Jump to content
Dogomania

KYNOLOGIA W WYDANIU KRAJOWYM czyli ZKwP przyjaciel prawdziwego hodowcy...


Chima

Recommended Posts

Chima rozumiem, że chcesz dopiąć swego i bardzo dobrze ale czy gra jest warta świeczki? Może lepiej od razu dać sprawę do sądu cywilnego a nie patyczkować się z pseudo sądami istniejącymi w tej debilnej organizacji? Debilnej i nierzetelnej o czym świadczą "zagubione papierki".

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 418
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Chima']@Karmi
Na to są też sposoby, zacząć należy nie od psa paradoksalnie, a od lekarza, który ucho tnie, skoro już jest zakaz. Jak po kieszeni dostanie lekarz, nawet jak jest szefem klubu molosa to nagle przestanie ciąć, a kara 50 tysi lub utrata prawa do wykonywania zawodu zrobi swoje..[B].pies mimo, że je kocham najmniej ważny w tej materii jest...i tak jak pisałem dla mnie takie rasy jak hiszpańskie presy CC czy MN cięte powinny być...taka była tradycja od zarania tych ras w kraju pochodzenia[/B], ale to też tylko moje dość subiektywne zdanie...dzisiaj w wielu krajach nawet psy tych ras już nie są cięte ponieważ inaczej nie mają prawa wejść na ring...czyli można to również i tak zrobić...Nasz ZK nie ma nic przeciwko i tu należy ich zapytać co ważniejsze jest - kasa w domyśle, ponieważ taki zakaz to 80% mniej psów na polskich wystawach...
[/quote]

[B]Dla mnie ,,w tej materii" najważniejszy jest PIES. Koniec kropka![/B] :angryy:
Usprawiedliwianie kopiowania tradycją to zgrany argument ;-) na który można by powoływac się w przypadku każdej rasy. :roll: Dlaczego wiec tylko CC czy MN? Ja mam psy rasy kiedyś tradycyjnie kopiowanej. Dodam, ze w kraju pochodzenia rasy, pracujące ,,w zawodzie". Czy jest to wystarczający powód do kopiowania? :shake:
[quote name='Chima']
...sprawa będzie trwała latami, ale i tak wyjaśnię sytuację...śpieszyć się muszę ponieważ [B]kilkoro w to zamieszanych stoi nad grobem już, a[/B] [B]przecież nie[/B] [B]mogą mi wyzdychać zanim nie dokończę tematu.[/B]..to było by nieeleganckie z ich strony.[/quote]
Chciałabym powiedziec, że dyskusja sięgnęła dna ale to zbyt słabe określenie. Dorzucę więc jeszcze do tego dna kilka metrów mułu...:roll:

Link to comment
Share on other sites

@Karmi

No widzę, że nie za bardzo rozumiesz chyba temat. Dno dna to wyrzucanie kogoś z ZK na podstawie jednego telefonu z Warszawy. Dno to stosowanie bandyckich praktyk w stosunku do kogoś kto zawsze stosował się do zasad ZK i regulaminu hodowlanego, a największe dno dna to wycinanie konkurencji przez uprzywilejowanych pseudohodowców, którzy mają większe znajomości chociażby z racji przynależności do oddziały w Pozen, to mały pewnie detal, ale mój pies w kraju na do tej pory najwięcej championatów w mojej rasie o innych tytułach nie wspomnę, a zrobiłem to sam za swoje pieniądze bez znajomości i układów, moja suka to nadal jedyna suka z PR w kraju, a także pierwsze CdB sprowadzone z PR w historii polskiej kynologii, co więcej to pierwszy champion poza PR. Dnem jest usprawiedliwianie takich praktyk, a dla mnie osobiście słabą akcją jest nie doczytanie przez Ciebie tego tematu ze zrozumieniem, nie mówię, że w całości. Co do starych grzybów i tuz ZK, to czas na nich, naprawdę.

ps. teraz uszy, myślę, że znasz historię poszczególnych ras, które miały kopiowane uszy i ogony i Wiesz dlaczego część z nich to pseudohodowlana fanaberia, a druga część ma głęboko osadzone historyczne przyczyny tego faktu, jak nie to chętnie napiszę, a Ty mnie skorygujesz...

