Jump to content
Dogomania

wychudzona i poraniona Sarenka ZOSTAJE NA STAŁE W DT!!!


Dea

Recommended Posts

Pieska nie kupił, sam sie wycofał. dlaczego, nie wiem. Boję sie, że doczeka do wiosny i odezwie sie do mnie. Choć wiem że psa mu nie sprzedam to i tak obawiam sie rozmowy z nim. No i bardzo jestem ciekawa tego jego gospodarstwa. Ale to niezdrowa ciekawość więc sobie z nią poradzę.
Co do Swenji to chyba faktycznie bije się z myślami co do pieska z mojego wiosennego miotu. trochę przeraża ją droga, to czy psy sie dogadają itp. Ale przyznam sie bez bicia, że bardzo chciałabym, żeby moje maluchy trafiały do takich ludzi jak ona. Z sercem i z rozumem.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 605
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

[quote name='Ewkap']Pieska nie kupił, sam sie wycofał. dlaczego, nie wiem. Boję sie, że doczeka do wiosny i odezwie sie do mnie. Choć wiem że psa mu nie sprzedam to i tak obawiam sie rozmowy z nim. No i bardzo jestem ciekawa tego jego gospodarstwa. Ale to niezdrowa ciekawość więc sobie z nią poradzę.
Co do Swenji to chyba faktycznie bije się z myślami co do pieska z mojego wiosennego miotu. trochę przeraża ją droga, to czy psy sie dogadają itp. Ale przyznam sie bez bicia, że bardzo chciałabym, żeby moje maluchy trafiały do takich ludzi jak ona. Z sercem i z rozumem.[/quote]
Oj masz rację - serce i rozum! Jeżeli Swenja weźmie od Ciebie pieska to ja będę się bardzo cieszyła!!! A co do pana - może szczeniak był "słabo zbudowany":angryy:

Link to comment
Share on other sites

Owszem, planuje miot na wiosnę. Byłby to trzeci i zarazem ostatni miot Aksy. Nie sądzę żebym ją nadmiernie wykorzystywała. Nie powinno dopuszczać sie suki przy kolejnej po szczeniakach cieczce, przepisy pozwalają na rejestracje jednego miotu w roku. Do 8 roku życia włącznie. I tak sie dzieje w wielu hodowlach. Nie bardzo wiem skąd wzięłaś wieści hodowlane, że dopuszcza sie suki co 2 lata. Bo skąd te o 6 szczeniakach to wiem: pewnie z dawnych przepisów o uznawaniu tylko 6 szczeniąt w miocie. Miot 8 sztuk u pinczera nie jest czymś dziwnym o czym każdy, interesujący się choć trochę rasą wie. Ba, przy małych 1-2 szczeniakowych miotach można zwrócić sie do związku o pozwolenie na drugie w roku krycie i związek pozwala. Aksa miała pierwsze szczeniaki w 3-im roku życia, drugie w 5-tym a teraz w 6-tym będzie trzeci ostatni jej miot.
Co do kroci jakie przynosi hodowla psów o ile traktuje się ja jako hobby i stara sie wychować szczeniaka jak najlepiej i jak najzdrowiej nie będę sie tu rozpisywać. Bo to tak jakbym za wszelką cenę starała sie udowodnić że nie jestem kozłem: mądry i tak wie a głupi i tak nie uwierzy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Holandia']
Ewa,czy mam z tego akapitu rozumiec ,ze wiosna 2008 Aksa znowu bedzie miala szczeniaki?/po tak duzym miocie w tym roku?/jak tak to rzeczywiscie nie dajesz dziewczynie ""odpoczac"" ...,wedle rad tutejszych hodowcow,generalnie nastepne mioty odbywaja sie co 2 lata po max.6 szczeniakach,chyba ze wchodza inne czynniki w rachube.........///$$$[/quote]
Co to właściwie znaczy [B]duży[/B] miot? 6 szczeniąt to duży a 5 to mały? Zależy dla jakiej suki. Widuję suki w siódmym tygodniu od wyszczenienia i niektóre przy odchowaniu pięciu mają wyłysienia i matowy włos a inne po wykarmieniu dziewięciu mają błyszczący włos i są właściwie w kondycji wystawowej gdyby nie wiszące cycole. (Dobrze wiemy, że wygląd włosa świadczy o kondycji zwierzęcia). Taka suka z pewnością za rok jest gotowa do urodzenia i odchowania następnego miotu bez szkody dla siebie i szczeniąt.

Link to comment
Share on other sites

Cioteczki, jako że wywiązała się tutaj dyskusja na temat hodowli, na której ja się kompletnie nie znam, to skorzystam przynajmniej z okazji i zapytam o zgodę co do rozdysponowania kasy. Prosiłam Was wcześniej na wysłanie pozostałej kwoty na katowaną Dorę. Trzymałam ją na razie, bo nigdy nic nie wiadomo, ale Sarenka ma się nieźle, druga "nadprogramowa" cieczka się skończyła i czekamy te przepisowe dwa miesiące. Z tych pieniędzy zostawiam 200 złotych na sterylkę. I tutaj mam prośbę. Czy mogę pozostałe podzielić na dwa pieski? Jest jeszcze Klarnet, chory na spondylozę dobek. Sytuacja finansowa jest tam ciężka, są duże zaległości za hotel. Zostaje 278,71 złotych. Dora ma na razie mały zapas na AFN, to może przelałabym 178,71 na Klarneta, i 100 zł. na Dorę? Sprawa pilna z Klarnetem, więc proszę o szybką decyzję.
Klarnet: [URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=54461&highlight=Klarnet[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

