Jump to content
Dogomania

Białystok - wątek zbiorczy, mamy przepełnione DT...


Guest monia3a

Recommended Posts

[quote name='asika5']To ja do dobrych wieści dorzucę, że Oskarek (z mego wczesniejszego postu znalazł domek:multi: trzeba perzyznać, że w expresowym tempie w sobote był w pupilach i już wczoraj pojechał do DS[/QUOTE]
Super, żeby tak wszystkim się udawało:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='simera']Misia czuje się dobrze. Skorzystałam z okazji i jednak nie zawiozłam jej na wieś. jest teraz u mojej siostry, ktora ma urlop i oko na sunię. No i ja mam okazję częsciej ją widzieć. Szwy goją się książkowo, sunia się nimi nawet nie interesuje, fartuszek też jej specjalnie nie przeszkadza. Widać wyraźnie, że czuje się znacznie lepiej. Trochę grymasi jak jest pora spaceru, bo szelki i smycz już się jej nie podobają tak bardzo jak na poczatku, szczególnie jak lasek i ogromne pola przed nią. Dziś byłyśmy na spacerze i spuściłam ją ze smyczy, przybiega na wołanie i trzyma się blisko, choć na widok obcych osób biegnie do nich i łasi się, podskakuje. Martwi mnie to trochę bo przecież ona jest raczej lękliwa. Ciekawe dlaczego leci tak do każego. Może już zauważyła na wsi, że wtedy może dostać coś do jedzenia? Ogólnie wiele osób jej tam żałowało i podkarmiało. Najbardziej słucha mojego szwagra i mnie oczywiście :lol:. Nie wiem co jest w tych psach, bo przeciez Misia do tej pory spała na dworze gdzie popadnie, to upodobała sobie kanapę i udaje że specjalnie dla niej przygotowane posłanie nie istnieje. Dzisiaj nie miała apetytu, nawet takie specjalne ciasteczka na punkcie których szaleje mój Tolek, jej nie interesowały. Może to wina pogody, duszno strasznie dzisiaj.[/QUOTE]

Misia ma u Ciebie wspaniała opiekę:loveu: A co do wchodzenia na kanapy to tutaj psy chyba najszybciej sie ucza i to bez pozytywnego szkolenia;)
Misia podchodzi do ludzi....to dobrze czyli nikt jej nie skrzywdził i ma jednak zaufanie do ludzi.

Link to comment
Share on other sites

mam chętny domek na pieska najchętniej taki 2, 3, 4 miesięczny ale ja myślę że taki ok roku tez ma szanse , pieski nie duże takie lekko za kolano krótko i długo włose, piesek będzie podwórkowo domowym
podeślijcie mi fotki i opisy (ale tylko zgodne z tymi wymaganiami) sprawa pilna [email][email protected][/email]

Link to comment
Share on other sites

I kolegę tego psiunia z łańcucha też zabrał, to naprawdę wyjątkowy człowiek. Dwa psy trafiły do ziemskiego nieba.

Czy ktoś bywa na 27 Lipca na wysokości ronda? W przeciągu trzech dni widzialam tam biegającą ulicą i poboczem od MPO do Witaminy, malutką (mniejszą od Mini) sunię - czarna, zaniedbana, z podszerstkiem z zeszłego roku, wychudzona, chyba po szczeniakach. Wczoraj zawołałam ją, na bezpieczną odleglość podbiegła do samochodu, ale nie chciała dać się dotknąć. Skoczyłam szybko do sklepu po jedzenie, ale jak wyszłam, to już jej nie było. Zajeżdżałam na MPO, ale nie widać - jakby ktoś zobaczył dajcie znać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Eden']Misia podchodzi do ludzi....to dobrze czyli nikt jej nie skrzywdził i ma jednak zaufanie do ludzi.[/QUOTE]

wydaje mi się że jednak Misia była bita, na początku kuliła się jak tylko widziała podniesioną rękę, trochę trwało jak zrozumiała, że ręka jest podniesiona do głaskania a nie do bicia. Teraz też uciekła na widok jakiegoś drążka który podniósł mój szwagier w czasie pracy, tym bardziej dziwi mnie ta jej ufność do obcych ludzi
[B]Kuna [/B]co do wyjazdu nie ma problemu, czuję zresztą że nie będzie on chyba potrzebny :lol:
chciałam wrzucić fotki suni ale muszę chyba na przeszkolenie do Agnieszki się wybrać

