Jump to content
Dogomania

SZÓSTY ETAP**skarbonka**KALISZ


rozi

Recommended Posts

  • Replies 449
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Po zagłębieniu się w szczegóły mam pytanie do Kalisza - czy ten teren na pewno 5 x 8m? Bo napisane jest że potrzeba 54 m2 siatki, czyli 27 metrów bieżących (wysokość 2m), a ta siatka ma być tylko na ścianę przednią. Nie chodzi mi o to, że za dużo siatki, tylko że za mało terenu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rozi']Po zagłębieniu się w szczegóły mam pytanie do Kalisza - czy ten teren na pewno 5 x 8m? Bo napisane jest że potrzeba 54 m2 siatki, czyli 27 metrów bieżących (wysokość 2m), a ta siatka ma być tylko na ścianę przednią. Nie chodzi mi o to, że za dużo siatki, tylko że za mało terenu.[/QUOTE]

Co do terenu - możemy to ewentualnie dowolnie modyfikować, ponieważ jak na razie teren wolny od boksów jest spory, więc projekt można zwiększyć o metr czy dwa. Natomiast co do kosztorysu - zleciłam jego wykonanie firmie, która się podobnymi rzeczami zajmuje, ponieważ ja się na tym zupełnie nie znam, jedynie przepisałam tu to, co otrzymałam, więc możliwe, że po prostu się pomylili, będę mogła to wyjaśnić dopiero we wtorek, być może zapomnieli, że siatka ma być tylko z przodu.

Link to comment
Share on other sites

Rozumiem. A skoro już jest więcej siatki, to może zwiększyć ten teren :)
Popatrzyłam na swój pokój, ciut mniejszy niż 40m2 i dałabym pieskom jednak więcej, o ile jest możliwość. To nie powiększy kosztów, a zawsze potem można część oddzielić, gdyby zaistniała potrzeba.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rozi']Rozumiem. A skoro już jest więcej siatki, to może zwiększyć ten teren :) [/QUOTE]

Jasne, to nie jest żaden problem, tak naprawdę zrobimy ten boks tak duży, jak tylko się da, po to, żeby rzeczywiście móc w nim posadzić drzewa, wstawić basen, jakieś stare fotele i inne atrakcje dla psiaków. Geriatrię i boks eksperymentalny urządzaliśmy od zera, nie mając na to żadnych środków ze schroniska (z tym, że tereny były już ogrodzone), więc teraz, mając jakiekolwiek środki, damy radę zrobić tam wszystko :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sleepingbyday']ten boks eksperymentalny wygląda świetnie! czy jest gdzieś na necie jakis dokładniejszy opis, zdjęcia? można by pomyśleć w przyszłości do korabiewic o takich rzeczach.[/QUOTE]

Ja mam nadzieję, że wygląda świetnie, bo włożyliśmy w niego mnóstwo pracy, energii i uczucia :) Najważniejsze jednak, że psiaki zachowują się w nim zupełnie inaczej niż w zwykłych boksach, bo mają mnóstwo do roboty: a to kopanie dołków, a to kąpiele, a to obgryzanie drzewek (ku naszej rozpaczy, ale i uciesze, bo to znaczy, że psiaki mają co robić :), bieganie, spanie na piasku, wskakiwanie na budy, wylegiwanie się w fotelu... itd.
Na chwilę obecną nie ma jeszcze dokładnego opisu boksu (ponieważ nie mam czasu się za to wziąć), ale w lipcu, na początku miesiąca, zamierzam opisać dokładnie boks, zrobić film o nim (materiałów mam mnóstwo) i wtedy wszyscy będą mieli okazję go zobaczyć :)

Link to comment
Share on other sites

koniecznie tutaj zamieść, rzecz jest świetna.

w korabiewicach są boksy z duża ilością drzew (nie wszystkie), ale to w sumie tyle. mamy przed sobą kope pracy w podstawowych sprawach - totalne zalewanie pzry roztopach, stare siatki itd, ale przyjdzie ten moment, mam nadzieję, że będzie można zająć sie takimi sprawami. wydaje mi się też, ze niektóre rzeczy mozna wykonać na szybko, chałupniczo - duzy pieniek czy konar, górka do obserwacji terenu ;-). piaskownica nie wypali, my teraz ewakuujemy psy z zalanych boksów, ale kiedyś - oby.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sleepingbyday']mamy przed sobą kope pracy w podstawowych sprawach - totalne zalewanie pzry roztopach, stare siatki itd, ale przyjdzie ten moment, mam nadzieję, że będzie można zająć sie takimi sprawami. wydaje mi się też, ze niektóre rzeczy mozna wykonać na szybko, chałupniczo - duzy pieniek czy konar, górka do obserwacji terenu ;-). piaskownica nie wypali, my teraz ewakuujemy psy z zalanych boksów, ale kiedyś - oby.[/QUOTE]

