Jump to content
Dogomania

Masz problem z psem? Napisz do mnie


zaklinaczkapsów

Recommended Posts

Jeśli: *twój pies jest agresywny wobec obcych ludzi *twój pies jest agresywny wobec ciebie *twój pies jest agresywny wobec innych psów na dworze *twój pies jest agresywny wobec twoich innych psów *twój pies chce pożreć twojego kota,królika,chomika,świnkę morską,szynszylę,fretkę itp. *twój pies boi się czegoś podczas spacerów np. koszy na śmieci *twój pies nie chce wychodzić na spacery na smyczy *twój pies zawzięcie pilnuje,gdy ktoś puka do twoich drzwi i nie chce wpuścić gościa napisz do mnie prywatną wiadomość,a razem rozwiążemy problem.Stosuję metodę Cesara Millana czyli bazuję na energii i mowie ciała.Oferuję terapię mailową (na terenie całej Polski) lub terapię osobistą (jeśli jesteś skłonny/a przyjechać ze swoim psem do woj. świętokrzyskiego). Do tej pory nie było psa,z którym bym sobie nie poradziła.Nawet,jeśli behawioryści skazali go na straty,ja sprawię,że twój pies wróci do równowagi.Serdecznie zapraszam do kontaktu.

Edited by zaklinaczkapsów
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 177
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Beatrx']jeśli ktoś ma trochę oleju w głowie to nie będzie "leczył" agresywnego psa przez internet nie widząc zwierzątka na oczy...[/QUOTE] Nie tylko ja stosuję terapię mailową,stosuje ją wielu szanujących się behawiorystów.Jeśli właściciel dokładnie opisze problem i potrafi współpracować,to naprawdę nie jest trudno zrehabilitować psa.

Link to comment
Share on other sites

I na pewno każdy właściciel psa dokładnie opisze reakcje psa, na pewno żadnej nie przeoczy, na pewno będzie wiedział, co jest zachowaniem nietypowym dla psów... Taaaa...

Przyłóż ręce do monitora, a przeleję Ci troszkę energii życiowej...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zaklinaczkapsów']Nie tylko ja stosuję terapię mailową,stosuje ją wielu szanujących się behawiorystów.Jeśli właściciel dokładnie opisze problem i potrafi współpracować,to naprawdę nie jest trudno zrehabilitować psa.[/QUOTE]

każdy szanujący się behawiorysta nie będzie pomagał szczególnie właścicielom agresywnych psów przez internet, nie widząc psa, jego zachowania, reakcji na różne czynniki....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zaklinaczkapsów']Nie tylko ja stosuję terapię mailową,stosuje ją wielu szanujących się behawiorystów.Jeśli właściciel dokładnie opisze problem i potrafi współpracować,to naprawdę nie jest trudno zrehabilitować psa.[/QUOTE]
szanujący się behawiorysta to przez internet udzieli rad odnośnie ciągnięcia psa na smyczy czy skakania na ludzi, a nie agresji. że już nie wspomnę o tym, że ktoś kto ogłasza się jako "zaklinaczka psów" powinien z imienia i nazwiska się przedstawić oraz podać konkretne psy, jakie to wyprowadził na prostą.

Link to comment
Share on other sites

Hahahaha oo matko niezły kawał, szkoda że to nie 1 kwietnia!
Serio kto przy zdrowych zmysłach chce mailowo naprowadzać psa agresywnego, baaaa nawet CM jedzie do psa i 'ogląda' go w 'naturalnych' warunkach. Cała reszta co on stosuje przemilczę bo nie chce mi się powtarzać :roll:....

[quote name='zaklinaczkapsów']Stosuję metodę Cesara Millana czyli bazuję na energii i mowie ciała.[/QUOTE]
Czy maile będą wyglądać tak:
Wyobraź sobie że pies przejdzie spokojnie koło twojego psa bez zgrzytów i awantur. Twój pies będzie ostoją spokoju i łagodności nawet jeśli ten 2gi będzie gryzł go w d.... ?

