Jump to content
Dogomania

Rudy i Pysia już w DS :) Bury za TM :(


Mortes

Recommended Posts

Oj mnie tez dawno psia kupa nie cieszyła ;)
Obieżyświat ja zbieram dary dla tej rodziny juz od ponad miesiąca i regularnie im zawoże . Oni sie bardzo ciesza i zawsze dziekują a mała Maja dostała juz masę zabawek i ksiażeczek . Mysle że skupmy sie teraz na Burym a ja musze doprowadzic do konca sprawę ogrodzenia mam nadzieje na dniach...
Staram sie połączyć transport ogrodzenia z meblami kuchennymi i ze zlewem dla tej rodziny , ktorych ktos sie pozbywa a oni chętnie wezma .

Cały czas pamietam że tam na łańcuchu jest jeszcze bardzo energiczny Rudy którego rozsadza na tej uwięzi ...

Link to comment
Share on other sites

Widziałam warunki w jakich żyją te biedaki i szczerze powiem,ze nie bardzo widzę możliwość,żeby Bury po operacji wrócił do tego domu.Myślę,ze wycierpiał już swoje i jestem pewna,ze nie będzie miał odpowiedniej opieki.Co innego jakby po operacji miał bezpieczne miejsce i szanse na lepsze życie na jakie bez wątpienia zasłużył!

Myślę,ze trzeba dać mu parę dni po tym zabiegu,bo na pewno jest obolały.Mam nadzieje,ze wszystko się unormuje.
[I]
A może by tak ugotować mięso i zawekować.W lodowce przetrwałoby parę dni.[/I]

Link to comment
Share on other sites

o rany , może jeszcze będzie dobrze....a na razie nie biega bo może jest obolały po tym czyszczeniu?

Jak już będziesz wiedziała czy może jeść puszki / dobrze by było aby wet. podpowiedział jakie najlepsze/ to daj znać.

Link to comment
Share on other sites

nie wiem co napisac ale tez kupa mnie cieszy jak nigdy :)

czyszczenie plus ta dieta jakas czy puszki i olej to musi pomoc wierze w to .

niech wet go faktycznie za zcesto nie czysci bo moj pies tez sie napina i ma czyszczony odbyt ale to wlasnie raz na jakis czas,
a wet mi powiedziala ze powinien jesc jakies jedzenie z blonnikiem ,ktore pobudza prace jelit..tu podala ze Royala jakiegos z blonnikiem ale to chyba drogie jest...

Link to comment
Share on other sites

Grzenka zaraz Ci wysyłam ...:) Dziękuje

Dziewczyny mam dobre wieści . Dzwoniła pani Burego że psiak zrobił już piatą kupke i zaczął nieśmiało brykać :) Odkąd Bury nie jest na łańcuchu to cały czas chodzi za pania i domaga sie głasków . Pani jest tym zdziwiona bo nie wiedziała że taki z niego pieszczoch (!!!???) Boże...ludzi trzeba wszystkiego uczyć ...czy nie uważacie że powinien być przedmiot w szkole żeby od małego uczyć jak sie powinno traktować zwierzynę ???!!! Biedak Bury przez 15 lat czekał az ktos go pogłaszcze ...DRAMAT . Ta interwencja straży miejskiej i Swiętokrzyskiego Towarzystwa opieki nad Zwierzętami kilka miesięcy temu była jakimś przeznaczeniem i ratunkiem dla tych zwierząt i może edukacją dla tych młodych ludzi na przyszłość . I choć w swoim życiu pewnie będą mieli jeszcze psiaki to mam nadzieje że interwencje nie będa juz potrzebne . Szkoda tylko że Bury czekał tak długo...

Poradziłam pani zmniejszyć dawke oleju ...wet mówił że to trzeba dopasować indywidualnie .

Acha ...i jeszcze jedno...o wekowaniu mięsa nie mam pojecia :( potrafię tylko jajecznicę zrobić i 3 zupy :(

Link to comment
Share on other sites

dobrze, że robi- oczyści sobie jelita. I ruch też mu pomaga. Wygląda na to ,że strasznie dużo mu zalegało a wet wszystkiego nie wyczyścił. Mam nadzieję, że będzie już coraz lepiej i chociaż na starość psiak zazna trochę radości .