Jasne, w schronisku zawsze jest kupa roboty, sama czasem planuję, co danego dnia zrobię, tymczasem idę do schroniska i okazuje się, że nie jestem w stanie zrobić nawet połowy, bo pojawiły się inne, ważniejsze tematy.. Co dopiero po takiej ulewie - bardzo Wam współczuję, biedne są teraz psiaki.. Ale jak już się uporacie, to naprawdę, uwierzcie mi, że prawie wszystko da się zrobić małym kosztem (tylko dużo pracy to wymaga):
- drzewka można wykopać z miejsc, gdzie rosną dziko i jest ich dużo
- kamienie można przytargać z pól (wszystkie kamienie, które są w boksie eksperymentalnym sama przytargałam, zbierałam po jednym do plecaka na każdym spacerze z moimi psami :) a po te największe to już przyjechałam autem, bo bym nie doniosła :)
- pnie drzew można zabrać po jakiejś wycince drzew, choćby w mieście, na osiedlach dzieją się takie rzeczy (ja po prostu wypatrzyłam jak robią wycinkę i poprosiłam o pomoc, to auto zawiozło do schroniska nie dość że duże pieńki, to jeszcze i całą naczepę kory sosnowej)
Tak naprawdę, to człowiek chodząc do schroniska tak bardzo wyczula się na to, co może się przydać psom, że zawsze i wszędzie ma się oczy szeroko otwarte: nie umyka mi żaden wyrzucony fotel czy tapczan, gdy ktoś robi przeprowadzkę wycyganiam stare rzeczy, garnki, pościel, koce.. Gdy widzę wyrzuconą rzecz oglądam ją w myślach z każdej strony i kombinuję, co mogłoby się przydać psiakom. Wokoło jest MNÓSTWO rzeczy, które można by wykorzystać w schroniskach - tylko trzeba chcieć :)

Link to comment
Share on other sites

Decyzja byłaby już dawno, bo termin minął, ale jest to nasz ostatni Etap, więc dałam dodatkowy miesiąc karencji od chwili wklejenia projektu ze Szczecinka, może jeszcze ktoś o staruszkach pomyśli. Reasumując - pierwszy przelew pójdzie 13 lipca, a o decyzji powiadomię dzień wcześniej.

Porozmawiam też z Kierownikiem kaliskiego schroniska, będę chciała uzyskać potwierdzenie, że wie o Waszych zamiarach, jest im przychylny i planowany boks będzie wykorzystywany zgodnie z ideą przez długie lata (:

Link to comment
Share on other sites

Gratuluję wygranej Kaliszowi, tak naprawdę to wygrały staruszki i o to chodzi.

U nas bardzo dużo kasy idzie na opiekę wet. zwierząt schroniskowych, kotów miejskich i zwierząt, które mają właściciela, ale nie stać na weta.

Rocznie 170 tys., dlatego zbieram na inwestycję i robimy je ze środków stowarzyszenia. Mam tylko nadzieję, że jak odejdę na emeryturę, nadal tak będzie....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rozi']Decyzja byłaby już dawno, bo termin minął, ale jest to nasz ostatni Etap, więc dałam dodatkowy miesiąc karencji od chwili wklejenia projektu ze Szczecinka, może jeszcze ktoś o staruszkach pomyśli. Reasumując - pierwszy przelew pójdzie 13 lipca, a o decyzji powiadomię dzień wcześniej.

Porozmawiam też z Kierownikiem kaliskiego schroniska, będę chciała uzyskać potwierdzenie, że wie o Waszych zamiarach, jest im przychylny i planowany boks będzie wykorzystywany zgodnie z ideą przez długie lata (:[/QUOTE]

Nie za bardzo rozumiem - konkurs został jeszcze przedłużony o miesiąc, czyli do połowy lipca?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rozi']Jeśli ma podpatrzeć, to wklej ten projekt...

Po wklejeniu dam jeszcze miesiąc karencji. Jeśli nikt więcej nie podpatrzy i nie zgłosi, a projekt będzie spełniał warunki, pieniądze pójdą do Szczecinka. Mamy 10,820zł.[/QUOTE]
Taką informację dałam 6 czerwca, ponieważ wyglądało na to, że projekt Szczecinka będzie jedynym projektem w konkursie.
Nie mogę tego wycofać - może ktoś na to liczy. Szczecinek ostatecznie wkleił projekt 13 czerwca.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[SIZE=5][SIZE=4]Minęły już wszystkie terminy i chcę powiedzieć, co następuje:[/SIZE]

Wsparcie otrzyma Schronisko w Kaliszu.
Rozmawiałam dziś z Kierownikiem, jest przychylny projektowi i potwierdził, że staruszkowy wybieg będzie wykorzystywany zgodnie z przeznaczeniem.

Pieniążki pójdą w trzech transzach. Pierwsza (w poniedziałek, 3820zł) obejmuje koszty materiałów, potrzebnych do wygrodzenia terenu. Poprosimy o relację i zdjęcia. Druga i trzecia (po 3500zł) przelane będą sukcesywnie w miarę postępu prac.
Poprosimy też o skany faktur, ponieważ rozumiem, że w przypadku Kalisza Schronisko nie wyłoży własnych środków.

Proszę o dane do przelewu.[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Cudowna wiadomość na koniec dnia! Dziękujemy Skarbonce i obiecujemy stworzyć dla naszych staruszków najlepszą namiastkę domu, jaką tylko można im dać w schronisku!

Aneta poda numer konta i dokona wszelkich pozostałych formalności. :)

Link to comment
Share on other sites

Super, ogromnie się cieszę, że staruszki w Kaliszu dostały swoją szansę! Jutro podam szczegóły do przelewu, albo zrobi to kierownik schroniska. Oczywiście, skany faktur będą, jak tylko zabierzemy się do pracy, jutro dzwonię do firmy która robiła nam jeden z wybiegów i zrobiła to bardzo solidnie. DZIĘKUJĘ w imieniu swoim i psiaków, które zamieszkają w nowym, lepszym miejscu!

[quote name='rozi'][SIZE=5] Wsparcie otrzyma Schronisko w Kaliszu.[/SIZE][/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Podaję nr konta i dane do przelewu:
[B]
Schronisko Dla Bezdomnych Zwierząt w Kaliszu
ul. Warszawska 95 , 62-800 Kalisz

PKO BP SA O Kalisz
Rachunek: 05102022120000520200801258[/B]

Jutro przyjedzie do schroniska kierownik firmy, która będzie robiła ogrodzenie, więc dogadamy szczegóły no i poprosimy o szybkie wykonanie :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...