Jump to content
Dogomania

WIOSNA !!!


charciara

Recommended Posts

  • Replies 427
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tilia

Dziękuję serdecznie!!! :D

A ja wszytskim życzę :

ZDROWYCH, POGODNYCH I MIŁYCH ŚWIAT :D WESOŁYCH, KOLOROWYCH I PIĘKNYCH PISANEK NA WIELKANOCNYM STOLE! :D Smacznego śniadanka z rodziną, przyjaciółmi i charciolami :D Od świtu humoru najlepszego i gonienia razem z chartem po ogrodzie za kurczaczkami i zajączkami :D Szarych zajączków i białych baranków na polu, niebieskiego nieba nad głową oraz pocałównków od charcia od rana :D

A tu jeszcze życzenia : http://kartki.onet.pl/_i/d/mowimynie.swf

___________

Dominisia i moja charcica polska Ariczka i

moje kotki : 7,5-letni Bidabliu oraz 2-miesięczna Fanta :kociak:

gg: 2560415

Wkrótce strona Ariki!!! :great:

Link to comment
Share on other sites

Aleksandra

Jak wiem babcia naszych suniek (Margo Sabud) nie miała problemów z łapkami. Bakalia, mama Arici i Pasji tez nie miała problemów. A bracia i siostry Ariki (jak Pasja i Fiona) maja chore nóżki z powodu karmienia. Hodowca-Robert dawał im surowe mięso i coś tam i organizm szczeniaków nie przyjmował tego. Arika i jej 2 bracia przyjmowali to i dlatego są zdrowi.

To bardzo ciekawe....Interesuje sie zywo dietami psow, wszystkie nasze Burki (oprocz seniorki Figi -gonczego slowackiego, ktorej zabki na to nie pozwalaja) -sa na BARF'ie..

Czy to, ze psy byly karmione miesem (jakim???) i czyms jeszcze (czym???) wplynelo na wady ukladu kostnego???Czy to tylko dywagacje -czy potwierdzone badaniami fakty???

Jakiego rodzaju sa te "problemy z lapkami"??

pozdrawia swiatecznie Pikutek i a.

Link to comment
Share on other sites

akk - tylko że one były karmione wyłącznie surowym mielonym mięsem (z tego co słyszałam) od 2. tygodnia życia (matka przestała je karmić) :evil: A efekt możesz zobaczyć oglądając zdjęcia Pasji (Aleksandry)- która i tak już wygląda o niebo lepiej niż kiedyś...

Link to comment
Share on other sites

akk4psy

Tilia ma racje. Karmione były wyłącznie surowym mięsem i Bakalia karmiła je do 2 tygodnia życia.

Szczęście, ze organizm Ariki przyjmował to surowe mięso.

___________

Dominisia i moja charcica polska Ariczka i

moje kotki : 7,5-letni Bidabliu oraz 2-miesięczna Fanta :kociak:

gg: 2560415

Wkrótce strona Ariki!!! :great:

Link to comment
Share on other sites

Odnosnie problemow maluchow z Sompolino , to mialy one klasyczna krzywice z bardzo duzymi zmianami kostnymi , zapaleniem stawow . Co moze potwierdzic Aleksandra , Wirka i Derwal . Ja zmagalam sie z dwoma dziewczynkami i ich dolegliwosciami przez 2,5-3 mies. Bylo bardzo trudno ,ale mam nadzieje ze obie zostaly wyprowadzone na prosta .

Z tego co wiem glowna przyczyna tak powaznych niedoborow bylo nieprawidlowe karmienie oraz brak slonca ( D3). Co do problemow genetycznych zwiazanych ze zlym przyswajaniem wapna , to niestety podejrzewam ze byly takze . Dlatego obie suczki z problemami mialy przeze mnie wpisane "niehodowlane" . Co do Ariki , to bardzo ladna suczka i mysle ze jest sens ja pokazywac i rowniez wykorzystac w hodowli ,ale bardzo ostroznie jesli chodzi o dobranie partnera oraz jesli chodzi o miot , to po prostu od samego poczatku obserwowac i dmuchac na zimne .

Link to comment
Share on other sites

bagi

Pięknie wszytsko ujęłaś i teraz sobie właśnie przypomniałam, że nie były na słońcu.

Dzięki, że uważasz że Arika może byc wystawiana i ja też tak uważam :) Rozumiem, ze trzeba dokładnie myśleć o dobraniu partnera. Tylko chciałam cię zapytac właśnie co trzeba brać pod uwagę, aby wybrać tego odpowiedniego. :lol: Czy był chory? Czy miał dobre warunki? Czy jego rodzina była zdrowa? Czy jest piękny (aby szczeniaki też były troche takie)? Co jeszcze? A co do wpisania Pasji i Frytce "niehodowlane", to chce zapytać czy Aflopa (Fiona) też powinna mieć to wpisane?

___________

Dominisia i moja charcica polska Ariczka i

moje kotki : 7,5-letni Bidabliu oraz 2-miesięczna Fanta :kociak:

gg: 2560415

Wkrótce strona Ariki!!! :great:

Link to comment
Share on other sites

Arica to bardzo trudne pytanie . Ja uwazam ,ze jest to decyzja hodowcy wpisac , czy nie, ja uwazalam ze nalezy i wpisalam , bo obie suczki zostaly mi powierzone i byly w mojej gestii . Tak samo restrykcyjnie podchodze do wpisywania "niehodowlane" szczeniata z dlugim wlosem , a wielu hodowcow tego nie robi .

Co do Fiony , to na pewno nigdy nie byla az w tak koszmarnym stanie jak Pasja i Frycia oraz jeden z pieskow ( wilczasty) . Nie wiem co stalo sie z reszta szczeniat , ale uwazam ,ze oprocz niewiedzy hodowcy wina spoczywa tez na kims kto ten miot odebral, i weterynarzu , ktory szczepil i podawal srodki na odrobaczenie . Dziwie sie ze nikt nie zauwazyl ,ze cos jest nie tak z miotm .

Link to comment
Share on other sites

No tak, rozumiem.

Derwal kiedyś mi pisał, ze Fiona ma czegoś niedobór (niepamiętam czego). I widząc Frycie i Pasje u hodowcy-Roberta widziałam, że są w najgorszym stanie. Kiedyś na zdjęciu derwal pokazywał mi Fione i ... nie była w takim stanie jak te 2 sunie.

___________

Dominisia i moja charcica polska Ariczka i

moje kotki : 7,5-letni Bidabliu oraz 2-miesięczna Fanta :kociak:

gg: 2560415

Wkrótce strona Ariki!!! :great:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...