Jump to content
Dogomania

Z Żyrardowa do Krakowa, czyli Makumba zmienila adres! ...MUCHOMOREK [']


fona

Recommended Posts

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zrobiłam Ściemce prezent pod choinkę w postaci deseczki na parapet obszytej polarem. Oczywiście mogłabym coś takiego kupić w Animali, ale z uwagi na męża i jego zapędy oszczędnościowe, wykonałam prezent własnoręcznie, do czego wykorzystałam starą, spraną i zmechaconą bluzę z polaru, folię bąbelkową z dwóch dużych kopert i dużą, wyeksploatowaną plastikową deskę do krojenia.
Użyłam także skórzanego rzemyka jako mocowania deski do ramy okiennej.
Przygotowywałam prezent około dwóch godzin podczas oglądania z mężem telewizji, dzięki czemu mąż miał sposobność utwalić sobie, że jestem oszczędna, pomysłowa i troskliwa („ona jest delikatna“ tłumaczyłam mężowi „nie powinna siedzieć bezpośrednio na zimnym parapecie“).
Z dumą umocowałam deskę na parapecie, a zwierz przyszedł, powąchał i uciekł...
Byłam bardzo rozczarowana.
Następnego dnia poszłam do pracy. Mąż zadzwonił do mnie i powiedział „jednak docenila Twoje wysiłki - siedzi na deseczce“.
Niezwykle mnie ta wiadomość ucieszyła:-) Ściemka doceniła w końcu moje wysiłki:-)

Link to comment
Share on other sites

Fona, strasznie mi szkoda Gastona, chociaż nie było mi dane go poznać.

Jednak zawdzięczam Ci Makumbę Ściemkę.

Pomyśl proszę o wszystkich zwierzątkach, które uratowałaś i których właściciele zastanawiają się, jak swoim zwierzątkom uprzyjemnić życie.

Gaston pewnie chciałby czegoś dobrego dla Ciebie, bo zasługujesz na to.

Ja, Ściemka i wiele innych istot też chciałoby dla Ciebie czegoś dobrego.

Link to comment
Share on other sites

Makumba Ściemka ma zbyt żywy temperament. Skacze, gryzie mnie, drapie i budzi w nocy. To piratka w świecie kotów. Sterylizacja kotki jest moją nadzieją na przyszłość.
Przywiązałam się do niej i uwielbiam ją, ale nie wyobrażam sobie, żeby mogła być taka jeszcze 20 lat, bo mnie wykończy.
Pocieszcie mnie proszę, że ona się zmieni.

Link to comment
Share on other sites

Czyli gryzienie, drapanie i budzenie w nocy gryzieniem i drapaniem jeszcze przez 20 lat ?!?!

Jeżeli ja z nią sobie nie poradzę to wątpię by ktoś inny był w stanie.

Może waleriana na spółkę z kocimiętką zmieniłyby jej usposobienie na bardziej łagodne?

Link to comment
Share on other sites

Matko, a jeśli ona ze swoim żywym usposobieniem potrzebuje większego stada w postaci psów, kotów, dzieci i wrzaskliwych dorosłych?

A ja pracuję i ona czuje się samotna ?

Tak bardzo chciałam mieć kota, chciałabym żeby była szczęśliwia...

Link to comment
Share on other sites

Już jak brałam kotę to myślałam o dobraniu jej towarzystwa, ale musiałabym duuuuużo popracować nad mężem, żeby się zgodził.
Na jedną Makumbę Ściemkę pracowałam dwa lata, (mąż i tak uważa, że koty są od szczurów i myszy tak jak krowy od mleka), więc zanim ubłagam męża o drugiego kota to ona już na mur beton będzie dorosła, terytorialna i żadnej przybłędy chcieć nie będzie.
Zastanawiałam się też nad szczurem dla niej do towarzystwa, ale mąż uważa, że to głupi pomysł.

Link to comment
Share on other sites

ciekawe polaczenie szczur i kot:) natomiast co do innego towarzystwa to jaq jestem zdania ze jeden kot a dwa to nie wielka roznica. natomiast kocham ogladac jak moje spia razem, bawia sie...no ale coz jak sila wyzsza. a szzury na dogo tez sa do oddania:)a co do niesfornosci oczywiscie ze wszytkie takie sa. natomiast ja obserwuje rosnace wredote z wiekiem-
> ale jak kocham ten diabelski charakterek u kotow

Link to comment
Share on other sites

Qrcze, nie wiem czy takie połączenie (szczur i kot) jest dobre, ale może dlatego że się z takim nie spotkałam.
Mam jeszcze 15-letnią kotkę, która powoli, niestety, odchodzi za TM. Nauczyła Tigrę wielu rzeczy (jak otwierać drzwi, wchodzić do szafy, spać w pralce itp), ale nie jest dla mojego wariata partnerem do zabawy.

Link to comment
Share on other sites

ja jestem zdania, ze dwa koty psoca mniej niz jeden
na przyklad gryza siebie nawzajem, a czlowieki spia prawie spokojnie ;)

czarny kot to diabel wcielony, mialam 3 czrne kocice make na tymczasie, jednego facecika i jedna dorosla kotke - ta byla grzeczniutka :)

neko, dasz rade! co Cie nie zabije, to Cie wzmocni ;)




Gaston :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...