Jump to content
Dogomania

waga waszych yorkow?


locatio

Recommended Posts

[quote name='białeyorki']wcale tak nie uważam powinny być i małe i duże ważne żeby były ładne i w miare zadbane,reszta to betka.Nie denerwuj sie tak tylko pisz konkretnie,mnie bez przerwy atakuja za moje Biewery bo sami ich nie maja a ja mam to w nosie i robie swoje.pozdrawiam i ciesz sie ze swojej yoreczki tak jak ja ze swoich Biwerów.[/quote]
nie czytalam tego tematu... to twoje bewiery dozo komu nie podaba się?:roll: jak dla mnie to są w porzo, przeciez nie ty tak rasy skrzyzowalas, juz ktos to przed tobą zrobil, więc co by bylo, jak nikt tego nie potrzymalby? oni by znikly... jak one nie mają jakichs tam klopot zdrowotnych więcej niz drugie psy, mogą cieszyc się normalnym zyciem, to wszysko jest ok:cool1: ja lubię takie rzadkie psy:loveu: chociaz mnie najbardziej odpowiada charakter yorka, ale czasami sątakie mysli, ze trza bylo kupowac Shih tzu, poniewaz teraz yorkow na kazdym kącie, mnie to strasznie drazni... jak ja kupowalam dwa lata temu, na ulicy bardzo bardzo rzadko spotykalam yorka, a teraz... na Litwię my juz prawie w forum nie miescimy się:angryy: a co jeszcze będzie dalej... och jak to wkurza:mad:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 200
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Vici i Jeannie']a wiecie skąd pochodzi ta zlosc? Nie wiecie. To wam powiem. Bardzo cieszylam się, kiedy kupilam swoją yorkunię, byla dla mnie idealna, tak cieszylam się, kiedy na ulicy z daleko widzialam ze ktos tez idzie z yorkiem, biegnęlam do nich, chcialam rozmawiac, cieszyc się pieskami razem... ale... wiele razy na z Jeannie spotylaly przykre slowa: ona u was jakas duza, nasza czy nasz mniejszy itp. itp. Wyjasniam: moj piesek jest z rodowodem i jest z dobrej Niemieckiej hodowli, więc nie jest ona duza, po prostu sliczny, zgrabny yorek, jaki i ma byc:loveu: rzecz w tym, ze jakies durne paniusie nakupują sobie do pieskow w ogole nie podobnych malych stworzen, ktore mają nieproporcjonalnie krotkie nogi, za duze oczy, są prawie lyse, bez charakteru, tylko siedzą u nich na rękach lub histerycznie szczekają na kazdego psa, bo normalny piesek im się jak gigant wydaje, a jeszcze smieją obrazac moją przesliczną sunię:crazyeye: wiecie co... to za duzo... od tych momentow ja teraz z calego serca nienawidzę miniaturek, dla mnie to nie psy... o gospodarzach juz nie mowiąc...

jasne, teraz kto macie malutkich zaczniecie pisac, ze uwielbiacie i większych yorkow itd., ale ja wam nie wierze:shake: wtedy wy i nie kupowalibyscie takich malych... wam bardzo wygodnie jest, kiedy glupi ludzie chwalą waszych psow i mowią: "oj, jaki maluuuuutki, w zyciu takiego nie widzialam", wam nie bolą rączki ich trzymac w torebce, bo wazą 1 kg i one caly czas wam spią kanapach i robią w kuwetce az wam ich wyprowadzac nie trzeba:crazyeye:
taka jest przwda, kochani, tylko oczywiscie wy zaraz mnie na skrzyzujecie, ale to jest wlasnie prawda... przykra prawda, ze ludzi są tacy glupi...[/quote]

Przykro mi, ze masz taki uraz :-? Ale teraz ja rownie dobrze moge powiedziec, ze dzieki Tobie nie bede "lubić" wiekszych Yorkow i ich wlasciceli, ale wybacz dla mnie takie podejscie to zupelny bezsens, ale cóz. Powodzenia :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Vici i Jeannie przykro mi ze masz taki uraz do małych Yorkow a właściwie do ich właścicieli. Moze pocieszy Cię to że te wieksze są zdrowsze i dłuzej bedziesz sie cieszyć swoim skarbem.Sama spotkałam się z podobnymi komentarzami. Ale jak kiedyś spotkałam panią z Yorczkiem i synkiem na spacerku(Yorczek miał trzy lata a jego waga to niepełne 90dkg)Chłopczyk podał smycz z pieskiem mojej corce aby go popilnowała a sam pobiegł do mojej Shili krzycząć do mama ,, Mamo zobacz ten piesek potrafi biegać i skakać,, z głosem pełnym przejęcia.I jak myślisz kto był wtedy dumny ze swojego pieska?