:megagrin::megagrin::megagrin::megagrin::megagrin::megagrin:

Link to comment
Share on other sites

Psy,którym do tej pory pomogłam były mieszańcami.Wiem,że metody,które stosuję są dość kontrowersyjne i mają one swoich zwolenników i przeciwników.Nie powiedziałam,że terapia mailowa jest łatwa,ale jest ona rozwiązaniem dla osób,które mieszkają na drugim końcu Polski i nie mogą przyjechać,a życie z psem jest dla nich koszmarem.Oczywiście,że właściciel może coś przeoczyć,dlatego taka terapia nie opiera się na tym,że ktoś w skrócie opisuje problem np. "mój pies jest agresywny",tylko wypytuję o każdy szczegół,a potem terapia jest przeprowadzana krok po kroku,dlatego trwa tygodniami,a w skrajnych przypadkach nawet miesiącami.Założyłam ten wątek po to,aby pomóc kolejnym osobom i kolejnym psom i prosiłam o kontakt tylko te osoby,które potrzebują pomocy.Nie dotyczy on opinii na temat poszczególnych metod behawiorystycznych.Założyłam go ze względu na to,że jest dużo wątków,gdzie ludzie nie radzą sobie z psami,mają czasem poważne problemy,a nie ma im kto pomóc,bo często behawioryści,gdy natykają się na poważne problemy typu silna agresja,zakorzeniony lęk,zalecają uśpienie psa,oddanie go komuś lub odsyłają do innych behawiorystów."Sybel", nie przekazuję energii jako załącznik w mailu tylko uczę właścicieli psów w jaki sposób mogą nauczyć się zdobywać energię spokojnie asertywną.

Link to comment
Share on other sites

a imienia i nazwiska nadal nie podałaś:) jak dla mnie to trzeba ostrzegać ludzi przed takimi "behawiorystami" co psy z agresji wyprowadzają mailowo, bo dobranie nieodpowiedniej metody bez obserwacji narobi więcej szkody jak pożytku.

Link to comment
Share on other sites

Nooo miesiącami, to w porównaniu do CM strasznie długo. Jestem ciekawa czy stosujesz metody CM PRZED 'przemianą', czy 'po przemianie'... Czy wiedzę czerpiesz wyłącznie z książek/tv, czy może miałaś kontakt ze sławnym CM.
[QUOTE]Terapia - przywracanie zdrowia przez stosowanie różnego rodzaju zabiegów, leków; także metoda leczenia choroby; terapeutyka[/QUOTE]
To też ma się nijak do tego co piszesz.

Miałam psy na DT: zalęknione, agresywne, nadpobudliwe, z agresją lękową. Szkoleniowiec nie kazał psów uśpić, ani nie stwierdził że to przypadek beznadziejny - po prostu trzeba było z psem ćwiczyć i pracować non-stop metodami pozytywnymi!
Żadnych z tych psów nie odważyłabym się na 'terapie mailową' baaaaaa z żadnym z nich nie zastosowałabym metod CM.
Najlepsze jest to że stosując metody pozytywne 'psa się nie popsuje', stosując metody CM można popełnić nieodwracalne błędy z których psa będzie się wyciągać latami :roll:.


EDIT:
Jeszcze jedno, skoro tyyyyyyyleeeeeee psów już ocaliłaś przed niechybną śmiercią skazanych przez złych behawiorystów - to może przytocz kilka tych skrajnych przypadków.

