Jump to content
Dogomania

Tymon cudowny młody duchem, łagodny olbrzym - za TM [*] biegaj szczęśliwy..


sylwija

Recommended Posts

w pracy, to ja tyle co z telefonu czasem coś mogę podejrzeć tylko..

Tymon czuje się nieźle, apetyt ma, gorączka spadła
ale nie wiem, czemu nie załatwiał sie dzisiaj wcale - tylko siku..

Nie ma płynu w brzuchu - to dobrze, ale ma nowotwór jądra i prostaty - wskazana kastracja pilnie i badanie histopatologiczne, jutro dermatolog, to zobaczymy, czy nie ma przeciwwskazań z tą skórą - coby nie było ryzyka zakażenia organizmu
Bardzo wzdęty, gazy w jelitach - jaka przyczyna??

obcięli mu dredy, więc jakoś przystojniej wygląda ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 945
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

i widzę, że T4 ma na dolnej granicy, a przy Cushingu tak właśnie jest
no i pies ma duże pragnienie i duży apetyt
tu jest to dosyć dobrze opisane:
[URL]http://www.laboklin.pl/pdf/pl/wetinfo/aktualnosci/2008_02_Cushing.pdf[/URL]

ja nie mówię broń Boże, że to Cushing, ale ten obwisły brzuch mnie zastanowił, bo wygląda zupełnie jak na zdjęciach psów z ZC
a skoro to nie wodobrzusze, to jednak trzeba poszukać coś innego

Endokrynolog w naszej lecznicy twierdzi, że to badanie kortyzolu jest w moczu jest wg niej wiarygodne, ale nie robili tego w Poznaniu, tylko gdzieś wysyłali - chyba do Wrocławia

Link to comment
Share on other sites

Do symptomów choroby zaliczamy:

[LIST]
[*]Nadmierne pragnienie
[*]Nadmierne oddawanie moczu
[*]Nadmierny apetyt
[*]Otyłość, zwłaszcza objawiająca się obwisłym brzuchem
[*]Symetryczna utrata sierści
[*]Zanik skóry, głownie na podbrzuszu
[*]Brak rui, zanikanie jąder
[*]Rany spowodowane ropnym zapaleniem skóry, umiejscowione głównie w obrębie głowy.
[*]Apatia, osowiałość
[/LIST]
[IMG]http://www.portalweterynaryjny.pl/data/domains/1/pl/s_news/450/2010-09/42/4c8626f31283c.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Witam!

Przyszłam z bazarku cegiełkwego, na który dostałam zaprosznie od Livki.

Strasznie biedny psiak, taki niedźwiadek. Imie TYmon - piekne. Znam juz jednego Tymona, któremu robiłam pod Poznaniem wizytę PA, teraz siedzi w domku i grzeję dopke. Tymonek jest niewidomy i tym bardziej serce cieszy, ze dobrze trafił. T

obie moze te imię też przyniesie szczęscie. Bo, ze już je masz, to nie ulega watpliwości, bo zostałeś psiaku uratowny .......

Gdzie pies ma trafić do hoteliku w Poznaniu? To pytanie zadała wcześniej Ajula, ale chyba nie było odpowiedzi...........

Wpłacę 50 zł na psiaka, czy konto z pierwszej strony aktualne?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='DONnka']Faktycznie, objawy by się zgadzały :roll:
Warto sprawdzić choćby po to, żeby wykluczyć
Nie miałam do czynienia z Zespołem Cushinga, czy choroba jest całkowicie uleczalna ?[/QUOTE]
nie jest :( ale podaje się leki na złagodzenie objawów, wiem, że te leki są bardzo drogie
ale jak się nie leczy, to bardzo szybko dochodzi do kompletnego wyniszczenia organizmu

to jest koszmarna choroba, może pamiętacie Pachydera - był taki pies kilka lat temu w Elblągu, byłam na jego wątku od początku, wiele osób pomagało, ale nic nie pomogło, do dziś mnie boli, jak myślę o Pachyderku

tylko się modlić, żeby to nie było to :modla:

aż żałuje, że o tym wspomniałam, no ale jak to ZC to chociaż wiadomo jak pomóc, żeby tak nie cierpiał

tu wątek Pachyderka, on był znaleziony w znacznie gorszym stanie, był już bardzo wyniszczony, ale jeszcze dwa lata żył otoczony miłością
[url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/134693-JAK-BARDZO-I-JAK-D%C5%81UGO-CIERPIA%C5%81-Po-d%C5%82ugiej-walce-Pachyder-za-TM-*?highlight=pachyder[/url]
jedno z jego ostatnich zdjęć
[IMG]http://lh4.ggpht.com/_ml4eCV4YCnA/TPPdfdezdpI/AAAAAAAAgzI/C7UnUjaThjo/DSC04042%20[640x480].JPG[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

dzisiaj o 13ej jest wizyta, więc powiem, żeby rozpatrzyli i tę chorobę, i zadzwonię do Iwony.

tak czy inaczej, ja myślę, że lepiej byłoby, żeby trafił Tymon raczej do domu tymczasowego niż hotelu, ale w obu przypadkach powinniśmy wiedzieć, co mu jest. czy np. nie zaraźliwa ta choroba skory.. żeby ktoś wiedział, na co się decyduje podejmując opiekę na Tymonem

ten nowotwór, czy nie złośliwy.. to dopiero po badaniu histopatologicznym będziemy wiedzieć pewnie, ale na pewno powinno się szybko kastrować, a czy można już..ech..

I tak dobrze, że gorączka spadła, że ogólne samopoczucie Tymona jest niezłe

aa..jeszcze - On nadmiernego apetytu nie ma, ma raczej taki średni..za to tej cho..ej koopy wczoraj nie robił cały dzień..a poprzedniego wręcz pokazowe były..
i znacznie się ożywia - jak przyszłam, jak idziemy na spacer..Pragnienie ma raczej w normie, ale często sika bardzo..

tak się pocieszam ;) oby to nie był ten Crushing

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sylwija']

tak się pocieszam ;) oby to nie był ten Crushing[/QUOTE]
oby nie był!
zbadać go trzeba także pod tym kątem, żeby nie było jak z Pachyderem - on był długo leczony na wszystko, tylko nie na to :roll:
może są inne przyczyny jego stanu zdrowia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sylwija']
..ja zbieram fanty, choć dzisiaj czuję się tak zmęczona - za dużo chyba też mam wrażeń.. bo Livka obiecała, że zrobi bazarek rzeczowy, jakby ktoś mógł coś dorzucić, to też prosimy :)[/QUOTE]
witajcie, ja mam uzbieranych nieco różnych różności, pozostało też troszkę fantów po poprzednim bazarku, jak coś - proszę o kontakt czy podesłać fanty i komu / lub też czy stworzyć z kimś razem bazarek i go poprowadzić wspólnie

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...