Jump to content
Dogomania

Recommended Posts

Posted

Przykładałam się żeby napisać od razu o tym ale nie byłam wstanie. 10 października odszedł mój kochany Pimpuś,cudowny wesoły pieseczek który nawet podczas tak ciężkiej choroby jaką jest chore serce do końca merdał ogonkiem. To był pies który nigdy nie pokazywał że coś go boli,aż wetka się dziwiła. Teraz też tak było na dodatek zmyliły mnie objawy. On był alergikiem i dość często dostawał duszności jak coś pyliło,wtedy też zaczęło go dusić. Byłam pewna że to alergia ale nie mogłam dać mu sterydów bo był na trocoxilu,to była sobota,gabinet już zamknięty więc trzeba było szukać innego weterynarza. Najbliżej w Grójcu,pojechaliśmy. Tam nic mu nie dała podejrzewała że to serce i kazała przyjechać za tydzień na echo serca. W poniedziałek pojechałam do swojej wetki. W badaniach wyszedł płyn w opłucnej więc następnego dnia do kardiologa. Niestety z sercem było bardzo źle,dostał leki ale po 4 dniach odszedł. To było 6 kg cudownego szczęścia,wesołego do samego końca. 

Posted

Leczenie Pimpusia,teraz chore uszy u Azy ograniczyły mocno mnie finansowo a koty chcą jeść. Kończy się sucha karma whiskach i mokra Felix. Jakby ktoś mógł zamówić worek whiskas na allegro bo tam jest najtańsza i chociaż jedno pudełko 44 saszetek Felixa to bym była bardzo wdzięczna za pomoc. Felixa je tylko jeden kot,reszta dostaje puszki które już zamówiłam też na allegro. 

Posted

To bardzo smutna wiadomość... Mój prawie 19-letni kocurek też niedomaga, trzustka, jelita, tarczyca, szmery w sercu... jak na jednego kota to dużo. W dodatku zapomina do czego służy kuweta... Co tydzień lub dwa jestesmy u weta na kontroli, myślę, że wiem, co czujesz...😔 Jutro zamówię karmę. Trzymaj się.

Adres i tel. dla kuriera są niezmienione?

Posted
Dnia 18.11.2025 o 17:00, kasiasekret napisał:

To bardzo smutna wiadomość... Mój prawie 19-letni kocurek też niedomaga, trzustka, jelita, tarczyca, szmery w sercu... jak na jednego kota to dużo. W dodatku zapomina do czego służy kuweta... Co tydzień lub dwa jestesmy u weta na kontroli, myślę, że wiem, co czujesz...😔 Jutro zamówię karmę. Trzymaj się.

Adres i tel. dla kuriera są niezmienione?

Tak adres i telefon ten sam. Dziękuję za pomoc.

Posted
Dnia 1.12.2025 o 10:31, kasiasekret napisał:

Zamówiłam też suchego whiskasa. Dostawa kurierem, czwartek albo piatek. Pzdr.

Właśnie odebrałam. Dziękuję 

  • Upvote 1
  • 2 months later...
Posted

Dawno mnie nie było ale ciężko się tu teraz odnaleźć. Byłam z Azą u weterynarza,nie wiedziałam co jej dolega,zaczęło się od chorego ucha,dostała antybiotyk i byłam pewna że już jest ok ale teraz zaczęła drapać znowu ucho i jęczeć przy tym tak jakby ją bolało. Zabrałam ją do weterynarza,została przebadana i okazało się że to nie ucho lecz chore zęby. Zostały usunięte trzy zęby,łzawiło też jej oko i okazało się że ma wrzód w oku,dostaje krople. Teraz widzę że to na pewno były zęby bo miała problem z jedzeniem a teraz je normalnie. Następny w kolejce do weterynarza jest Filemon,kocurek ma chyba chore ucho,leczyłam mu ale chyba nadal coś jest nie tak z tym uchem bo drapie i czasami aż miauczy no i na końcu Czika,też z oczami muszę iść bo ma jakąś czarną plamkę na oku i mimo tego że ma 8 lat to jej oczy mają taką mgłę jak u starszych psów. Na ten moment za Aze zapłaciłam 800 zł. I pisze z prośbą czy ktoś mógłby zakupić Felixa saszetki dla kotów?Ja zapłaciłam za Aze,zamówiłam paszteciki dla kotów ale na Felixa niestety zabrakło.

  • 3 weeks later...
Posted

Zamówiłam Felixa saszetki, bedzie 10.03. kurierem.

Smutne wieści jeżeli zwierzęta chorują. 02.12. pochowałam mojego kota Felusia, lat prawie 19. Organizm odmówił współpracy z powodu trzustki, wysokiego ciśnienia i prawdopodobnie dolegliwości neurologicznych. Piszę "prawdopodobnie" bo nie zdążyłam go przebadać. Zresztą i chyba nie chciałam go badać, bo co można zrobić ze zwierzęciem, które żyje od dłuższego czasu we własnym świecie, przyjmuje leki, kroplówki, zastrzyki... Ile może znieść trochę ponad 2,5 kg kota... 

