Jump to content
Dogomania

okropnie wychudzona suka, same kości, z chorobą skóry, może nie przetrwać zimy POMOCY


megi345

Recommended Posts

kaska0304 bardzo proszę porozmawiaj z tą znajomą. Ja jak pisałam wcześniej sama nie pójdę do tego domu i niewiele mogę zrobić. W dodatku kończę późno pracę a osiedle znowu się powtórze nie należy do bezpiecznych .
Podpisuję się pod tym co napisała kizimizi. Suka nie potrzebuje dt, potrzebuje pomocy w warunkach w jakich żyje.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 390
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

z tego co byla mowa na watku to i TOZ czy SDZ (nie pamietam co tam dziala) mogloby ja wysterylizowac i potrzymac troche. Problem w tym, ze trzeba do tych ludzi isc i z nimi porozmawiac - nie mozemy przeciez psa na ulicy zgarnac, ciachnac i po kilku dniach odwieść ... mozemy?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kizimizi']z tego co byla mowa na watku to i TOZ czy SDZ (nie pamietam co tam dziala) mogloby ja wysterylizowac i potrzymac troche. Problem w tym, ze trzeba do tych ludzi isc i z nimi porozmawiac - nie mozemy przeciez psa na ulicy zgarnac, ciachnac i po kilku dniach odwieść ... mozemy?[/QUOTE]
Hmm, trudna sytuacja, chyba nie bardzo...Trzeba pogadać z nimi i powiedzieć o pomocy , że to z sympatii do nich i do suni.
Zawsze biorę ludzi pod włos... i działa.

Link to comment
Share on other sites

Znajoma może wziąć sunie jedynie na dt ale przez toz jedynie ma z nimi umowe podpisana rozmawiałam z nią na ten temat jesili toz jaa wezimie wtedy był by dt. Może teraz napisze bzdety ale może poprostu złapać sunie, podkraść:razz: bez wiedzy właścicieli ciachnąć i oddać po wszystkim

Link to comment
Share on other sites

[quote name='megi345']dla suni będzie 60zł z bazarku, także jakaś cząstka może iść na karme a reszta.. może na jakiś preparat na tą skórę?[/QUOTE]

To jest dobra myśl. I jeszcze sterylka. Nie wiem czy dobrym pomysłem jest podkradanie, czy nie lepiej porozmawiać z tymi ludźmi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kaska0304'] Może teraz napisze bzdety ale może poprostu złapać sunie, podkraść:razz: bez wiedzy właścicieli ciachnąć i oddać po wszystkim[/QUOTE]

Kaska ja tez o tym myslalam ... ale czy to wogole jest wporzadku wobec suki?Zabierac ja na "lepsze", dokarmic zeby pozniej podrzucic tak o ... w sumie "legalne" zabranie jej przez TOZ niewiele sie bedzie roznic w jej punkcie widzenia.

Ok dziewczyny dzialamy cos?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kaska0304']musicie już to same ustalić czy gadać z ludzimi czy(...) ale proponuje iść do nich i pogadac że chcecie pomudz a nie zabierać psa a jak sie nie uda zostaje (...) jesli bedziecie chciały oczywiście[/QUOTE]

NIGDY nie piszcie o łamaniu prawa... nigdy!
Jeśli same wymagamy działania zgodnego z prawem i na nie się powołujemy, to nie wolno nam pisać o złamaniu prawa. NIGDY.

A co do suni... nie dam rady teraz dokładnie przeczytać całego wątku, ale zawsze trzeba próbować z ludźmi rozmawiać i raczej ich "podejść" od strony pomocy dla nich, zrozumienia problemu...itp... Oczywiście najlepiej byłoby, gdyby rozmawiał z ludźmi ktoś majacy jakąś pozycję: może własnie organizacja?

Link to comment
Share on other sites

Ciągle piszecie, żeby pogadać z ludzmi a ja podkreślam, że to nie jest bezpieczne osiedle. Sama kończę prace o 19 i o takiej godzinie nie ma mowy żeby się tam wybrać. ŚTOZ chyba coś wie ale niestety nie moge się skontaktować, Majaa napisała że zadzwolni jutro.
Niestety w naszym mieście ciężko o jakąś współpracę i każdy robi swoje, więc nie rozumiem zwrotów w liczbie mnogiej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ania102']Ciągle piszecie, żeby pogadać z ludzmi a ja podkreślam, że to nie jest bezpieczne osiedle. Sama kończę prace o 19 i o takiej godzinie nie ma mowy żeby się tam wybrać. ŚTOZ chyba coś wie ale niestety nie moge się skontaktować, Majaa napisała że zadzwolni jutro.
Niestety w naszym mieście ciężko o jakąś współpracę i każdy robi swoje, więc nie rozumiem zwrotów w liczbie mnogiej.[/QUOTE]

Ania102... nie da się napisać TY nie znając realiów na miejscu i mając sygnały, że jedna osoba nie może zadziałać (z różnych względów)... Pisząc WY, jednoznacznie mam na myśli osoby, które mogą na miejscu suczce pomóc skutecznie... i to bez wskazywania KTO konkretnie... WY same na miejscu znacie swoje możliwości zareagowania i sprawdzenia oraz skontaktowania się z "domem" suczki.
A coś mi się widzi, że rzeczywiście ciężko o współpracę- miesiąc już mija od pierwszych informacji o potrzebie kontaktu z domem psa...

Ale tak naprawdę, to nie o Was chodzi... czy sytuacja suki w międzyczasie zmieniła się?
Czy potwierdzone zostało,że suka jest własnością ludzi z tego domu( a moze pozwalają bezdomniakowi nocować u siebie? Różnie bywa)?

Link to comment
Share on other sites

Właśnie widać, że współpracy na miejscu nie ma żadnej. To, że osiedle jest niebezpieczne to może jednak bez przesady, jak pojedzie tam grupa osób 2-3 to co się im stanie? Za zapytanie o status psa zostaną pobici? Wiadomo, że takich spraw nie załatwia się w pojedynkę, a już z pewnością nie jedna kobieta czy dwie skoro tak niebezpiecznie, ale skoro jest temat od miesiąca to naprawdę nie pojmuję jak przez miesiąc czasu nie można się doprosić o sensowną interwencję ze strony TOZ-u.
Czy na tym osiedlu nie ma ulic i numer domów, że trafić nie mogą?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mestudio']Właśnie widać, że współpracy na miejscu nie ma żadnej. To, że osiedle jest niebezpieczne to może jednak bez przesady, jak pojedzie tam grupa osób 2-3 to co się im stanie? Za zapytanie o status psa zostaną pobici? Wiadomo, że takich spraw nie załatwia się w pojedynkę, a już z pewnością nie jedna kobieta czy dwie skoro tak niebezpiecznie, ale skoro jest temat od miesiąca to naprawdę nie pojmuję jak przez miesiąc czasu nie można się doprosić o sensowną interwencję ze strony TOZ-u.
Czy na tym osiedlu nie ma ulic i numer domów, że trafić nie mogą?[/QUOTE]

To się bardzo długo już ciągnie :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...