Jump to content
Dogomania

MIELEC – zbiór linków wątków na dogo, psów ze Schroniska w Mielcu


Recommended Posts

zajrzałam na tą stronę od tanitki,to jest kilka pięknych ''rasowych'' psów,którym łatwiej będzie znaleźć dom,za tydzień po egzaminie chcę porobić im ogłoszenia,jak bym zapomniała to przypomnijcie :) Chciałabym zrobić jeszcze krótki bazarek ogłoszeniowy,tak by się wyrobić do końca września,tylko też potrzebna mi pomoc kogoś kto już robił bazarki i by go prowadził,a ja bym robiła ogłoszenia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tanitka']dziewczyny te wyżły u Was są? mozecie coś o nich powiedzieć?
[URL]http://schroniskomielec.w.interia.pl/p1.html[/URL] [URL]http://schroniskomielec.w.interia.pl/p41.html[/URL][/QUOTE] A skad taka stara strona? NIE MA dawno tych wyzlow. Ten pierwszy to CARO, ktory mieszkal u Sabinki01 z Warszawy, wspanialej osoby, ktora neistety nie zyje. Carus mieszka u corki.

Jest za to taki mix wyzel , przemily psiak :
[img]http://ec2-204-236-219-237.compute-1.amazonaws.com/mielec/media/k2/items/cache/e02fde07d49ee258cc3f6d1b19207757_M.jpg[/img]

[url]http://ec2-204-236-219-237.compute-1.amazonaws.com/mielec/index.php/component/k2/item/209-b100-p-l-pies-nakrapiany-mix-wyżeł[/url]

Psy dzis pojadly, Kasiadaffik miala nagotowane 6 miednic i 1 wiaderko makaronu, pomieszanego z karma z puszek i sucha. Do tego bylo 27 kg kurzych lapek, niektore psy po 3-4 pojadly, w 2 turach dawalysmy, 2 tury byly psy wypuszczane, pozalatwialy sie, czysto w boksach.

Po 16.30 przyjechala mila pani z duza miednica cala nagotowanych mies, lap swinskich i glowizny chyba na galarete, ale psy wcinaly.

Zarzadzajacy schroniskiem potwierdzil dzis, ze od tej niedzieli psy beda dostawac jedzenie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ramiel']Psy są karmione w niedziele przez pracowników, karmą schroniskową... to tylko tak dla ścisłości...[/QUOTE]

???????
Co ja czytam???? Bywam w schronisku w niedziele i jak do tej pory nie widziałam tego karmienia. Zasuwali wolontariusze. Mało tego, do tej pory nie wolno im było nawet ruszyć schroniskowej karmy...Dopiero po ostatniej naszej rozmowie z panem kierownikiem można było podawać ją psom...Dopiero miał też rozpracować karmienie w dni wolne...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ramiel']Psy są karmione w niedziele przez pracowników, karmą schroniskową... to tylko tak dla ścisłości...[/QUOTE]NIE SĄ, ale OD JUTRA DOPIERO DOSTAPIĄ TEGO ZASZCZYTU. Do tej pory nie byly karmione w niedzielę. P.Groele dzis dopiero potwierdzil, ze od jutra w każda niedziele będzie 2 pracownikow i psy będą karmione. Jeszcze wiele rzeczy jest do dogrania.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lusinda']ważne że udało się jednej z nas "załatwić" aby psiaki były karmione. wydaje mi się że powinniśmy my w imieniu swoim i psiaków podziękować jednej z wolontariuszek że załatwiła tą pilną sprawę. [/QUOTE] oooooo, a mnie sie wydaje, ze
[B]to nie byla jedna wolontariuszka[/B]. No chyba, ze moze sobie samej z czystym sumieniem przypisac takie zaslugi. Wiele z nas zamęczalo [nie]jednego urzedasa w tej sprawie. W koncu drgnelo czyjes sumienie.

[COLOR=#008000][B]Ja dziekuje wolonatriuszom, ktorzy przez tyle tygodni gotowali na niedziele, przywozili jedzenie, mieszali, rozdawali i sprzatali. I walczyli o garnek ;-) Dziekuje sponsorom, dzieki ktorym bylo co klasc do misek :Rose:
[/B][/COLOR]
[QUOTE] wszystkie przecież wiemy o tym doskonale[/QUOTE] nie bardzo, wiele osob pomaga od lat z daleka i nie jest na biezaco, bo nie przyjezdzaja do schroniska, chyba ze jest wpis na dogomanii czy innych forach. Wiele osob pomaga anonimowo.

[COLOR=#0000ff][B]PS. Jesli mamy dziekowac jednej wolontariuszce, to DZIEKUJE Ci Halcia :Rose: Twoja namolnosc i nieodpuszczanie i nieustepliwosc docenia mieleckie bezdomniaki[/B][/COLOR] :fadein: My doceniamy,ale Tobie od lat nie o to chodzi przeciez.

