Jump to content
Dogomania

Karo ma dom. Dziękujemy wszystkim za pomoc i wsparcie.


Poziomka

Recommended Posts

[quote name='Poziomka']Jak ogłoszenia przez Poziomkę? Ja niestety nie umiem robić ogłoszeń a moje zdanie jest podobne do części Ciotek. Ogłaszać, ogłaszać i ogłaszać. Łatwiej jest wybierać w domkach niż płakać, że nie ma odzewu z ogłoszeń.[/QUOTE]
Mozna wykupic za grosze pakiety ogłoszeń..
A co napiszemu o jego zdrowiu...? Całe szczęscie juz nie ma mowy ,że jest agresywny..
Co bedziemy spekulowac...?
Juz miał ogloszenia i osoby byly informowane ,ze ma dysplazje..?
Kto będzie chcial adoptowac duzego psa zdysplazja? A jak raz napiszemy takie
ogłoszenie to przylepimy mu łatkę..
.........A czy jest to potwierdzone..?

Edited by ick
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Poziomka']Jak ogłoszenia przez Poziomkę? Ja niestety nie umiem robić ogłoszeń a moje zdanie jest podobne do części Ciotek. Ogłaszać, ogłaszać i ogłaszać. Łatwiej jest wybierać w domkach niż płakać, że nie ma odzewu z ogłoszeń.[/QUOTE]

Poziomka ogłoszenia to nie problem,kwestia decyzji ogłaszać czy nie,nie chcę mieszać,ale to jesteś osobą decyzyjną w sprawach Karo,chcesz ogłoszeń mów i będą,ale jak mówiłam decyzja moim zdaniem należy do ciebie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Poziomka']Moje zdanie jest takie: ogłaszać Karo a swoją drogą porobić wszystkie badania i socjalizować piesa na bieżąco.[/QUOTE]
A co chcesz napisać o jego zdrowie...,ze ma prawdopodobnie albo też nie dysplazje.
To powazna sprawa i spore koszty....
I kto ma rozmawiac na ten temat z zainteresowanymi?
I kto nam pozniej uwierzy ,że Karo nie ma dysplazji ...że krecimy,bo chcemy się go pozbyć
go z hotelika...Czy o to nam chodzi?
Mam pytanko, czy Karo ma mozliwośc dotracia do weta i go przebadania z ewentualnym
zrobieniem Rtg, jeżeli ten satry Rtg sie zagubił.
I jakie to beda koszty i kiedy można to zalatwic?

Edited by ick
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Poziomka']Mówiłam, pisałam i zaznaczałam, że nie mieszkam w Pl. Nie mam możliwości poznać Karo ani do Niego dojechać. To poroniony pomysł abym z odległości 2000 km decydowała za rzeczy na które nie mam wpływu. Pytałyście mnie o zdanie - odpowiedziałam.[/QUOTE]
Rozumiem ,dogocioteczko ale prosze Was /bądżmy rozważni.Tak dlugo sie solidarnie staramy.
Badanie jest b. ważne aby to potwierdzić albo nie . To powazna sprawa..
Moze nie jest tak żle i znajdzie szybko wspaniały domek..Trzymam za Karo mocne kciuki.

Link to comment
Share on other sites

Wydaje mi się że przed wizytą u weta nie ma co go ogłaszać. Co my tak naprawdę na daną chwilę wiemy o Karo??? Chyba tylko to że nie lubi jeździć autem i nie jest agresywny w stosunku do innych psów i jest wykastrowany. To juz wiemy. Czy znamy dokładnie wiek Karo, ile waży, jaki jest dokładnie stan jego zdrowia, stosunek do obcych ludzi, dzieci, kotów itp. Czy jest szczekliwy czy nie bardzo. Czy zachowuje czystość w domu tego się nie dowiemy ale chociaż trzeba zapytać Mirona czy nie brudzi w budzie. Czy on w ogóle jest zaszczepiony na wirusówki czy tylko wściekliznę (bo zakładam ze w schronie musiał byc zaszczepiony na wsciekliznę chociaż). Czy on został odrobaczony? Bo jesli nie to trzeba go jak najszybciej odrobaczyć.
Ludzie adoptujący psiaka o takie rzeczy pytają, no chyba ze trafi się jakiś jakiś typ co chce przypiąć psiaka do budy to wtedy ważne aby szczekał.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Poziomka']Mówiłam, pisałam i zaznaczałam, że nie mieszkam w Pl. Nie mam możliwości poznać Karo ani do Niego dojechać. To poroniony pomysł abym z odległości 2000 km decydowała za rzeczy na które nie mam wpływu. Pytałyście mnie o zdanie - odpowiedziałam.[/QUOTE]

Nie, Cioteczka Poziomka nie może być osobą kontaktową w ogłoszeniach. Może któraś Cioteczka z Kielc co zna Karo mogłaby być osobą kontaktową w ogłoszeniach albo Miron gdyby sie zgodził ale już wizytę PA przeprowadziłby ktoś z Dogo.

