Jump to content
Dogomania

Koralik - Z domu na ulicę, z ulicy do schrona, co dalej?!


Recommended Posts

[CENTER][SIZE=5][COLOR=#ff0000]OTO PAN KORALIK
[/COLOR][SIZE=3][COLOR=#000000]Miałem rodzinę i wspaniały dom
Miałem nadzieję,że nie stracę go
Miałem to coś co miłością się zwie
Teraz nie mam nic, domu, miłości i Ciebie

Staram się być zauważonym
Z całych sił, lekko docenionym
Lecz moje serce gubi się wśród krat
Nie jest widoczne, bo ma już 10 lat

Mogę tu odejść każdego dnia
Moje życie dobiegnie już końca
Dlaczego, to spotkać musi właśnie mnie?
Bo nikomu nie zależy na starym psie...

Potrzebna chwila, wspaniały gest
Przecież to nie wiele, sam dobrze wiesz
Wystarczy przyjść i zabrać mnie stąd
Dać mi rodzinę, jedzenie i ciepły kąt!

[IMG]http://img823.imageshack.us/img823/203/zk9l.jpg[/IMG]
Serce naszego starego Koralika coraz gorzej pracuje. Dzisiaj miał kryzysowy dzień… (01.07.13r) Jak na razie wszystko prawie wróciło do normy… ale boimy się co będzie jutro
(dla wyjaśnienia Koralik prawdopodobnie przeszedł atak padaczkowy)

Koraliku! Z okazji Dnia Psa, właśnie Tobie najbardziej, życzymy domu. Całe życie mieszkałeś przywiązany łańcuchem do budy. Potem 3 lata schroniska… Niech chociaż Twoje ostatnie dni będą pełne spokoju i miłości.
Koralowy domku, gdzie jesteś ??? Znajdź się, tak bardzo prosimy…

[IMG]http://img837.imageshack.us/img837/111/eevn.jpg[/IMG]

[/COLOR][COLOR=#ff0000]CAŁY CZAS MAMY NADZIEJĘ, ŻE ZNAJDZIESZ SWOJEGO JEDYNEGO I NAJWSPANIALSZEGO WŁAŚCICIELA, KRÓTY CIĘ POKOCHA, I NIE BĘDZIE PATRZYŁ NA WIEK. BO WIEMY, ŻE WŁAŚNIE TYLKO TO STANOWI PROBLEM! :([/COLOR][/SIZE][/SIZE][/CENTER]

Edited by kalina5648
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 218
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[CENTER][SIZE=5][COLOR=#ff0000]TEKSTY DO OGŁOSZEŃ:

[/COLOR][SIZE=3][COLOR=#000000] ♥ Za stary na miłość? Za stary na to, by ktoś mnie pokochał? Mam już 12 lat. Nie oszukujmy się, nie zostało mi wiele czasu, ale nie poddam się. Będę wiernie na ciebie czekał! Jestem niewielkich rozmiarów pieskiem. Trafiłem do schroniska, bo rodzina mojego pana nie chciała się mną zaopiekować. Zostawili mnie, bo byłem dla nich tylko ciężarem. Nic nie znaczącym ciężarem. Jak każdy schroniskowy pies czekam na swoje jedyne miejsce na ziemi. Uwielbiam spacery i kocham jeść. Z każdym dniem coraz bardziej ufam odwiedzającym mnie wolontariuszom. Warunkiem adopcji jest wizyta przed i po adopcyjna oraz podpisanie umowy adopcyjnej. Jeśli chcesz dać mi dom napisz lub zadzwoń.

♥ Na szyji miał odciśnięty ślad łańcucha. Koral już bez właściciela, bez miłości, niechciany i niepotrzebny.
Koral został zabrany do schroniska, gdzie w kojcu stoi ze spuszczoną głową i czeka. Koszmarnie znosi warunki schroniskowe.Może ma nadzieję, że zanim uda się w drogę przez Tęczowy Most, ktoś z miłością położy rękę na jego głowie i powie, że go kocha.Obecnie Koralik przebywa w schronisku w Dalabuszkach gdzie czeka może właśnie na ciebie! Nie przechodź obojętnie. Koral bez problemu dogaduje się z innymi psami i suczkami!
Czy to tak wiele po 12 latach życia?
Jeśli chcesz odmienić los Koralika, masz pytania, zadzwoń lub napisz!


♥Już na wstępie chciałabym zaznaczyć, że to ogłoszenie jest zupełnie inne od reszty, które można znaleźć w internecie. Może to dlatego, że dotyczy wyjątkowego psa..

Zacznę od wymienienia wad i zalet Koralika.

