Jump to content
Dogomania

Bezdomność boli bardziej, gdy nie ma nadziei, szukamy domu dla dużej suczki


soboz4

Recommended Posts

zawiezienie jej do schroniska nie znaczy że to wyrok

zostanie wysterylizowana, szczepienia, chip, będzie też o niej więcej wiadomo, no i najważniejsze- wciąż możemy dla niej szukać domu :)


wytłumaczcie mi proszę, czy dobrze myślę- pies który trafia do schroniska jest na kwarantannie, czyli sam na obserwacji? jak długo? czy wtedy można go odwiedzać?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Raczyna']zawiezienie jej do schroniska nie znaczy że to wyrok

zostanie wysterylizowana, szczepienia, chip, będzie też o niej więcej wiadomo, no i najważniejsze- wciąż możemy dla niej szukać domu :)


wytłumaczcie mi proszę, czy dobrze myślę- pies który trafia do schroniska jest na kwarantannie, czyli sam na obserwacji? jak długo? czy wtedy można go odwiedzać?[/QUOTE]
Nie jest sama, tylko z innymi psami (chyba ze sie nie bedzie zgadzała).
Mamy teraz ok 450 psów, adopcji zero prawie. Nie ma gdzie psów dawać.
Kwarantanna trwa 15 dni. Mozna ogłaszać psa wtedy, ale zostanie wydany po kwarantannie.
Zostanie zaszczepiona, odrobaczona, odpchlona, zaczipowana i wysterylizowana

Link to comment
Share on other sites

[FONT=arial][COLOR=#333333]Jestem po długiej mojej nieobecności. Bo był trudny mój dzień..[/COLOR]
[COLOR=#333333]Dziś po godz 15 pracownik ze schroniska "FAUNA" w Rudzie Śląskiej, przyjechał po suczkę Julę, i została zabrana do schroniska..[/COLOR]
[COLOR=#333333]Na początku pracownik próbował zabrać ją do auta, ale nie chciała nic ruszać, trzymała się ziemi. Nie była agresywna, tylko była wystraszona. Było ciężko bo była silna, ciężka.[/COLOR]
[COLOR=#333333]Dlatego pracownik dał jej doustny lek uspokajający i odjechali..[/COLOR]

[COLOR=#333333]Wiem, że wszyscy i ja nie chcieliśmy oddać do schroniska. Naprawdę, nie pozwoliłem jej ciągle się błąkać i spać tam w opuszczonym domu. Musiałem szybko podjąć taką decyzję...[/COLOR]

[COLOR=#333333]Suczka Jula jest tak fajna, piękna![/COLOR]

[COLOR=#333333].. i tu zrobiłem jej filmik na youtube: [/COLOR][URL="http://www.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fyoutu.be%2FaEEerjaW7ls&h=yAQE2QR93AQF8sjbvhUoXDmyckBK_N4Uyf5r77aXHbX4s_Q&s=1"]http://youtu.be/aEEerjaW7ls[/URL][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

śliczna jest! chociaż widać że trochę dzikuska :) mordka kochana, uwielbiam duże psy :D


widziałam że wypowiadał się ktoś ze schroniska i mam pytanie, czy w schronisku dysponujecie hmmm stanowiskiem do kąpieli i strzyżenia psów? bo strzyżenie to nie, ale wykąpać by się ją przydało

czy w czasie kwarantanny może opuszczać schronisko?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AdamBigDog'][FONT=arial][COLOR=#333333]Jestem po długiej mojej nieobecności. Bo był trudny mój dzień..[/COLOR]
[COLOR=#333333]Dziś po godz 15 pracownik ze schroniska "FAUNA" w Rudzie Śląskiej, przyjechał po suczkę Julę, i została zabrana do schroniska..[/COLOR]
[COLOR=#333333]Na początku pracownik próbował zabrać ją do auta, ale nie chciała nic ruszać, trzymała się ziemi. Nie była agresywna, tylko była wystraszona. Było ciężko bo była silna, ciężka.[/COLOR]
[COLOR=#333333]Dlatego pracownik dał jej doustny lek uspokajający i odjechali..[/COLOR]

[COLOR=#333333]Wiem, że wszyscy i ja nie chcieliśmy oddać do schroniska. Naprawdę, nie pozwoliłem jej ciągle się błąkać i spać tam w opuszczonym domu. Musiałem szybko podjąć taką decyzję...[/COLOR]

[COLOR=#333333]Suczka Jula jest tak fajna, piękna![/COLOR]

[COLOR=#333333].. i tu zrobiłem jej filmik na youtube: [/COLOR][URL="http://www.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fyoutu.be%2FaEEerjaW7ls&h=yAQE2QR93AQF8sjbvhUoXDmyckBK_N4Uyf5r77aXHbX4s_Q&s=1"]http://youtu.be/aEEerjaW7ls[/URL][/FONT][/QUOTE]

Adam, głowa do góry! musiałeś podjąć szybko decyzje o losie suni i dobrze wybrałeś...
teraz jej bezpieczna- nie wpadnie pod samochód, nie zamarznie, nikt jej nie zrobi krzywdy...
wspólnymi siłami szybko znajdziemy jej dom! ma już ładne zdjęcia, nawet filmik...poczekamy na jakieś dodatkowe informacje ze schroniska o jej zachowaniu względem ludzi, psów...ruszymy z ogłoszeniami...i domek się znajdzie- ona jest taka piękna!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pianka']jest wanna w której kąpiemy psy, ale w zimie to nie ma sensu, bo jest za zimno
w sensie czy na spacer moze iść? tak może[/QUOTE]


no fakt, po kąpieli powinna być kilka godzin w cieple, a pewnie nie do końca macie takie warunki :/

o spacer i o ewentualnego psiego fryzjera, gdybyście nie mieli gdzie jej kąpnąć
myślę że wykąpana bardzo by zyskała, bo możliwe że kolorek ciut by jej się zmienił
no i jeśli nosi na grzbiecie darmowych pasażerów, to przy okazji by się tego pozbyło

Link to comment
Share on other sites

Można zabrać owszem, ale ona jest przerażona, taka wyprawa może być dla niej dodatkowym stresem. Poza tym wykąpie sie ja ok. ale potem wraca do schroniska a tu i tak znów bedzie brudna.

