Jump to content
Dogomania

BEN - pies, który nigdy nie miał prawdziwego domu. MA DOM :)


Aga-ta

Recommended Posts

[quote name='Marycha35']Kciukam za busz georginiowy!!!:):):)[/QUOTE]
Chciałabym Marysiu, chciała, ale jak na busz, to za mało tych bulw się ostało. Nie wiem czemu więcej niż połowa wyschła :(

[quote name='betkak']a u nas wszystko kwitnie, i mamy stokrotki hehe[/QUOTE]

A ja też mam stokrotki, achaaaa :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marycha35'][B]Kibicuję Wam Dzieczynki,[/B] bo kwiatki ładne i upiększają rzeczywistość, która skrzeczy najczęściej...[/QUOTE]
Cała przyjemność Marysiu po naszej stronie :)
A rzeczywistość skrzeczy czasem, oj skrzeczy, tak, że uchy bolą ;)

[quote name='betkak']dziewczyny w porozumieniu z elik wystawiłam rachunek za pobyt Benia w hoteliku od 16.03-31.03 na kwotę 100zł[/QUOTE]
Jak dostanę rachunki to zrobię przelew.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='betkak']Ben był wczoraj indywidualnie na polu luzem, ciężko jest się z nim bawić, patyka się boi, przed piłką ucieka, to się głaskał na kocu, wszędzie za mną chodził nie oddalał się, wieczorem spacerował z moja Randią...niestety innych podopiecznych atakuje[/QUOTE]

Czytałam w jednej z książek współczesnej behawiorystki, ze masaż - wystarczy głaskanie - może obniżyć poziom stresu. Ale musi to być działanie długofalowe: min. przez tydzień 30 minut głaskania codziennie. Później stopniowo - bardzo powoli można ten czas skracać.
Jesli jest taka możlwość, to można próbować. Zaszkodzić mu to nie powinno.

Spróbowałabym też zacząć go uczyć - choćby i siadania, leżenia, przychodzenia do nogi,podawania łapy... Czy też czegokolwiek innego na smakołyk. Ben musi czuć siłe opiekuna, ale poczucie, że sam też pracuje raczej psu pomaga, niż szkodzi.

To jednak tylko moje sugestie na podstawie przeczytanych książek. Najdelikatniejsze, najbardziej podstawowe "ingerencje". Dopóki nie wykombinujemy speca, który zrobi to porządnie, można chyba próbować rozluźniać Bena w taki sposób.

Jak myślicie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ayame Nishijima']Czytałam w jednej z książek współczesnej behawiorystki, ze masaż - wystarczy głaskanie - może obniżyć poziom stresu. Ale musi to być działanie długofalowe: min. przez tydzień 30 minut głaskania codziennie. Później stopniowo - bardzo powoli można ten czas skracać.
Jesli jest taka możlwość, to można próbować. Zaszkodzić mu to nie powinno.

Spróbowałabym też zacząć go uczyć - choćby i siadania, leżenia, przychodzenia do nogi,podawania łapy... Czy też czegokolwiek innego na smakołyk. Ben musi czuć siłe opiekuna, ale poczucie, że sam też pracuje raczej psu pomaga, niż szkodzi.

To jednak tylko moje sugestie na podstawie przeczytanych książek. Najdelikatniejsze, najbardziej podstawowe "ingerencje". Dopóki nie wykombinujemy speca, który zrobi to porządnie, można chyba próbować rozluźniać Bena w taki sposób.

Jak myślicie?[/QUOTE]

Też czytałam lub słyszałam w TV, że głaskanie psa przez dłuższy czas bardzo go relaksuje.

Dla psa praca z człowiekiem to frajda. Rozwija go wszechstronnie, a praca właściwie prowadzona pokazuje psu, gdzie jest jego miejsce w stadzie. Gdy to zrozumie i zaakceptuje zapewne pozwoli mu się to pewniej poczuć i być może zmniejszy agresję lękową.
Ale to są już tylko moje pomysły na życie :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marycha35']Na zdorowije BENIKU:);):)[/QUOTE]
Dziękuję, dziękuję ;)


Konto Bena powiększyło się o 60,00 zł dzięki wpłatom

10,00 zł - ania75 - deklaracja kwietniowa
20,00 zł - Dulska - deklaracja kwietniowa
30,00 zł - elik - deklaracja kwiecień, maj, czerwiec

[CENTER][COLOR=#800080][SIZE=3]Serdecznie dziękujemy[/SIZE]

:calus::Rose:[/COLOR]
[/CENTER]

Edited by elik
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...