Jump to content
Dogomania

Championy Leszno Protest


Niki

Recommended Posts

Czy mozecie mi doradzić jak wnieść protest na wystawie? Jestem oburzona ,że nie przyjęto suki mojego przyjaciela ze względu na brak dyplomu.Mł Ch. ukończyła na wystawie w Głogowie podobnie jak inny pies .Wyobrażcie sobie ,że jej nie przyjęto a tego psa tak.On również do dzisiaj nie posiada dyplomu MŁ Ch.Ale..... ale hodowca tego drugiego ma znaczne wpływy w Lesznie i w Wielkopolsce.Dla mnie to zwyczajne oszustwo!!! Chciałabym wnieść protest , by pies ten nie został dopuszczony do oceny. Proszę o kilka sugestii! Uważam,że zbyt wiele jest przekrętów na wystawach.Im więcej na nie jeżdżę tym więcej widzę oszustw i układów.

Link to comment
Share on other sites

Wprawdzie nie podzielam Twojego zdania w kwestii układów itd. ale ja bym nie protestowała teraz, tylko się przyczaiła i zaczekała, aż pieseczek wywalczy jakiś tytuł na tej wystawie. A potem napisała pisemko do ZG, że pies XYZ nie mial prawa brać udziału w wystawie. Będzie bardziej bolało.

Gosia

Link to comment
Share on other sites

Ja z kilkoma pytaniami:

1. Dlaczego protestujesz ty, a nie właściciel psa.?

2. Czy rozmawiał z władzami oddziału, przedstawiłsprawę swoja i tego drugiego psa .?

3. Co mu odpowiedziano (jak uzasadniono).?

4. Czy jesteś pewna , ze ten drugi nieotrzymał juz dyplomu?.

No może, nie żeby bardziej bolało ale...

Poczekaj do wystawy, sprawdź czy ma dyplom na niej.

Potem zwróć się do ZG, albo najlepiej odmówiony pies (tzn właściciel psa).

Link to comment
Share on other sites

Protestować będzie właściciel nie przyjętej suki.W ZG powiedziano mi ,że mogę wnieść protest na wystawie lub po niej.Oczywiście ,że rozmowa zarowno z oddziałem jak i ZG głównym miała miejsce.Niestety odpowiedzi były nastepujace ... pies dnia 31 stycznia nie posiadał dyplomu,ale właścicielowi bardzo zależało na tej wystawie i poprosił nas o przyjecie psa na wystawę.Dyplom mial być dostarczony przed wystawą.Dziś ten dyplom otrzymaliśmy...

Przykre jest to ,ze ten pies zostal przyjety 31 stycznia bez dyplomu a suka znajomego nie.Jak to wytłumaczyć?Oboje ukonczyli w tym samym dniu i na tej samej wystawie MŁ.CH.Dwa dni przed wystawą dostarcza sie dyplom i wszystko jest w porządku.Czy są psy równe i równiejsze? A może regulaminy obowiązują tylko nielicznych?Nie mam nic przeciwko samemu psu.Chodzi mi tylko o zasady!Przeciez nam też bardzo zależalo!

Pozdrawiam dziękując za odpowiedzi

Link to comment
Share on other sites

to akurat nie ma znaczenia, że w Głowie (tzn, że Głogów był w tym roku bo to chodzi o to, że pies musi zdobyć Mł.Ch. max rok przed wystawą champ a nie np w 2002roku) ale to, ze Mł.Ch. moze byc wydany dopiero kiedy wpłyna sprawozdania z wystaw, a na to oddział robiący wystawę ma 40 czy 45 dni więc nie ma szans żeby tamten pies dostał ten dyplom...

Link to comment
Share on other sites

Moi drodzy!

Muszę Wam powiedzieć ,że wszystko jest możliwe.Dyplom został wydany dwa dni przed wystawą mimo niezgodności z regulaminami.Pies został dopuszczony do oceny i zajął miejsce czwarte.Właściciel był tym miejscem bardzo zdegustowany.Złożyliśmy protest podpisany przeż kilka osób i został on odrzucony.Powiem tak ,ta sytuacja potwierdziła ,że jeśli ma się pewne znajomości i kontakty można nie przestrzegać regulaminu.A tego uczy właściciela opisanego przeze mnie jego hodowca,który kilka lat wstecz w Głogowie wystawiał sukę w młodzieży przed ukończeniem 9 miesięcy. I co? Pan powiedział ,że nie wiedział ,że suka musi mieć ukończone 9 miesięcy.Parodia!!!Dodam ,że to hodowca z kilkunastoletnim stażem i uczestnictwem w wystawach.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Moi drodzy!

Muszę Wam powiedzieć ,że wszystko jest możliwe.Dyplom został wydany dwa dni przed wystawą mimo niezgodności z regulaminami.Pies został dopuszczony do oceny i zajął miejsce czwarte.Właściciel był tym miejscem bardzo zdegustowany.Złożyliśmy protest podpisany przeż kilka osób i został on odrzucony.Powiem tak ,ta sytuacja potwierdziła ,że jeśli ma się pewne znajomości i kontakty można nie przestrzegać regulaminu.A tego uczy właściciela opisanego przeze mnie jego hodowca,który kilka lat wstecz w Głogowie wystawiał sukę w młodzieży przed ukończeniem 9 miesięcy. I co? Pan powiedział ,że nie wiedział ,że suka musi mieć ukończone 9 miesięcy.Parodia!!!Dodam ,że to hodowca z kilkunastoletnim stażem i uczestnictwem w wystawach.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam!

