Jump to content
Dogomania

Okolice Grójca- 17 psów !!! Czy ktoś zna tą sprawę ?


kinia098

Recommended Posts

Wraz z koleżanką pisze na ogłoszenia o szczeniakach, kociakach itp. z ofertą pomocy w sterylizacji.
Na mojego smsa odezwał się Pan z okolic Grójca, który obecnie ma 17 psów, a było i tak, że miał ich aż 26 !
Pan mówił, że psiaki te są przygarnięte, ale ogłaszał szczeniaki. Przy takiej liczbie zwierząt mozliwe, że doszło do rozmnożenia.....
Pan z rozmowy bardzo sensowny, rozsądny. Mówił mi, że wybudował tym psiakom a'la domek na podwórku, w piwnicy trzyma suczki. Mają tam słomę i są codziennie wypuszczane.
Obecnie suki ( 9 szt. ) są oddzielone od psów ( 8 szt. ).
Pan zgadza się na sterylki. Jest nawet chętny na wyadoptowanie kilku suczek, czy psów do nowych domów, bo w stadzie zaczynają się sprzeczki.
Pan prosił mnie też o pomoc w karmie, no bo to jednak spore stadko...
Z tego co Pan wytłumaczył mi przez tel, to są to psiaki małe lub średniej wielkości.

Czy ktoś może zna tą sprawę ?
Czy wiecie, na pomoc jakiej fundacji w zebraniu funduszy na sterylizacje możemy liczyć ?
A może warto uderzyć do gminy ?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 56
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zacznijcie oczywiście od gminy. Ciekawe, co mają w uchwale (obwiązuje podjęta w ub. roku, o ile już nie podjęli nowej w tym roku - do końca marca gmina musi podjąć taką) - moze mają dofinansowanie lub, czego nie przypuszczam, całkowite finansowanie - sterylizacji psów majacych dom i tych bezdomnych. Jak nie ma tego w uchwale, gmina się wypnie na sterylki.

Link to comment
Share on other sites

Na dniach będę kontaktować się z Fundacją Przytul psa. Wyślę też Pana do gminy, żeby dopytał o darmowe sterylki. Najważniejsze będą suczki i chyba tylko ich sterylkami się zajmiemy. Nie wiem, czy Pan dysponuje autem, ale wtedy w razie co potrzebna byłaby osoba, która woziłaby sunie na sterylki. Trzeba by było ugadać się z wetem, czy nie dałby rady zrobić np. 2-3 sztuki w jednym dniu. Tak byłoby najsprawniej. MaDi nie pojawiła się na wątku. Będzie potrzebny ktoś na miejscu, bo mi z daleka ciężko będzie tą akcję przeprowadzić :/

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='kinia098']Pan odmówił wizyty Abrakadabrze !
Zaczyna robić się podejrzany.....[/QUOTE]

Obawiam się, że ten Pan sam nie wie o co mu chodzi...
Byłam z nim umówiona na dzisiaj, ale jakieś 2 godziny przed moim wyjazdem z Warszawy zadzwonił z zapytaniem po co tak w ogóle chcę przyjeżdżać :roll:?
Psy podobno biegają po podwórku, nie wiadomo jak się zachowają na mój widok, zdjęć na pewno im nie zrobię... itp.

Stanęło na tym, że sam wyśle mi fotki psiaków - tylko nie wiem po co?
Zależy mu na sterylkach i karmie, natomiast wyrażał się na tyle mętnie, że do końca nie wiem jakiej pomocy ci ludzie oczekują.
Bez sprawdzenia warunków i ocenie sytuacji na miejscu nie ma możliwości pociągnięcia sprawy w jakąkolwiek stronę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Abrakadabra']Obawiam się, że ten Pan sam nie wie o co mu chodzi...
Byłam z nim umówiona na dzisiaj, ale jakieś 2 godziny przed moim wyjazdem z Warszawy zadzwonił z zapytaniem po co tak w ogóle chcę przyjeżdżać :roll:?
Psy podobno biegają po podwórku, nie wiadomo jak się zachowają na mój widok, zdjęć na pewno im nie zrobię... itp.

Stanęło na tym, że sam wyśle mi fotki psiaków - tylko nie wiem po co?
Zależy mu na sterylkach i karmie, natomiast wyrażał się na tyle mętnie, że do końca nie wiem jakiej pomocy ci ludzie oczekują.
Bez sprawdzenia warunków i ocenie sytuacji na miejscu nie ma możliwości pociągnięcia sprawy w jakąkolwiek stronę.[/QUOTE]

Ja sama jestem w szoku. Taki był chętny, zapraszał jeśli ktoś miałby do niego przyjechać....
Ja się zaczynam obawiać, że on może być trochę rozmnażaczem.... Myślał, że nie uda mi się nikogo znaleźć, a tu jednak i w ostatniej chwili się wycofał, a cały ten czas co ze mną rozmawiał to tylko grał.... Dziwne. Trzeba sprawdzić, co się tam dzieje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kinia098']To jak ze zdjęciami ?
Abrakadabra- nie miała byś mimo wszystko kogo tam wysłać na interwencję ? Bo to naprawdę wygląda podejrzanie.[/QUOTE]

Qrcze, ja teraz jestem w Elblągu i będę tu do końca tygodnia. W niedzielę jadę do Korabiewic, do Grójca mam stamtąd jakieś 30km.
Mogę odwiedzić tego Pana bez zapowiedzenia, bo podał mi adres...

Ps. W natłoku służbowych maili nie mogę znaleźć jego wiadomości!

Edited by Abrakadabra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...