Jump to content
Dogomania

Krycia zgodne i niezgodne z regulaminem


AmartAmi

Recommended Posts

Wczoraj miałam telefon w sprawie krycia. Pan "dostał" sukę z Anglii od jakiejś Pani i teraz szuka "na gwałt" reproduktora. Sunia dostała cieczkę więc trzeba ją pokryć. Oczywiście sunia nie jest zarejestrowana w ZKwP. Jestem ciekawa do kogo jeszcze dzwonił? I co w takich sytuacjach mówicie? Ja próbowałam Pana przekonać do wystaw, warunków hodowlanych.. .ale on jakoś nie chciał mnie zrozumieć. Ja mu o "papierach, regulaminach, związku" a on, że nie chce papierów tylko chce pokryć sukę... I jeszcze się oburzył na mnie, że ja mu nie chce pomóc :angryy:

Link to comment
Share on other sites

Ciekawe czy to nie była przypadkiem zwykła podpucha?

Pomijając przepisy związkowe, facet chce złamać prawo krajowe - jeśli nie jest oczywiście zarejestrowany w jednym z tych fikcyjnych stowarzyszeń :roll:. Ciekawe co by powiedział, że nie wolno teraz w Polsce rozmanażać i sprzedawać "bezpapierowców" i za to mogą grozić sankcje.

Pzdr

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Jesli ten Pan mieszkal w UK i wrocil do PL to mysli kategoriami Brytyjskimi, tutaj nie musisz rejestrować psa zeby go pokryć czy dopuścić. Mixy stoją w zbliżonej cenie do czystych ras. Jest to absurd ale pomyślcie sami, macie suczkę, chcecie ja pokryć dobrym psem/ inseminacja to koszt od 300 do 1000funtów na krycie !!! Dlatego jest samowolka. Ja uważam, ze nie po to sie ma suke z dobrym rodowodem zeby ja kryć z ładnym psem niewiadomego pochodzenia, tylko albo kogos nie stać i trzeba psia/ suke wykastrować albo ponosić finansowe konsekwencje krycia oraz związanych z tym badań.
Tak z innej nieco beczki.
Jak to wygląda , jakbym chciała pokryć moją sunie w Pl ? Ona jest zarejestrowana w KC w UK, w PL nie no bo nie mieszkamy w Polsce. Czy jest taka opcja ? Pytam z ciekawości aczkolwiek nie wykluczam takiej mysli, gdyś niemal 90% championow mamy w Irlandii a do niej nam nieco daleko..

Link to comment
Share on other sites

Cena jest zależna od ceny psa jakiem chcemy pokryc sukę. Po miedzy 300 a 800 to sa psy najcześciej bez zrobionych testów i nie wystawowe, cena powyżej 900 to juz za krycie lub inseminacje po psie znaczącym z dobrymi genami, 1500 to baaardzo ścisła czołówka. Zapisy, czekanie itd itp ale fakt, warto to fakt :)
Ja mieszkam w Szkocji a tu nie ma tak znaczących hodowli, więc tylko inseminacja wchodzi w gre niestety :(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Nasze forum wszyscy czytają ale nikt i tak się nie udziela... 

Ale mam pytanie odnośnie krycia: 

Co myślicie o używaniu psów, które mają wady (genetyczne) ? I wiadomo, ze chociaż cześć szczeniąt będzie nosicielem a u części będzie to widać... I czy w Polsce każdy właściciel akit za wszelką cenę będzie chciał zrobić ze swojego pupila psa/ sukę hodowlaną? 

Link to comment
Share on other sites

Ja uważam że to zależy od uczciwości właściciela... ale takiej prawdziwej.Jego sumienia i wiedzy z podstawy genetyki oraz biologii. Czy pogodzi się z tym że być może kupiony przez niego pies jako szczeniak ,rokował świetnie był w idealnej kondycji z wspaniałych ruchem, a później okazało się co tak naprawdę skrywa jego ciało- finalnie przecież myśląc zdroworozsądkowo pies/suka powinien zostać wykastrowany/wysteryilizowany. Tak powinno się robić dla dobra rasy. Kto teraz działa dla dobra rasy... Ile osób przemilczy chorobę i ,,walczy" o nosicieli żeby mogli pójść w świat i dawać kolejne mioty. Żeby kryć chyba trzeba mieć dużo szczęścia, wiedzy i długich lat siedzenia w tym temacie żeby czuć się w miarę pewnie .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...