Link to comment
Share on other sites

jelsi moge wyrazic swoje zdanie, co mysle

to mysle ze najpierw zrobic jakies badania... jak bedzie juz wiadomo co mu jest ..co dolega . .
rozpoczac leczenie i oglaszac . . . tylko w ogloszeniach musi byc informacja o jego chorobie .. . a teraz nie ejstesmy do konca pewni co mu jest . . .

Link to comment
Share on other sites

Można napisać w ogłoszeniach jego historię, Karo ma ok. 4 lat w tej chwili, można napisać, że po dlugim wysiłku ma problemy z tylną łapą i ze jesteśmy w trakcie diagnozy. Jesli ktoś zdecyduje się na psa z taką wiedzą, to juz jest dobry znak. Psy z dysplazjami żyją i funkcjonują, a tu nie sądzę, żeby była - o ile jest - w dużym stopniu, poniewaz Karo jak widać bawi się, normalnie się podnosi - widać to na filmiku. Gdyby to była poważna sprawa - nie byłby tak ruchliwy, bo by go po prostu bolało. Można poczekać tylko na opis Mirona - jaki jest w stosunku np. do niego, czy daje się głaskać, dotykać itd i wg mnie można go ogłaszać już. Nigdy nie wiadomo kiedy ktoś go pokocha. Mamy psy zdrowe i mlode w hotelu, które czekają juz 2 lata na dom!

Savahna - ja Cię bardzo proszę o pomoc w ogłaszaniu jeśli tylko Miron opisze psa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='andzia69']Można napisać w ogłoszeniach jego historię, Karo ma ok. 4 lat w tej chwili, można napisać, że po dlugim wysiłku ma problemy z tylną łapą i ze jesteśmy w trakcie diagnozy. Jesli ktoś zdecyduje się na psa z taką wiedzą, to juz jest dobry znak. Psy z dysplazjami żyją i funkcjonują, a tu nie sądzę, żeby była - o ile jest - w dużym stopniu, poniewaz Karo jak widać bawi się, normalnie się podnosi - widać to na filmiku. Gdyby to była poważna sprawa - nie byłby tak ruchliwy, bo by go po prostu bolało. Można poczekać tylko na opis Mirona - jaki jest w stosunku np. do niego, czy daje się głaskać, dotykać itd i wg mnie można go ogłaszać już. Nigdy nie wiadomo kiedy ktoś go pokocha. Mamy psy zdrowe i mlode w hotelu, które czekają juz 2 lata na dom!

Savahna - ja Cię bardzo proszę o pomoc w ogłaszaniu jeśli tylko Miron opisze psa.[/QUOTE]

brawo dokładnie tak,Karo musi dostać szansę na nowe życie,posłuchajcie proszę dziewczyn,które mają duże doświadczenie w ratowaniu i adopcji psów

Link to comment
Share on other sites

[quote name='miron h']Karo rozkwita :) Podskoki i wachlowanie ogonem na mój widok :lol: Z psami wszystkim w zgodzie, biegają sobie na spokojnie razem. Zamykam go jeszcze w kojcu na noc i co parę godzin w dzień, żeby się nie przeciążył zbytnio. Bawi się, szaleje. I jak dotąd nie uskarża się na ból ani nie oszczędza zbytnio. Robię to za niego :P Włączyłem mu do jedzenia Fitmin na stawy mojego staruszka :lol: Co do karmy, ma lekkie rozwolnienie po Purninie, ale to jeszcze nic nie znaczy, bo wiadomo zmiana karmy, środowiska. Zjada z apetytem :)
Pozdrawiam :)[/QUOTE]

Takie wiadomości otrzymaliśmy 30 .01 od Mirona.
Karo jest dopiero tydzień u Mirona...
Dlatego tak dlugo się staralismy aby go odebrać ze schroniska
i dać mu szansę na nowy dom naturalnie nie pobyt na łańcuchu i w kojcu na zewnatrz
do pilnowania..Karo mial cały czas ogloszenia i sa one nadal w internecie...
I nie jest to tutaj dyskuska oglaszać go czy nie ogłaszać...To nie ten problem.
Kwestia jest co napisać w nowych ogłoszeniach o Karo o jego charakterze
i obecnym stanie zdrowia i samopoczuciu..
Może Karo czuje się teraz u Mirona znakomicie. Może tamte dolegliwości były zwiazane z brakiem wybiegu i siedzeniem w boksie...A zdjęcia Rtg nie były dobrze zrobione.
Jak wiadomo trzeba psa do takich zdjeć dobrze ułożyc..Dyskietki obecnie brak
to też nie możemy się na nia powoływać..A w razie potrzeby trzeba go przebadać..
Czekamy na dalsze informacje o Karo od Mirona.Pozdrawiam

