coraz bardziej sie ciesze że go mam:loveu:

Link to comment
Share on other sites

Ja już miałam przeróżne zwierzątka - rybki, chomiki (bo mi się rozmnożyły) i psa - jamnika. Ale po jego śmierci (a żył z nami 10 lat) moja babcia za chiny ludowe nie chciała się zgodzić na następnego.
Nie przez to, że byłam nieodpowiedzialna, czy coś, tylko bała się, jak to będzie z innym psem.

I namawiałam ją na to dwa lata. W końcu się zgodziła, niewiele było w tym mojego udziału, po prostu pewnego dnia stwierdziła, że już jest gotowa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Roxin93']no :) tylko ze ja mam takich dziwnych rodzicow a bardziej mama przeciwna jest zawsze wszystkiemu a namowic na psa to chyba mi sie nigdy nie uda[/quote]

Nie dawaj za wygraną:evil_lol: uda sie jak bedziesz rodziców codziennie męczyła aż ich to zdenerwuje ze pozwolą Ci na kupno psa:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='moniska']Nie dawaj za wygraną:evil_lol: uda sie jak bedziesz rodziców codziennie męczyła aż ich to zdenerwuje ze pozwolą Ci na kupno psa:evil_lol:[/quote]
A ja nie wiem, czy to jest dobry pomysł.
Jeśli ich wkurzysz i zgodzą na psa "na odczepnego", to z góry będą do niego nastawieni negatywnie.
Ja też nie mam psa i pogodziłam się z tym, że muszę swoje odczekać. I tyle. ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bellatriks']A ja nie wiem, czy to jest dobry pomysł.
Jeśli ich wkurzysz i zgodzą na psa "na odczepnego", to z góry będą do niego nastawieni negatywnie.
Ja też nie mam psa i pogodziłam się z tym, że muszę swoje odczekać. I tyle. ;)[/quote]

Może masz rację...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...