Jump to content
Dogomania

PSY ZNALEZIONE W LESIE


Recommended Posts

ja z doswiadczenia mogę napisać ,ze ciąża urojona to zmiany psychiczne-suczka buduje gniazdo, wiecej przebywa w domu i fizjologiczne- mojej pojawiało sie mleko -nic sie pozatym nie wydarzyło, było to w latach 90-tych i wet wówczas nic nie podawał ,samo przeszło

poczytaj w necie np tui: http://www.e-lecznica.pl/artykul/ciaza-urojona-u-suk

 

nie przejmuj sie za bardzo i wysterylizuj Azunię-bedziesz miała spokojna głowę :)

Link to comment
Share on other sites

Jak nic sie nie zmieni to bede chciała sterylizować ja na dniach może da rade w przyszłym tygodniu,bede jeszcze rozmawiać z panią weterynarz i chyba bedzie miała mnie dosyć bo ciągle o coś ją pytam ale ja jestem taka że musze wszystko wiedzieć :-)

Link to comment
Share on other sites

Aza bedzie sterylizowana dopiero po Nowym Roku,chciałam to zrobić teraz ale jak na złość dostała cieczki.Normalnie jestem zła sama na siebie że nie zrobiłam tego od razu jak trafiła do mnie ale nie dało rady ze wzgledu na to jaka była chuda i osłabiona.Po cieczce bede chciała zrobić jej usg zeby sprawdzić czy na pewno nie jest szczenna jeżeli okaże się że jednak jest szczenna to bedzie wykonana sterylizacja aborcyjna,a jak nie bedzie w ciązy to bedzie normalna sterylizacja.

Link to comment
Share on other sites

Widzę, że już decyzja n/t sterylizacji została podjęta, ale warto wiedzieć, że jeśli chodzi o ciążę urojoną to cyt.:  "Bezpośrednią przyczyną tego zaburzenia jest spadek we krwi progesteronu i wzrost prolaktyny. Zmiany poziomu tych hormonów odnotowuje się pod koniec fazy międzyrujowej każdego cyklu płciowego (około 2 miesiące po cieczce). Następstwem owych wahań może być ciąża urojona. Podobne skoki poziomu progesteronu i prolaktyny występują po sterylizacji suk w nieodpowiedniej fazie cyklu płciowego. Prawidłowo suki należy sterylizować w fazie bezrujowej –tj. nie wcześniej niż 2 miesiące po cieczce."

 

Ja znajdując suczkę nie czekam aż dostanie ona cieczkę, tylko sterylizuję natychmiast, więc nie wiem w jakiej jest fazie cyklu. Liczę się z możliwością wystąpienia ciąży urojonej u suczki, bo to raczej nie jest duży problem i wet poradziłby sobie z tym łatwo.  

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Byłam u weta w poniedziałek i ustaliłam wstępną date sterylizacji Azy.Wstępnie jest ustalona na 7-8 styczeń na pewno bedzie na początku stycznia.We wtorek była pani weterynarz u psiaków i szczepiła całą czwórke od wścieklizny czyli szczepiony był Pikuś,Aza,Żaba i Dżeki.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Bardzo dziękuje wszystkim za pieniązki które były do tej pory wpłacane na konto 4DogS i wszystkim którzy przysyłają suchą karme dla psiaków.Obecnie mam karme która wczoraj dostałam i zamieściłam powyżej zdjecie karmy ale ta karma na długo nie wystarczy mimo że psiaki dostają też jedzenie gotowane którego koszty sama pokrywam,moze jest jeszcze ktoś kto chce zakupić suchą karme dla tych psiaków?Te psy jedzą każdy rodzaj suchej karmy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...