Jump to content
Dogomania

Wątek dla tych (PO)OLKUSKICH psiaków, które nie mają swoich indywidualnych wątków


Recommended Posts

[quote name='Till']myślę, że bardzo dobrze by było gdyby członkowie Pani fundacji pojechali do Olkusza i nakazali zabezpieczenia bud przed zimą oraz wyścielenie ich słomą. Budy się rozpadają, mają wszędzie dziury, w takich warunkach trudno będzie im przetrwać choćby jedną mroźną noc. To jest bardzo ważne na tą chwilę, a nie rozgrzebywanie jakiejś starej sprawy z przed kilku miesięcy w niewiadomym celu. Nikt nie jest w stanie zmusić osoby odwiedzające schroniska w celu zaadoptowania psa żeby wybrał tego, a nie innego, każdy kto jedzie bierze co chce. Myślę, że w takiej sytuacji organizacje takie jak Pani powinny zabierać wszystkie suki aby tam nie zachodziły w ciąże i nie było że ktoś kto przyjeżdża np. po szczeniaka wziął go "bezczelnie" do domu zamiast uśpić zgodnie z Pani sugestiami. Gdyby te szczeniaki wzięła jakaś inna osoba niż ta co wzięła to też byłaby taka afera??wątpię. Może wpadły by w ręce ludzi bez wyobraźni, trafiły na łańcuch, rozmnażały się na potęgę, a tak jest wielka szansa na to, że trafią w dobre ręce, zostanie spisana umowa adopcyjna ze zobowiązaniem sterylizacji. Zabić maluchy to nie taka prosta sprawa i łatwo się to mówi jak się ich nie widzi. Dlatego jak były informacje o suczkach, które mogą być w ciąży każdy mógł tam zasuwać i je wyciągać, a nie czekać na ostatnią chwilę po to, żeby później zabić z zimną krwią malutką, bezbronną istotę, która wyszła na ten świat nie ze swojej winy, ale z powodu ludzkiej nieodpowiedzialności. Dlatego stało się to co stało, trudno. Trzeba wyciągnąć wnioski, usprawnić działania, a przede wszystkim nie zniechęcać tych, który poświęcają swój czas, pieniądze, swoje życie prywatne po to żeby naprawiać świat przez debilnych ludzi. Uważam temat za zamknięty i zachęcam do odwiedzania Olkusza, wpływania na poprawę tragicznych warunków jakie tam są oraz wyciągania suczek. KROPKA![/QUOTE]
po tak dlugim czasie w pewnym sensie mozna ja nazwac wspolpraca p/ko P. powinnas juz wiediec ze org. nic nie moga, nie sa organem ustawowym do kontrolowania i nakazywania, moze to zrobic tylko PIW lub sam burmistrz OL. ktory wydal zezwolenie na dzialalnosc. To jest prywatny teren na ktory nikt nie musi nas wpuscic, musi natomiast wpuscic organy ktore sa do tego powolane, Policja, prokurator, przedstawiciel UM. Piszesz o zakonczeniu sprawy szczeniakow, za to sama sie rozpisalas i wydalas swoja opinie do ktorej i ja mam prawo. Jaka masz pewnosc ze ktorys z tych szczeniakow nie trafi na lancuch? jaka masz pewnosc ze ktorys z tych szczeniakow nie trafi w niepowolane rece? jaka masz pewnosc ze ktorys z tych szczeniakow nie zostanie porzucony lub przywiazany gdzies w lesie? jaka masz pewnosc ze te szczeniaki zostana wysterylizowane? Nawet jak zostanie spisana poprawna umowa a nie bedzie to pilnowane wyrosniete juz suki beda sie rozmnazac. Nie jest to moja wyobraznia a doswiadczenie, sytuacje z jakimi mialam do czynienia pomimo ze osoby ktore zaadoptowaly szczeniaka mialy zagwarantowana sterylizacje darmowa. wiec prosze zastanow sie co piszesz. Poswiecanie swojego prywatnego czasu nie jest usprawiedliwieniem, bo ja go tez poswiecam/ poswiecalam i sie nie skarze, to jest wolna wola kazdego z nas, podobnie wyglada sprawa z pieniedzmi. I ja moge zamknac temat a kogo nalezy informowac o tragicznych warunkach w pseudo schronisko, napislalam. I dla mnie doba ma tylko 24 h, dzwonie i pisze do roznych organow panstwowych w celu wymuszenia na nich wykonywania swojego obowiazku z roznym skutkiem, jak wszyscy widza i wiedza.

