Jump to content
Dogomania

Potrzebna POMOC dla Rexa... i Panu Marianowi też by się przydała...


Recommended Posts

Wpłynęły pieniążki od Aga76, Yoana, ALMA2 - bardzo dziękujemy. :)

Wizyta jutro póki co aktualna, chyba że coś wyskoczy. Ale rzeczy do zawiezienia dziś już przygotowywałam.

Zakupiłam Panu 36 kwh prądu - Potwierdzenie 

Reksowi kupiłam oprzyrządowanie - nową linkę (przez te dwa urwane karabińczyki Pan Marian tą line wiązał i wiązał i się zrobiła z pewnością krótsza), krętlik by lina się nie zwijała, karabińczyk (nie wiem czy zakręcany się sprawdzi, ale ten był największy) i zaciski do liny. Foto

Jako że to wizyta przed Wielkanocą Reks na zająca dostanie od swych kochanych Cioteczek puszki Rocco 6x800g i za puntky 6x400g

Telefon od ranias się właśnie ładuje.

Link to comment
Share on other sites

Pojechaliśmy do Pana Mariana po 18 (13/03/16), zajechaliśmy po ciemku. Reks przywitał nas szczekaniem. Pan Marian oglądał telewizję.

Rozpakowaliśmy auto. Na ganku rozparcelowaliśmy zakupy, które Pan Marian schował do lodówki. Foto1 ; Foto2  Przywiozłam też kilka kartonów ścinek/gazet/kartonów na podpałkę.

Wpuściliśmy Reksa do domu. Oczywiście pies z nieodłączną piłeczką w pysku. :) Dostał wielką kość, ciekawa jestem czy sobie z nią poradzi, czy wogle odpuści. Reks jest puchaty, a sierść błyszcząca. Był czesany. :) Zaaplikowałam mu krople na pchły/kleszcze (krople, które zakupione były w 12/2015) - ale powątpiewam czy one do skóry sięgły przez te ilości sierści.

36463e17.jpg

Pan Marian podpiął do starej linki nowy karabińczyk i krętlik (by lina się nie skręcała)

Co robi pies, gdy człowieki rozmawiają ? Wpakował się na przywiezione koce. :)

29cff7f5.jpg

02d354ec.jpg

415611f0.jpg

Jak pisałam powyżej zakupiłam Panu kartę NJU Mobile, za 5 zł - Foto1. Pan Marian ucieszył się BARDZO z nowego telefonu. Pokazałam co i jak, Pan Marian poprzedni telefon też miał Nokię, zatem da sobie radę. Nju kartę włożyłam do nowego telefonu. Wygląda, że zasięg jest ok, ma przez parę dni Pan Marian potestować czy stabilny jest czy nie. Jak wszystko będzie ok, to w ciągu 31 dni trzeba doładować i konto będzie ważne na stałe. Pan Marian z telefonem.

Dopytałam o odzież, czy coś Panu potrzeba - koszule powiedział. Kod na prąd Panu zostawiłam, ma już wprawę doładuje sam.

Nie byliśmy długo niestety, bo czas nas gonił.

Pan Marian życzył Wam miłych, spokojnych i radosnych Świąt Wielkanocnych.

Film : https://youtu.be/-AAmstDk9us

Dwaj Panowie pozdrawiają.

a403d8f9.jpg

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Bardzo dziękujemy za informacje i zdjęcia. Reks wygląda super.

Dla Pana Mariana, pewnie wasza wizyta wiele znaczy. To widać z tego co piszecie., macie dobre serduszka :)

Mam sweterek dla Pana Mariana i chyba spodnie, po mężu dostałam od koleżanki, dokupiłabym mu może takie cieplejsze frote skarpety (chyba że ma dużo skarpet :) )  i może wysłałabym do Pana Mariana, w tym tygodni się nie wyrobię ale może w Poniedziałek,  mogę prosić adres.