Dostała imie Kama, ma 8 lat. Do ludzi jest przyjazna, podaje łapki, ale jest tez wystraszona, nie umie chodzić na smyczy. Nie akceptuje psów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Raczyna']no fakt, po kąpieli powinna być kilka godzin w cieple, a pewnie nie do końca macie takie warunki :/

o spacer i o ewentualnego psiego fryzjera, gdybyście nie mieli gdzie jej kąpnąć
myślę że wykąpana bardzo by zyskała, bo możliwe że kolorek ciut by jej się zmienił
no i jeśli nosi na grzbiecie darmowych pasażerów, to przy okazji by się tego pozbyło[/QUOTE]

raczyna, czy TY byłaś kiedykolwiek w schronisku?

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=2][FONT=arial][COLOR=#333333]Chcę Wam trochę historii opowieść nie tylko o suni Kami.[/COLOR]

[COLOR=#333333]Na moim osiedlu, koło mojego domu są baraki, tam mieszkają ludzie z własnymi psami biegającymi sobie po podwórkach i ulicach.[/COLOR]
[COLOR=#333333]W roku 2006 latem średni bezdomny pies trafił do mojego domu, nie wiadomo skąd był. Na noc sam przyszedł spać na trawie na moim terenie domu.[/COLOR]
[COLOR=#333333]W tym czasie nie mieliśmy własnego psa, więc go przygarnęliśmy do siebie, był chory, przez długi czas chodziliśmy z nim do weterynarza i leczyliśmy.. Ale po trzech miesiącach nagle go atakowała choroba nosówka, niestety zmarł. Nadaliśmy mu imię Kuba (Jakub).[/COLOR]
[COLOR=#333333]A następna inna historia, parę lat temu latem moja matka była świadkiem zdarzenia miejsca przed barakami, że jakiś młody facet wyrzucił małego pieska z samochodu i zaczął gwałtownie uciekł, a piesek pobiegł w kierunku jadącego samochodu.. nie było już widać tego pieska na tym miejscu.[/COLOR]
[COLOR=#333333]Matce nie udało się zapisać tablicy rejestracyjnej auta, bo to był szok.[/COLOR]
[COLOR=#333333]Cholernie to jest miejsce przed barakami gdzie ludzie bez serca specjalnie tam wyrzucili psy.. Właśnie nie wiadomo jak to się stało z sunią Kamą...[/COLOR][/FONT][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kiyoshi']raczyna, czy TY byłaś kiedykolwiek w schronisku?[/QUOTE]

parę razy zanosiłam rzeczy, i raz kota który się do mnie przyplątał, a którego nie mogłam u siebie zostawić

ale to z pewnością nie daje obrazu, osoby które pracują jako wolontariusze, nie wspominając pracowników, widzą i wiedzą więcej
dlatego się o wszystko pytam, nawet jeśli pytania pozornie wydają się głupie to miło jeśli ktoś po prostu odpowie


wiem że jeśli się ją wykąpie, to za chwilę znowu będzie brudna, ale nie tak bardzo
widziałam na filmie, jak bardzo się boi...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pianka']Można zabrać owszem, ale ona jest przerażona, taka wyprawa może być dla niej dodatkowym stresem. Poza tym wykąpie sie ja ok. ale potem wraca do schroniska a tu i tak znów bedzie brudna.

Dostała imie Kama, ma 8 lat. Do ludzi jest przyjazna, podaje łapki, ale jest tez wystraszona, nie umie chodzić na smyczy. Nie akceptuje psów.[/QUOTE]


Pianko, poobserwujcie ją jeszcze kilka dni, dajmy jej więcej czasu, zobaczymy jak się będzie zachowywać. Zrobicie jej zdjęcia, jakiś ładny opis, wykupiłam jej pakiet ogłoszeń, taki na 50 stron, jeśli oczywiście nie macie nic przeciwko.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pianka']Jasne że nie mamy nic przeciwko. Kontakt dajcie taki 510 268 586
zdjecia ma zrobic agumka w weekend[/QUOTE]

to w takim razie wrzućcie to później na forum tutaj- zdjęcia i tekst, mail aktywacyjny (chyba że wolicie na priv) i na początku tygodnia ruszymy z ogłaszaniem :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dziś przyjechałem odwiedzić Kamę w schronisku w Rudzie Śląskiej, pozwolili mi wyprowadzić Kamę na spacerek :))
Kama nieźle chodzi na smyczy, spokojnie chodzi delikatnie. Pamięta mnie. Widzę że jest jej lepiej niż 3 tygodnie temu.
Tam pierwszy raz przyjechałem. Jak zobaczyłem, jest bardzo dużo psów.....
Jest fajnie, że tam paru młodych ludzi opiekuje się psami :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...