Jump to content
Dogomania

Clayton - biały prosiak


gops

Recommended Posts

O to mi kiedyś sąsiad powiedział że jakaś głupia jestem czy coś jak wołałam psa bo usłyszał że wołam go Kacper :) a wołałam oczywiście Baster .

Sąsiadka miała suczke Sonie a druga sąsiadka obok dosłownie drzwi w drzwi miała wnuczke Sonie a że się lubiły to nie raz mała Sonia szła z drugą Sonią na smyczy na spacer .
Było to z 10lat temu :p


Zamówiłam kapok ! Pewnie dojdzie po świętach tzn. na pewno .
A dziś mamy tak piękną pogode, chyba z 20 stopni i słonko aż się chcę iść nad wode .

Link to comment
Share on other sites

Gops, a tak zmieniając temat: jak się sprawuje Foresto?

Moje psy nosiły Preventica do tej pory i ani razu nas nie zawiódł, a teraz ponieważ nie mogę go nigdzie dostać, kupiłam krople - Fiprex - i dupa blada:roll:.
Wczoraj znalazłam u Sajana dwa wbite i opite kleszcze na głowie.
Nie mam zielonego pojęcia, co im kupić...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Czekunia']Gops, a tak zmieniając temat: jak się sprawuje Foresto?

Moje psy nosiły Preventica do tej pory i ani razu nas nie zawiódł, a teraz ponieważ nie mogę go nigdzie dostać, kupiłam krople - Fiprex - i dupa blada:roll:.
Wczoraj znalazłam u Sajana dwa wbite i opite kleszcze na głowie.
Nie mam zielonego pojęcia, co im kupić...[/QUOTE]
Foresto według mnie działa dobrze , nosi już jakiś 3 tydzień i zanim mu ją założyłam nosił po spacerach nawet po 5 kleszczy , większość znjadywałam chodzących z racji że jest biały jest prościej .
Po założeniu foresto dłuuugo nie było żadnego kleszcza dobry tydzień jak nie więcej , później zdjęłam obroże do zdjęć i dosłownie w przeciągu 15min zdjęłam kilka kleszczy więc wychodzi na to że ona także odstrasza , po tym spacerze miał jednego wbitego kleszcza ale jak go wyjęłam to nie żył .
Teraz kilka dni temu niestety zmokła 3 razy bardzo mocno , trafiłam na ulewe porządną dosłownie 3 spacery pod rząd , w domu zdjęłam poczekałam aż pies wyschnie i zakładałam ją ponownie .
Niestety już kolejnego dnia po tych 3 zmoknięciach znalazłam wbitego kleszcza , żywego .. może dopiero się wbił i nie zdążył zdechnąć nie wiem .
Wczoraj byliśmy nad wodą i obroże zdjęłam , założyłam dopiero w domu jak całkiem wysechł , póki co żadnego kleszcza nie znalazłam .
Tak czy siak jestem zadowlona bo to jednak nie jest po 5 kleszczy co spacer tak jak było a jakiś tam jeden raz na jakiś czas .

Aczkolwiek Clayton bardzo mnie nastraszył ostatnio bo miał mocną biegunke 2 dni nie wiadomo od czego , jednak apetyt miał , nie wymiotował , mocz nie był ciemny więc nie szłam do weta i tfu tfu biegunka mineła .
Ale nastraszyl mnie mocną bo miałam już wizje babeszjozy .

Link to comment
Share on other sites

Dog, ja znam Jupika! Już 3 lata z nim wychodzę na spacery w schronisku [url]https://lh5.googleusercontent.com/-FbxYjMpslC4/UcQ4-q8-k0I/AAAAAAABbGs/6KYA3-JrzWY/w427-h640-no/IMG_4924.JPG[/url] ale nie jest foksem, możesz być spokojna :evil_lol:

Jetsan miał być Czandorem, chociaż hodowca jeszcze Thondup proponował :diabloti: Imię miało być niby tybetańskie, w końcu hodowcy zdecydowali, że na literkę J, więc mamy Jetsana :D I znam inne tybetany o tym imieniu, jakoś mnie to nie rusza ;)

U mnie krople z sabunola dają radę na Jetsanie, nic innego nie działało tak dobrze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dog193']Nie, nie kłóciłabym się z nikim, kto chciałby tak nazwać swojego psa :eviltong: Ale jeśli kiedyś bym wpadła na psa tej samej rasy o tym samym imieniu, to cóż - też bym się nie kłóciła, ale co bym sobie pomyślała, to bym sobie pomyślała :D[/QUOTE]
Ja też się z nikim nie kłóciłam, nikomu nie zwróciłam uwagi, do nikogo nie miałam pretensji, nawet nikogo ze znajomych na FB nie usunęłam :diabloti: Ale imienia swojego kolejnego psa i tak nie zdradzę :eviltong: :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Znalazłam śpiewającego Claytona :lol:
[video=youtube;Iqe_qjqHbQQ]https://www.youtube.com/watch?v=Iqe_qjqHbQQ[/video]

