Jump to content
Dogomania

Bystra szuka pilnego DT.


Martuchny

Recommended Posts

Jesli chodzi o finanse na Bystrą Kenzi to trzeba skontaktować się z Glorią która prowadzi konto na nią i jej rodzeństwo, ale tu nie zagląda więc nie wiem. Ja mówię z góry, że my kasy nie mamy żadnej, jesteśmy na dużym minusie. Jeśli chodzi o ogłoszenia - Hałabajówka, Ty znasz ją najlepiej, więc prosiłabym Ciebie o tekst do ogłoszeń, a może ktoś z dogomaniaków chciałby je zrobić. Ja od wszystkich takich aktywności jestem wyłączona cały maj - matury.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Umawiałyśmy się na początku trochę inaczej... ona jest trudnym psem i szybko do adopcji nie pójdzie a ja zwyczajnie przy tylu zwierzakach nie mam możliwości dokładać z własnej kieszeni do utrzymania jej bo nie mam z czego... Tekst i fotki zrobię po weekendzie nie ma problemu.
wpływy za kwiecień...
9.04 KENZI /BETA ESO FB/ - 20zł
16.04 Mdk8 - 10zł
19.04 Sonia 1974 - 10zł

czyli 40zł to jest raptem na 8 dni jedzenia a musiałam ją spryskać na kleszcze teraz i odrobaczyć

Link to comment
Share on other sites

Jak już pisałam - Gloria podjęła się prowadzenia i zbierania finansów na Bystra i jej rodzeństwo, a my nie mamy żadnych pieniędzy i nic za to nie mogę, że były deklaracje i ludzie się wykpili. Ciągle mamy jakieś bazarki, ale to i tak szczerze mówiąc nie pokryje nam wszystkiego.
Nie wiem też dlaczego Gloria tu nie wchodzi.

Link to comment
Share on other sites

Dzisiejsze trochę żółte zdjęcia suczki, którą zajmuje się Mon: ) :smile:
[IMG]http://img829.imageshack.us/img829/7750/fajka01.jpg[/IMG]
[IMG]http://img29.imageshack.us/img29/1392/fajka02.jpg[/IMG]
[IMG]http://img839.imageshack.us/img839/9733/fajka03.jpg[/IMG]
[IMG]http://img94.imageshack.us/img94/3928/fajka04.jpg[/IMG]
[IMG]http://img138.imageshack.us/img138/5167/fajka05.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Info od rodzeństwa: ostatnio znowu były z dziewczynami na dworze. Mogę zdać wam tylko raport, bo jestem uwięziona w domu, jednak zapiszę jeszcze kilka obserwacji również z mojego wyjścia z pieskami.
Dwie sunie (wolontariuszek Moniki i Oliwii) radzą sobie bardzo dobrze, dziewczyny już spokojnie mogą je dotykać. Samczyk wolontariuszki Natalii jest ciekawski i najodważniejszy. Daje się złapać, podchodzi i próbuje zabawę z innymi psami. On jest 'hersztem' tej bandy. Ale to niestety jemu zdarza się podgryzać po palcach... Suczka Izy jest najbardziej nieśmiała. Nie lubi opuszczać swojego boksu, na dworze trochę spanikowana, ale przy siostrach się rozluźnia. Nie cierpi być na smyczy i walczy najdłużej. No i na koniec mój rudy samczyk - nie wykazuje cienia agresji, nie próbuje gryźć, walczy,ale w końcu odpuszcza. Całkiem dobrze idzie mu nauka chodzenia na smyczy. Są takie kawałki kiedy idzie całkiem bez problemu. Poza tym, jest bardzo wrażliwy - jak spanikuje, ucieka i za żadne skarby nie chce dać się złapać.
Nasze 'sukcesy' to :
- psy nie panikują biegając z przypiętą smyczą
- zaczynają przyjmować smakołyki bez stresu
- zaczynają spokojnie siedzieć i dają się głaskać
Nasze porażki to:
- szarpanie smyczy kiedy próbujemy iść z nimi
- uciekanie kiedy są puszczone
- nie możemy ich rozdzielić jak skupią się w kącie w gromadę
- podszczypywanie jednego z samców