Link to comment
Share on other sites

Free - nie ma za co przepraszać. Tyle ile można i wtedy kiedy można. Całego świata się nie zbawi. A Ty przecież tyle Panu przecież pomogłaś. :) Dobra Kobieto. :)

ALMA2 - taka przesyłka byłaby super. Skarpety pewnie się przydadzą, nie wiem czy dużo ma. Jakieś kupowałyśmy, ale skarpety lubią się przecierać. :)

monikapf - dziękujemy za obecność. :) Najszybciej by było wysłać do Pana Mariana bezpośrednio. Ucieszy się. 

Prześlę Wam adres dziewczyny. Dziękuję w imieniu Pana Mariana.

Link to comment
Share on other sites

Kupiłam Panu Marianowi skarpety, cieplejsze 5szt i takie cieńsze 5 szt.

uprałam spodnie i sweter, bo pachniały szafą i nie wiem czy spodnie będą dobre, w pupie są szerokie ale w pasie maja 84 - 86. Jak będą za male to powiedz Tabciu, żeby Pan Marian może komuś je podarował.  Dołożyłam flanelową piżamę może się przyda, piankę, jakieś puszeczki dla P. Mariana i smaczek dla Reksa.

Niestety dopiero dziś zorganizowałam pudełko i zapakowałam paczkę. Juro po pracy wyśle paczkę Poczta Polską, sprawdzałam w internecie jest taka wersja dostawa 24 godziny, nie wiem jak to jest w praktyce i tu mam pytanie, Czy P. Marian nie będzie miał problemu z jej odbiorem. Chodzi o to, że może ma coś do załatwienia, może go nie być w domu jak listonosz przywiezie paczkę i co jak zostawi awizo to P. Marian ma blisko na pocztę , czy musi kawał jechać.

 

 

Link to comment
Share on other sites

A i może bym wpisała na karteczce przesyłki  nr telefonu Pana Mariana.

 

Lubię oglądać zdjęcia Reksa, rzeczywiście taki Misio, wydaje się trochę zdziwiony tą wielka kością, jak chyba powiedział P. Marian z mutanta :) 

Link to comment
Share on other sites

Paczka nadana Poczta Polską  nr przesyłki (00) 3 5900773 6 78011003 6. Pani powiedziała, że w czwartek powinna być dostarczona.

Nie wysyłam paczek i ciekawe, poprosiłam o tańszą przesyłkę, ale taka wersję, żeby była dostarczona przed Świętami i o dziwo wersja 24 godzin jest tańsza, niż przesyłka zwykła (taki żółto niebieski druk). Ja wysłałam na takim całym białym z opcjami 24 godzin, oczywiście bez ubezpieczenia i innych pierdółek, które są na tym druku. Dochodzę do wniosku, że nie należy się wstydzić pytać o tańsze wersje, bo to co nam się wydaje tańsze wcale takie nie jest. 

Link to comment
Share on other sites

Ooo, nowe zdjęcia!!! Ale super!!! A Rex jaką sierść ma, jak rosomak, jak ratel, jak misio... :) Wygląda na bardzo gęstą i widać, że dobrze odżywiony. A na zdjęciach z kanapy widać chyba początki zaćmy - jak Rex widzi?

 

Koszule dla Pana Mariana to na takiego szczupłego - kołnierzyk 38, wzrost 175 cm? Bo ja mam dużo większe, ale mogę kolegów szczuplejszych popytać.

Link to comment
Share on other sites

Hej. Dopiero odpisuje, bo przychodzą mi wybiorczo maile na skrzynkę, ze post dodany. Dopiero te o dodaniu postu przez Dobermanke przyszły. Dziwne to dogo po zmianach.

18/03 wpłynęły pieniądze od KrystynaS - dziękujemy. :)

ALMA2 - z paczkami nie ma problemu. Nawet jak Pana Mariana w domu nie ma, to na pocztę nie jest tak daleko. Lepiej jakby tachać nie musiał, bo wówczas musi wózek brać ze sobą, a ten waży. Ale jeśli już się tak zdarzy, to sobie poradzi pan jakoś. P.S.1 patrzę w numer nadania - doręczona. :)  P.S.2 Nr tel na przesyłkach do pana nie podaję (podaję do siebie), bo On nie nosi tel przy sobie, prawdopodobieństwo że nie odbierze jest duże. Dziękuję pięknie w imieniu Chłopaków za paczkę. :) Ucieszą się z pewnością.