Ja nawet nie myślę o imieniu dla jakiegoś tam przyszłego psa czy suki , pewnie dopiero jak takowy sie pojawi to wymyśle imie .
Bo z tego wymyślania przed i tak nic zazwyczaj nie wychodzi :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Naklejka']Dog, ja znam Jupika! Już 3 lata z nim wychodzę na spacery w schronisku [URL]https://lh5.googleusercontent.com/-FbxYjMpslC4/UcQ4-q8-k0I/AAAAAAABbGs/6KYA3-JrzWY/w427-h640-no/IMG_4924.JPG[/URL] ale nie jest foksem, możesz być spokojna :evil_lol:
[/QUOTE]

Kamień z serca :diabloti:

[quote name='BBeta']Ja też się z nikim nie kłóciłam, nikomu nie zwróciłam uwagi, do nikogo nie miałam pretensji, nawet nikogo ze znajomych na FB nie usunęłam :diabloti: Ale imienia swojego kolejnego psa i tak nie zdradzę :eviltong: :diabloti:[/QUOTE]

Nie podejrzewałam cię o zrobienie awantury :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']Ja nawet nie myślę o imieniu dla jakiegoś tam przyszłego psa czy suki , pewnie dopiero jak takowy sie pojawi to wymyśle imie .
Bo z tego wymyślania przed i tak nic zazwyczaj nie wychodzi :)[/QUOTE]
A ja mam już wymyślone :loveu: :diabloti:

[quote name='dog193']Nie podejrzewałam cię o zrobienie awantury :eviltong:[/QUOTE]
Cieszę się :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='leónowa']Jesuu, w moim przypadku to chyba będzie afera miedzynarodowa, skoro zamierzam psa nazwać nazwiskiem (!!!) znanego piłkarza:placz: Pewnie zdrowo za to zabulę:-(:diabloti:[/QUOTE]
Lewandowski ? :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Aczkolwiek Clayton bardzo mnie nastraszył ostatnio bo miał mocną biegunke 2 dni nie wiadomo od czego , jednak apetyt miał , nie wymiotował , mocz nie był ciemny więc nie szłam do weta i tfu tfu biegunka mineła .[/QUOTE]
gops tak tylko podpowiem, żebyś się nie sugerowała kolorem moczu. On zmienia swoją barwę w wyniku rozpadu krwinek, a wtedy to już jest zaawansowana choroba. Jak Jari miał babeszję to zauważyłam to od razu po tym, że robił się normalny :diabloti: tj jego aktywność psychiczno-ruchowa spadła o 50%, a jego przypadku to jest już osowiałość ;), no i podwyższona temperatura. W razie jakichkolwiek wątpliwości dobrze jest ją zawsze zmierzyć. Temperatura w tyłku prawdę powie o stanie zdrowia psa rzekłam :evil_lol:

Co do imion to może się nie będę wypowiadać, bo za duża abstrakcja to dla mnie :evil_lol: inna sprawa, że gdybym spotkała innego dobermana Jarheada na polskiej scenie to bym się zdziwiła, bo się nigdy z tym imieniem nie spotkałam nawet za granicą. Finki i Cortiny pewnie gdzieś tam są i pewnie nie raz będą ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Amber']gops tak tylko podpowiem, żebyś się nie sugerowała kolorem moczu. On zmienia swoją barwę w wyniku rozpadu krwinek, a wtedy to już jest zaawansowana choroba. Jak Jari miał babeszję to zauważyłam to od razu po tym, że robił się normalny :diabloti: tj jego aktywność psychiczno-ruchowa spadła o 50%, a jego przypadku to jest już osowiałość ;), no i podwyższona temperatura. W razie jakichkolwiek wątpliwości dobrze jest ją zawsze zmierzyć. Temperatura w tyłku prawdę powie o stanie zdrowia psa rzekłam :evil_lol:
[/QUOTE]
Musze kupić termometr :oops: jakoś zawsze zapominam .
Biegunka sama minęło więc to chyba nie było nic groźnego , ale na przyszłość na pewno będę mierzyć temperature .
Clayton jest strasznie żarty więc u niego chyba najlepszym potwierdzeniem choroby prócz temperaty będzie mniejszy apetyt wtedy to na pewno leciałabym do weta .

Link to comment
Share on other sites

A Clayton to nie był ten gościu ze strzelbą z Tarzana? Coś mi się kojarzy, jak on się uczył wypowiadać to imię :razz:

Mój pies będzie Kali, Kali jeść, Kali pić :evil_lol: Przynajmniej nikt nie nazwie tak samo, bo bym się zachlastała pewnie :diabloti::evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='leónowa']Jesuu, w moim przypadku to chyba będzie afera miedzynarodowa, skoro zamierzam psa nazwać [B]nazwiskiem (!!!) znanego piłkarza[/B]:placz: Pewnie zdrowo za to zabulę:-(:diabloti:[/QUOTE]
Odgapiłaś ode mnie :placz: :shake: :-x :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...