We wszystkich krajach zrzeszonych w Miedzynarodowej Federacji Kynologicznej obowiazuja takie same przepisy dotyczace hodowli,kryc i wielkosci miotow i w Holandii jest dokladnie tak jak w Polsce i jak to opisala Ewka.Suka moze posiadac jeden miot w roku i bez wzgledu na wielkosc miotu kazdy szczeniak otrzymuje rodowod.
A swoja droga jestem ciekawa Maju co to za hodowca naopowiadal Ci takich dziwnych i nieprawdziwych rzeczy.Jestem w klubie pinczera sredniego,otrzymuje regularnie biuletyn klubowy i znam wszystkie liczace sie holenderskie hodowle sredniakow zas nazwiska hodowcy,ktorego podalas zupelnie nie kojarze.Moze to hodowca miniatur? lub hodowca niezrzeszony w klubie?
Dea uwazam ,ze skoro zostaly pieniadze po Sarence warto je spozytkowac na potrzebujace tej pomocy inne psy.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję:loveu: Na Klarneta już przelałam 178,71 bo naprawdę była pilna potrzeba! Opiekunka Klarneta bardzo bardzo Wam dziękuje. A wszystkie cioteczki mają wirtualne pozdrowienia od Sarenki, której absolutnie druga kobieta w domu poza jej ukochana panią się nie spodobała (przyjechała córka pani Jadzi) i czasami cichutko powarkuje na Izę, zwłaszcza, jak Iza zbliża się za bardzo do mamy. Zazdrośnica jedna. I w ogóle nie chce Izy słuchać:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Ewkap przyznam się bez bicia, miałam jutro jechać w odwiedziny, bo z Izą też się wieki nie widziałam, ale nie wyrabiam, musiałam odwołać:oops: Mam na głowie 3 psy w schronie jakoś uratowane przed uśpieniem, które leczymy na... nużycę:-( dwa ślepnące, którym można jeszcze uratować wzrok, i 4 pilnie do oddania nim trafią do schronu. Do tego babcię z altzhaimerem do której muszę codziennie zaglądać i prostować to, co nabroiła. Do domu wracam po 12 - 13 godzinach, i siadam do dogo:diabloti: Rozwód mam na wyciągnięcie ręki...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Holandia jak najbardziej wam się należy, przecież to dzięki Wam ona ma dobry dom i w ogóle żyje:loveu:. Niestety ja ratując następne psie bidy nie mam czasu na odwiedziny u starych znajomych. Ledwo jedno się załatwi już następna sprawa wynika. Chyba się na mnie trochę Iza i pani Jadzia gniewają, że nie przyjeżdzam, ale Sarenka jest już bezpieczna, inne psy niestety nie. W schronisku panuje nużyca.
Mała ma się całkiem dobrze (wiem z gg od Izy), sterylki jeszcze nie miała, nie minęlo jeszcze dwa miesiące od tej ostatniej niepalnowanej cieczki. Muszę też znaleźć innego weta, ten ze schroniska jest ze mną ostatnio w nie najlepszych stosunkach, od kiedy zakwestionowałam jego decyzję o uśpieniu 4 chorych na nużycę psów.
Pozostałe pieniądze podzieliłam i tak jak napisała wyżej przesłałam część na Klarneta - 178,71 złotych i część na Dorę - 100 złotych. Zostało 200 na sterylkę.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Rozmawiałam dzisiaj z panią Jadzią, mówi "tak się zastanawiamy, że chyba powinnaś ją od nas zabrać... bo ona jest tak rozpieszczana, że się rozpuści całkowicie":diabloti: Oczywiście żartowała z tym zabraniem - uważa, że los jej zesłał tego psa, że jej życie jest lepsze:p Choć mała jest strasznym zazdrośnikiem:cool3:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

No ciotki nareszcie mi się udało!!! Wczoraj odwiedziłam Kaję, zwaną pieszczotliwie podkołdernikiem, ponieważ sypia tylko i wyłacznie w łóżku, pod kołdrą. Czasmi zmienia sobie tylko łózko - to z Izą, to z Darkiem, to ze swoją panią Jadzią:loveu: W ogóle co ona z moją przyjaciółką zrobiła:diabloti: Zawróciła jej w głowie strasznie! Zresztą Darkowi też z tego co widziałam... Mała jest zazdrośnikiem, rzuca się na psy i koty jakby była dobermanem:evil_lol: No i rozpuszczają ją jak się da. Darek mówi, że taka mała egoistka z niej - wszytko dla Kajusi musi być;) Jest fantastyczna!
[IMG]http://img84.imageshack.us/img84/2141/tndscf2833cu6.jpg[/IMG]

[IMG]http://img99.imageshack.us/img99/9978/tndscf2838dg0.jpg[/IMG]

[IMG]http://img227.imageshack.us/img227/3751/tndscf2839kk5.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

No i dwie zakochane dziewczyny:loveu:
[IMG]http://img156.imageshack.us/img156/8203/tndscf2845vw8.jpg[/IMG]

[IMG]http://img137.imageshack.us/img137/1513/tndscf2856iz7.jpg[/IMG]

[IMG]http://img20.imageshack.us/img20/4976/tndscf2857xc6.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...