Jump to content
Dogomania

Przepisy na gotowanie dla psa


entka

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

[quote name='Bite']Hej prowadzimy bloga gdzie zapisujemy przepisy na potrawy jakie przygotowujemy dla naszego synka :) może ktoś skorzysta (aktualizacje staramy się robić raz w tygodniu)

[URL]http://bitepsiak.blogspot.com/[/URL]

zapraszamy[/QUOTE]

z Twojego najnowszego wpisu można wywnioskować, że próbujesz psa przerobić na roślinożercę. a nie jest nim. pies to drapieżnik i potrzebuje mięsa. jestem wegetarianką z szacunku do zwierząt, szanuję więc też i swoje zwierzęta, a zmienianie ich natury nie ma nic wspólnego z szanowaniem..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jolam']to co mu posłuży ? Bo teraz to chyba trzeba by gospodarstwo założyć i samemu sobie wszystko hodować.....[/QUOTE]
Napisałam to w kontekście wpisu na blogu, z którego wynikało, że psiak dostaje skrzydła z kurczaka tylko w weekend - i że to jest ok, bo przecież nie wiadomo, czym te kurczaki są karmione. Poza tymi skrzydłami z kurczaka to tylko ser cheddar, gouda, biały, mozarella, ryba z puszki, ser (jw), inna ryba z puszki, jakiś schab wieprzowy, ryba wędzona.
No OK. Każdy karmi psa, jak chce i jak lubi. Ale nie dorabiajmy do tego filozofii zdrowego żywienia ;)
Jedzenie, jak jedzenie - raczej przetworzone - nie mniej, jeśli nie bardziej (a chyba na pewno bardziej) niż kurczaki ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bite'][COLOR=#000000]do czytania bloga zapraszamy - i mamy nadzieję że psiarze nabiora trochę dystanu i wezną też pod uwage że nie każde danie jest publikowane bo niektóre zwyczajnie są nudzniejsze niż inne[/COLOR][/QUOTE]
Z tego wynika, że publikowane są te bardziej kontrowersyjne :)
Dobrze, że pies dostaje też i te nudniejsze :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron']Napisałam to w kontekście wpisu na blogu, z którego wynikało, że psiak dostaje skrzydła z kurczaka tylko w weekend - i że to jest ok, bo przecież nie wiadomo, czym te kurczaki są karmione. Poza tymi skrzydłami z kurczaka to tylko ser cheddar, gouda, biały, mozarella, ryba z puszki, ser (jw), inna ryba z puszki, jakiś schab wieprzowy, ryba wędzona.
No OK. Każdy karmi psa, jak chce i jak lubi. Ale nie dorabiajmy do tego filozofii zdrowego żywienia ;)
Jedzenie, jak jedzenie - raczej przetworzone - nie mniej, jeśli nie bardziej (a chyba na pewno bardziej) niż kurczaki ;)[/QUOTE]

No ale akurat tutaj filozofię zdrowego żywienia to ty dorabiasz :-) krytykując przepisy.
Dziewczyna dzieli się przepisami i fajnie, kto chce ten skorzysta ;-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jolam']No ale akurat tutaj filozofię zdrowego żywienia to ty dorabiasz :-) krytykując przepisy.
Dziewczyna dzieli się przepisami i fajnie, kto chce ten skorzysta ;-)[/QUOTE]
Ja napisałam o kurczakach nie wiadomo czym karmionych? Naprawdę? :)
Przepisy są upublicznione, a to jest forum - wyrażam swoją opinię wedle której sery są dla psa mniej naturalnym pokarmem niż mięso, a tym bardziej mało naturalne są groszek, fasolka i cieciorka. I to wszystko. A co kto psu daje, to już jego sprawa.
Ja daję indyka, wołowinę, wieprzowinę i te kurczaki karmione nie wiadomo czym ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bite']to tylko nieliczne przykłady apropo cieciorki, czy groszku:
[URL]http://www.stamtreats.com/[/URL]
[URL]http://nutrisca.dogswell.com/[/URL]
[URL]http://www.crazycrumb-dog-treats.com/healthy-treats-for-dogs.html[/URL]
[URL]http://dogcare.dailypuppy.com/dogs-chickpeas-2328.html[/URL][/QUOTE]
Bite, przecież możesz karmić czym chcesz, czyż nie? :)
Proszę - tu jest nawet coś w rodzaju krótkiego skryptu napisanego przez dietetyka:
[url]http://www.vetfood.pl/_pliki_/filemanager/file/Diety_Kurosad/diety.pdf[/url]
Wprawdzie w kontekście diet przeznaczonych dla zwierząt chorych, ale może przydadzą się jakieś wyliczenia dot. roślinnych źródeł białka

Dla mnie pies to wszystkożerne zwierzę jednak z naciskiem na mięso. Bo to jednak potomek wilka, a nie kury ;)
Ale kruszyć kopii o to nie będę - znam wiele psów karmionych w różne, czasem kontrowersyjne sposoby (w zasadzie z młodości - mojej, nie psów :D - w myśl dzisiejszych zaleceń - same kontrowersyjne, bo tylko ta kasza czy ziemniaki ze smalcem itp :)) - i niektóre z nich dożyły szczęśliwie zdrowej i zaawansowanej starości.
Niemniej mnie nikt nie przekona, że mój pies długofalowo będzie happy na strączkowych. Albo na rybach z puszki lub serach. No ale to indywidualna decyzja. Gdy się ją podejmuje, to warto czasem pamiętać, że pies jest drapieżnikiem - w naturze nie pasie się, lecz poluje. Jego system trawienny nieco różni się od ludzkiego i nie zawsze chodzi o szczegóły ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gryf80']filodendron-podpisuję siepod twoja wypowiedzia-myślę podobnie-pamietajmy że pies czy kot ma inaczej zbudowane jelita i inna florę niz przezuwacze np.[/QUOTE]

Pies jest względnym mięsożercą a kot nawet bezwzględnym- więc może jeść wyłącznie mięso i będzie zdrowy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Besti']Pies jest względnym mięsożercą a kot nawet bezwzględnym- więc może jeść wyłącznie mięso i będzie zdrowy.[/QUOTE]

uważałabym na takie słowa na forum. ktoś może to zrozumieć w taki sposób, że zacznie karmić swojego kota samą wołowiną klasy I i skończy się to bardzo źle.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='motyleqq']uważałabym na takie słowa na forum. ktoś może to zrozumieć w taki sposób, że zacznie karmić swojego kota samą wołowiną klasy I i skończy się to bardzo źle.[/QUOTE]

W diety kotów nigdy nie wnikałam. Ok więc proszę nie traktować tego jako radę, wcześniej skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Besti']W diety kotów nigdy nie wnikałam. Ok więc proszę nie traktować tego jako radę, wcześniej skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą :lol:[/QUOTE]

heheh :evil_lol: tak samo jak jest BARF dla psów, tak samo jest i dla kotów ;) i owszem, składa się ona z mięsa, ale to mięso II kategorii, ścięgna, podroby i niemało suplementów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='motyleqq']heheh :evil_lol: tak samo jak jest BARF dla psów, tak samo jest i dla kotów ;) i owszem, składa się ona z mięsa, ale to mięso II kategorii, ścięgna, podroby i niemało suplementów.[/QUOTE]
No właśnie - niemało suplementów ;)
Jak dla mnie barf dla kota to wyższa szkoła jazdy w porównaniu do barfu dla psów :) Jakby tak przyszło mi komponować kocią dietę tak, aby bilansowało się to jak mysz albo ptaszek w całości, to chyba jednak postawiłabym na suchą karmę ;) ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...