Link to comment
Share on other sites

:p
powiem wam w sekrecie:p bardzo lubię przyjsc do was na forum i pooglądac zdjęcia waszych pociech, bo większosc z nich - to są bardzo fajne, radosne z zycia i ladne pieski:loveu:
u nas na Litwię moze tylko więcej pielięgnują wlos, wy lubicie strzygac, a dla nas to tragedia:lol: ale... bardzo mi smutno, ze u nas większosc, to robale jakies, a nie yorki:shake: :-( i jeszcze ich gospodarzy gardzą tymi większymi... wczesniej, kiedy jeszcze tego nie czulam, jeszcze malo znalam tych ludzi, to bardzo ladnie i mile ze wszystkimi rozmawialam, podziwialam ich pieski, a teraz... nie do kazdego się w forum odzywam się... przykre to jest... nawet jak komus cos to piszę do prywatu, nie chcę zeby z naprawdę dobrych rad, ktore zdobylam czasami na przykrym doswiadczeniem na swego psa korzystali ci, ktorzy myslą, ze moj pies, czy mojej kolezanki pies jest za duzy lub nieladny...
taka smutna prawda... to my jeden forum, jak duza rodzina i dziejąsię takie rzeczy, to co dopiero chciec od nieznajomych na ulicy:-(

pozdrawiam wszystkich i przepraszam za zle emocje:oops:
:Poland:

Link to comment
Share on other sites

Fajnie, że przepraszasz, ale mimo, że już wiem, że Jesteś źle nastawiona do właścicieli małych Yoreczków, to uważam, że i tak nie usprawiedliwia Cię to do takiego traktowania. Możesz mnie nienawidzić za to, że mam małego pieska. Ja do Ciebie nic nie mam, a większe yorki bardzo mi się podobają. Nie rozumiem, jak można się zrazić do wszystkich ludzi na świecie posiadających małe pieski z powodu jednego przechodnia na ulicy. Dla mnie to jest nie do pojęcia. Dla mnie to jakby człowiek bez okularów powiedział, ze nienawidzi okularów. A gdybym to ja nosiła okulary, to miałabym nienawidzieć wszystkich tych bez okularów? Pewnie stwierdzisz, że banalne to porównanie- miałam w myślach mocniejsze, ale nie lubię się kłócić, zwłaszcza na takie pełnie nienawiści i braku tolerancji wobec odmienności tematy. Jak można oceniać wszystkich ludzi na podstawie jednego człowieka (lub kilku). Czy Ty uważasz że wszyscy ludzie którzy maja małe pieski są tacy sami? Mam nadzieję, że nie tylko dla mnie jest to po prostu śmieszne!
A jeśli ktoś twierdzi, że twój york jest za duży, to świadczy o tej osobie, bo nie zna się na rasie. Małe yorki były, są i będą, a ich właściciele nie zawsze są temu winni, że mają takie maleństwa. Uważam, że jeśli już mają takie pieski, to należy im pomagać w ich problemach. Oni swoich piesków już nie oddadzą i nie zamienią na większe- oni kochają swoje pociechy tak samo jak " gospodarze" tych wiekszych, idealnych i wzorcowych wobec rasy.

Uważam, że nie wszystkie małe yorki są brzydkie. Nie wszyscy jesteśmy tacy sami- trochę wyrozumiałości! Nie można wszystkich wrzucać do jednego worka i traktować tak samo!
Jeśli uważasz że mój piesek to "nie pies", a ja to "nie człowiek" - OK, tylko nie rozumiem na jakiej podstawie nas tak oceniasz, bo raczej sie nie znamy.
Pozdrawiam i życzę więcej ciepła w stosunku do innych.

Link to comment
Share on other sites

koregro, wlasnie i chodzi mi o to, ze większosc jest takich.... większosc... zwlaszcza na Litwię, bo tam miniaturyzacja jest na tyle popularna, ze strach mowic:-( :shake: tam tak samo myslą nawet ci, ktorzy w ogole nie mają yorkow, ale napatrzyli się tych malych, drzących się stworzen i myslą ze kazdy taki musi byc... weterynarzy tez tak mowią, bo widzieli na ogol tych malych, wczoraj moja kolezanka byla u weta i tam tak zdzwiwili się, ze ona nie liczy jego gramow i nawet cieszy się, ze on mając 4 mies. wazy 2,7 kg. Ona ma malych dzieci, to dla niej taka waga pieska jest bezpieczniejsza, a tym glupim ludziom to juz wielki podziw...

a i jeszcze... wy tu nawet z dumą piszecie o wadzę waszych większych yorkow, a u nas niektore dziewczyny mające takie same z rodowodem pprzesliczne sunię, ktore wazą 3,5 3,8 kg piszą o tym z takimi smajlikami: :oops: :oops: :oops:
wygląda to tak: moja juz przerosla standard, jest większa:oops:
szlak trafi, jak to czytam:angryy:
nie one muszą się wstydzic, a ci, ktorzy mają za male pieski, ale oczywiscie najglupsza na swiecie moda dyktuje swoje:-(

to powiedzcie mi, jak tu się NIE GNIEWAC i NIE SZALEC???