Zalety:
+ piesek jest mały, ma ok. 30cm w kłębie;
+ kocha się przytulać;
+ akceptuje inne zwierzęta;
+ bardzo grzeczny;
+ inteligentny;
+ uwielbia jeść!
+ na spacerkach nie oddala się od opiekuna;
+ łagodny;
+ straszny łakomczuszek!
+ napewno nie będzi wybredny, jeśli chodzi o jedzenie:)
+ po prostu bezproblemowy.

Wady:
- bardziej nadaję się do rodziny bez dzieci
Zalety Koralika można mnożyć bez końca. . Można by pomyśleć, że jest psem IDEALNYM. A jednak mieszka w schronisku.. Jego największym marzeniem jest zamieszkanie w domku z dużym ogrodem, gdzie co dzień mógłby spacerować we własnym tępie.

Koral ma już 12lat. Właśnie to jest powodem tego, że nie znalazł jeszcze domu. Ludzie już wydali na niego wyrok.. Pies idealny ma umrzeć w schronisku. Sam, po cichutku, zapomniany.. nie kochany.. Od pewnego czasu moim priorytetem jest znalezienie dla niego domu. Tak psinka złapała mnie za serce. Zdaję sobie sprawę, że pewnie mało osób przeczyta to ogłoszenie do końca.. Trudno.. Koral czeka tylko na to jedyną, niepowtarzalną, która odmieni jego życie na zawsze. Dla tych wytrwałych, którzy postanowili przeczytać ogłoszenie do końca, przestawiam wierszyk, napisany specjalnie dla Koralika. Oby udało mi się nim zmiękczyć jakieś dobre serce..

♥ Nie oszukujmy się, Koral ma 12 lat. Zapewne nie zostało mu już wiele czasu jednak w jego malutkim serduszku nadal pozostała nadzieja, że może ktoś, może właśnie TY odmienisz jego los na te ostatnie lata. Mimo wieku jest bardzo kochany, może nie wskakuje na kolana, może nie da rady przejsć na raz jednego kilometra, jednak jest coś co moge zagwarantować na 100% POTRAFI KOCHAĆ i jest wdzięczny na każ...dą poświeconą mu chwilę. Jest wdzięczny za to, że zabieram go na spacer, jest wdzieczny za to, że po prostu przy nim jestem. Schronisko to okropne miejsce dla takich psów jak on. Ludzie przyjeżdzając nie zwracają na niego uwagi tylko dlatego, że nie jest RASOWY! Tylko dlatego, że jest taki stary, jak mówią niektórzy, tylko dlatego, że od razu nie rzuca się w oczy. Jednak może to właśnie o to chodzi. Może to jest tak specjalnie, że nie każdy jest wart tak wspaniałego psa? Moim zdaniem tak jest. Najsmutniejszy jest fakt, ze każdemu psu nie da się znaleźć domu. Nie mogę pogodzić się z faktem, że nie znajdziemy go dla Korala. Proszę cię zatrzymaj sie na chwilkę, zastanów się czy to aby na pewno tak musi być ?
Jeżeli doczytałeś do końca bardzo Ci za to dziekuję drogi czytelniku.

Jeżeli jesteś zainteresowany adopcją lub masz jakieś pytania nie zwlekaj napisz lub zadzwoń!


[/COLOR][/SIZE][/SIZE][/CENTER]

Edited by kalina5648
Link to comment
Share on other sites

[CENTER][SIZE=5][COLOR=#FF0000]KILKA FOTEK
[IMG]http://img51.imageshack.us/img51/1426/biwo.jpg[/IMG]

[IMG]http://img23.imageshack.us/img23/3301/un7h.jpg[/IMG]

[IMG]http://img268.imageshack.us/img268/5760/z70y.jpg[/IMG]

[IMG]http://img825.imageshack.us/img825/3687/zyo8.jpg[/IMG][/COLOR][/SIZE][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

[CENTER][SIZE=4][COLOR=#ff0000]Każde odwiedziny Koralika, każdy dodany post, to naprawdę podnosi na duchu.
Koralik ma sporo fanów, którzy nie pozwalają nam stracić nadziei.
Oto kilka komentarzy dzięki, którym mamy kolejny zapał do pracy, do ogłaszania, że jest taki psiak i, że bardzo, ale to bardzo potrzebuje pomocy! ♥

