Jump to content
Dogomania

Recommended Posts

Przybłąkała się już na jesień zeszłego roku. Była bardzo wystraszona i nieufna w stosunku do ludzi. Chyba rozstała się z myślą poszukiwania właściciela i postanowiła zostać w Rudzie. Po jakimś czasie zaczęła się przyzwyczajać do kilku osób, które starały się jej pomóc. Mimo interwencji, [COLOR=#ff0000]nikt z władz lokalnych nie zareagował[/COLOR], gdy [COLOR=#ff0000]biedna suczka błąkała się na wielkim mrozie[/COLOR]. Jeszcze przed zimą Bura [COLOR=#ff0000]została matką sześciu szczeniąt[/COLOR]. Pieski były śliczne, ale znalezienie im domu było trudnym zadaniem. Całą zimę suczka spędziła z szczeniakami w starej stodole, która i tak nie chroniła ich przed mrozem i śniegiem. Pieski przeżyły dzięki hojności kilku osób, które dokarmiały je. Teraz zbliża się wiosna, ale Bura nadal [COLOR=#ff0000]nie znalazła domu[/COLOR]. Czeka na właściciela, któremu mogłaby zaufać, który nie wyrzuciłby jej jak poprzedni, który dałby jej poczucie, że jest potrzebna i kochana. Nikt nie chce przygarnąć suczki... [COLOR=#ff0000]Mimo tego, że jest to przyjacielski piesek, posłuszny, reaguje na komendy "siad" i "podaj łapę". [/COLOR][COLOR=#000000]Jeśli nikt nie będzie chciał jej przygarnąć najprawdopodobniej zdechnie z głodu.. Wszystkich, którzy mogliby pomóc w odnalezieniu ciepłego kąta dla suni proszę o kontakt na mail: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL][/COLOR]

Edited by illis
Link to comment
Share on other sites

[COLOR=#ff0000]szczeniakom udało się znaleźć domy[/COLOR], było ciężko bo były tylko 2 psy, a 4 suczki.. nie jestem pewna czy sterylizacja wchodzi w grę, myślę że sunia znowu jest szczenna, ale pewności nie mam.. Ogłoszenia dawałam już wiele razy. Najpierw na prywatnym koncie na Facebooku i Naszej Klasie. Ostatnio także na Dogomanii, ale niestety nikt się nie odezwał.. To link do tego ogłoszenia [url]http://www.dogomania.pl/ogloszenia/id/7524/[/url]
[COLOR=#ff0000]Kto mógłby pomóc, proszę niech się odezwie.[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[B]"[/B][COLOR=#000000][B] myślę że sunia znowu jest szczenna," [/B]-[/COLOR]illis. suczkę tym bardziej trzeba wysterylizować [aborcyjnie niestety ],bo za chwilę będzie 5 czy 8 piesków do ratowania.Suczce potrzebny jest dom -na początek tymczasowy- czyli taki który da schronienie,wysterylizuje [mozna poprosić o sponsorowanie zabiegu bezdomnej suczki tu:
[URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/184498-AKCJA-STERYLIZACJA-WZNAWIAMY-%21-Tymczasowe-konto"]http://www.dogomania.pl/forum/threads/184498-AKCJA-STERYLIZACJA-WZNAWIAMY-%21-Tymczasowe-konto[/URL]
potem można suni szukać domu i w tym jak najbardziej dogomania pomaga -ogłoszenia,transport
tu na dogomanii każdy ma full zwierzaków i ciężko znależć dom. jednak gdybyś na przykład ty została domem tymczasowym, mogłabys tu znaleźć wsparcie w : sterylce,ogłoszeniach , przeprowadzeniu rozmów z chętnymi na sunię -jeśli tacy sie znajdą , ewentualnym transporcie itd
bo na to ,że ktoś z dogo sunię zaadoptuje trudno liczyć,jak napisałam kazdy ma zwierzaki-ja na przykłąd 3 psy i 2 koty[a bywało więcej]piszę to po to żebys zrozumiała,ze to nie brak zainteresowania sunią tylko brak mozliwości :(

Link to comment
Share on other sites

Dzięki mimiś za rady, nie byłam pewna czy można sterylizować ciężarną suczkę. Illis szukała jej domu ale się nie udało, ja też nie mam możliwości. Chcę ją wysterylizować tylko rzadko tam bywam a jak to zrobię to przecież jej nie wystawię na drogę po wszystkim. Chciałyśmy tu poszukać wsparcia w szukaniu domu tymczasowego albo w ogóle domu. Wiem, że na dogo jest wielu ludzi z doświadczeniem w tych sprawach. Trzeba próbować wszystkiego.

