Jump to content
Dogomania

MIELEC – zbiór linków wątków na dogo, psów ze Schroniska w Mielcu


Recommended Posts

Mikser nie był sprawdzany, sama ja nic nie zrobię. nie pójdę sama do chłopa... a jakoś nikt się nie garnie do tego żeby ze mną to załatwić. tym bardziej że prawdopodobnie będzie trzeba jechać na wioskę pod mielec a nie na adres który podał facet w mielcu. Jak wspomniałam że chce iść sprawdzić - to się dowiedziałam że nie mam zezwolenia jako wolontariusz żeby sprawdzać domy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sabina02']Super, ze karma tak szybko doszla! :multi: Dziewczyny, prosze sprawdzcie co ta karma jest warta, zebym wiedziala na przyszlosc. W sklepie internetowym miala dobra ocene, ale nie ma to jak spojrzec okiem fachowca. :p[/QUOTE]Matko, Sabinko, ta karma to rewelacja. Jedna puszka CARNO to ok. , 8-9 zl i to malej, to moga byc dla kotow, koty sa bardziej wybredne. Jest tam tez Animonda - to bardzo dobra karma. NIE kupujcie tylko karmy IAMS , oni w USA robia bezwzgledne testy na kotach.

Ja bede jutro ok. 9.30-10, zalezy kiedy przyjada lapki, mam zamowione 30 kg. I bede dopoki sie da.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ulka18']Matko, Sabinko, ta karma to rewelacja. Jedna puszka CARNO to ok. , 8-9 zl i to malej, to moga byc dla kotow, koty sa bardziej wybredne. Jest tam tez Animonda - to bardzo dobra karma. NIE kupujcie tylko karmy IAMS , oni w USA robia bezwzgledne testy na kotach.

Ja bede jutro ok. 9.30-10, zalezy kiedy przyjada lapki, mam zamowione 30 kg. I bede dopoki sie da.[/QUOTE]

A mala puszka to ile gram? Na Krakvecie 800 gr Carno kosztuje 7,90 zl. Myslalam, ze to tanio, bo karma Almo Nature, ktora zamowilam dla kotkow kosztuje prawie tyle samo ale za 140 gr.

Prosze, dajcie to Carno pieskom, niech tez maja cos dobrego. Dla kotow tez zamowilam wlasnie ta Almo Nature.

Edited by Sabina02
Link to comment
Share on other sites

Tu jest lista karm które są testowane na zwierzętach: [B]Alpo, Bonio, Bonzo, Darling, Dog Chow, Felix, Friskies, Go Cat, Gourmet, Matzinger, Omega Complete, Pro Plan, Purina, Spillers, Vital Balance, Winalot. [/B]​
Nie mówiąc już o karmach, które należą do wielkich testujących koncernów.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Co do zakupów to proponuje zajrzeć do TESCO, oni są na listach w UK jako bezpieczni - mam na myśli marki TESCO[/QUOTE]Czyli te Tescowe sa ok. Mamy ich spory zapas. Zobaczcie :[URL="http://imageshack.us/photo/my-images/846/puszki.jpg/"][IMG]http://imageshack.us/a/img846/2786/puszki.jpg[/IMG][/URL]
DZIEKUJEMY WSZYSTKIM, DZIEKI KTORYM MAMY TAKI ZAPAS MOKREJ KARMY DLA ZWIERZAKOW :Rose: ok. 200 puszek z Tesco.

LISTA MAREK NIETESTOWANYCH
[URL]http://docs.com/JZMX[/URL][URL="http://acana.com.pl/acana/?faq-najczesciej-zadawane-pytania%2C9"]

http://acana.com.pl/acana/?faq-najczesciej-zadawane-pytania%2C9[/URL]


Sabinko, koty moga jesc psie puszki, taka puszka Carna to rewelacja, lepiej kupic taka puszke zamiasc szalki, szalka to na 1 kota nie wystarczy. A puszka 800 g to kilkanascie kotow ma uczte.

Edited by Ulka18
Link to comment
Share on other sites

Kupiłam w Tesco 25 tych puszek za 64,75 zł,musiałam wrócic do domu rozładowac,bo mam przeciez w aucie 20 garów,które niestety nie sa podatne na układanie..a puszki były pojedynczo/ale ich dużo w sklepie/a nie w zgrzewkach.Dokupie jeszcze i te 80 zł od MariuszaPP bedzie zagospodarowane....
No i niestety wpakuje to jutro Doktorowi do auta,czy zatrzymac to w domu na razie,a w zimie dowozic.Data waznosci dobra..do 2014

Halo Wrocław!MaruszPP DZIEKUJEMY!!!!