Moja Perełka też powoli się "sypie". W wieku ok. 14-15 lat ma dużą zaćmę przez co słabo widzi, w dodatku niedomaga jej słuch... Paskudna rzecz starość. Pzdr

Posted
Dnia 5.03.2026 o 12:36, kasiasekret napisał:

Zamówiłam Felixa saszetki, bedzie 10.03. kurierem.

Smutne wieści jeżeli zwierzęta chorują. 02.12. pochowałam mojego kota Felusia, lat prawie 19. Organizm odmówił współpracy z powodu trzustki, wysokiego ciśnienia i prawdopodobnie dolegliwości neurologicznych. Piszę "prawdopodobnie" bo nie zdążyłam go przebadać. Zresztą i chyba nie chciałam go badać, bo co można zrobić ze zwierzęciem, które żyje od dłuższego czasu we własnym świecie, przyjmuje leki, kroplówki, zastrzyki... Ile może znieść trochę ponad 2,5 kg kota... 

Moja Perełka też powoli się "sypie". W wieku ok. 14-15 lat ma dużą zaćmę przez co słabo widzi, w dodatku niedomaga jej słuch... Paskudna rzecz starość. Pzdr

Dziękuję. Dziś doszedł.A co do zwierzaków to u mnie nie za dobrze,Aza nadal ma krople wpuszczane do oka,Cygan zaczął kaszleć i mało je więc też chyba będę musiała go przebadać,kot Filemon też problemy z uszami i Czika ma plamkę na oku więc też musi być to sprawdzone,na dodatek na działce jest pół dzika kotka która się zbuntowała i nie chce brać pasztetu z tabletka provera i będę musiała ją złapać. Nie wiem jak to zrobię ale będę próbować na klatkę łapkę i kastrować. Oby się udało.Tylko finansowo będzie źle ale jakoś muszę to ogarnąć.

  • Like 1
Posted

Byłam dziś z Azą na kontroli oka,jest już dużo lepiej,następna kontrol za dwa tyg,nadal ma wpuszczane krople i to tyle z dobrych wiadomości,gorzej z kastracja tej kotki wolnozyjacej,kastracja 300 zł,chce ją jak najszybciej złapać i wykastrować bo nie bierze tabletek. Jakby ktoś mógł dołożyć się do tej kastracji byłabym bardzo wdzięczna. Bez pomocy będzie źle.

Posted
Dnia 17.03.2026 o 15:19, asz26 napisał:

Byłam dziś z Azą na kontroli oka,jest już dużo lepiej,następna kontrol za dwa tyg,nadal ma wpuszczane krople i to tyle z dobrych wiadomości,gorzej z kastracja tej kotki wolnozyjacej,kastracja 300 zł,chce ją jak najszybciej złapać i wykastrować bo nie bierze tabletek. Jakby ktoś mógł dołożyć się do tej kastracji byłabym bardzo wdzięczna. Bez pomocy będzie źle.

Podaj nr konta.

  • 2 weeks later...
Posted

Powiedzcie mi jak zwabić kocice do klatki łapki?Na pasztet nie daje rady,już nawet kocimiętką pryskałam,wkładałam Rafi dla psów a ona cały czas omija klatkę. Pomysłów brakuje.

  • 1 month later...
Posted

Czy ktoś mógłby zamówić ten mix dla kotów https://allegro.pl/oferta/mokra-karma-dla-kota-mix-tacek-85g-kawalki-w-sosie-i-galarecie-34-sztuki-14435046818

Lub Felixa w galarecie? Psy mi się pochorowały najpierw byłam z Cyganem dostał tabletki na stawy,Czika była u okulisty ale na szczęście okazało się że to cysta w oku ale teraz Aza znowu ma wrzód w oku i też musi jechać do okulisty. Narazie się wstrzymuje bo nie mam na to pieniędzy wetka powiedziała że to minimum 800 zł zabieg i nie wiadomo ile będzie kosztować soczewka którą będzie musiała mieć na jakiś czas założoną. Sama wizyta u tej okulistki 260 zł. 

Posted
Dnia 26.03.2026 o 11:18, asz26 napisał:

Powiedzcie mi jak zwabić kocice do klatki łapki?Na pasztet nie daje rady,już nawet kocimiętką pryskałam,wkładałam Rafi dla psów a ona cały czas omija klatkę. Pomysłów brakuje.

I co z tą kocicą? Została złapana?

Kupiłam karmę. 

Posted
Dnia 6.05.2026 o 11:45, bakusiowa napisał:

I co z tą kocicą? Została złapana?

Kupiłam karmę. 

Nie złapałam jeszcze,chyba będę musiała wziąć Jamora żeby ją złapał bo ja nie mam sposobu na nią. Do klatki łapki nie wchodzi.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...