Link to comment
Share on other sites

Nie udzielam rad pod wątkami,bo tak jak już wspomniałam,zanim pomogę psu,muszę poznać jego dokładną sytuację,wszystkie szczegóły,a nie tylko w skrócie opisaną historię.Jeśli chodzi o przypadki psów,które wyleczyłam to: -mieszaniec atakujący samochody,rowery,uciekający non stop z podwórka -mix teriera agresywny wobec właścicieli,nieustannie szczekający,lękliwy wobec niektórych rzeczy spotykanych na spacerach,agresywny wobec psów -mieszaniec jamnika agresywny wobec właściciela i obcych ludzi,rzucający się na inne psy,terytorialny Wszystkim tym psom pomogłam nieodpłatnie. Nie twierdzę,że żaden behawiorysta nie radzi sobie z agresywnymi czy zalęknionymi psami,ale też nie każdy agresywny czy zalękniony pies musi być skrajnym przypadkiem. Miesiącami to w porównaniu z CM nie jest strasznie długo,bo on też rehabilituje psy nie podczas jednej wizyty.Gdyby ktoś oglądał uważnie program to pokazywane jest "tydzień później","sześć tygodni później",oczywiście w skrajnych przypadkach,gdzie nie da się jednorazowo pomóc psu.Potem to właściciele muszą trenować z psem przez następne tygodnie. Nie miałam kontaktu z CM,a wiedzę oprócz tego,że czerpię ją z TV i książek to przede wszystkim czerpię ją z doświadczenia,z obserwacji.

Link to comment
Share on other sites

z tym, ze tutaj się ogłaszasz jako behawiorysta i zaklinacz psów, który każdemu zwierzątku pomoże przez internet i powołujesz się na "aż" 3 psy, którym to pomogłaś. a to jest po prostu śmieszne, bo szanujący się behawiorysta przedstawia się z imienia i nazwiska, pokazuje swoje osiągnięcia, ukończone szkoły, kursy, seminaria, pokazuje psy którym pomógł.
a cała dyskusja na tym wątku ma na celu ostrzeżenie ludzi przed tego typu "specjalistami", coby ktoś się nie połaszczył na łatwe i proste ogarnięcie agresywnego psa przez internet.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zaklinaczkapsów']Bo przedstawiam się osobiście osobom,które poznaję.W internecie wszyscy posługujemy się nickami.[/QUOTE]

Cześć nazywam się Katarzyna Lisowska, mam agresywną sukę mix onka, która próbuje zeżreć wszystko co się rusza i na drzwo nie ucieka.
pomożesz?
teraz juz mnie znasz, teraz Twoja kolej

Link to comment
Share on other sites

Nie każdy,kto potrafi pomóc psu musi przedstawiać ukończenia szkół i kursów.Tak jak już wspomniałam nie jestem behawiorystką z wykształcenia,tylko jestem samoukiem,podobnie jak CM.Od dziecka obserwuję zachowania psów,zarówno mojego,jak i psów porzuconych,żyjących wolno na ulicy,a także tych domowych,które są wyprowadzane przez właścicieli na smyczy.Obserwuję ich komunikację między sobą i tym samym językiem porozumiewam się z nimi.Pani Katarzyno,mam na imię Judyta.Nazwiska nigdy nie podaję na forach internetowych ze względu na ryzyko,ale gdyby chciała Pani spotkać się to oczywiście podałabym podczas spotkania.Proszę do mnie napisać prywatną wiadomość,opisać na czym dokładnie polega problem,kogo dokładnie atakuje suczka,jaką ma wtedy postawę ciała (uczy,ogon),jak Pani reaguje na jej agresję i jak wygląda dzień spędzony z psiakiem.Proszę o prywatną wiadomość ze względu na to,że każdy przypadek jest indywidualny i nie chciałabym,aby ktoś inny korzystał z konkretnej terapii przeznaczonej dla konkretnego psa,bo mogłoby to zaszkodzić innemu psu tzn. utrudnić w przyszłości jego właściwą rehabilitację.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zaklinaczkapsów']Nie każdy,kto potrafi pomóc psu musi przedstawiać ukończenia szkół i kursów.Tak jak już wspomniałam nie jestem behawiorystką z wykształcenia,tylko jestem samoukiem,podobnie jak CM.Od dziecka obserwuję zachowania psów,zarówno mojego,jak i psów porzuconych,żyjących wolno na ulicy,a także tych domowych,które są wyprowadzane przez właścicieli na smyczy.Obserwuję ich komunikację między sobą i tym samym językiem porozumiewam się z nimi.Pani Katarzyno,mam na imię Judyta.Nazwiska nigdy nie podaję na forach internetowych ze względu na ryzyko,ale gdyby chciała Pani spotkać się to oczywiście podałabym podczas spotkania.Proszę do mnie napisać prywatną wiadomość,opisać na czym dokładnie polega problem,kogo dokładnie atakuje suczka,jaką ma wtedy postawę ciała (uczy,ogon),jak Pani reaguje na jej agresję i jak wygląda dzień spędzony z psiakiem.Proszę o prywatną wiadomość ze względu na to,że każdy przypadek jest indywidualny i nie chciałabym,aby ktoś inny korzystał z konkretnej terapii przeznaczonej dla konkretnego psa,bo mogłoby to zaszkodzić innemu psu tzn. utrudnić w przyszłości jego właściwą rehabilitację.[/QUOTE]
Pani Judyto to był sarkazm,
nigdy nie powierzyłabym swojego psa osobie, która na podstawie mojego opisu da mi "zalecenia" do pracy z psem.
Jesteśmy pod stałą opieką behawiorysty i szkoleniowca i rzeczywiście korzystam z porad drogą mailową, ale zanim behawiorysta dał rady widział nas w akcji, zdiagnozował przyczynę takiego zachowania i dopiero radził, więc chyba wszystko jasne. Proszę darować sobie pomoc w takim wydaniu bo czasami można bardziej zaszkodzić niż pomóc.

