Jump to content
Dogomania

Potrzebna POMOC dla Rexa... i Panu Marianowi też by się przydała...


Recommended Posts

Prościej? Pan zapewne zgodzi się oddać przyjaciela,dla jego dobra,ale czy napewno o taką pomoc poprosił?
Poprosił tylko o karmę dla psa, a rozważane jest mu go zabranie.Bo może przejdzie mu to przez gardło,że godzi się oddać psa,to serce chyba mu pęknie z żalu.Rozczuliłam się tylko niepotrzebnie.

mała_czarna też nie wejdę na FB na wydarzenie ,bo też szkoda mi nerwów.
Jeżeli to ma być taka pomoc,to może lepiej dla Pana i psa będzie im tak nie pomagać.

Link to comment
Share on other sites

Wydarzenie - uroki FB i większej liczby osób co mogą swoje zdanie wyrażać.
Ogólnie FB się przydaje, ale są też i takie gorsze strony.
Wczoraj się wypowiedziałam, ale dziś już chyba nie zrobię tego, bo to jak woda na młyn.
Też jestem za tym by pomóc psu tam gdzie jest (i przy okazji wspomóc panu jeśli będzie taka potrzeba).
Zabrać psa zawsze można... Ale po co teraz? Jak Pan się nim opiekuje jak potrafi.
I to, że poszedł poprosić o pomoc dla psa, o karmę, nie o zabranie go - to dla mnie jest to gest godny szacunku, a nie karania pana odebraniem psa. I karaniem psa odebraniem go od człowieka co go lubi.

Na FB tak krzyczą zabierać, zabierać - dokąd ? W Poznaniu chyba raj w tym względzie jest. DT i DS pod dostatkiem. ;-)

Link to comment
Share on other sites

Prościej (nie lepiej) - w sensie, ze MOŻE znalazłby dom, choć nie ma żadnej gwarancji, że na jego miejsce nie przyjdzie kolejny psiak...

Jeśli zaangażujemy się w pomoc psu na miejscu, trzeba będzie/wypadałoby pomagać pieskowi stale, bo raczej sytuacja się nie polepszy na tyle, by jego Pan był stanie go utrzymywać samodzielnie.
Jeśli się zorganizujemy, będzie to możliwe - stałe deklaracje na karmę (nie musi to być droga karma, wystarczy przecież jakaś marketowa) i ewentualna pomoc w razie, gdyby psiak się pochorował + szczepienia, odrobaczenie, odpchlenie. Tylko najpierw i warunki trzeba poprawić na miejscu. Jest szansa, że dostanie budę (z fb, więc o tej awanturze to już chyba wątpliwe...), linkę stalową zamiast łańcucha i już będzie dużo lepiej, niż jest obecnie.

Psiaka widziałam chwilę, bo nie miałam za dużo czasu (zeszło też trochę by mieszkanie tego Pana odnaleźć, bo ludzie go nie kojarzyli - mieszkający pobliżu), a chciałam potwierdzić, ze pies faktycznie potrzebuje pomocy, zrobić zdjęcia i zapytać Pana o zgodę na ich publikację oraz opisanie sytuacji, by zorganizować pomoc dla niego.
Z pośpiechu tylko wiek spytałam - ma 7 lat, o imieniu pomyślałam już za kierownicą i zakodowałam sobie, żeby następnym razem spytać i jak dobrze pójdzie, to dziś będziemy jego imię znać :)

[B]tobciu[/B] dziękuję za pomoc :) jak dojdzie dam znać.
Na razie pieniążki będę trzymać od Ciebie i jak znajdzie się jakaś Fundacja, czy chociaż skarbnik na dogo, to tam przeleję, bo wolałabym, żeby ktoś tą zbiórkę koordynował jednak - [B]gdyby ktoś mógł poskarbnikować na dogo, to byłaby duża pomoc.
[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='arim']To co? Róbmy swoje i może na początek złóżmy się na karmę dla psa (nie wiem jak ma na imię).
Ja dam 30zł -kto dołoży się?[/QUOTE]
Pisałam kilka postów wyżej, że kupie psiakowi karme i poproszę o adres do wysyłki ;)

W takim razie trzeba zbierać na odrobaczenie, odpchlenie i szczepienia

Link to comment
Share on other sites

[B]Ziutka[/B], super, że już jutro będzie karma - na jakiś czas zapas będzie :) Bardzo dziękuję!

Piesek dostanie dziś obrożę na pchły, linkę stalową zamiast łańcucha, jest tez oferta budy (kwestia dowiezienia tylko) :)
Mamy na miejscu weta (2 godz dziennie), może dałoby radę załatwić, żeby podjechal ze szczepionką do psiaka (bo nie wiemy jak sie zachowuje na smyczy etc), tylko najpierw chyba trzeba odrobaczyć go? Czy nie ma większego znaczenia przy wściekliźnie?