Link to comment
Share on other sites

[quote name='simera']co do wyjazdu nie ma problemu, czuję zresztą że nie będzie on chyba potrzebny :lol:
chciałam wrzucić fotki suni ale muszę chyba na przeszkolenie [B]do Agnieszki[/B] się wybrać[/QUOTE]Czyżby do mnie? Zapraszam, z chęcią udzielę instruktażu, najlepiej osobiście:) Coś czuję, że Misia podbiła serce szwagra:razz:.

Link to comment
Share on other sites

[INDENT][SIZE=2][B][FONT=Comic Sans MS][COLOR=red]Kolejny bazarek otwarty, zapraszam kobietki na zakupy :)[/COLOR][/FONT][/B] [/SIZE]
[/INDENT][URL]http://www.dogomania.pl/threads/211943-TOREBKOWY-ZAWRÓT-GŁOWY-torebki-plecaczki-kosmetyczki-na-Jaśka-do-10-VIII-g.-20?p=17339877#post17339877[/URL]

Link to comment
Share on other sites

na moja prośbe odpowiedziało kilka osób zebrałam wszytskie pieski i najprawdopodobniej w sobote pojade osobiście do pana (wśród tych propozycji jest Maja)
nie ukrywam, że bardzo zależy mi żeby mój Miki znalazł domek, ale decyzja należy do Pana.

W każdym razie dam znać co i jak.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zachary']dreag, powinnaś wozić w bagażniku: woreczek suchej karmy, psie paszteciki w miękkich opakowaniach i butelkę wody.No i styropianowe tacki i plastikowe pojemniczki na wodę.To jest niezbędnik dogomaniaka!!!! Zapamiętaj!:mad::lol:;):loveu:[/QUOTE]
Kto jak kto, ale ja właśnie wożę praktycznie zawsze, bo znając moje szczęście praktycznie codziennie mam komu zostawić, ale akurat zużyłam dla innych bezdomniaków i nie miałam więcej:(Wczoraj rozglądałam się kilkakrotnie, ale nie było niuni...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jaanna019']Ja mam zazwyczaj w torebce obrożę, smycz, środek na pchły i woreczek karmy.. myślałam, że tylko ja tak mam ale widzę, że koleżanka dreag również ;) oj cieszy :D[/QUOTE]
Tak, wożę rownież smycze, obroże, jakieś sznurki, kaganiec, koc, miskę,wodę w butelce, na szczęście nie muszę tego ciągać na plecach:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Guest monia3a

[quote name='asika5']na moja prośbe odpowiedziało kilka osób zebrałam wszytskie pieski i najprawdopodobniej w sobote pojade osobiście do pana (wśród tych propozycji jest Maja)
nie ukrywam, że bardzo zależy mi żeby mój Miki znalazł domek, ale decyzja należy do Pana.

W każdym razie dam znać co i jak.[/QUOTE]

Mam nadzieję, że domek okaże się OK i któryś psiak znajdzie domek.

[quote name='tłamsik']I co z Mają? Ktoś się może zgłosił?[/QUOTE]

Maja jest u mnie do niedzieli, telefon milczy jak zaklęty. Znalazłam jej awaryjne DT ale będzie mieszkać w kojcu przy firmie, a ona nie nadaje się do kojca, płacze w nim strasznie jak jest zamknięta, lgnie do człowieka i szuka bliskości z nim, cudna z niej dziewczynka. Jeśli nie znajdzie się dla niej nic innego niestety będzie musiała być w kojcu ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='monia3a']Aysel jest kilka cziłek w naszym mieście, u mnie są w tej chwili dwie ;) tak jak kocham ONki tak druga moja ulubiona rasa to chi :D
Możliwe, że gdzieś się widziałyśmy ale napewno to nie ja pracuję w Kakadu.[/QUOTE]

Aha, czyli pomyliłam się, ale nicki podobne ;)