I tak dla przykładu, co by Pani dobrze zrozumiała intencje wypowiedzi dziewczyn
to że jestem dobrym kierowcom, nie upoważnia mnie do uczenia innych jeździć samochodem

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zaklinaczkapsów']Nie każdy,kto potrafi pomóc psu musi przedstawiać ukończenia szkół i kursów.Tak jak już wspomniałam nie jestem behawiorystką z wykształcenia,tylko jestem samoukiem,podobnie jak CM.Od dziecka obserwuję zachowania psów,zarówno mojego,jak i psów porzuconych,żyjących wolno na ulicy,a także tych domowych,które są wyprowadzane przez właścicieli na smyczy.Obserwuję ich komunikację między sobą i tym samym językiem porozumiewam się z nimi.Pani Katarzyno,mam na imię Judyta.Nazwiska nigdy nie podaję na forach internetowych ze względu na ryzyko,ale gdyby chciała Pani spotkać się to oczywiście podałabym podczas spotkania.Proszę do mnie napisać prywatną wiadomość,opisać na czym dokładnie polega problem,kogo dokładnie atakuje suczka,jaką ma wtedy postawę ciała (uczy,ogon),jak Pani reaguje na jej agresję i jak wygląda dzień spędzony z psiakiem.Proszę o prywatną wiadomość ze względu na to,że każdy przypadek jest indywidualny i nie chciałabym,aby ktoś inny korzystał z konkretnej terapii przeznaczonej dla konkretnego psa,bo mogłoby to zaszkodzić innemu psu tzn. utrudnić w przyszłości jego właściwą rehabilitację.[/QUOTE]

to powinna Pani napisać na początku ze nie jest pani behawiorystą, bo Pani nie jest, będzie Pani ponosić odpowiedzialność za skutki uboczne Pani "terapi"?

właściciel NIGDY,szczególnie taki który nie umie odczytywać psich sygnałów, nie przedstawi ich obiektywnie, w pełni tak jak to ocenia doświadczona osoba widząca psa na żywo

na forum osoby osoby z problemowymi psami szukają podpowiedzi, w większosci wypadków dostają rady zeby udac się do psiej szkoły, starają się pomóc, ale nikt nie nazywa siebie behawiorystą bo nim nie jest podobnie jak Pani