Link to comment
Share on other sites

[I][FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=darkred]Vici, na głupotę nie ma lekarstwa, jedyne co można zrobić to spróbować się nie przejmować, nie ciebie jedną spotykają niewybredne komentarze pod adresem psiaka, ale czy nie lepiej przyjść na dogo, choćby na offie opowiedzieć o tym, a nie atakować wszystkich innych za karę. [/COLOR][/SIZE][/FONT][/I]

[I][FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=#8b0000]Miałam malutką niunię, a obecnie mam większe kluski, i za każdym razem spotykałam się ze uszczypliwością ludzi, nie ma zmiłuj - zawsze znajdzie się ktoś, kto musi podzielić się swoją wszechstronną wiedzą i palnąć przykrość prosto w oczy. Wcale nie musimy być tacy sami i teraz atakować wszystkich właścicieli yorków na forum.[/COLOR][/SIZE][/FONT][/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aga76'][I][FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=darkred]Vici, na głupotę nie ma lekarstwa, jedyne co można zrobić to spróbować się nie przejmować, nie ciebie jedną spotykają niewybredne komentarze pod adresem psiaka, ale czy nie lepiej przyjść na dogo, choćby na offie opowiedzieć o tym, a nie atakować wszystkich innych za karę. [/COLOR][/SIZE][/FONT][/I]

[I][FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=#8b0000]Miałam malutką niunię, a obecnie mam większe kluski, i za każdym razem spotykałam się ze uszczypliwością ludzi, nie ma zmiłuj - zawsze znajdzie się ktoś, kto musi podzielić się swoją wszechstronną wiedzą i palnąć przykrość prosto w oczy. Wcale nie musimy być tacy sami i teraz atakować wszystkich właścicieli yorków na forum.[/COLOR][/SIZE][/FONT][/I][/quote]
masz rację, ale czlowiek juz nie powstrzymuje się... wtedy chcę się za zlo, odplacic tak samo...:oops:

Link to comment
Share on other sites

[I][FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=darkgreen]Masz rację, czasem to nawet świętemu mogą puścić nerwy[/COLOR][/SIZE][/FONT][/I] :loveu:

[I][FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=darkgreen]Capri (niecałe 2 latka) waga 2,40 kg [/COLOR][/SIZE][/FONT][/I]
[I][FONT=Georgia][SIZE=3][COLOR=darkgreen]Fiona (10 tygodni) waga 1.30 kg[/COLOR][/SIZE][/FONT][/I]

Link to comment
Share on other sites

[COLOR="DimGray"]Ja tam mam gdzieś osoby komentujące wagę mojego psa. Dla mnie liczy się tylko to, że go kocham.
Moja mała waży nieco ponad 2,5 kg, z czego się bardzo cieszę, chciałabym żeby doszła tak do 3 kilo, ale raczej się już nie uda.
I spotykam się z różnymi pytaniami, najczęściej jest to: "Czy to miniaturka?", odpowiadam ze spokojem, że nie ma czegoś takiego jak miniaturka i jeżeli ktoś odpowiada mi, że nie mam racji, że miniaturki istnieją, bo ktośtam taką ma odpowiadam, że widocznie wie lepiej.
Podobnie jest, gdy spotykam się ze stwierdzeniami, że jest duża, bo ktośtam ma mniejszą.
G*wno mnie to obchodzi, ważne, że ją kocham.[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

A ja muszę napisać coś z czego ogromnie się cieszę. Otóż coraz częściej spotykam na ulicy ludzi, którzy nie mają może dużej wiedzy o rasie yorkshire terrier, ale wiedzą, że nie ma czegoś takiego jak york miniaturka:razz: Na osiedlu nie ma także mody na karzełki, bo jak powiedziała jedna pani: "to jest cień prawdziwego yorka". Spotykam yoreczki 2,5kg wzwyż chociaż jest jeden, który waży 1,2kg. Sama właścicielka mówiła mi, że już nigdy nie zdecyduje się na takie chucherko...:roll:
Yorka powyżej 2kg można przytulić, pies pięknie wygląda i na rękach i na ulicy:loveu:

Oczywiście nie zaprzeczam, że są mniejsze yoreczki, które są śliczne:loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vici i Jeannie']nie czytalam tego tematu... to twoje bewiery dozo komu nie podaba się?:roll: jak dla mnie to są w porzo, przeciez nie ty tak rasy skrzyzowalas, juz ktos to przed tobą zrobil, więc co by bylo, jak nikt tego nie potrzymalby? oni by znikly... jak one nie mają jakichs tam klopot zdrowotnych więcej niz drugie psy, mogą cieszyc się normalnym zyciem, to wszysko jest ok:cool1: ja lubię takie rzadkie psy:loveu: chociaz mnie najbardziej odpowiada charakter yorka, ale czasami sątakie mysli, ze trza bylo kupowac Shih tzu, poniewaz teraz yorkow na kazdym kącie, mnie to strasznie drazni... jak ja kupowalam dwa lata temu, na ulicy bardzo bardzo rzadko spotykalam yorka, a teraz... na Litwię my juz prawie w forum nie miescimy się:angryy: a co jeszcze będzie dalej... och jak to wkurza:mad:[/quote]
z moimi Biwerami wszystko w porzadku z tego co wiem wszystkie są zdrowe i trafily do wspanialych domów,niestety jest jeszcze za wcześnie na te moje biewery bardzo malo osób je ma,a u mnie dopiero są cztery sztuki,ale jestem dobrej myśli reszte czas pokaże.:cool2:

Link to comment
Share on other sites

Chanelle przeciesz Twoja mała ma normalna wage mam nadzieje ze mój maluszek bedzie miał tak około 2,5kg ;) w koncu zdecydowałam sie na chłopczyka jakos nie moge zapomiec o swoim Dyziu mam nawet juz wybrane imie dla mojego maluszka :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Nawet nie sprawdzałam czy jest piesek o takim imieniu po prostu pochodziłam po necie i znalazłam wykaz imion dla zwierzaczków :) a musiałam miec jakies na literke F wiec miałam 3 do wyboru własnie Figaro , Filip , Falco wybrałam to pierwsze bo sie slicznie komponuje z nazwa hodowli a pozatym wpadło mi w uszko :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Magda_Miki'] [I]że nie ma czegoś takiego jak york miniaturka:razz::roll:
Yorka powyżej 2kg można przytulić, pies pięknie wygląda i na rękach i na ulicy:loveu:[/I] Na osiedlu nie ma także mody na karzełki, bo jak powiedziała jedna pani: "to jest cień prawdziwego yorka". Spotykam yoreczki 2,5kg wzwyż chociaż jest jeden, który waży 1,2kg. Sama właścicielka mówiła mi, że już nigdy nie zdecyduje się na takie chucherko...
[/quote]

Eh MAdziuu.. Moi rodzice pojechali w niedzielę z Tofficzkiem nad nasz Zalew Wiślany i Tam spotkali dziewczyne która szła z Yoreczkiem, który miał Roczek a ważył.. uwaga.. 90 dkg, cos niesamowitego... Wielkościa Tofficzka, rodzice zrobili aż zdjęcia By mi pokazać:

[URL=www.fotosik.pl][IMG]http://images24.fotosik.pl/1/1cda9e90a160d6b2.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maartucha']Eh MAdziuu.. Moi rodzice pojechali w niedzielę z Tofficzkiem nad nasz Zalew Wiślany i Tam spotkali dziewczyne która szła z Yoreczkiem, który miał Roczek a ważył.. uwaga.. 90 dkg, cos niesamowitego... Wielkościa Tofficzka, rodzice zrobili aż zdjęcia By mi pokazać:

[URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images24.fotosik.pl/1/1cda9e90a160d6b2.jpg[/IMG][/URL][/quote]

jakoś mi się nie chce wierzyć, że ten piesek wazy 90dkg
Iwan, jak ważył 95 dkg (9. tydzień) to mieścił się na 2 dłoniach i wszystkie żeberka były łatwe do policzenia, w dodatku w trochę wyższej trawie trzeba go było szukać,bo go nie było widać

Link to comment
Share on other sites

[B][COLOR=darkorange]Ja się cieszę że Baks nie jest maleństwem - mam się do czego poprzytulac:loveu:[/COLOR][/B]
[B][COLOR=darkorange]chodź czasem jak muszę gdzieś iść i muszę go nieść na rękach to wolałabym żeby ważyła koło kilograma:evil_lol:[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...