No to liczę na jakieś spotkanie ;)
Na naszej miejskiej wystawie będę, aczkolwiek w roli tłumacza, więc raczej nie ma szans się spotkać, ale jakoś w tygodniu czy w weekend - daj znać ;) U nas są dwie długowłose panienki, bardzo zabawowe ;)

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny kiedy będzie wiadomo czy Misia nie potrzebuje naszego DT?
Niestety,ale charciole w tym roku się sypią i już jest kolejka do Eden.....jeśli Misia ma zapewniony DT,a być może i DS to na jej miejsce mógłby już na dniach jechać inny biedak
Proszę o szybką odpowiedź

Link to comment
Share on other sites

Mam do oddania parę rzeczy dość pilnie może komuś się przyda dla tymczasów/bezdomniaków: [COLOR=navy]kilka obroży[/COLOR] (solidnie szytych , mocnych,stalowe okucia nie do zerwania 5 cm szerokości na ok. 40 cm w karku od Los Ferros, Mag, dwa zaciski - 1.5 i 5 cm szerokości od Taks) [COLOR=navy]smycze[/COLOR]( dwie krótkie, jedna nowa, użyta z dwa razy przepinana bardzo długa moro) gumowa [COLOR=navy]rękawica do wyczesywania sierści[/COLOR](taka zakładana na rękę dobra do kąpieli, dla psów bez podszerstka raczej, o krótkim sztywnym włosie)dwa [COLOR=navy]gryzaki gumowe[/COLOR](jeden w dobrym stanie, drugi do dobicia bo zmolestowany zębami - napychałam tam smaki jak do konga)[COLOR=navy]kaganiec fizjologiczny[/COLOR](rozmiar pitbull suka , czarny powlekany gumoplastikiem amortyzującym przypadkowe uderzenia w piszczel)[COLOR=navy]kantar[/COLOR](rozmiar 2)[COLOR=navy]szampon dermatologiczny[/COLOR] Virbac Allermyl(dla atopowców, alergików itp raz użyty)[COLOR=navy]kubrak na zimę[/COLOR] szyty na zamówienie([COLOR=black]potrójna warstwa polaru od spodu, z wierzchu materiał nieprzemakalny, zapinany na rzepy , na bokach wszyte odblaski, czarny, mało uzywany. szyty na 40 cm. w karku, 60 cm w klp - można wyregulować w tej okolicy rzepami) [COLOR=navy]pojemnik na 15 kg karmy[/COLOR] z Telekarmy( wieczko w jednym miejscu podłamane - zamyka się normalnie, po prostu odłamał się kawałek takiej ozdobnej listewki)[/COLOR][COLOR=navy]micha metalowa[/COLOR] na wodę, duża.
Wszystkie rzeczy są używane , jedne mniej drugie bardziej. W najlepszym stanie są kubrak, smycz moro, kantar, kaganiec fizjologiczny i rękawica. Reszta do odsierszczenia.
[SIZE=4]Zależy mi na pilnym pozbyciu się z domu ww rzeczy.[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='elisse']Dziewczyny kiedy będzie wiadomo czy Misia nie potrzebuje naszego DT?
Niestety,ale charciole w tym roku się sypią i już jest kolejka do Eden.....jeśli Misia ma zapewniony DT,a być może i DS to na jej miejsce mógłby już na dniach jechać inny biedak
Proszę o szybką odpowiedź[/QUOTE]

Tak więc sprawa z Misią jest zamknięta. DT nie jest potrzebny, niech korzystają inne charty. Zostaje u mojej siostry na stałe :multi:. [B]Elisse [/B]bardzo dziękujemy za chęć jej przygarnięcia, [B]Kunie [/B]za chęć podwiezienia i wszystkim za chęci i za pomoc. Misia będzie miała bardzo dobry dom, tego jestem pewna. Dziś byłyśmy na zdjęciu szwów (ale nie tam gdzie na sterylce). Misia jest zdrowa, ma ok roku i za tydzień będzie miała szczepienia. A w poniedziałek idzie do fryzjera. Cud miód dziewczyna z niej już jest a po wizycie w salonie piękności będzie po prostu królewna. Wrzucę fotkę. No i sprawa zakończona. Łatwo poszło.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...