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście masz rację - jak temat niewygodny najlepiej go zamknąć i "zamieść pod dywan"!!! Stara sprawdzona metoda.

Dzięki temu co tu było pisane dowiedziałam się ciekawych i smutnych rzeczy.
Np. że nie nalezy ufać wszystkim wyciągającym psy z Olkusza. I nie rozumiem wielkiego oburzenia Misieek, jakby to jej dotyczyło! Wydarzenia na FB zostały założone przez inne osoby i właśnie one dla mnie straciły całkowicie wiarygodność.
Jak można wyciagać psy, aby w końcowym efekcie nie interesować się ich dalszym losem? Chodzi o ciekawej konstrukcji umowy adopcyjne!
Na polski: oznaczają, że zwroty nie sa przyjmowane! Brawo "dzielne" wyciągaczki - szczyt obłudy!
Co do strony finansowej - czytałam jakiś wpis, że Pałka zwraca koszty sterylek, tzn. wydając sukę daje na sterylke. Pewnie to nieprawda?
Bo o dzieleniu się kasą, słyszałam na sali sądowej z ust samego Pałki!
Dla niego to jest interes - trzeba "opróżnić magazyn" na "nowy towar"! Jak się bierze 1.200.-to jest z czego się dzielić! A każda kasa na wyciagniętego psa się przydaje. I wierzę, że idzie na psa, a niekoniecznie do kieszeni. Chyba, że głupia jestem, że wierzę?

Link to comment
Share on other sites

Przede wszystkim to[B] missieek[/B] się nie oburza bo na dogomanię od dawna nie wchodzi... oburza się missiaa - jednak to dwie różne osoby co? no i ja jednak też bym się oburzała gdyby mnie oskarżano o rzeczy którym nie zawiniłam

Nie wiem komu Pałka zwracał za sterylki i z kim dzielił się kasą... a chętnie bym się dowiedziała o ile tak można wierzyć w słowa tej chodzącej dobroci i niewinności.

Link to comment
Share on other sites

Wtrącę moje 3 grosze tylko na temat "dawania na sterylki " - to powinien być standard , albo pies/suka ma kastrację w schronisku ( nawet takim pseudo jak Olkusz ) albo schron zwraca za kastrację po okazaniu faktury . Tak robią Racławice i nie jest to żadna łaska , po prostu zobowiązuje je do tego umowa .
Co do reszty w temacie - nie ufam już chyba nikomu i cholernie nie lubię być naciągana .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='elaja']Wtrącę moje 3 grosze tylko na temat "dawania na sterylki " - to powinien być standard , albo pies/suka ma kastrację w schronisku ( nawet takim pseudo jak Olkusz ) albo schron zwraca za kastrację po okazaniu faktury . Tak robią Racławice i nie jest to żadna łaska , po prostu zobowiązuje je do tego umowa .
Co do reszty w temacie - nie ufam już chyba nikomu i cholernie nie lubię być naciągana .[/QUOTE]
ot i cala prawda, wielka szkoda ze nie ciagna kasy od P. za to co otrzymuje on i jego kumpel J. z Zawiercia z gmin, a jest to zapisane w ich umowach,
[URL]http://proanimals.org/gminy-i-zwierzeta/218-korespondencja-w-sprawi-hycli[/URL]
mysle ze i tak by placil za sterylki bo to taniej anizeli wywoz psow do Szczytow i do Cieszyna gdzie tez dzialki odpalic musza, co prawda jak dla P. to mniej zostaje na dzielenie sie z tylko jemu wiadomymi osobami. Sprostowanie wpisu epe, 1,200 zl. bylo przed nowelka dzis jest to juz 2 tys, tyle miedzy innymi placi gmina Klucze. W tym miejscu musimy jeszcze brac pod uwage ze coraz mniej podpisuje gmin umowy z P. wiec J. ktory umieszcza u niego psy musi sie dzielic, wyobrazmy sobie ile zostaje kasy dla zwierzat?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malawaszka']Przede wszystkim to[B] missieek[/B] się nie oburza bo na dogomanię od dawna nie wchodzi... oburza się missiaa - jednak to dwie różne osoby co? no i ja jednak też bym się oburzała gdyby mnie oskarżano o rzeczy którym nie zawiniłam

