Jump to content
Dogomania

Z Żyrardowa do Krakowa, czyli Makumba zmienila adres! ...MUCHOMOREK [']


fona

Recommended Posts

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Fona...bardzo Ci współczuję.....i kurcze.. bardzo rozumiem; a najgorsze, że nie mam żadnej rady..
U mnie 3 koty - w ramach rywalizacji - ciągle zasikują i obsrywują kąty (niestety nie tylko wwrrr). Kupiłam im krople Bacha - miały pomóc, uspokoić...nic.. Kotów mam po prostu za dużo - i mimo, że wszystkie kastrowane to jednak ustalają hierarchię w stadzie (no bo 7 kotów w samym domu..to już stado.. - nie licze piwnicy..)
Ja boję się rano wstać z łóżka - bo nie wiem gdzie czeka na mnie cholerna niespodzianka...(dziś rano koło łóżka - na rzadko- i mój TZ w to sie wpakował ..) Nie musze mówic jaki nastrój panuje w domu.. Może ktos ma patent co z tym zrobić??

Link to comment
Share on other sites

Ja miałam podobne przezycia z bura (blizej mowiac tymczas ale to mi sie za to dostalo). Nie wiem z czego to wynika, tajemnica nie odkryta. Bura zmienila miejsce i odrazu robi do kuwety. Od poltora tygodnia nic nie zapaskudzila. Raczej u ciebie madziu zmiana domu nieosiagalna...chyba ze odsprzedasz mi jastrzomba:D a najlepij Kurdupla

Link to comment
Share on other sites

[quote name='konisia']A ten Feliway nie pomoże?:hmmmm:[/quote]

Ja bym spróbowała choć to droga impreza.

Można na początku kupić Feliway Spray kosztuje około 40 zł. I jak zadziała ewentualnie kupić dyfuzor.

Makumba kocico niedobra załatwiaj się do kuwetki bo inaczej przyjadę i Ci doopke spiorę.......

Link to comment
Share on other sites

wpakowala sie na rece - ma dreszcze - nie wiem dlaczego. ja wprawdzie siedze w dwoch dlugich rekawach i polarze, moze ona jest takim samym gadem jak ja
albo na litosc wziela, zeby sie popsitulac


moze ona potrzebuje bata? u mnie wszystkie siersciuchy robia, co chca, a tu lekki strach przed psem i chodzimy jak zegareczku, hm?

Link to comment
Share on other sites

Niedobra ciotka fona zabrala ja na weekend i przeziebila kota...
W jedna strone samochodem,male powrot pociagiem... Boli ja gardlo, widac, ze z trudem przelyka, nic nie zjadla, nie bawi sie, tylko zakopuje w szmatki przy kaloryferze i spi. Duzo mruczy. Dalam jej zamiast sniadania biostymine, mam nadzieje, ze to tylko przeziebienie i minie, jest jeszcze na tym dwutygodniowym antybiotyku, wiec nie chce jej pakowac nastepnego...

U mamy byla suprgrzena. Najpierw ladowala sie caly czas do mnie na kolana, ale ja ja nosilam do :babci", wiec juz drugiego dnia byla do niej przyklejona. I sikanie wylacznie do kuwety!!
A wczoraj jak wrocila weszla do torby, ktora wypakowalam i chyba chciala nasikac, bo lapka drapnelam, a jak szybko torbe zabralam, poszla do kuwety... Wiec jak niem, jakies zle prady w tej mojej melince chyba są...

Link to comment
Share on other sites

No, jest niedobrze....

Ja chora, Makumba chora. Ja przy Makumbie jestem zdrowa jak koń, bo ona dziś wyglądała tragicznie. Bardzo schudła, futro sterczy, ona od dwoch dni nie tkneła jedzenia, maleńkie sioo i miniaturowa kupka w kuwecie...

Siedziala w jednym miejscu, zadnych zabaw, nawet chodzenia, sama chodzi spac do lazienki, okropny widok.

Ja calej nocy nie przespalam, bo juz drugi dzien mnie lamie jakies chorbsko i mialam temperaure, ale jak wstalam i ja zobaczylam, musialam sie zebrac do kupy i ja ratowac. Mialam isc do pracy rano, ale stwierdzilam, ze nie bede sie znecac nad zwierzetami i zamiast zarabiac pieniadze, pojde je wydac.

No i pojechalam do weta, gdzie spedzilysmy trzy godziny...
Makumba ma 40,5 st. goraczki!!!! Lała się przez rece, bez ruchu, bez zycia.
Poszlam i powiedzialam, ze ma chore gardli, bo widac, ze z bolem przelyka, ale wetka zrobila jej testy krwi, wyszly leukocyty 2,2, czyli bardzo niski poziom,

podejrzewaja PANLEUKOPENIĘ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='fona']No, jest niedobrze....

Ja chora, Makumba chora. Ja przy Makumbie jestem zdrowa jak koń, bo ona dziś wyglądała tragicznie. Bardzo schudła, futro sterczy, ona od dwoch dni nie tkneła jedzenia, maleńkie sioo i miniaturowa kupka w kuwecie...