Link to comment
Share on other sites

Pani mówi że go głaszcze i że nie zapina na łańcuch ... W środe zrobię dla Burego zakupy od Obieżyświat i zaskoczę ich bez zapowiedzi :) a jutro porozmawiam z wetem o szczegółach jego diety i w ogóle całościowo o Burasku :) Tak bym sie ucieszyła ...a tak sie boje ...

Link to comment
Share on other sites

Rozmawiałam dziś z pania weterynarz która robiła juz nie raz takie zabiegi i poradziła mi że jeżeli kupka "idzie gładko" to na razie obserwować i pod koniec tyg mam do niej podjechac z Burym . Ona oceni jego stan i powie co z ewentualna operacją . Konieczna dieta , może być puszkowo ryżowa plus olej parafinowy . Puszki moga być nawet te niedrogie byleby było w nich mięsko " ciapkowate " lub bardzo miekkie . Nie przesadzać z ryżem i warzywami. Po trochu . Można Buremu podawać odrobine mleka bo to tez wpływa rozwalniająco . Dużo pić wody . Koszt ewentualnej operacji z badaniami plus leki to 500 - 600 zł . Czyszczenie dupki od 15 do 40 zł ( zaleznie czy trzeba by było podac leki).
Na razie nie mam wieści od Burego . Jak coś będe wiedziała to pprzekażę obieżyświat lub Mazowszance . Będę w domu dopiero póżnym wieczorem lub w nocy ... Pa :) Trzymajmy kciuki za tego miłego staruszka ;)

Link to comment
Share on other sites

Jestem dopiero teraz :) Dziś do Państwa dotarły przęsła ogrodzenia i meble kuchenne ( używane) . Jutro podjadę do nich bo po pierwsze skończył sie dla Burego olej parafinowy a po drugie zaczynam dokumentacje fotograficzna powstawania ogrodzenia .
Olej parafinowy za 6 zł starcza Buremu na 2 i pół dnia :(
Sobotnia wizyta Burego - 49 zł
Za przęsła ogrodzeniowe wyszło 950 zł wiec pozostałe 50 zł przeznaczam na Burego

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mortes']Grzenka zaraz Ci wysyłam ...:) Dziękuje

Dziewczyny mam dobre wieści . Dzwoniła pani Burego że psiak zrobił już piatą kupke i zaczął nieśmiało brykać :) Odkąd Bury nie jest na łańcuchu to cały czas chodzi za pania i domaga sie głasków . Pani jest tym zdziwiona bo nie wiedziała że taki z niego pieszczoch (!!!???) Boże...ludzi trzeba wszystkiego uczyć ...czy nie uważacie że powinien być przedmiot w szkole żeby od małego uczyć jak sie powinno traktować zwierzynę ???!!! Biedak Bury przez 15 lat czekał az ktos go pogłaszcze ...DRAMAT . Ta interwencja straży miejskiej i Swiętokrzyskiego Towarzystwa opieki nad Zwierzętami kilka miesięcy temu była jakimś przeznaczeniem i ratunkiem dla tych zwierząt i może edukacją dla tych młodych ludzi na przyszłość . I choć w swoim życiu pewnie będą mieli jeszcze psiaki to mam nadzieje że interwencje nie będa juz potrzebne . Szkoda tylko że Bury czekał tak długo...

Poradziłam pani zmniejszyć dawke oleju ...wet mówił że to trzeba dopasować indywidualnie .

Acha ...i jeszcze jedno...o wekowaniu mięsa nie mam pojecia :( potrafię tylko jajecznicę zrobić i 3 zupy :([/QUOTE]

Cudowny Burasek nareszcie poczuł się troszkę lepiej :loveu:.To psiak,ktory w zyciu tyle wycierpial i nikt przez tyle lat tego nie zauważał:(

Mortes!!!A sałatkę wegetariańska kto robi najpyszniejsza na całym świecie???:cool3:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...