Link to comment
Share on other sites

Nie pozwolę zabić szczeniaków, najwyżej sterylizację wykona się później. Wiem, że kolejne maluchy to kłopot, ale nie będę tej sprawy tak rozwiązywać. Jeśli Bura znalazłaby dom to szczeniaki można byłoby oddać, bo to prędzej niż starszą suczkę..

Link to comment
Share on other sites

Jestem na zaproszenie Karolki.
Illis suczkę trzeba wysterylizować aborcyjnie. Kolejne maluchy upchnięte "na siłę" to za pół roku kolejne bezdomne wyrzucone psy.
Jeśli jak piszesz "nie będę tej sprawy tak rozwiązywać" to nie spotkasz się na dogo z aplauzem.
Większość z nas tutaj walczy o to, aby nie przybywało kolejnych niechcianych psów.
Sterylka aborcyjna to mniejsze zło niż produkowane kolejnych psich nieszczęść.
Trzeba pisać do domów tymczasowych i zbierać deklaracje jeśli nie uda się znaleźć bezpłatnego.

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie - z takim podejściem prędzej się skichamy niż zdołamy kiedykolwiek "ogarnąć" temat.

Pomyśl illis, że Bura też kiedyś była szczeniaczkiem - i pewnie też, tak jak Ty teraz nad jej dziećmi, najwyraźniej ktoś się nad nią "ulitował" i mamy to, co mamy.

Jesteś widzę nowa na dogo - rozejrzyj się trochę i zobacz ile mamy szczeniąc bez domów!!! Szczeniąt, które już są i których NIKT nie chce!

Aborcja jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż np. uśpienie ślepego miotu, bo a) oszczędza suni trudów ciąży i porodu b) jest mniejszą traumą niż odebranie szczeniąt suce po porodzie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='illis']Nie pozwolę zabić szczeniaków, najwyżej sterylizację wykona się później. Wiem, że kolejne maluchy to kłopot, ale nie będę tej sprawy tak rozwiązywać. Jeśli Bura znalazłaby dom to szczeniaki można byłoby oddać, bo to prędzej niż starszą suczkę..[/QUOTE]

Dzwoniłaś tutaj ? [URL="http://www.lsoz.org/"]http://www.lsoz.org/

W Białej Podlaskiej jest bardzo dobrze prowadzone schronisko [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/173527-schronisko-Biała-Podlaska-wątek-informacyjno-pogaduszkowy-)-zapraszamy!/page208[/url]
[/URL]

Edited by andegawenka
Link to comment
Share on other sites

Illis, znalezienie domu dla suni na pewno nie bedzie proste i szybkie.
Nie widze na razie innych rozwiazan jak zbiórka pieniedzy na dom tymczasowy, wykonanie aborcyjnej sterylki, ( na ktorą mozna by uzyskac pomoc finansowa ze skarbonki sterylkowej).
Trudno bedzie Ci znalezc poparcie dla swoich planów, aby sunia znowu urodziła i kolejne szczeniaki powiekszyły rzesze bezdomnych psów.
Dobrze tez, abys jak najszybciej zamiescila na wątku zdjecia suni. To pomaga.

Link to comment
Share on other sites

trzeba jej zrobić wydarzenie na FB, mogę się tym zająć, ale tylko pod jednym warunkiem: nikt nie będzie robił problemów ze sterylką aborcyjną. można próbować załatwiać przez gminę, by opłacili sterylkę.
proszę o zgodę na wydarzenie i użycie zdjęć, które są w ogłoszeniu

z tego co mi wiadomo, lsoz odmówi pomocy, oni jeżdżą na interwencje, nie zgarniają bezdomnych psów. ale nie jestem tego pewna, więc można próbować otrzymać od nich pomoc

Link to comment
Share on other sites

[quote name='illis'][B]Nie pozwolę zabić szczeniaków, najwyżej sterylizację wykona się później. Wiem, że kolejne maluchy to kłopot, ale nie będę tej sprawy tak rozwiązywać.[/B] [B]Jeśli Bura znalazłaby dom to szczeniaki można byłoby oddać, bo to prędzej niż starszą suczkę.[/B].[/QUOTE]
Tylko że sunia też kiedyś była pięknym szczeniaczkiem prawda ?
A maluszki " można było by oddać" tylko gdzie ? do schroniska ? gdzie mają raczej nikłe szanse na przeżycie??? :(

