Jump to content
Dogomania

Szczeniaki w bdt ( Poznań )


BeaBono

Recommended Posts

  • Replies 394
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tami się rozkręciła. Odkąd KB pokazała jej do czego służy szarpak, szarpałaby czymś na okrągło (szarpakiem, pluszakiem, piłką, smyczą na dworze).
Pierwsze zapoznanie z naszymi psami( a w szczególności z Sol) nie przebiegło pomyślnie, bo Tami nie jest zbyt odważna w kontakcie z nowopoznanym psem.
Tami wystraszyła się Sol, pokazała jej zęby, no i Sol leżała zaraz na Tami...
Przez ostatnie dni Tami oswajała się z Pepsi, Gufciem i Dyziem (siedziała z nimi w pokoju). Przed Pepsi ma jeszcze respekt, schodzi jej z drogi, Dyzio jest dla Tami mało atrakcyjny (zapraszała go do zabawy, ale Dyziek ją tylko owarczał), za to Gufcia Tami uwielbia (wiadomo, po Gufciu to można bez obaw skakać).
Dziś zdecydowałam się na drugie podejście z Sol. I nie było już tak źle, Tami nie pokazywała Sol zębów, więc Sol nie lądowała na Tami (Sol oczywiście ma założony kaganiec przy kazdej takiej próbie).

Link to comment
Share on other sites

Swego czasu moja nowofundlandla z mojej szetlandki gdy była nieco mlodsza robiła szmatę do podłogi i wycierała nia kąty. Nigdy ani zadraśnięcia, ani ranki a ta moja szelcinka lazla do niej. Zmieniło sie, gdy szelcinka miała dzieci - wtedy potrafiła czarnej malpie agresywnej zeby pokazać i funia durniała i odpuścila.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ania z poznania']A męskiej...?[/QUOTE]

Sol nie zaatakowała dotąd żadnego samca poza Gufim. Gufcio jest totalną ciapą, jest ostatni w domowej hierarchii, ale w jednym przypadku potrafi się postawić innemu psu - broni żarcia. Guf miał gryzaka, błysnął zębami, Sol rozpłaszczyła go na podłodze i warczała mu w kark...
W przypadku suczek od pół roku wzwyż, mniejszych lub równych Sol, niezbyt pewnych siebie, takich, które mogą pokazać zęby ze strachu, lepiej się zabezpieczyć - ubrać Solange kaganiec na pysk i mieć na nią baczenie.

Edited by BeaBono
Link to comment
Share on other sites

To tylko tak groźnie wyglądało :lol:

Dzisiaj byłam z Tami na szczepieniu. Glizda waży 5 kg. Mała ma przepuklinę pępkowa, co prawda nie za dużą ale przy sterylce będzie trzeba ją usunąć.
Drugi problem zdrowotny to zębole - nowe rosną a mleczaki nie wypadają - jak za dwa tygodnie nie "wylecą" to będzie trzeba je usunąć.

Link to comment
Share on other sites

Ankietę dostałam - pani przyjedzie w piątek

[IMG]http://imageshack.us/a/img208/4282/p1010005px.jpg[/IMG]

[IMG]http://imageshack.us/a/img705/8721/p1010057t.jpg[/IMG]

[IMG]http://imageshack.us/a/img577/6531/p1010044dq.jpg[/IMG]

[IMG]http://imageshack.us/a/img600/3457/p1010026w.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Tami jest tak strasznie nakręcona :-(
boję się, że w niepowołanych rękach będzie diabłem wcielonym demolującym, gryzącym, atakującym itp.
Wyciszanie, wyciszanie, wyciszanie! Zabawy z psami, które pokażą jej co i jak...
Aktywność umysłowa, zero rzucania, szarpania itp.
Jeśli ktoś się zdecyduje - przekażcie jesli uważacie, że warto.

Link to comment
Share on other sites

Już się uspokoiła .
Jak się rozbrykają z Gufim i Soliną za bardzo to wtedy wkracza Pepsi ( Gufi wpasowuje się w drzwi bez ruchu ,Solina leży na plecach bez ruchu , a mała glizda spindala pod stół )
Już nie przynosi szarpaka do ciągnięcia - woli zabawy z psami albo rzucanie i przynoszenie piłeczki ( i to też nie za długo - wtedy jak ja chcę się z nią bawić )
Koty z nią też już nie są puszczane bo wtedy nakręca się jak diabli.
Sama wchodzi już grzecznie do klatki ( na samym początku nie chciała )
Rady twoje napewno przekażę.
Dzisiaj była ciocia Skarpetka i zauważyła zmianę w zachowaniu Tami.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...