Nie wiem komu Pałka zwracał za sterylki i z kim dzielił się kasą... a chętnie bym się dowiedziała o ile tak można wierzyć w słowa tej chodzącej dobroci i niewinności.[/QUOTE]

Malawaszka!
Wiesz co? Po tym jak odmówiłaś zeznawania przeciwko Pałce, jako świadek znęcania się nad zwierzętami w schronisku w latach 2006-2008, przestałas być dla mnie wiarygodna! Więc teraz nie pisz o P. nic! Ani źle, ani dobrze -miałaś okazję się wypowiedzieć w sądzie!
Miśki to zrobiły, mimo strachu o zemstę ze strony P.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malawaszka']poużywajcie sobie proszę bardzo - jaka to ja jestem zła; nie Wam się będę tłumaczyć dlaczego tak wtedy było
a o czym będę pisać na forum to ja będę decydować

a o mocy w pysku to jeszcze pewnie porozmawiamy[/QUOTE]

Dlaczego sądzisz, że każdy wpis dotyczy konkretnie Ciebie? Nie jesteś gwiazdą tego wątku.
W psychiatrii definiuje się to jako urojenia ksobne.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='stzw']Dlaczego sądzisz, że każdy wpis dotyczy konkretnie Ciebie? Nie jesteś gwiazdą tego wątku.
W psychiatrii definiuje się to jako urojenia ksobne.[/QUOTE]

hahaha nie bądź śmieszna :lol: a do kogo niby ma być post zaczynający się "Malawaszka!" i następne go komentujące? do CIEBIE?!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malawaszka'] bo był tam mój NICK czyli zwrot w moim kierunku był - no był czy nie? :lol: [/QUOTE]

To może rzeczywiście należy zamknąć ten wątek bo jak przyjdzie mi do głowy napisać, że prezydent jest myśliwym to się poczujesz prezydentem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']po tak dlugim czasie w pewnym sensie mozna ja nazwac wspolpraca p/ko P. powinnas juz wiediec ze org. nic nie moga, nie sa organem ustawowym do kontrolowania i nakazywania, moze to zrobic tylko PIW lub sam burmistrz OL. ktory wydal zezwolenie na dzialalnosc. To jest prywatny teren na ktory nikt nie musi nas wpuscic, musi natomiast wpuscic organy ktore sa do tego powolane, Policja, prokurator, przedstawiciel UM. Piszesz o zakonczeniu sprawy szczeniakow, za to sama sie rozpisalas i wydalas swoja opinie do ktorej i ja mam prawo. Jaka masz pewnosc ze ktorys z tych szczeniakow nie trafi na lancuch? jaka masz pewnosc ze ktorys z tych szczeniakow nie trafi w niepowolane rece? jaka masz pewnosc ze ktorys z tych szczeniakow nie zostanie porzucony lub przywiazany gdzies w lesie? jaka masz pewnosc ze te szczeniaki zostana wysterylizowane? Nawet jak zostanie spisana poprawna umowa a nie bedzie to pilnowane wyrosniete juz suki beda sie rozmnazac. Nie jest to moja wyobraznia a doswiadczenie, sytuacje z jakimi mialam do czynienia pomimo ze osoby ktore zaadoptowaly szczeniaka mialy zagwarantowana sterylizacje darmowa. wiec prosze zastanow sie co piszesz. Poswiecanie swojego prywatnego czasu nie jest usprawiedliwieniem, bo ja go tez poswiecam/ poswiecalam i sie nie skarze, to jest wolna wola kazdego z nas, podobnie wyglada sprawa z pieniedzmi. I ja moge zamknac temat a kogo nalezy informowac o tragicznych warunkach w pseudo schronisko, napislalam. I dla mnie doba ma tylko 24 h, dzwonie i pisze do roznych organow panstwowych w celu wymuszenia na nich wykonywania swojego obowiazku z roznym skutkiem, jak wszyscy widza i wiedza.[/QUOTE]