pozdro600

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chima']@All

Nie no bez radykalizmów, wszystko to co jest potrzebne do uzdrowienia sytuacji [B]można załatwić administracyjnie[/B], zamknąć oddziały, zatrudnić ludzi z zewnątrz, nie będących członkami ZK, stare wyzdycha samo przecież w 90% to już emeryci, tak więc spoko lussssss. Bomby to zły pomysł...
[/quote]

[FONT=Tahoma]Co zatem można sądzić o tych bojownikach, którzy nie dają rady wysadzić z siodła tych stetryczałych emerytów? Skoro emeryci są tacy słabi to jak to się dzieje, że tkwią na swoich posterunkach w ZG ZK i są tacy mocni? Nie do ruszenia przez nikogo z młodych i bardzo gniewnych? Nie jest to tak, że tylko w buzi jesteśmy mocni? [/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chima']@ Karmi

No widzę, że [b]nie za bardzo rozumiesz chyba temat[/b]. Dno dna to wyrzucanie kogoś z ZK na podstawie jednego telefonu z Warszawy. Dno to stosowanie bandyckich praktyk w stosunku do kogoś kto zawsze stosował się do zasad ZK i regulaminu hodowlanego,[/quote]
[B]Karmi [/B]tak trudno Ci zrozumiec ten temat ? :crazyeye:
przeczytaj jeszcze raz ;)
[quote name='"Chima"']wszystko to co jest potrzebne do uzdrowienia sytuacji można załatwić administracyjnie, zamknąć oddziały, zatrudnić ludzi z zewnątrz, nie będących członkami ZK,[B] stare wyzdycha samo przecież [/B]w 90% to już emeryci, tak więc spoko lussssss .....
[B]Co do starych grzybów[/B] i tuz ZK, to czas na nich, naprawdę.....
... [B]kilkoro w to zamieszanych stoi nad grobem już, a[/B] [B]przecież nie[/B] [B]mogą mi wyzdychać zanim nie dokończę tematu.[/B]..to było by nieeleganckie z ich strony.
[/quote]
Opisujesz swoja historie juz kilka lat , problem ze zrozumieniem tego tematu jest taki ze znamy tylko Twoja strone , tak sie sklada ze akurat poznalam wypowiedzi drugiej strony iiiii....... mam swoje zdanie na ten temat.:cool3:
No coz watpliwosci nie mam zadnych jak czytam Twoje posty ,
wiesz nic Cie nie upowaznia do takich stwierdzen jak w powyzszym np cytacie.
[quote][B]pies mimo, że je kocham NAJMNIEJ WAZNY w tej materii jest...i tak jak pisałem dla mnie takie rasy jak hiszpańskie presy CC czy MN cięte powinny być...taka była tradycja od zarania tych ras w kraju pochodzenia[/B][/quote]
:crazyeye:
taaa .... dla Ciebie tylko sie liczy w tej materii
[quote]mój pies w kraju na do tej pory najwięcej championatów w mojej rasie o innych tytułach nie wspomnę, a zrobiłem to sam za swoje pieniądze bez znajomości i układów, moja suka to nadal jedyna suka z PR w kraju, a także pierwsze CdB sprowadzone z PR w historii polskiej kynologii, co więcej to pierwszy champion poza PR.[/quote]
Oczy Ci zaszly mgla ze w tej materii nie widzisz juz psa jak sam piszesz :angryy:
Nie widzisz rowniez swoich bledow i tu na forum wyzywasz sie ( dokladnie)
i wciskasz nam tylko swoja strone co uchodzi Ci bezkarnie i duzo daje sie na to nabrac :shake:
[quote name='"Chima"']teraz uszy, myślę, że znasz historię poszczególnych ras, które miały kopiowane uszy i ogony i Wiesz dlaczego część z nich to pseudohodowlana fanaberia, [B]a druga część ma głęboko osadzone historyczne przyczyny tego faktu[/B], jak nie to chętnie napiszę, a Ty mnie skorygujesz...[/quote]
No to historycznie, czyli byli wytlumaczeni w przeszlosci ,a teraz to tylko tradycja czyz nie ???? a w tych czasach obcinac zdrowe czesci ciala to juz tylko barbarzynstwo :angryy::angryy::angryy:
Dziwne ze w krajach gdzie kopiowanie jest nielegalne historia sie nie kierowali :roll:
a kierowali sie :[B][FONT=Arial][SIZE=4]Raport weterynaryjny[/SIZE][/FONT][/B]
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f487/w-obronie-praw-zwierzat-stop-dla-kopiowania-70841/index60.html[/URL]

Ps. Chce byc dobrze zrozumiana : Ja ZKwP ,nie bronie !