Link to comment
Share on other sites

Ja również uważam,że lepiej jest najpierw zobaczyć psa,bo wtedy jest o wiele łatwiej.Ale czasem nie jest to możliwe,więc wtedy lepiej spróbować pewnych metod niż nie robić nic.Każdy jednak może mieć własne zdanie dotyczące różnych metod i każdy ma do tego prawo,dlatego nie rozumiem tego oburzenia,tym bardziej,że osoby,którym pomogłam byli bardzo zadowoleni.Otrzymałam podziękowania,a nie obelgi.Nikt nikogo tutaj nie zmusza do korzystania z mojej pomocy,a to czy ktoś z niej skorzysta czy nie to już jest każdego indywidualna sprawa.Mam tylko nadzieję,że kiedyś przekonacie się Państwo,że nie mieliście racji oskarżając mnie o to,że jestem zwykłą amatorką i chcę psom zrobić krzywdę.Zakładając ten post nie chciałam nikogo obrażać,a jedynie pomóc.Przykro mi,że zostałam tak odebrana,ale rozumiem to,bo metoda ta ma chyba więcej przeciwników niż zwolenników.Myślę,że byłby zupełnie inny odzew,gdybym zaproponowała metodę pozytywnych wzmocnień.

Link to comment
Share on other sites

Haha uśmiałam się, serio
[QUOTE]Nie każdy,kto potrafi pomóc psu musi przedstawiać ukończenia szkół i kursów.Tak jak już wspomniałam nie jestem behawiorystką z wykształcenia,tylko jestem samoukiem,podobnie jak CM[/QUOTE]
Doświadczenie Pani to aż 3 psy + obserwacja spacerujących psiaków bezpańskich i tych na smyczy...
Nooo to mogę się dumnie nazywać szkoleniowcem i behawiorystą w końcu mam większe doświadczenie 14 psów wychowanych: w tym wyciągnięte z lęku, agresywne, nadpobudliwe, z agresją lękową, agresywne do psów, do ludzi, ciągnące na smyczy (każdy pies wychodzący z DT u mnie zna podstawowe komendy i je stosuje, nie jest agresywny do ludzi/psów/zwierząt).
Behawiorystka ze mnie pełną gębą.
[QUOTE]Myślę,że byłby zupełnie inny odzew,gdybym zaproponowała metodę pozytywnych wzmocnień.[/QUOTE]
Nie, był by taki sam. Korespondencyjne 'naprostowywanie' psa bez widzenia na żywo reakcji psa i opiekuna jest jakimś totalnym błędem i nieporozumieniem.

PS. Jeśli Pani nie umie wyłapać sarkazmu ludzi to jak Pani sobie wyobraża wyprowadzanie psa z trudnym właścicielem :shake:. Sarkazm katlis aż bił po oczach :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Po pierwsze chcąc zareklamować swoją pomoc nalezy robić to wiarygodnie, szczególnie w miejscach takich, jak dogomania, gdzie mamy bez liku oszustów (chociażby [URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/244873-ZAGINION******-ODDANE-Wioli-Mi%C5%82osz-UWAGA!SZUKAMY-OS%C3%93B-KT%C3%93E-POWIERZY%C5%81Y-JEJ-ZWIERZ%C4%98TA!"]tu[/URL] jest opisana jedna oszustka). Dlatego niezmiernie ważne jest, aby jakkolwiek uwiarygodnić swoją ofertę.
Po drugie to, ze metody CM budzą aż takie kontrowersje, powinno dać do myślenia. Skoro są aż tak wątpliwe, coś musi być na rzeczy. Niestety.
Po trzecie jeśli ktoś ma wybrać między pomocą na żywo, a mailową, dla dobra psa nalezy wybrać behawiorystę na żywo.

Po prostu my tu dyskutujemy, a wszystko rozbija się o psa, bo to on zawsze będzie tym, który w razie czego oberwie rykoszetem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...