Edited by Ulka18
Link to comment
Share on other sites

zgadzam się że wiele osób karmiło i pomagało w niedzielę karmić psiaki. zgadza się że wielu sponsorów dawało jedzenie dla psiaków, wiele osób sprzątało bezinteresownie, Halcia walczyła o garnek. Za to wielkie dzięki. wiele osób się męczyło aby to walczyć, ale jednej osobie udało się wywalczyć...
Jak najbardziej też doceniam ( może ku zdziwieniu niektórym) to co Halcia robi - bo robi bardzo dużo od lat.

Link to comment
Share on other sites

[B]Halcia[/B], co dzis bylo w schronie? Kto dal kotom jesc i im posprzatal? Agi P. nie bylo. Jak Fredzio?

Z ciekawostek, to nawet sam Pan Groele nie wie co to za cudotworca. Mial w tym temacie wiele skarg, kilka namolnych. Takze medale next time :megagrin: Ale to zwierzęta sa najwazniejsze i one mają miec jak najlepiej, jesli nie maja domow. Zreszta mam wrażenie, ze niejednemu psu lepiej w schronie niz na wsi na lancuchu czy w kojcach bez szans na 5 minutowe bieganie.

Link to comment
Share on other sites

A ja tez uważam ,ze im lepiej u nas w schronie niż na "wsiach"Na tych "wiejskich "mentalnością wsiach.U kotów działały: Teresa,Iwonka i jakas jeszcze jedna dziewczyna.Ale AgaP to AgaP!.Dziewczyny nie gwiazdorzyły,tylko poszły karmić psy,myc gary i miski.Ja kupiłam 7 kilowych "batonów" ,ale dodałam 2 albo 3 do karmy,i kolejną karme od Sabinki.Reszta została.Obroze przeciwpchelne zostawiłam juz w schronie/do tej pory woziłam w aucie/,a wywiozłam zardzewiałe gary i....wracam na złom.Ale sie ucieszą....:diabloti::evil_lol:
A w aucie dzięki temu mam" zapach"schroniska więc szybko bede sie starała gary wymienic i auto wywietrzyc.Wrażliwcy juz nie chcą wsiadac,bo niby śmierdzi...:eviltong:E tam....tylko psami i gów..mi.Normalne:evil_lol:
A Fredzio dobrze,ale trzeba go złapac i na rekach wcisnąc do boksu.I tak samo Śmieszek,nie wejdzie sam za cholere!
A jak wróciłam do domu to..... wisiałam z Wiedniem na skype.Nie wiem dlaczego MIkusiowi wycieli jedno jajeczko to rakowe,a drugie zostawili.A ma jeszcze opócz tego prostate i słabe serducho!Mówiłam P.Agnieszce zeby zapytała ,bo to dziwne.A książeczke wpisano ze wykastrowany.../tzn to teraz po zabiegu.Agnieszka ledwo na oczy patrzy,bo czuwa nad nim,a on i tak rozmontowuje w nocy ochraniacz z podkoszulka.Kombinowałysmy jak go zabezpieczyc.Ale juz smiga i ciągnie na smyczy.

Edited by halcia
Link to comment
Share on other sites

[COLOR=#800080][B]Ciotki, odeszla za TM nasza mielecka FOKSIA :-( Pamietacie ile bylo walki, zeby ja wydali ze schroniska?
[/B][/COLOR][URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/52801-Przecudna-Foksia-z-Mielca-ma-wspanialy-domek-u-Beatki!!!!!?p=19644445#post19644445[/URL]

Link to comment
Share on other sites

NIE,lekarka we Wiedniu wycieła jedno rakowe jajko i wpisała mu ze jest kastrowany.Dziwne.Kazałam Agnieszce zapytac czego usunęła tylko jedno i czy usunięcie jednego to pełna kastacja???
Ja to sprostuje....to jedno jajko Mikiego.:cool3:
Dziewczyny,w tym kolezanka pielegniarka nie odrózniły jądra od opuchlizny/kwiak z lizania,troche napuchniety/Mikus ma prawidłwa kastacje a teraz nawet kupione majciory,by go nie kusiło lizac.A ja mam z nich ubaw,choc w panice sama nie wiem czy byłabym taka mądra:evil_lol:

Edited by halcia
Link to comment
Share on other sites

Maciek miał sobie dorobic klucz.Jak dorobi niech Ci klucz przekaże.Tylko niech ta "szatnia "/bo ja prosiłam o pomieszczenie na naszą zdobywaną karme,a nie szatnie/bedzie zamykana.Nam szatnia nie była nigdy potrzebna,bo sie nie
przebieramy,tyle lat dawałysmy sobie rade ,a jeszcze przed nami była podróż....
Ja zakupiłam kłódke,klucze każdy dorobi sobie sam...

Link to comment
Share on other sites

Mam juz w aucie ciężki stół od doktora,na nim bedziemy cieli pazury.A potem mozna go wykorzystywac na cos w schronisku...I mamy zakupione 4 sztuki cążków do pazurków za 48,90zł ,oraz kolejne 6 czy 7 garów na wode,tym razem nie płaciłam tylko zrobiłam wymiane za zardzewiałe ze schroniska.Zamienimy wszystkie złe gary na "nówki":evil_lol::eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...