Edited by ick
Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewab']Drugi wielkopies to Bardo vel Brutus - kiedyś szkieletor z lasu.[/QUOTE]
trzeba przyznać ,że też piękny piesio :lol:

czy ktoś z Kielc mógłby podjechać do besti666 oczywiście za zwrot za paliwo .Niestety nie wiem jakie są to odległości :oops: i z płytką zawieźć Karo do weta .
Co do ogłoszeń to widziałam na tablica ogłoszenie karo z 30,01 co prawda tekst schroniskowy ,ale jest .Mam nadzieje ,że udało by się w tym tygodniu zabrać Karo do weta ,zebrać inf o nim i może jakieś zdjęcia i porobić ogłoszenia .

Link to comment
Share on other sites

Ja też proponuje ogłaszać Karo. Savahna ma niesamowitą rękę do ogłoszeń, psiaki przez nią ogłaszane znajdują cudowne domy. Diagnostykę można prowadzić równolegle i uaktualniać informacje w ogłoszeniach.
Jeśli chodzi o zawiezienie psa do weta, to spróbujemy to jakoś zorganizować. Natomiast nie podejmuję się jeździć po płytę. Nie ma znaczenia koszt paliwa, bo o ile się orientuję wszystko jest na terenie Kielc, ale o czas. Pracują zawodowo, społecznie, a w domu mam tuzin zwierząt pod opieką.

Link to comment
Share on other sites

Karo dalej bryka i szaleje. Musze go nawet stopować bo nie chce aby się przeciążał. Stał się pewniejszy siebie i próbuje dominować inne psy, szczególnie Brutusa. Dlatego muszę mieć ich na oku, bo Brutus to taka wielka, kochana ciapa :P Karo próbował górować nad liderka stada :evil_lol: no cóż, leżał zaraz na plecach , grzeczniusi :D Chociaż Dara 2 razy od niego mniejsza i lżejsza :cool3: Do obcych jest bardzo nieufny. Jak ktoś wchodzi na podwórko, to Karo znika w budzie. Czasami da się przekupić kiełbaską. Jednak do mojej babci ( ku jej rozpaczy ) podejść nie chce. Nie zauważyłem aby się uskarżał na ból. Fitmina na stawy cały czas dostaje, chociaż powoli się kończy :) Ogólnie pies ideał, nie szczeka, nie wyje. Tylko jak mnie widzi rano to jest pisk w kojcu ^^ Nie załatwia się w kojcu, tylko na zewnątrz. Próbowałem go skusić na wejście do domu, ale jak na razie nie dał się :) Zagląda przez drzwi i leci brykać dalej :P Co do odrobaczania, to podobno był, ale i tak dostał u mnie na wszelki wypadek. Na smyczy trochę ciągnie, ale potem idzie spokojnie. Do innych psów się nie wyrywa.

Link to comment
Share on other sites

Heheh, jak widać z relacji psa "obronnego" z Karusia nie będzie:-). Fajny ten nasz Karuś:loveu:.
Ciotki, trzeba kupić karmę bo już straciłam nadzieję ze tamta dojedzie. Nie może tak być żeby Karo wyjadał karmę kupioną dla innych psiaków.
No i to zdjęcie RTG. Ja nie wiem kto jest w jego posiadaniu? Czy ono jest u Bestia666? Jeśli tak, to Bestia nie pojawia się coś na wątku Karo ostatnio. Może by mogła pocztą odesłać to zdjęcie na adres Mirona albo którejś z Cioteczek z Kielc skoro nie ma jak po nie podjechać?
Bez zdjęcia i wizyty u weta stoimy w miejscu.

Link to comment
Share on other sites

no stoimy w miejscu chyba nawet z karmą :shake: trzeba dzisiaj coś zamówić koniecznie. [U][COLOR=#800080]jakieś propozycje?[/COLOR][/U] Karo chyba nie jest wybredny (gdzieś takie coś przeczytałam ;)) ja się nie znam ale ale na razie to musi mieć coś na już bo objada inne psiaki znalazłam np na allegro

[URL]http://allegro.pl/brit-premium-adult-large-l-15kg-3kg-gratis-i3910847554.html[/URL] lub [URL]http://allegro.pl/brit-adult-extra-large-xl-15kg-3kg-gratis-i3910826866.html[/URL] chyba fajna cena i 3 kg gratis czyli 18 kg karma ma i glukozamine i chondroityne czyli na stawy dla Karusia by pomagało

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...