Link to comment
Share on other sites

Cioteczki opanujcie sie najgorsze co mozna zrobic to zabrac psiaka gdzie do schronu ? Nie dobijajcie tego czlowieka !!!
Jedyne co można zrobić to pospieszyć z pomocą dla psa i bardzo dyskretną dla tego Pana /nie mozna go upkarzać bo prawdziwa bieda do tego sie nie przyzna i nie bedzie wołać o pomoc/.
podajcie nr konta osoby ,która moze kupić i dostarczyc karmę dla psiaka /wyskrobię jakiś grosik/
Tak najlepiej najpierw odrobaczyć i odpchlić !!

Link to comment
Share on other sites

W ogóle nie wiem po co wiecznie zakładać te wątki na FB.
Efekt widać, ech.
Też uważam, że należy pomóc człowiekowi i psu bo bieda nikogo nie dyskwalifikuje w temacie posiadania zwierzaka.
Mogę się dołożyć do jakiegoś rachunku, grosik bom biedna, ale dołożę się.
A czy jest już skarbnik?

Link to comment
Share on other sites

Już jest nas więcej-i tak grosik do grosika.
Piesek ma co jeść,teraz tylko podrzućmy coś Panu.Nawet jeżeli będzie to pomoc jednorazowa,to warto uczynić taki gest w stosunku do niego.Zróbcie rozeznanie co potrzebuje Pan i zobaczymy,co która może pomóc.Coś z odzieży może,coś do domu? Być może nam coś pałęta się nieużyteczne w domu,a Pan potrzebuje.

Link to comment
Share on other sites

Jak znam życie /i takich ludzi/to pytany powie ,że nic nie potrzeba.Trzeba zrobić delikatne rozeznanie i postawić przed faktem dokonanym choc i tak może być różnie z wykorzystaniem "drow serca".Tu powinna zadziałać Pomoc Spoleczna /zasiłek celowy lub tym podobne/.

Link to comment
Share on other sites

witam.jestem intruzem i sama tu zaszłam:lol: Cudak,faktycznie popytaj dziadka jakie ma zaległosci i co potrzeba?podaj nr konta na pw postaram sie cos dorzucic i moze jakąś paczke,albo ty zrobisz jemu jakies zakupki czasem.nie mozemy ciebie obarczac problemami innych,ale moze my pomozemy jemu........on .....psu?tylko żeby od nadmiaru karmy nie przyszło mu do głowy wymienic jej na inny towar:cool3:

Link to comment
Share on other sites

Witam intruzów :D
Wstawiam zdjęcia z dziś:

[img]http://img805.imageshack.us/img805/8550/p2070713.jpg[/img]

[img]http://img692.imageshack.us/img692/5792/p2070718.jpg[/img]

[img]http://img818.imageshack.us/img818/4288/p2070719.jpg[/img]

Reks dostał 10 kg karmy suchej, 4 puszki, miski, obrożę skórzaną i taką na pchły oraz linę zamiast łańcucha :)

Dowiedzieliśmy się, że:
- Pan korzysta z pomocy Opieki Społecznej, ale dostaje jakieś malutkie wsparcie i obiady ze szkoły (od pn do pt)
- nie wie, jakie ma zaległości za prąd i wodę (powiedział, że trzeba to gdzieś sprawdzić, w mieście - pomału się dowiemy)
- Pan nie chciał powiedzieć wprost, czego potrzebuje, ale jakieś jedzenie na pewno by się przydało
- pies jest wesoły, proludzki, związany z właścicielem, na pewno nie był bity
- pies na lato jest wiązany przy takiej nieocieplonej, starej budce, a zimę przy tych klatkach króliczych (chowa się w nich głębiej)

Link to comment
Share on other sites

Sądząc po fotkach /może sie myle/ ale przydałaby sie sloma do budy ? moze gdzieś w okolicy uda sie troche "zdobyć" /wysyłanie chyba jest bez sensu/.
Dla Pana chyba jakieś gumofilce /jak znam tego typu ludzi to najchetniej chodzą w takim obuwiu./
Czy Pan hm.. naduzywa ?

Link to comment
Share on other sites

Z TOZ-em dobry pomysl
ja tez co nieco moge sie dolozyc przy okazji bazarku dla pana i psa
jakby co dla pana zawsze mozna popytac w pomocy sp[olecznej(o np.kartki(bony)obiadowe)
z psiakiem dobry jakis TOZ
przypomina mi sie tez ,ze cos ostatnio bylo mowione o takich organizachach c,co wspieraja z karma ...to bylo krakow...ale co to dokladnie bylo
jak cios sie przypomni napewno sie odezwe co to bylo

[quote name='magdola']Cudak, a moze jakis Toz najblizszy moglby pomoc????[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...