Jump to content
Dogomania

Tola- sunia w typie moskiewskiego psa stróżującego zostaje w domu :)


pralinka94

Recommended Posts

  • Replies 88
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='pralinka94']niestety problem Toli się poszerzył... obecnie Tola wkurza się nawet na biegające dzieci po mieszkaniu, podgryza i warczy na domowników. Gdy chce się ją wyprosić z pokoju, wtedy dość mocno podgryza ręce, Pani boi się o swoje dzieci... w ogrodzie Tola zachowuje się jeszcze gorzej... Pani jest załamana, ja też i nie bardzo wiem co doradzić, Tola to dominator i chce panować nad wszystkimi... Pani zastanawia się nad kojcem w ogrodzie, tylko czy to rozwiąże problem? z tego co wiem, Tola miała dostawać 5 htp, muszę dopytać czy dostaje.
[B]A i Tola w połowie marca jest umówiona na sterylizację, myślicie, że to może choć częściowo rozwiazać problem?[/B][/QUOTE]

Niestety w przypadku suczek, sterylizacja nie ma szansy zmniejszyć negatywnych zachowań(taka szansa jest dla psów w związku z obniżeniem poziomu testosteronu!)...
Obawiam się,że doszło do sytuacji w której suczka sama przejęła kontrolę nad otoczeniem, bo ludzie w jej opinii nie potrafią tego zrobić. Przy psiaku musi on już na wejściu wiedzieć, że człowiek jest olbrzymem decydującym o wszystkim... tu tak chyba nie jest.
I myslę, że nie ma tu nic do tego jej dominacja...

Czy macie kogoś odpowiedniego, by z domkiem pogadał i poradził jak się zachowywać by przywrócić potrzebną hierarchię w tym domu?
Decydentem musi zostać człowiek!

A w przypadku Toli, sytuację pogarsza i fakt, że jest ona teraz w wieku "młodzieńczym" i ma takie zachowania jak młode podrostki...

Link to comment
Share on other sites

Bazarek ogłoszeniowy. Może ktoś skorzysta?
[URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/240630-Bazarek-og%C5%82oszeniowy-20-OG%C5%81OSZ%C5%83-3-Z%C5%81-DO-7-03-2013"]http://www.dogomania.pl/forum/threads/240630-Bazarek-ogłoszeniowy-20-OGŁOSZŃ-3-ZŁ-DO-7-03-2013[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zuzlikowa']Niestety w przypadku suczek, sterylizacja nie ma szansy zmniejszyć negatywnych zachowań(taka szansa jest dla psów w związku z obniżeniem poziomu testosteronu!)...
Obawiam się,że doszło do sytuacji w której suczka sama przejęła kontrolę nad otoczeniem, bo ludzie w jej opinii nie potrafią tego zrobić. Przy psiaku musi on już na wejściu wiedzieć, że człowiek jest olbrzymem decydującym o wszystkim... tu tak chyba nie jest.
I myslę, że nie ma tu nic do tego jej dominacja...

Czy macie kogoś odpowiedniego, by z domkiem pogadał i poradził jak się zachowywać by przywrócić potrzebną hierarchię w tym domu?
Decydentem musi zostać człowiek!

A w przypadku Toli, sytuację pogarsza i fakt, że jest ona teraz w wieku "młodzieńczym" i ma takie zachowania jak młode podrostki...[/QUOTE]


Pani stara się panować nad sunią, jednak wiadomo, że dzieci już niekoniecznie... dom jest w kontakcie telefonicznym z Beatą Leszczyńską, może zna ktoś z Bielska-Białej kogoś doświadczonego...?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pralinka94']Pani stara się panować nad sunią, jednak wiadomo, że dzieci już niekoniecznie... dom jest w kontakcie telefonicznym z Beatą Leszczyńską, może zna ktoś z Bielska-Białej kogoś doświadczonego...?[/QUOTE]