♥ [/COLOR][COLOR=#000000]Fantastyczny!!!
[/COLOR][COLOR=#ff0000]♥ [/COLOR][COLOR=#000000]Widziałem tego pieska jak byliśmy zawieźć zebraną żywność i koce... Jest naprawdę kochany, choć tak jak napisano, ma swoje lata i jest smutny... :(
Jednak cieszy się na każde odwiedziny i czeka na swój PRAWDZIWY DOM!
[/COLOR][COLOR=#ff0000]♥ [/COLOR][COLOR=#000000]A ja się poryczałam... Kochany Pan Koralik.
[/COLOR][COLOR=#ff0000]♥ [/COLOR][COLOR=#000000]Nasze biedactwo ;( Niech znajdzie kochającego go właściciela i wspaniały dom , na to właśnie zasługuje
[/COLOR][COLOR=#ff0000]♥ [/COLOR][COLOR=#000000]Jakie to przykre i smutne,zaslugujesz na mily i przytulny domek z kochajacym cie wlascicielem,trzymam kciuki i wierze psinko ze swoja emeryturke spedzisz z kims kto cie pokocha i da ci dom
[/COLOR][COLOR=#ff0000]
WSZYSTKICH BARDZO SERDECZNIE ZAPRASZAM, NA WĄTEK NASZEGO KOCHANEGO KORALA. KAŻDE NOWE OGŁOSZENI, KAŻDY NOWY WPIS SPOWODUJE, ŻE W KOŃCU KORALIK DOCZEKA SIĘ TEGO O CZYM TAK MARZY JUZ OD DOBRYCH 3 LAT. JESZCZE RAZ BARDZO SERDECZNIE ZAPRASZAM!!! ♥[/COLOR][/SIZE][/CENTER]

Edited by kalina5648
Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']gdzie ten przeuroczy psiak przebywa, w gostynskim schronisku?
czy nie ma nikogo co zabral do domu na Dt tego rozkosznego kawalera ?on zimy moze juz nie przezyc!:-(:-([/QUOTE]


Schronisko znajduje się w Dalabuszkach około 10 km od Gostynia. Niestety odkąd Koralik trafił do schroniska czyli już ponad 3 lata temu staramy się mu szukać dt lub ds lecz na próżno :( Przyznam, że w tą zime było już na prawdę ciężko, jednak daliśmy sobie razem radę, wiadomo, że gdyby mieszkał w domu miałby o wiele większe szansę :)

Link to comment
Share on other sites

[IMG]http://img834.imageshack.us/img834/806/vupy.jpg[/IMG]

Trzeba przyznać, że z Koralika to jest przystojniak, nie mam chyba fotki, na krórej by źle wyglądał. Pochwalę się jeszcze tylko, że jutro jade do schrona i zobaczę jak sie tam Koral czuję :) A tymczasem jeszcze jedna fotka :)

[IMG]http://img853.imageshack.us/img853/1261/6ol.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Dzięki Kalinko za zaproszenie do Koralika:)
Piękny z Niego chłopaczek:loveu:
W całym tym Jego nieszczęściu miał chłopak farta, że trafił pod Waszą opiekę:)
Będę Koralikowi kibicować i wierzę, że Maluch znajdzie jeszcze Wspaniały Dom na resztę swojego życia!!!

Link to comment
Share on other sites

Kurczę no, nie mogę się powstrzymać. Jeszcze jedno zdjęcie pięknego Korala :) Kto to widział, już prawie 1 w nocy, a ja na dogo i wybieram najpiękniejsze zdjęcia. Ach co te psiaki robią z ludźmi ♥

[IMG]http://img407.imageshack.us/img407/3992/wnab.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Wpadłam na zaproszenie. Mam w domu kilka pyszczków i nie jest to tylko mój dom. Mnie by taki Koralik nie przeszkadzał, ale... inni też decydują i rozumiem. W końcu, nie mam pracy już piąty rok i nie będę mieć, bo też jestem takim koralikiem... za starym, żeby ktoś chciał wziąć, choć jeszcze całkiem młodym. Życzę szczęścia, Koraliczku, domku i miłości. Będę podglądać, co u ciebie słychać.

Link to comment
Share on other sites

Witajcie cioteczki, pozdrowienia ze słonecznego schrona przesyła już lepiej się czujący Koral.
Jest jeszcze trochę osłabiony ( co widać) , ale miewa się dobrze :)

[IMG]http://img594.imageshack.us/img594/5367/px3z.jpg[/IMG]

[IMG]http://img22.imageshack.us/img22/8287/hey7.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

chetnie bym zabrala do siebie do domu ,jak kocham niezmiernie seniorow i pieski tez seniorowate,ale zaadoptowalam 2 seniorki w swieta wielkanocne (Jagodke 10-letnia z rakiem ,i Bobo seniora potraconego przez samochod i z choroba skory-jest leczony.popytam sie ale mam tylko mozliwosc w Niemczech znalzc nowych opikunow .popytam sie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']chetnie bym zabrala do siebie do domu ,jak kocham niezmiernie seniorow i pieski tez seniorowate,ale zaadoptowalam 2 seniorki w swieta wielkanocne (Jagodke 10-letnia z rakiem ,i Bobo seniora potraconego przez samochod i z choroba skory-jest leczony.popytam sie ale mam tylko mozliwosc w Niemczech znalzc nowych opikunow .popytam sie[/QUOTE]

Och oczywiście rozumiem, byłoby super gdyby choć jedna osoba zainteresowała się tym przystojniakiem :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...