Jeśli chodzi o tego podszczypującego pieska, celowo nie pokażę który to na fotce żeby nie było do niego uprzedzeń. Jednak bądźcie spokojni - wolontariuszka Natalia ma bardzo duże doświadczenie w pracy w problematycznymi psami, więc za pewne oduczy pieska robienia tego.
Poza tym wszystkie wolontariuszki które zajęły się tym mają sporą wiedzę na temat socjalizacji i pracy z trudnymi psami ;)

Link to comment
Share on other sites

Kurcze właśnie nie zostało nic a nic... z innych tymczasowiczów musiałam zapożyczyć na robaki ostatnio ;( Ona swoje już waży i wcina sporo a jeszcze ten durny okres kleszczowy więc wszystkie dostały przeciw kleszcza tydzień temu. Pytałam na początku czy chcecie szczegółowe rozliczenia na sunię... Będę bardzo wdzięczna za każdą pomoc bo mam zaległą fakturę za weta do zapłacenia a jutro mięso przyjeżdża na maj i też trzeba zapłacić ehhh ta kasa tylko przeszkadza w pomaganiu.

Nie ma jeszcze rozliczenia za maj więc nie mam jak sprawdzić ale pewnie doszło :) DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZA POMOC W UTRZYMANIU MAŁEJ :Rose:

To ja też coś napiszę o Bystrej... do domu wchodzi z resztą psów bez problemu...ale sama nie wejdzie za chiny ludowe... na smyczy walczy ale w obroży biega, smakolyki zjada z ręki i liże po palcach jak się spokojnie stoi, boi się bardzo obcych mężczyzn, reaguje na imię i wraca na zawołanie, bardzo pilnuje się domu i nawet przy otwartej bramie nie odejdzie nigdzie, pilnuje się mnie wszedzie za mną chodzi, jest ppomyslowa... ściąga sobie koce ze sznurka do suszenia... wszedzie się podkopie... nie lubi być głaskana i ucieka jak chce się ją złapać na dworze, ale przy jedzeniu można ją podgłaskać ale się spina to samo w domu jak leży na posłaniu i się podejdzie powoli to sztywnieje na poczatku i czasem troche się posiusia ale jak się długo ją głaszcze to się rozluźnia. Więc posdsmumowując jest bardzo fajnym, milym, kontaktowym, nieufnym i bardzo ostrożnym psiakiem bez cienia agresji. Lubi dzieci nie boi się ich ale i nie podchodzi do nich....taki typ psa który jest obok i to mu wystarcza nie potrzebuje bliskości dotykowej...jej wystarczy że jest człowiek obok...źle znosi zamkniecie...żali się wtedy i kombinuje jakby tu się wydostać. Do psów jest towarzyska i dość uległa, odejdzie od miski i wpuści innego psa. To tyle z moich obserwacji ;)

Edited by Hałabajówka
Link to comment
Share on other sites

Piesiaki mają się dobrze. Wczoraj wzięłam 'mojego' samczyka na dwór. Dzieci są coraz silniejsze. Nie chciał jeść smaków, które mu przyniosłam, było mu bardzo ciężko bez rodzeństwa z obcymi psami na wybiegu. Nie chciałam robić nic przymusem. Prócz niego zabrałam na wybieg 7 świetnie zsocjalizowanych psów. To co chciałam osiągnąć wczoraj to on siedzący spokojnie i patrzący jak głaszczę inne psy, które same do mnie podchodzą i się cieszą. Mam nadzieję, że mowa ich ciała i zrelaksowanie przemówiły mu coś do łebka. Zestresowany i spięty był okropnie. Nie odchodzi od mojego dotyku, ale też sam do niego nie dąży. W nauce chodzenia na smyczy są postępy. idzie nie ciągnąc na razie wzdłuż płotu kilka kroków. Nagradzam go za to, jednak w sumie nie wiem czy on odbiera to jako nagrodę. Miałam go na dworze około 45 minut. Bardzo nie chciał wrócić do boksu, walczył, ciężko było go utrzymać, jest bardzo silny. Może jutro spotkam się z dziewczynami i zapytam jak z 'ich' dziećmi ;)

Link to comment
Share on other sites

mam pytanie w kierunku Hałabajówki - mogłabyś mi napisać ile kaski jest potrzebne na te wszystkie rzeczy o których mówiłaś? Chodzi mi o odrobaczenia, odpchlenia, sterylizacja. Gloria wysłała 100 PLN, ile jeszcze potrzeba? Postaram się po maturze zrobić bazarek na ten miedzy innymi, cel.