Link to comment
Share on other sites

Dokupiłam tych puszek w Tesco za 100,32zł za pieniadze które ma lusinda.Wyszło chyba 38 puszek,z tym ze 1 zaplątała mi sie za4,49.Chciałam wymienic,ale okazało sie ze wybrałam wszystko co do ostatniej puszki.Rachunek sie zgadza wiec juz zostawiłam tak jak jest.Powiedziano mi tylko,ze jesli ten towar jeszcze jest to dołożą w nocy.Wyiskałam prawie leżąc,bo to było pod ścianą,głeboko na najniższej pólce.

I zostawiam to w domu,bo jak jest duzo i nie zamkniete to nie do ogarniecia.Nie cierpie papierów ale póki to nie zamkniete moze by spisac i kazdy kto bierze iles tam by zapisał i sie podpisał?Bo jak znam zycie to z tym dorabianiem kluczy to potrwa.
Ja dowioze jak zapasy beda sie kurczyc i jak bedzie na pewno zamykane.Jutro dam lusindzie tylko paragon.Wygląda na to ze mam w domu:25+38 puszek zapasów.

Link to comment
Share on other sites

Piekna ta sterta puszek, niesamowicie cieszy oko, ze takie mamy zapasy. Tez jestem za lista i w szafce naroznej i w kanciapie. Dzis wzielam 1 puszke kocia z kanciapy i 1 puszke kocia z Tesco z szafki naroznej. Dalam dziadkom, ktore juz biedaki czekaly i naprawde brazowy dziadeczek to az sie trzasl jak jadl. Potem Nadalle tez im dala, i ja na koncu wzielam salceson, ktoergo koty nie ruszyly i porozdawalam, dziadki tez podjadly.

Dziewczyny, zwroccie uwage jutro na hali, czy wszystkie psy maja poslania. Pamela nie wiem czy nie powinna miec wymienione. Gienia nadal w kolnierzu, nie dorwalam doktora na hali, jedynie pod kociarnia, ale juz uciekal. Pytalam o odrobaczenie kotow.

Dzis wszystkie psy z hali chodzily po 2 razy, byla Ulka i Nadalle, Endlik byl 3 razy, Porsche byl z Natalia, ogrodkowe, Dymny i Makowa, jamniki, Saba, Monia z kolega - wszystkie biegaly na podworku. Gienia nic z Ulka nie zrobila, ale ladnie maszerowala. Pamelka nie byla.

Psy jadly dzis po 3-4 lapy kazdy, mialam ok. 30 kg kurzych lapek. Oblecialam 2 razy schronisko z tymi lapami, przy okazji wode podolewalam i wymienilam na nowa.

Kociarnie uprzatniete, koce,koldry wytrzepane, nie bylo nic mokrego. Koty nakarmione, mleko pily. UWAGA : 2 mleka sa w lodowce pracownikow!! Wezcie je jutro pls.

Byli chetni na psy, jedna para na niewielkiego kundelka/Natalia im pokazywala,nie wiem czy wzieli/, a pozniej ojciec z synem szukali milego,kudlatego do domu na podworko,ale do dzieci. Opis jest na watku Moni.

Do domu poszedl dzis ZOREK. Nie widzialam, ale jest na FB informacja.
[img]http://ec2-204-236-219-237.compute-1.amazonaws.com/mielec/media/k2/items/cache/e67ec824afbc9f855ad850f1b49c5b05_M.jpg[/img]
[url]http://ec2-204-236-219-237.compute-1.amazonaws.com/mielec/index.php/galeria/item/238-b144-sektor-p-l-pies-zorek-czarny-z-białą-krawatką[/url]