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chima']@Azawakh

nikogo tutaj poza pojedynczymi ludźmi nie interesuje walka lub zmiana zapieczonego układziku [b]skorumpowanych urzędasów z ZK.[/b][/quote]

hm...... a moze dlatego ze ludzie sa zmeczeni walka
przeciez nie tylko ZK ...
[B]Polska jest[/B] [B]najbardziej skorumpowanym krajem Unii Europejskiej[/B] [B].[/B]

Link to comment
Share on other sites

@iwona&CAR

Cześć, skoro poznałaś opinię drugiej jak to napisałaś strony, to gratuluję, ja do dnia dzisiejszego tej opinii nie znam i nie mam jej na papierze, z prostej przyczyny...za ten paragraf o jakiego złamanie zostałem podobno oskarżony nie można usunąć nikogo z ZK. Mam prośbę, nie powołuj się na związkowe ploteczki, chyba, że Masz oficjalne pismo z pieczęciami mojego byłego oddziału i podpisami oryginalnymi jego szefa oraz członków sądu koleżeńskiego inaczej nie pisz czegoś o czym bladego pojęcia nie Masz...

Być może komuś może się nie podobać mój styl pisania, chociaż do tej pory myślałem iż stylistycznie jestem poprawny. Nie ma to jednak nic wspólnego z sytuacją, której byłem jednocześnie świadkiem, uczestnikiem i ofiarą. Ta sprawa napewno zostanie skierowana do sądu poza ZK i wtedy się zobaczy czy są jakiekolwiek kompletne dokumenty tej sprawy, nie antydatowane i nie takie jakie podpisała jakaś sekretarzyna do tego nie uprawniona...

Co do mnie personalnie, być może można zarzucić mi radykalizm i chamstwo czasami jednak napewno nie ma żadnych ani dowodów ani opinii na temat złamania przeze mnie najmniejszego punktu regulaminu i statutu ZK. Chętnie się spotkam face to face z każdym kto ma jakikolwiek na to dowód, może być od razu w sądzie, a do tego czasu dobrze radzę nie siać kłamliwych teoryjek po rozmowie przy fajce z jakąś znudzoną życiem psiapiułą...

ps. jedna z osób, która na mnie pisała fałszywy donos puszczała na mleczne byłdo swoje psy i tym się chwaliła na forach publicznie, a mimo to po oficjalnej udokumentowanej skardze nadal jest członkiem poznańskiego ZK, zdjęcia są na tym temacie jak dobrze ktoś poszuka...sami więc sobie odpowiedzcie o co chodzi ponieważ jak dla mnie to jeden wielki układ mafii nietrzymających moczu staruchów...nic więcej...

Link to comment
Share on other sites

iwona&?CAR ale ja np rozumiem Chimę i wiem o co mu chodzi. Dla niego psy są dalej tak samo ważne ale on szuka sprawiedliwości i ma w sumie rację bo dlaczegóż to mają nim pomiatać tuzy związkowe i dobrze zrobi jeśli poda sprawę do sądu cywilnego (tak jest np w PKPR gdzie nie ma żadnych idiotycfznych sądów koleżeńskich), który moze okazać cię i miejmy nadzieję, że okaże się bardziej
odpowiedni i obiektywny w tej sprawie. Nie widzę powodów, żeby takiej śmiesznej organizacji jak ZKwP i FCI nie podawąć do sądu w walce o swoje jesli można podawąci sie podaje całe rządy o odszkodowanie. Być może i ja za jakiś czas podam sprawę do sądu w sprawie szkodliwych zapisów statutowych i regulaminowych i z przyjemnością podpiszę się jesli PKPR też złozy takie pismo bo musi nastapić koniec hegemonii FCI i ZKwP!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chima']@Karmi