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=#000000][COLOR=#000000]WPŁATY STAŁE I JEDNORAZOWE NA KONTO FUNDACJI HAŁABAJÓWKI [/COLOR][/COLOR]

[COLOR=#000000][COLOR=#000000]Wpłaty stałe [/COLOR][/COLOR]
[COLOR=#000000][COLOR=#000000]Sonia 1974 ( 10 zł) - luty , luty , marzec ,kwiecień , maj - 50zł[/COLOR][/COLOR]
[COLOR=#000000][COLOR=#000000]&Gloria& - ( 10zł )luty, marzec ,kwiecień ,maj -40zł [/COLOR][/COLOR]
[COLOR=#000000][COLOR=#000000]Beata Eso(20 zł)marzec,kwiecień , maj - 60zł[/COLOR][/COLOR]
[COLOR=#000000][COLOR=#000000]Maja7 - ( 20 zł ) luty, marzec ,kwiecień ,maj -80zł[/COLOR][/COLOR]
[COLOR=#000000][COLOR=#000000]Mdk 8 ( 10 zł) marzec ,kwiecień ,maj - 30zł + 6 zł [/COLOR][/COLOR]

[COLOR=#000000][COLOR=#000000]razem stałe -----------266zł[/COLOR][/COLOR]

[COLOR=#000000][COLOR=#000000]WPŁATY JEDNORAZOWE [/COLOR][/COLOR]
[COLOR=#000000][COLOR=#000000][COLOR=#000000]P.Małgorzata Sz... - 100 zł [/COLOR][/COLOR][/COLOR]
[COLOR=#000000][COLOR=#000000][COLOR=#000000]P . Paweł M.... - 30zł
Panna Marple - 50 zł
Ewu - 50 zł
Gloria 121 ,92 zł

razem jednorazowe ---- 351,92


stan konta razem -------------[/COLOR][/COLOR][/COLOR][COLOR=#ff0000]----617,92[/COLOR][COLOR=#000000][COLOR=#000000][COLOR=#000000]
wydatki -------------------------[/COLOR][/COLOR][/COLOR][COLOR=#ff0000]-339[/COLOR][COLOR=#000000][COLOR=#000000][COLOR=#000000]

za marzec 100zł
za kwiecień 100zł
za maj 100zł
odrobaczenie ,odpchlenie- 39 zł
razem 339 zł

Cioteczki moje wyliczenia wyglądają jak wyżej ,czy coś pomyliłam bo wychodzi mi na plusie 278,92 ?

za maj mam wpisać już 155 zł cioteczko ?[/COLOR][/COLOR][/COLOR]

Edited by sonia1974
Link to comment
Share on other sites

oo, świetnie by było żeby zrobili zwrot ze skarbonki, napiszę do nich.
nie wiem, dlaczego konto wygląda inaczej niż w Twoim rozliczeniu, może ktoś nie wpłacał...

edit: nie mogę tego znaleźć, podesłałabyś mi link?
albo jestem ślepa albo nie wiem...:-x

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martuchny']oo, świetnie by było żeby zrobili zwrot ze skarbonki, napiszę do nich.
nie wiem, dlaczego konto wygląda inaczej niż w Twoim rozliczeniu, może ktoś nie wpłacał...

edit: nie mogę tego znaleźć, podesłałabyś mi link?
albo jestem ślepa albo nie wiem...:-x[/QUOTE]

proszę bardzo


[URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/184498-AKCJA-STERYLIZACJA-WZNAWIAMY-%21-Tymczasowe-konto"]http://www.dogomania.pl/forum/threads/184498-AKCJA-STERYLIZACJA-WZNAWIAMY-%21-Tymczasowe-konto[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...