Podpytam w ciągu dnia BUDRYSEK... ona miała kontakty z kimś z Bielska.
A może same zadzwonicie do niej : 607488598- tak może być szybciej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zuzlikowa']Podpytam w ciągu dnia BUDRYSEK... ona miała kontakty z kimś z Bielska.
A może same zadzwonicie do niej : 607488598- tak może być szybciej.[/QUOTE]
dziękuję! jutro skontaktuję się z Panią, mam nadzieję, że usłyszę lepsze wieści...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

wczoraj rozmawiałam z Panią Tolki, sytuacja wydaje się opanowana, ale musiały zajść zmiany, teraz Tola ma swoje miejsce w ogrodzie, w porządnej ocieplonej budzie :) ma dostęp do domu, ale sama zdecydowanie wybiera ogród :). Jej zachowanie również uległo zmianie i to na duży plus :) cała rodzina ćwiczy z nią komendy, wychodzą na długie spacery, bo zauważyli, że gdy Tola jest znudzona i niewybiegana, staje się wtedy bardziej nerwowa, dlatego Pani pilnuje, żeby Tolka cały czas miała jakieś zajęcie :D jak rozmawiałyśmy, to właśnie wracali ze spaceru, Tola ciągnęła maluchy na sankach :D do domu wpuszcza wszystkich bez problemu, no i co najważniejsze, Pani ani trochę nie żałuje, że wzieła Tolę pod swój dach, cała rodzina jest w niej zakochana i na pewno ma się tam dobrze :)
[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-yX9gKLMjhwM/UUoino0FakI/AAAAAAAADjo/3b5ODwkSP9w/s509/zdjęcie+(1).JPG[/IMG]
[IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-fyICgWEhY9s/UUoin4aCiOI/AAAAAAAADjs/tY-D3pOmG2c/s509/zdjęcie+(2).JPG[/IMG]
[IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-6FdtO28xvw0/UUoin9FFTXI/AAAAAAAADjw/_tT-hHoxojg/s509/zdjęcie.JPG[/IMG]

Edited by pralinka94
Link to comment
Share on other sites

No jak to dobrze, że są jeszcze tacy ludzie co nie boją się z psem popracować!
Zdjęcia najlepsze!
[URL]https://lh6.googleusercontent.com/-fyICgWEhY9s/UUoin4aCiOI/AAAAAAAADjs/tY-D3pOmG2c/s509/zdjęcie+(2).JPG[/URL] -> widać koledze Toli tak dobrze, że zasypia na rękach:loveu:
[URL]https://lh4.googleusercontent.com/-yX9gKLMjhwM/UUoino0FakI/AAAAAAAADjo/3b5ODwkSP9w/s509/zdjęcie+(1).JPG[/URL] -> od największego do najmniejszego? :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

ech, niestety znów mam złe wieści... ale zacznę od jeden dobrej, Tola została wysterylizowana i czuje się dobrze. Niestety to koniec dobrych informacji... Tola po raz kolejny zaatakowała syna pani... do tego okazało się, że Tola to nie pies w typie bernardyna tylko moskiewskiego psa stróżującego, jest to mieszanka bernardyna z kaukazem... z tego co wiem, to tak określił ją wet. Pani już nie wie co robić, boi się o swoje najmłodsze dzieci, ja też nie wiem co radzić, boję się jednak, że Tola może wrócić do schroniska...

Link to comment
Share on other sites

domieszka ras jest ważna, ale najważniejsze że wiemy jakiego domu szukać, na co kłaść nacisk. Tola chyba tylko do stróżowania, bo przecież w domu miała zachowania agresywne, które dopiero na dworze się nieco zmniejszyły, poza tym z takim futerkiem to w mieszkaniu by się mogła męczyć.

Link to comment
Share on other sites

Hmmm... wydaje mi się, że trzeba by ją zacząć ogłaszać jeśli Państwo mają zamiar szukać jej nowego domku, ale skoro boją się o dzieci to chyba tak...
Bo jak wróci do schroniska i zacznie się rzucać na ludzi, a może tak być, bo jak kolejny raz zostanie porzucona to nie będzie wiedzieć o co znów chodzi i w tedy będzie źle... :-(
Nie wiem sama co myśleć...