No widzę, że nie za bardzo rozumiesz chyba temat. Dno dna to wyrzucanie kogoś z ZK na podstawie jednego telefonu z Warszawy. Dno to stosowanie bandyckich praktyk w stosunku do kogoś kto zawsze stosował się do zasad ZK i regulaminu hodowlanego, a największe dno dna to wycinanie konkurencji przez uprzywilejowanych pseudohodowców, którzy mają większe znajomości chociażby z racji przynależności do oddziały w Pozen, to mały pewnie detal, ale mój pies w kraju na do tej pory najwięcej championatów w mojej rasie o innych tytułach nie wspomnę, a zrobiłem to sam za swoje pieniądze bez znajomości i układów, moja suka to nadal jedyna suka z PR w kraju, a także pierwsze CdB sprowadzone z PR w historii polskiej kynologii, co więcej to pierwszy champion poza PR. Dnem jest usprawiedliwianie takich praktyk, a dla mnie osobiście słabą akcją jest nie doczytanie przez Ciebie tego tematu ze zrozumieniem, nie mówię, że w całości. Co do starych grzybów i tuz ZK, to czas na nich, naprawdę.[/quote]
Temat nie jest skomplikowany. Potrafię go ogarnąc swoim umysłem...blondynki. :evil_lol:
Taki poziom wypowiedzi jednak jest dobry do - za przeproszeniem wszystkich- walenia z kolesiami gorzały w krzakach a nie wypowiadania się na publicznym forum. Wstawiając kilka epitetów nie przysparzasz sobie racji a prymitywnymi, chamskimi odzywkami nie zachęcasz do zrozumienia istoty problemu. Jedynie sobie wystawiasz opinię....

[quote]ps. teraz uszy, myślę, że znasz historię poszczególnych ras, które miały kopiowane uszy i ogony i Wiesz dlaczego część z nich to pseudohodowlana fanaberia, a druga część ma głęboko osadzone historyczne przyczyny tego faktu, jak nie to chętnie napiszę, a Ty mnie skorygujesz...
pozdro600[/quote]
Ciężka ta dyskusja.:razz: Jeszcze raz:
[quote name='Karmi']
Usprawiedliwianie kopiowania tradycją to zgrany argument ;-) na który można by powoływac się w przypadku każdej rasy. :roll:
[/quote]
Zwyczaj kopiowania wynika z tradycji ukształtowanej przez takie czy inne
,,historyczne przyczyny". Dziś jest to tylko ,,pseudohodowlana fanaberia" zakazana w wielu krajach. Zwyczaj, jakiekolwiek miałby podłoże, nie tworzy automatycznie obowiązującego prawa. Na nic zda się tu, w przypadku jednych ras wyszukiwanie ,,głębokiego osadzenia" a w przypadku innych...
płytkiego??? :lol:

Link to comment
Share on other sites

@Karmi

Ujmę to najładniej jak potrafię, jakie traktowanie taki charakter wypowiedzi, jak złodzieje i łobuzy, okradając i czerniając ludzi uprawiają w ich mniemaniu kynologię to taki dostają publiczny odzew, byłem 8 lat grzeczny i ułożony, a po tym co spotkało mnie i kilkanaście innych osób dałem sobie spokój z konvenansem, że tak to ujmę, chama po chamsku, pana po pańsku, a ZK wybacz to chamera naprawdę niskiego sortu :)

co do opinii o mnie, to chętnie porozmawiam z Tobą face to face, sama ocenisz kulturę mą lub jej brak, a fora są po to właśnie żeby każdy mógł publicznie powiedzieć co myśli i dlaczego moc wypowiedzi jest taka, a nie inna... :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Sądy koleżeńskie winny działać w oparciu o KPK.
Z przykładu Chimy widać, że mają one KPK w d.

Nie wiem, czy w konflikcie Chima - Inni wina leży po stronie tej czy owej - ale wiem, że ZK obszedł się z nim paskudnie, łamiąc obowiązujące przepisy.

Link to comment
Share on other sites

Najlepiej co wychodzi ZKwP w jego istnieniu to łamanie prawa w białych rękawiczkach. Niby wszystko jest ok ale tak do końca to wcale tak ok nie jest... Ale co tam, to nikomu w końcu nie przeszkadza i jest super, po co zmieniać?