Link to comment
Share on other sites

Illis jeśli rzeczywiście chcesz pomóc tej suni to prześlij więcej jej zdjęć. Jeśli nie wiesz jak wstawić to prześlij mi na maila [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL].
Motyleqq oferuje zrobienie wydarzenia na FB, do tego też potrzebne są zdjęcia i na bieżąco informacje o suni.
Na dogo samo założenie wątku sytuacji psa nie rozwiąże, trzeba wysyłać zaproszenia, ściągnąć tu więcej ludzi, szukać DT na różnych innych wątkach,
żebrać o pieniądze jeśli znajdzie się płatny DT.
No i to co wszyscy Ci piszemy o sterylce aborcyjnej, to podstawa
tu jest link do ogłoszenia suni, na nim są zdjęcia ale nie umiem ich skopiować żeby wstawić na dogo
[url]http://www.dogomania.pl/ogloszenia/id/7524/[/url]

Edited by Mysza2
Link to comment
Share on other sites

Illis koniecznie trzeba zrobić suni sterylkę aborcyjną
Piszesz, ze suczka jest starsza, nie wiadomo ile razy miała małe... może mieć komplikacje przy porodzie i kto jej wtedy pomoże...
To jest na prawdę najlepsze rozwiązanie a dla niej trzeba szukać DT

Link to comment
Share on other sites

Illis, sterylizacja aborcyjna to naprawdę najlepsze wyjście. Te szczeniaki naprawdę nie są potrzebne na tym świecie. Z jednej strony to przykre a z drugiej nie można pozwolić aby każda szczenna suka rodziła. Niechcianych szczeniąt jest i tak za dużo. A tak upychane na siłę do różnych domów szczylki zajmują miejsca starszym psom, które już są na tym świecie i ciągle czekają na nowe domy.

Link to comment
Share on other sites

Illis, mam wątpliwości czy jeszcze się odezwiesz na tym wątku i niestety nie mam ich co do Twojej decyzji w sprawie aborcji tej suni. Ale skoro uważasz, że tak łatwo znaleźć dobre domy dla szczeniąt, że jest ich wciąż za mało, to na tym wątku mamy kilkanaście "produktów ludzkiej litości i bezmyślności". Jeśli nie znajdą domów do 10 kwietnia, pojadą do schroniska do Radys, gdzie praktycznie nie mają szans na przeżycie, a umierać nie będą w komfortowych warunkach... Więc zanim się urodzą te "Twoje", spróbuj się wykazać w szukaniu domów dla tych, dla których już jest za późno na podjęcie "jedynie słusznej decyzji": [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/239708-Miejskie-przytulisko-Kozienice-jest-przepe%C5%82nienie-zaraz-b%C4%99dzie-transport-do-Radys[/url]!

Link to comment
Share on other sites

To ja namówiłam illis na ten wątek. Ona chce na pewno pomóc tej suni więc nie można jej poglądów tak oceniać ostro. Też jestem za sterylizacją psów i kotów jednak na siłę nic nie można robić, poza tym zanim znajdziemy jakiś kat dla psinki to i tak pewnie się już oszczeni. Nie można jej wysterylizować i zostawić bez opieki. Dziękuję za odzew bo dobrze wiedzieć, że jest więcej ludzi którzy tak jak ja kochają zwierzęta. Jeśli będę tam w okolicy to napisze co u suni i czy coś się uda zrobić bo bez illis jestem odcięta.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karolka1984']To ja namówiłam illis na ten wątek. Ona chce na pewno pomóc tej suni więc nie można jej poglądów tak oceniać ostro. Też jestem za sterylizacją psów i kotów jednak na siłę nic nie można robić, poza tym zanim znajdziemy jakiś kat dla psinki to i tak pewnie się już oszczeni. Nie można jej wysterylizować i zostawić bez opieki. Dziękuję za odzew bo dobrze wiedzieć, że jest więcej ludzi którzy tak jak ja kochają zwierzęta. Jeśli będę tam w okolicy to napisze co u suni i czy coś się uda zrobić bo bez illis jestem odcięta.[/QUOTE]

Sunię zawsze można zabrać na sterylizację i poprosić weterynarza aby została na 2 - 3 dni aż czegoś nie znajdziecie.
W tej chwili jest problem gdzie ulokować sunieczkę a MEGA problem się zrobi jak trzeba będzie ulokować sunię ze szczeniakami.
Domów niestety wciąż za mało a zranionych i wyrzuconych na ulicę psiaków coraz więcej !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...