pisząc o poświęcaniu swojego prywatnego czasu i życia nie miałam na myśl siebie bo inaczej to trochę postrzegam, miałam na myśli osoby, które robią to na większą skale od lat i z wielkim poświęceniem.
A jeśli chodzi o kontrolę w O. to tym bardziej uważam, że fundacja powinna się w to zaangażować choćby poprzez wysłanie mocnych pism do dwóch przydupasów pałki, a mianowicie fałszywego burmistrza, który po raz kolejny wydał zezwolenie na działalność (przyjaźń kwitnie, choć zapewniał, że nic ich nie łączy, jasne- tylko konto w banku) no i do drugiego typa zwanego powiatowym J. Jeśli wydają zezwolenia na działalność to powinny kontrolować jej funkcjonowanie bo w przeciwnym wypadku znowu sprawa przeciwko nim trafi do sądu o współudział. Może myślą, że wszyscy odpuściliśmy i źródło z płynącą gotówką znów można odkręcić na całość! Niech kontrolują dokumenty, lodówki oraz warunki bytowe, które są skandaliczne! Fundacja też może to skontrolować w asyście policji lub Tozu

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Till']pisząc o poświęcaniu swojego prywatnego czasu i życia nie miałam na myśl siebie bo inaczej to trochę postrzegam, miałam na myśli osoby, które robią to na większą skale od lat i z wielkim poświęceniem.
A jeśli chodzi o kontrolę w O. to tym bardziej uważam, że fundacja powinna się w to zaangażować choćby poprzez wysłanie mocnych pism do dwóch przydupasów pałki, a mianowicie fałszywego burmistrza, który po raz kolejny wydał zezwolenie na działalność (przyjaźń kwitnie, choć zapewniał, że nic ich nie łączy, jasne- tylko konto w banku) no i do drugiego typa zwanego powiatowym J. Jeśli wydają zezwolenia na działalność to powinny kontrolować jej funkcjonowanie bo w przeciwnym wypadku znowu sprawa przeciwko nim trafi do sądu o współudział. Może myślą, że wszyscy odpuściliśmy i źródło z płynącą gotówką znów można odkręcić na całość! Niech kontrolują dokumenty, lodówki oraz warunki bytowe, które są skandaliczne! Fundacja też może to skontrolować w asyście policji lub Tozu[/QUOTE]
wszystko to co napisalas z strony Fundacji jest juz dawno zrobione, mam na mysli pismo do PIW, do burmistrza tez, efektow zadnych, ale chetnie skorzystamy z dowodow w najblizszym czasie, na zlozenie nowych doniesien, jutro spotykamy sie KTOZ na ternie jednego z schronisk malopolskich, wiec zobaczymy czy bedzie mozliwosc wspolpracy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']wszystko to co napisalas z strony Fundacji jest juz dawno zrobione, mam na mysli pismo do PIW, do burmistrza tez, efektow zadnych, ale chetnie skorzystamy z dowodow w najblizszym czasie, na zlozenie nowych doniesien, jutro spotykamy sie KTOZ na ternie jednego z schronisk malopolskich, wiec zobaczymy czy bedzie mozliwosc wspolpracy.[/QUOTE]

to schronisko w małopolsce będzie napewno pięknie posprzątane na czas kontroli. Jeśli będzie tam ktoś od was to wyślę do Pani w tej sprawi maila

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']ania68 a fotkami nas uraczysz?[/QUOTE]

Figa pozdrawia ze swojego domu :)
[IMG]http://s7.postimg.org/guykg8623/P1090789.jpg[/IMG]

[IMG]http://s24.postimg.org/5w46sbhrp/P1090786.jpg[/IMG]

[IMG]http://s10.postimg.org/k04sdfiex/P1090740.jpg[/IMG]

A tu ze swoim kolegą-Miszą
[IMG]http://s15.postimg.org/zd12p0viz/P1090728.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...