Edited by Ulka18
Link to comment
Share on other sites

Jestesmy po akcji,psy w zasadze pazury mają przejrzane i obciete.Popielaty nie ruszony,bykiem na nas patrzył...nie mamy zaufania i moze jeszcze ze 4 zostały pominiete.Ogólnie przejrzane i obcięte/nikt nie liczył...ok 30 albo wiecej./Kasia trzymała,ja latałam powypuszczac i wymieniac gary na te które przywozłam.Tym razem Igor sie nie popisał ,troche mnie kłanął w ramie,ale to była 'za mocna radosc" jak go wreszcie wypusciłam.Zdjęcia robiła Ewa K.tak ,ze wysle je do Agi,Wydaje mi sie,ze robiła duzo.Wyszłyszlismy grubo po 16. i do Kes Kafe zjesc.bo doktora jeszcze czeka mnostwo roboty,która przełozył na popołudnie.Gienie ...musze pomyslec,zoperujemy chyba w Rz-wie,tylko musze sie pozbierac i pomyslec.Doktor to widział,zrobi na znieczuleniu miejscowym.Śmierdzielismy rewelacyjnie,cążki sie sprawdziły.Paragony za karme przekazałam lusindzie,a puszki u mnie dalej.
Kasia miała pomysł na Rome,ale było juz za pózno by wykonac...Do czarnego Onka z D ,jest sam i przyjazny,ale to trzeba poobserwowac,a na to juz nam brakło czasu.
Tak czy inaczej robota wykonana,chciałam postawic obiad,ale Doktor sie obruszy i sam stawiał.:evil_lol:Ale wszystkim smakował.:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Kurcze a jak ja znim była jeszcze po 16 to się zastanawiałam o co mu chodzi :) siadała pod bramą na tyły i chciał tam iść!!!a to o ten skarb mu się rozchodziło...biedny, ,nie poszłam tam :( ale nic nie zrobił na spacerku, grzecznie poszedł do boksu.

Kto bedzie w schronisku jutro?zaglądnijcie proszę na halę, w boksie Saby bernardynki jest piesek Bastylek, stan ciężki, po pogryzieniu :( sam sobie na własną łapę załatwił...po siatce do boksu obok się wybrał...pies czarny obok go zmasakrował za to... ma podkurczoną łapę, gorączkę, pogryzioną szyję, oka nie widać, ale nie jest wylane, tylko tak zapuchnięte, naderwane prawe ucho, wielkie opuchnięcie wzdłuż szyi...po prostu jak go zobaczyłam to brakło mi oddechu...
Psisko dostało leki od Doktora z Rzeszowa, nazwy zapisane na kartce, wisi na tablicy !!
Oby doszedł do siebie, bo pomimo tego ogonkiem machał...

Psy wszystkie, które miały problem z pazurami zostały poobcinane :) jedynie ten szary z sektora A, taki warczący nie, ma długie pazury, ale on niepewny...

Psiaki polatały, zastanawiamy się nad przeniesieniem Romy do wysokiego owczarka, który jest sam, a była z nim ta ruda kudłata sunia, co ja Pan G.adoptował. Przy tym czarnym boksero-amstaffie ona nie ma wogóle życia...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='halcia']Kasia miała pomysł na Rome,ale było juz za pózno by wykonac...Do czarnego Onka z D ,jest sam i przyjazny,ale to trzeba poobserwowac,a na to juz nam brakło czasu.[/QUOTE] NIE WOLNO nam przenosic psa bez zezwolenia rzadzacych! Rome tez zglaszalam i Walentyne, bo ma ze Skarpusiem przerąbane.

Czy ktos byl z wladz dzisiaj i widzial jak pracujecie? Ktos Wam podziekowal za calodzienna akcje? Ja dziekuje, bo pewnie wladze sie do tego nie zniza, zeby komus z wolontariatu czy doktorowi za pomoc podziekowac. Naiwniaki przyjechali i robili za darmoche. Dobrze, ze psy przynajmniej to docenia. Ale jakie to przykre, ze ludzie, w ktorych zakresie obowiazkow jest pelna opieka nad bezdomnymi zwierzakami tego nie doceniaja.

Link to comment
Share on other sites

I co wazne...mamy wrazenie z Kasia,ze psy z obrozami nie sa zapchlone,
pchły jakby pogonione
odrobaczywienie było dokładne tylko przydałoby sie powtórzyc.
pazury przycięte
zapas puszek tez jest...
Wszystkim dziekuje za wyprowadzanie Gienusi
TAAAAAAA :diabloti:z władz był Wojtek gdzie na zapleczu.....:angryy:i pogryzonego psa jak mu Kasia zaniosła"no miołem go zaraz wziążć":angryy:Jak zawsze wszystko zaraz czyli nigdy.:angryy:
Myśmy sie sobie sami w pas kłaniali za dobrze wykonana robote!!!!!:eviltong:
Kierownik ,który nam za takie rzeczy dziekował przeciez juz nie żyje!:-(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...