Link to comment
Share on other sites

@Mraulina

Siemka,

Słuchaj jedyna wina z mojej strony do jakiej się bez bicia przyznam to naiwność, wydawało mi się zawsze, że skoro 8 lat pracuję społecznie, buduję relacje z i między hodowcami to ktoś to doceni, a jedyne z czym się spotkałem to zawiść i jakaś śmieszna zemsta. Dałem przykład jak można było najlepszy jeżeli chodzi o moje dokonania i moje psy. Dobrze się nawet stało. Teraz już nikt nigdy mnie do ZK nie przekona, a ja do końca życia będę odradzał wszystkim samodzielnie myślącym jednostkom wstępowanie do tej organizacji. Zdecydowanie lepiej wogóle nie zaczynać znajomości z ZK, nigdy do końca nie Wiesz komu podajesz rękę i w której dupie ta ręka była jeszcze chwilę temu. Jak Wiesz regulamin i statut działa w dwie strony, ale jedna z nich jest dziwnieuprzywilejowana. Co więcej, żeby w tym był jakiś prestiż, kasa, ale nie, to generalnie tylko psiarnia i dawanie dupy za drobne. Sam mam do nich duży żal ponieważ są nieuczciwi, ale doskonale dam sobie radę bez ZK.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Chima']...i tak jak pisałem dla mnie takie rasy jak hiszpańskie presy CC czy MN cięte powinny być...[B]taka była tradycja od zarania tych ras w kraju pochodzenia,[/B] ale to też tylko moje dość subiektywne zdanie...dzisiaj w wielu krajach nawet psy tych ras już nie są cięte ponieważ inaczej nie mają prawa wejść na ring...czyli można to również i tak zrobić...

Nasz ZK nie ma nic przeciwko i tu należy ich zapytać co ważniejsze jest - kasa w domyśle, ponieważ taki zakaz to 80% mniej psów na polskich wystawach...
[/quote]
[I][FONT=Verdana]„Panta rei - wszystko płynie. To łacińskie przysłowie dobrze opisuje zmienność świata, który nas otacza, w którym żyjemy i który usiłujemy objąć naszym umysłem, przypisać mu zasady, którymi się rządzi, znaleźć sposób na bezpieczną, budzącą poczucie sensu egzystencję. [/FONT][/I]

[B][I][FONT=Verdana]I często w pogoni za stworzeniem sobie stabilnego obrazu świata zapominamy, że życie jest nieustającym procesem, że wszystko, absolutnie wszystko, jest w ciągłym ruchu, ulega zmianie.[/FONT][/I][/B][I][FONT=Verdana] Tak jak nie można dwa razy wejść do tej samej wody w rzece, tak i my i nasze otoczenie zmieniamy się nieprzerwanie. [/FONT][/I]

[I][FONT=Verdana]I podstawowym krokiem do odnalezienia wewnętrznego spokoju jest zdanie sobie z tego sprawy i zaakceptowanie takiego stanu rzeczy. Jest to punkt wyjścia we wszelkich próbach poprawienia swojego losu, stanu zdrowia, relacji z ludźmi. Dopiero świadomość, że wszystkie reguły, którymi się posługujemy, wszelkie przekonania i wierzenia są słuszne tylko w określonych warunkach i wcale nie muszą obowiązywać w podobnej, ale jedynej w swoim rodzaju sytuacji, pozwala na elastyczne podążanie za nurtem życia. Zaakceptowanie życia jako procesu przemian uwalnia nas od ciągłej walki o utrzymanie status quo. [B]Bo status quo nie istnieje w przyrodzie, nie istnieje w realnym świecie, może istnieć tylko w naszym wyobrażeniu o świecie, w naszym pragnieniu zatrzymania zmian, by uzyskać poczucie, że rozumiemy mechanizmy życia i jesteśmy przygotowani na stawienie czoła przyszłości..."[/B][/FONT][/I]
[FONT=Verdana][SIZE=1]Monika Zubrzycka-Nowak[/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana][SIZE=1]„Akceptacja” [/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 4 months later...

Wysłuchałam [url]http://radioanimals.com/wojciechowski_zkwp.html[/url] i muszę powiedzieć ze się zgadzam. Nie zastanawiałam sie and tym wcześniej, c hoc od razu mi się to nie podobało. Ale faktycznie... człowiek nie moze mieć psa w zkwp i jendoczesnie rasowego on'ka długowłosego...