Nie rozumiem, o co ten spór i po co protest? OK, rozumiem rozgoryczenie. Ale...

Regulamin mówi, że oddział ma obowiązek w ciągu 45 dni przesłać sprawozdanie z wystawy. A nie, że dopiero po 45 dniach ZG może wystawić dyplom. Znam oddziały, które bardzo szybko wysyłają sprawozdania, a inne czekają prawie do końca terminu. Niestety, wszystko zależy od konkretnego oddziału i osoby, która robi sprawozdanie...

Link to comment
Share on other sites

to prosze napisz mi które oddziały wysyłaja szybko ??? bo ja takich nie znam to raz, a dwa ZG nie wystawia od razu w tym samym dniu championatów to trwa,

zresztą w tym przypadku championat podobno został dostarczony 2 dni przed wystawą więc jakim cudem psa przyjeli na wystawe championów ?

tu chodzi o równość, o nic więcej... innej osobie nie przyjeli

Link to comment
Share on other sites

Na przykład Nowy Sącz szybko wysłał sprawozdanie, Nowa Ruda... OK, zazwyczaj małe oddziały szybko je wysyłają, ale wszystko zależy od ludzi - nawet w większych oddziałach praca idzie w szybkim tempie. Wszystko zależy od organizacji.

Zgadzam się jednak z tym, że pies nie powinien być przyjęty bez kopii dyplomu. I to kolejny dowód na to, że w Związku Kynologicznym istnieją równi i równiejsi, niestety. Ale wszyscy chyba się zgodzą, że to temat - rzeka.

Link to comment
Share on other sites

Kiedyś wystawa championów nie była w Lesznie i w terminie wysłałam zgłoszenie suki i championat młodzieży załaczyłam...... :cry: ....i co????? ........ odpisali mi że tylko dorosłe championy mają prawo startu !!!!! :cry: I co mam się powiesić?? Niestety JEDYNA SPRAWIEDLIWOŚĆ JEST 1,30m PONIŻEJ LINI GRUNTU !! :evil:

Link to comment
Share on other sites

Na temat "wysyłania sprawozdań z oddziałów ZK w PL" i nie tylko...

Załatwia się to w następujący sposób (ćwiczyłam w ZK w Pl, i w prokuraturze też Pl) :evilbat:

ale opiszę na przykładzie Związku: :wink:

Nie czekasz na wysłanie w/w sprawozdania tylko kserujesz wnioski (CWC, Zw. Mł); piszesz pismo przewodnie: Własciciel psa takiego a takiego, taki a taki, uprzejmie prosi o wystawienie Ch Pl (Mł. Ch.Pl) pies CWC zdobył na wystawach, w dniach, od sędziów

i wysyłasz faxem. Do Zarządu Głównego z adresem zwrotnym na dom.

Zaraz potem dzwonisz czy fax doszedł i uprzejmie prosisz o przesłanie kopi Ch Pl (mł Ch. pl.) faxem - bo Ci bardzo zależy, bo chcesz wystawiać itp ...

Po czymś takim oryginał Championatów dostawałam do domu w przeciągu max 3 dni :D

Gorzej było z tym drugim, tam musiałam "wykonać parę telefonów przypominających mnie", napisać odwołanie i chyba się paniom znudziłam - bo w końcu sprawę załatwiłam. Komentarz p prokurator był taki, że jak bym się nie upominała to czekałabym na swoja kolejkę (termin był koniec 2008!!! roku) ...Mać... :evilbat:

A skoro się upominam to widać mi zależy...Mać... :evilbat:

To tak na przyszłość :wink: :D

I obyście mieli do czynienia tylko ze Zw. K w Pl. :wink:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Misiny dyplom Ch. PL też był załatwiony "na szybko", bo zależało mi na zgłoszeniu jej w klasie championów w Bratysławie. Załatwiła to znajoma, bo ja akurat byłam poza krajem, ale dyplom był wystawiony bardzo szybko. No i warto było, bo Misia w Bratysławie wygrała w klasie championów, tym samym bijąc suczkę, która wygrała rasę na wystawie europejskiej w Paryżu :) .

Ale dokładnie co moja znajoma zrobiła, żeby przyspieszyć wystawienie tego dyplomu to nie wiem.

Link to comment
Share on other sites

Hej, muszę sie przyznać,ze kiedys, kilka lat temu też tak zgłaszałam moja jedna suczke na wystawę championów i nie miałam tam zadnych znajomości!!!

Wysłałam 3kopie certyfikatów na Młodziezowego championa z prośbą o przyjecie suczki na tę wystawę, no i przyjęli mi ją.

Tak, ze myslę, ze nie koniecznie trzeba miec znajomości, a być może nie przyjęli tamtej suczki, bo nie wysłano wszystkich kopii???

Nie wiem, lub może po prostu konkurencja..

Ale z tego, co widzę, to i tak nic sie nie stało, skoro ten pan lub raczej jego pies ;) zajął czwartą lokatę.

Pozdrawiam wszystkich :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...