Jump to content
Dogomania

KYNOLOGIA W WYDANIU KRAJOWYM czyli ZKwP przyjaciel prawdziwego hodowcy...


Chima

Recommended Posts

  • Replies 418
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mam takie pytanie...
Yoreczko, czy 95 przy Twoim nicku to rok Twojego urodzenia? To by wiele tłumaczyło. Tak czy owak, staraj sie pisać merytorycznie na temat, zamiast udawać się na osobiste "wycieczki" ;)
Albo możesz także powstrzymać sie od głosu, gdy nie masz niczego do powiedzenia.

Link to comment
Share on other sites

Mraulino cieszę się, że tak miło o mnie się wypowiadasz i cieszę się, że yoreczko wreszcie załapałaś wiatr w żagle i zrozumiałaś o co mi w tym wszystkim chodzi. To też bardzo miłe. Ale tu nie chodzi o cukrowanie sobie ale zwykłą jedność w poglądach co ludzi po prostu łączy i w tym przypadku tak jest.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Jestem po rozmowie z mecenasem, który mi powiedział, że owszem w statucie ZKwP jest pewne naciągnięcie prawa ale jest ono za małe aby się tym sąd czy który którykolwiek inny organ prawny zajmował. W związku z tym najlepszym rozwiązaniem jest zgłoszenie na najbliższy Zjazd Delegatów wniosków dotyczących zmian statutowych. I jeśli na tym forum są jeszcze ludzie pragnąc zmian na lepsze w naszej organizacji prowadzących do jej zdemokratyzowania i zliberalizowania to proszę, apeluję do Was zgłoście takie wnioski w swoich oddziałach czy to podczas zebrania sprawozdawczo - wyborczego czy też bezpośrednio do oddziału. Byc moze to coś zminei na lepsze jutro polskiej kynologii.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

PK!
Co do powołanej stronki:
Oj, proszę aż tak na ZK nie naskakiwać.
Obraz tej organizacji wcale nie jest taki czarny!

Ja mam pretensje do FCI, która nam szefuje. To dopiero zestrupieszały twór! O rasy wymierające się nie troszczy, nie ma programu ich ratowania, bardzo niechętnie rejestruje kolejne rasy - nawet wtedy, kiedy od dawna istnieją i są prowadzone przez członków FCI względnie organizacje stowarzyszone, tudzież grozi im wyginięcie. Nie troszczy się o zdrowotnośc ras (degeneraty w stylu buldogów agnielskich czy bokserów, względnie nawet popularnych, przekątowanycjh ONów). No i ta niechęć do wszelkich zmian...

Link to comment
Share on other sites

Troszkę niezręcznie wypowiadać mi się w tym temacie, należę do PKPR i jest mi tam bardzo dobrze. Felery mają wszystkie organizacje i znamy je, ja jestem zdania że organizacje i ich wizerunek tworzą ludzie, członkowie. PKPR cenię za pęd do przodu, za rozwój, otwarcie na ludzi i i zwierzęta bez parcia o charakterze wyścigu szczurów. Mam swoją mini hodowlę, nie zamierzam robić z niej fabryczki, nie zamierzam zmieniać moich zasad odnośnie uczciwości, sprzedaję wyłącznie szczenięta z rodowodem mojej hodowli, wybrzydzam jesli chodzi o kupujących, zarzucam ich 10000 pytań ale też służę im swoją poradą 24 h na dobę i więcej do szczęścia mi nie potrzeba. Mam satysfakcję z tego co robię i jak robię. Staram się reprezentować PKPR naprawdę na najwyższym poziomie. To chyba tyle.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

@All

Skąd ten marazm, wszystko idzie w jak najlepszym kierunku, ZK jest nadal mega skorumpowaną i niewydolną organizacją przestępczą, PKPR nadal niestety w powijakach, FCI jest zbyt wkręcona na swoje priorytety, a jaka jest alternatywa, no cóż ! alternatywa jest jedna, duży dydstans... baaaardzo duży dystans, uprawnienia hodowlane i jak najdalej od ZK i FCI, a wszystko będzie wpożo z psami...

Link to comment
Share on other sites

@nice

:evil_lol:no ja Cię proszę, udławiłem się kawą z samego rana...:diabloti::diabloti::diabloti:
btw ... swoją drogą to naprawdę smutne...wszyscy wiedzą jak jest, dlaczego, że nie powinno to tak funkcjonować, ale nadal brniemy w tym syfie po kolana, a reakcja pojawia się jeżeli konkretny problem dotknie nas...inaczej siedzimy cichutko ledwo, ledwo oddychając tak żeby nie urazić tuz minionej epoki...:shake:

Link to comment
Share on other sites

@Mraulina

Nikt nie jeździ po ZK, po prostu nie ma ani jednego plusa ani dla hodowców jak i właścicieli psów rasowych w Polsce, a ZK napewno nie dba o nic poza kasą, składkami i haraczem za legalizowanie szczeniąt. ZK nie daje nic, a tylko pobiera opłaty. Nie zamierzam nikogo przekonywać ani namawiać, ale na zimno i bez emocji jak się zrobi analizę za i przeciw nie ma ani jednego plusa...dosłownie nic, bo niby co, jak kupię psa z papierem i chcę zachować rodowód i status psa rasowego to niby co jakiś przywilej, no sorry to tylko moja dobra wola i moja kasa, a ZK ma mi służyć, a nie rządzić życiem moim i moich psów, chyba się tu coś komuś popieprzyło w głowach...ZK jest zależne od nas hodowców i właścicieli psów rasowych, a nie na odwrót. Co można zrobić już pisałem wiele razy, pozamykać oddziały, rozpędzić to TWA do domów i pozwolić pracować ludziom, którzy lepiej wiedzą jak mają to robić, a zaoszczędzone pieniądze na bezsensownym utrzymywaniu przerośniętej i niewydolnej administracji 50 oddziałów ZK przeznaczyć na schrony i sterylizacje tam trafiających psów, nie widzę potrzeby utrzymywania tych wszystkich darmozjadów...najtaniej jak można i bardzo nowocześnie można pracować nawet w Polsce - kupuję psa, rejestruję metrykę i płacę via internet / opcja poczta, dostaję rodowód pocztą i po wszystkim, rejestruje mioty na firmowych drukach jeżeli chcę je rejestrować, wysyłam i odbieram, chip zakłada vet i koniec ot i cała filozofia. To tak oczywiste, że aż boli...co więcej w obecnej chwili po 5 latach jak jesteśmy w UE statut i regulaminy ZK są wręcz nielegalne i mocno nieaktualne...tym powinni też zająć się prawnicy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chima'](..)[B]jak kupię psa z papierem i chcę zachować rodowód i status psa rasowego to niby co jakiś przywilej[/B], no sorry to tylko moja dobra wola i moja kasa, a ZK ma mi służyć, a nie rządzić życiem moim i moich psów, chyba się tu coś komuś popieprzyło w głowach...(..)[/QUOTE]

Możesz mieć psa rasowego i nie mieć żadnego kontaktu z ZK - to nie wyrobienie rodowodu decyduje o tym, że pies jest rasowy, ale METRYKA, na podstawie której ten rodowód się wyrabia ;) Jeśli się potem psa nie wystawia itd. to nie widzę sensu wyrabiania tego papieru ;)

Co do samego ZK - fakt, ma swoje minusy i szuka kasy gdzie może (wystarczy choćby popatrzeć na zawody agility pod patronatem ZKwP, ceny startowego, zasady płatności, książeczki, zasady przyznawania tytułu na MP a na te sprzed kilku lat lub z zawodów nieoficjalnych ;) ), ale czasem też służy ludowi:cool3: Nie będę się tu wypowiadać w kwestii wystaw czy hodowli, tylko sportu. Zdarzają się takie oddziały, które słuchają swoich członków i wychodzą im na przeciw - chociażby oddział sopocki, rzeszowski, bydgoski - u nich działają sekcje agility. Zakup toru, wynajęcie terenu - to są spore koszty, które dla małej grupki osób bywają nie do przeskoczenia. Za pomocą oddziałów mają gdzie ćwiczyć - płacą comiesięczne składki, spłacając w ten sposób koszty toru, ale rozkłada się to w czasie, więc jest łatwiej. Każdy jest zadowolony - agilitowcy - bo mają gdzie ćwiczyć - i ZK - bo ma reklamę i kasę ;)

Więc to chyba jednak nie jest tak, że nie ma ani jednego plusa, niestety;) Dodam, że radomski oddział też prawdopodobnie ruszy z agility ;)

Link to comment
Share on other sites

@Guciek

No oddział w Sopocie poznałem bardzo dobrze i to, że są tam jednostki uczciwe i takie dla których psy to coś istotnego nie zmienia faktu, że jest to skupisko wielkich tuz nastawionych tylko na kasę i bazujących na mega układach...to właśnie ten oddział i jego administracja składała nieprawdziwe zeznania i zmanipulowała moją sprawę, więc agility to agility można to uprawiać poza ZK z dużo lepszym rezultatem, a oddział jest na maxa skorumpowany, coś o tym wiem, skoro patrząc na samego siebie widzę jak pięknie można było zmanipulować coś co nie miało nigdy miejsca to sorry...:shake::shake::shake:

Link to comment
Share on other sites

Chima nie dawno bo w sobotę i niedzielę br odbył się Zjazd Delegatów o czym pisałem. Dlaczego nie złożyłeś wniosku jak ja to kiedyś zrobiłem w sprawie zmian statutowych i regulaminowych? Byłbyś druga osoba, która to zrobiła a tak to jest tylko powód do narzekania... No chyba, że zdecydujesz się na stworzenie np ze mną nowej i niezależnej organizacji kynologicnzej z nowoczesnym prawem i odważnie będziemy występowac do sądów w sprawie dyskryminacji przez ZKwP naszego stowarzyszenia. Jeśli jesteś zainteresowany to może założymy całkiem nowy wątek i pozostawimy ten podół łez zwany ZKwP i FCI...

Link to comment
Share on other sites

Ludzie! Litości!!!!!!!!!

Wiem, że są ośrodki, gdzie jest nieciekawie – ale nie można generalizować!

A tak w ogóle – władze ZK są obieralne.
[FONT=&quot]Może by wybrać do zarządu kogoś, komu ufamy? Nawet jeżeli trafi się jeden sprawiedliwy – to już poprawi sytuację! [/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...