Link to comment
Share on other sites

Zaraz obok Azawaka jest coś fajnego :
KYNOLOGIA W WYDANIU KRAJOWYM , czyli A.Bogucka przyjaciel prawdziwego hodowcy ... Sami się przekonajcie . Pyszna zabawa . :lol:
[URL="http://www.radioanimals.com/kopiowanie_wieczorek_anna.html"]http://www.radioanimals.com/kopiowanie_wieczorek_anna.html [/URL]

[URL="http://www.radioanimals.com/kopiowanie_wieczorek_anna.html"] [/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tabaluga1']Zaraz obok Azawaka jest coś fajnego :
KYNOLOGIA W WYDANIU KRAJOWYM , czyli A.Bogucka przyjaciel prawdziwego hodowcy ... Sami się przekonajcie . Pyszna zabawa . :lol:
[URL="http://www.radioanimals.com/kopiowanie_wieczorek_anna.html"]http://www.radioanimals.com/kopiowanie_wieczorek_anna.html [/URL]

[/QUOTE]
Powiedziałabym... coś fajnego podobnie.
W przypadku tych dwóch wypowiedzi razi amatorska interpretacja prawa i przykrawanie go tak by pasowało do głoszonych poglądów.
Cóż, Azawakhowi mogę to wybaczyc... ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='leepa']Wysłuchałam [URL]http://radioanimals.com/wojciechowski_zkwp.html[/URL] i muszę powiedzieć ze się zgadzam. Nie zastanawiałam sie and tym wcześniej, c hoc od razu mi się to nie podobało. [B]Ale faktycznie... człowiek nie[/B] [B]moze mieć psa w zkwp i jendoczesnie rasowego on'ka długowłosego...[/B][/QUOTE]
Nieprawda. Niepotrzebnie sugerujesz się stwierdzeniem Azawakha:,,tamte będą z papierami a tu będę miał kundla", ,,nie będę mógł wystawiac". To bzdura.
Nigdzie w regulaminach ZKwP nie ma zakazu wystawiania psów (przez zwykłych członków) w innych organizacjach kynologicznych. Mowa jest jedynie o członkostwie w innej organizacji. Nie trzeba byc członkiem, żeby miec rasowego psa z papierami zarejestrowanego np w PKPR. Również w przypadku wystaw członkostwo nie jest konieczne. Doradzam poczytanie regulaminów. ;)

Link to comment
Share on other sites

Karmi ale Ty się mylisz... Tak się składa, ze w regulaminie FCI z 1954 roku, którego fragment na tym forum scan zamieściłem jest wyraźna mowa o zakazie wystawiania psów przez członków organizacji członkowskich na wystawach innych krajowych organizacji kynologicznych z zapisem, że organizacja członkowska wyciągnie odpowiednie konsekwencje w stosunku do takich osób. Poszukaj na forum bodajże w dziale ACE-PKPR na stronie 11 tego fragmentu. Poza tym w wywiadzie udzielonym dziennikarzom magazynu Kynologia podczas wystawy Światowej prezes ZG ZKwP A. Mania wyraźnie o tym również mówił. Stwierdził wręcz, że jest to przepis... światowy czy tez międzynarodowy... I ten fragment również zamieściłem w magazynie Kynologia gdyż redakcja tego kwartalnika wysłała zapytanie w tej sprawie do ZG ZKwP i nie otrzymała od niego odpowiedzi więc ja znalazłem w przepisach FCI taki zapis i zamieściłem go. Karmi zanim zaczniesz doradzać komuś czytanie regulaminów sama poczytaj dokładnie regulaminy nie tylko te, które są na stronie oficjalnej ZKwP ale i te, które były zamieszczane w magazynie Pies, bo te regulaminy mimo, że były pisane tak dawno bo jeszcze w latach 50 obowiązują do dnia dzisiejszego....
Wysłuchałem również debaty na temat cięcia bądź nie cięcia uszu i ogonów i muszę przyznać, że wyszła z tego ciekawa naprawdę debata. Panie krzysku brawo za ostre riposty! Pani Bogucka fajnie się zakręciła w swoich wypowiedziach! Brawa również dla redaktora prowadzącego! Świetnie poprowadzona audycja! A pani Bogucka cóż... pokazuje jak ZKwP naciąga prawo powszechnie obowiązujące do swoich celów... Dotyczy to nie tylko cięcia uszu i ogonów ale i przynależności do innych krajowych organizacji kynologicznych.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...