Siedziala w jednym miejscu, zadnych zabaw, nawet chodzenia, sama chodzi spac do lazienki, okropny widok.

Ja calej nocy nie przespalam, bo juz drugi dzien mnie lamie jakies chorbsko i mialam temperaure, ale jak wstalam i ja zobaczylam, musialam sie zebrac do kupy i ja ratowac. Mialam isc do pracy rano, ale stwierdzilam, ze nie bede sie znecac nad zwierzetami i zamiast zarabiac pieniadze, pojde je wydac.

No i pojechalam do weta, gdzie spedzilysmy trzy godziny...
Makumba ma 40,5 st. goraczki!!!! Lała się przez rece, bez ruchu, bez zycia.
Poszlam i powiedzialam, ze ma chore gardli, bo widac, ze z bolem przelyka, ale wetka zrobila jej testy krwi, wyszly leukocyty 2,2, czyli bardzo niski poziom,

podejrzewaja PANLEUKOPENIĘ...[/quote]


k...a mać, NIE!!! Nie ma takiej opcji, Makumba nie wygłupiaj się!! Ciotka Fona kocha cię nad życie tylko czasem tak głupio gada, że ma cię dość.
I my cię kochamy maluszku!!!

Link to comment
Share on other sites

No niestety juz ja kocham..........

Moim zdaniem pani doktor nie ma racji. Ona ma infekcje górnych dróg oddechowych, po prostu taki ostry wirus jakis. Kupe miala normalna, a przy panleukopenii jest biegunka.

Wetka powiedziala, ze nie moglam jej przeziebic w tak krotkim czasie. Raczej cos do domu przynioslam.

Panleukopenia tez skad? Z Celestynowa raczej nie, bo sie wykluwa w ciagu 6 dni, a juz wiecej czasu minelo. U weta bylysmy tez poltora tygodnia temu, wiec tez zbyt dawno (byl tam wtedy kot z podejrzeniem panleukopenii, ale dzis pytalam, nie potwierdzilo sie to).
Nigdzie sie nie szlajalam juz po Celestynowie... Wiec skad... I w taki mróz...

Makumba juz w drodze powrotnej czula sie lepiej. Wychodzila w tramwaju z kocyka (wczesniej lezala jak betka), a w domu bobiegla do miski. Kupilam jej saszetke convalescence i saszetke plynnego conv., bo nic nie jadla, ale chyba nie bedzie potrzebne, skoro juz nawet na sucha karme sie rzucila.

Ma byc zdrowa i koniec.
Najgorsze jest to, ze mam z nia chodzic na kroplowki (chca 2 razy dziennie), czyli zawalac prace.
No i dlaczego zawsze jest tak, ze jak czlowiek ma tydzien pelen obowiazkow, to najpierw sie rozlozy, a potem jeszcze sobie kotem doprawi i zawala wszytsko po kolei?...

Link to comment
Share on other sites

Fona - jak już jest lepiej to musi być dobrze. Na kocich chorobach się nie znam, bo moje nigdy nie chorowały.
Ale może byś mogła tę kroplówkę sama podawać w domu. Przeca wenflon chyba ma założony.
Ja tak robiłam z moimi piechami coby ich nie taskać do weta (a było co, oj było).

Link to comment
Share on other sites

no ale to nie tylko kroplowka, to takze antybiotyk i to cos na panleukopenie...

ja uwazam, ze nie ma potrzeby chodzic dwa razy dziennie na kroplowke, skoro mala sama pije i nie ma biegunki
a zawsze ja moge dopoic strzykawka (tez z ta mysla kupilam convelescence instatnt)

Bedzie dobrze :)

Link to comment
Share on other sites

rozliczenie robie sobie:

[B]saldo: -185,56[/B]

-40 Makumba wet (20 wizyta, 20 sentisivity)
+30,00 blaira bilety do kina
+56,50 malawaszka avon, gry
+52,00 tomcug kalendarz, dlugopisy

[B]saldo: -87,06[/B]
+21 martikb (oriflame)
-21,50 waltham perfect fit sensitive 10 szt.
-68,00 wet (57 wizyta, 11 convalescence)
+58 Dropka (bazarek ciuchy)
+21 Dominika74 (bazarek ciuchy)
+26 Aga76 (bazarek podkladka)
+62 Anna33 (bazarek gry)
-15,00 wet 22.11
+22,00 Olga132 (bazarek avon)
-12,00 wet 23.11
-26 wet 24.11
-16.14 royal canin babycat
-12,00 wet 25.11
-16,00 wet 26.11
-26,68 biostymina 2 op.
-11,00 waltham pefect fit 5 sasz.
+48,00 anilla, la pegaza (bazarek John/Makumba)
+39,50 Aga_Mazury (bazarek kalendarz, kubek)
- 20,00 sheba x 8
- 30,00 szczepienie makumby
+ 10,00 beatka bazarek kalendarz
+ 20,00 Amber (bazarek podkładka pod mysz)
+ 35 zł wandul (bazarek)
[B]saldo: +1.15[/B]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...