Link to comment
Share on other sites

wikipedia [COLOR=#000000][FONT=sans-serif]Moskiewski stróżujący jest psem aktywnym i zwinnym, posłusznym, ale pewnym siebie. Ma zrównoważony temperament i silnie rozwinięty instynkt [/FONT][/COLOR][URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Terytorializm"]terytorialny[/URL][SUP][URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Moskiewski_str%C3%B3%C5%BCuj%C4%85cy#cite_note-wz1997-3"][3][/URL][/SUP][COLOR=#000000][FONT=sans-serif].[/FONT][/COLOR][COLOR=#000000][FONT=sans-serif]Pies tej rasy powinien koniecznie przejść przynajmniej podstawowe szkolenie w zakresie posłuszeństwa. Nie znosi osób obcych ani obcych psów. Sprowokowany będzie walczył do upadłego. Ma dobry kontakt z dziećmi, ale muszą to być koniecznie dzieci właściciela czy przewodnika.

nie znam się na tej rasie, napisałam Pani wprost, czy mam szukać już teraz do niej domu... takiego bez dzieci, ona jest raczej psem jednego pana... no i żeby udało się uniknąć schroniska... w jej sprawie miałam mnóstwo telefonów, ale wtedy jeszcze nie wiedziałam, że taki diabeł z niej wyjdzie[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

wiem, że jest ważna... już słyszałam o sytuacji co pomylili bernardyna z moskiewskim, na szczęście pies potem znalazł odpowiedni dom...
Paulina, czy państwo są zdecydowani oddać Tolę? bo tak to moglibyśmy już szukać jej domu...

edit - to czekamy na odpowiedź właścicieli

Link to comment
Share on other sites

[quote name='saphira18']wiem, że jest ważna... już słyszałam o sytuacji co pomylili bernardyna z moskiewskim, na szczęście pies potem znalazł odpowiedni dom...
Paulina, czy państwo są zdecydowani oddać Tolę? bo tak to moglibyśmy już szukać jej domu...

edit - to czekamy na odpowiedź właścicieli[/QUOTE]

Pani podjęła decyzję, żeby szukać dla niej innego domu... będę pilotowała adopcją, bo Pani nie jest w stanie odbierać telefonów... Tola ewidentnie nie lubi małych dzieci, syn, którego dzisiaj zaatakowała ma 3 lata... i na pewno nie była sprowokowana do ataku, w stosunku do starszych dzieci jest w porządku, wieczorem sklecę cały tekst w całość i zajmę się ogłaszaniem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='madzia.uje93']No to szukamy domu...
Ale może nie musi być koniecznie do pilnowania, może dom, w którym ktoś zna się na rasie i mam mocną ręke do psów wystarczy?[/QUOTE]

i bez małych dzieci ;)
myślę że chętnych nie zabraknie, ale trudniejsze będzie potem przesiać domki i wybrać najlepszy, ale Paulina na pewno da rade:)

Link to comment
Share on other sites

Tola to duża ok. 2 letnia suczka, w typie moskiewskiego psa stróżującego. Sunia ma silny instynkt terytorialny, dobrze sprawowałaby się jako stróż do ogrodu, w domu zachowuje czystość i sygnalizuje swoje potrzeby. W stosunku do swoich opiekunów jest posłuszna i łagodna, ładnie wykonuje podstawowe komendy, potrzebuje jednak doświadczonego opiekuna, który sprosta charakterowi rasy, jaki jest moskiewski pies stróżujący. Tola nie nadaje się ABSOLUTNIE do domu, gdzie są małe dzieci, drażni ją hałas i gwałtowne ruchy np. biegających dzieci. Nie lubi też, gdy przeszkadza się jej w jedzeniu, poza tym akceptuje inne psy. Sunia będzie potrzebowała również sporej dawki spacerów oraz otwartej przestrzeni, aby spalić nagromadzoną energię. Je wszystko, zarówno gotowane jak i suchą karmę.

Tola jest zaszczepiona, odrobaczona i wysterylizowana, przebywa w Bielsku-Białej.
Warunkiem adopcji jest podpisanie umowy oraz wizyta przedadopcyjna.
Kontakt:
Paulina 792-304-398
[EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]

Myślicie że będzie dobry?

Edited by pralinka94
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...