Co do cen za paczki - tak.. muszę też rozeznanie zrobić co korzystniejsze i tańsze po tych podwyżkach znaczących na poczcie. Jak tu bazarki teraz robić, jak poczta ceny podniosła ?

Zaćma Reksa - nie wiem jak wyglądają początki zaćmy przyznam szczerze. Ale nie sugerujcie się zdjęciami, bo to była 20 godzina i robiłam zdjęcia  z taką lampą, że kolega siedząc w samochodzie widział jak ja na ganku błyskam i mówił - blask taki jakbyś spawała. Oczy to by za światła dziennego trzeba zobaczyć.

Wymiary Pana Mariana :

- wzrost : oceniam na 173 cm
- waga : oceniam na około 70 kg
- rozmiar buta : 42 ( 8 )
- rozmiar L (ale więcej szczegółów nie jestem w stanie podać na oko)
- w pasie 96 cm (mierzone przez ciuchy) 

Kołnierzyk - nie mam pojęcia. :)

We wtorek zadzwonił Pan Marian. Ranias - telefon się sprawdza. Trzyma tydzień, Pan zadowolony. Nie mógł sobie poradzić z odblokowaniem, bo w poprzednim było inaczej (pokazywałam jak odblokować, ale nie zapamiętał). Poszedł do chłopaków na boisko i Mu wytłumaczyli. :)

b-b - njumobile też się sprawdza. :) Zasięg jest ok. To załaduję Panu za 20 zł może z funduszy, które ranias na doładowania przeznaczyła.

Dziś Pan Marian był w Goleniowie w Urzędzie Pracy się odhaczyć. Teraz pracuje tam jakaś fajniejsza pani i nie musi jeździć co miesiąc, tylko jednego miesiąca jedzie, a drugiego dzwonią do Niego. To miał od razu zmienić numer telefonu na obecny, by się mogli do Niego dodzwonić.

Tosia&Lesio zrobiła dziś Panu zakupy małe na święta i podrzuci jutro do Pana. Paragon 

Ja do Pana zadzwonię również jutro. Ale co u Niego to napiszę w poniedziałek, bo rano wyjeżdżam.

Spokojnych Świąt Wam życzę. :)

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hej, nie dzwoniłam od świąt do Pana. Zadzwoniłam dziś na moment, by powiedzieć Panu, że zamawiam karmę dla Reksa, by wyglądał kuriera.

Na dłuższą rozmowę postaram się zadzwonić w tygodniu. Czasu mi ciągle brak, a przesilenie wiosenne i jakieś takie ogólne zmęczenie nie pomaga w dobrym zorganizowaniu się.

Uzupełniłam rozliczenie. Wpłynęły pieniądze od Aga76 i ALMA2 - dziękujemy.

Zamówiłam właśnie Reksowi w zooplus z dostawą bezpośrednią do Pana Mariana : Brit - Premium Adult M, 15kg (87,80 zł) ; Mieszany pakiet próbny Rocco Classic, 6x400g - 6 różnych smaków (19,80 zł) ; za punkty : Rocco Classic, Czysta wołowina, 1x400g ; Wołowina z dziczyzną, 1x400g

A 06/04/16 doładowałam Panu nju mobile kwotą 30 zł, dzwoniąc dziś do Niego poprosiłam by wyłączył i włączył tel i wstukał kod do sprawdzenia stanu na knocie. To jak zadzwonię w tygodniu dowiem się czy doszły pieniądze.

Aga76 - kurze łapki dobry pomysł, jeśli masz chęć wysłać - Reks będzie z pewnością zadowolony.

Pan Marian zapytał - czy może nie mam zbędnej pościeli. Akurat nie mam, może któraś z Was robi porządki wiosenne w pościelach ? :)

 

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, tobciu napisał:

Pan Marian zapytał - czy może nie mam zbędnej pościeli. Akurat nie mam, może któraś z Was robi porządki wiosenne w pościelach ? :)

 

Oj...u mnie na pewno coś z pościeli się znajdzie ,ale zobaczę dopiero w weekend, bo w tygodniu to czasu chyba nie będę miała. Wyślę od razu bezpośrednio do Pana Mariana.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...