Jump to content
Dogomania

8 szczeniąt - Jogurt - BARDZO PILNE DT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Morska

Recommended Posts

  • Replies 580
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zorce w końcu układ pokarmowy się normuje. Plami cały czas, ale do soboty musi wytrzymać. Była dziś w lecznicy. Niedobre jest to, że wciąż ma stan podgorączkowy, a wetka niczego nie zleciła. Zapomniałam Ci Gajowa powiedzieć. Ma 39,6 także obserwuj ją. Powinna była dostać coś na obniżenie, ale usłyszałam tylko - obserwować.

DONnka :loveu:, to muszę się Gajowej podpytać o konto tej wetki. Sterylka jest umówiona na sobotę rano. Ma na widoku dom, tylko pozostaje kwestia PA. Poprosiłam już Belę o pomoc, bo ludzie są nią naprawdę zainteresowani.

Beka, nie ma sprawy :).

Kakadu, jak ja Ci bardzo dziękuję za pomoc :kiss_2:.

Link to comment
Share on other sites

Kciuków za zdrowie Zorki i domek nie puszczać :).

Na dobranoc pozdrawiają synkowie Zorki, Jankes i Jogurcik z hotelu (zdjęcia z hotelu):

[URL="http://imageshack.us/photo/my-images/694/szczk.jpg/"][IMG]http://img694.imageshack.us/img694/1160/szczk.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Wpłynęły pieniążki od Marysi O. za bazarek, w tym od bric-a-brac, czyli 150,50 zł :). Ogromnie Wam dziękuję :)! Całą kwotę przeznaczę na Zorkę :). Bo do ceny sterylki zapewne trzeba jak zwykle doliczyć koszt leków, kołnierza i fartuszka. Zgłosiłam ją na sterylkach, mam nadzieję, że będzie zgoda dla Zoreczki.

Link to comment
Share on other sites

Konfirm, tak. Jak się uda, to 50% zrefundują dziewczyny z Ostaniej Szansy. Trzeba poczekać na ich decyzję.

Selenga, rety, nie zauważyłam Twojego posta! Kochana, dziekuję Ci przeogromnie :loveu:! Każda złotówka się przyda teraz dla Zorki. Mam nadzieję, że u Ciebie cokolwiek się dzieje, powolutku będzie lepiej, trzymam kciuki!

Proszę rozsyłajcie to allegro znajomym, ja też będę aby jak najwięcej wpłynęło dla Zorki :). Jeszcze raz Selenga Ci bardzo, bardzo dziękuję :).

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny, mam mętlik. Co to za preparat Denhil, czy jakoś tak? Do odrobaczania. U malców jakiś problem nastąpił. Jeden ma wybulony brzuszek, a drugi schudł pomimo, że jedzą tyle samo. Kupki ponoć w normie. Właścicielka hotelu chce je odrobaczyć tym preparatem. Nic o nim nie wiem. Były odrobaczane pod koniec grudnia 3x Optiverminem po 0,5tbl., a wcześniej Drontalem Junior. O tym Denhilu? zupełnie nic nie wiem. Czy on jest odpowiedni dla szczeniąt w wieku 12 tygodni?

Link to comment
Share on other sites

Może chodzi o Dehinel Plus, którym była teraz odrobaczana Zorka przez 3 dni ? nie mam
niestety ulotki, nie wiem czy można stosować u szczeniąt.
Zorka czuje sie dobrze , ma apetyt , kupale prawidłowe, od dziś dostaje antybiotyk.
Jutro rano sterylka , sunia ma być o godz.8.45.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję dziewczyny :). Poczytam sobie o tym leku.

Zorka już po sterylizacji i czipowaniu :). Sunia była dzielna, zuch z niej, grzeczna, spokojna, dała przy sobie zrobić wszystko bez mruknięcia :). Wstała po zabiegu co prawda o chwiejnych nogach, ale zaraz ruszyła ze mną powolutku. W samochodzie położyła się od razu i w ogóle nie wymiotowała po środkach znieczulających :). Teraz grzecznie leży u Gajowej. Jedną noc spędzi na przedsionku, a jutro wróci do kojca. Naprawdę dzielna dziewczyna :).

Odnośnie kosztów:

- sterylizacja 250zł
- czipowanie 50zł
- opłacenie u Gajowej - 350zł (wcześniej 60zł z dekl. Konfirm + 20zł dekl. od Beki)

Czyli u Gajowej został opłacony pełny miesiąc + dwa dni

Z pieniążków od Marysi O. dopłaciłam do jej pobytu, bo od p. Adama na razie poszły na pożyczkę, a sterylizację pokryliśmy ze swoich oszczędności.
Nie wiem czy ze sterylek pokryją 50% :sad:.

Link to comment
Share on other sites

Konfirm, nie, sterylizacja i czipowanie już opłacone przez nas. Tylko, że ze względu na finanse już nie dajemy rady. Opłaciliśmy zabieg i czipowanie z oszczędności... . Najważniejsze jednak, że już po zabiegu :).

Bela, nie moze dłużej, bo Gajowa nie ma miejsca w domu dla niej. Jej sunia nie najlepiej reaguje na Zorkę, a nie ma tam możliwości wydzielenia miejsca. Przedsionek to naprawdę malutkie miejsce, gdzie drzwi zew. otwierane, więc przeciąg. W budzie będzie ciepło, ale nie ma innej opcji niestety. Może sobie np. lizać, a to niewskazane, bo może dojść do zakażenia. Owa lecznica, w której miała zabieg nie działa 24h/7, więc nie mogła tam zostać. Trzeba mieć nadzieję, ze wszystko będzie ok i nie będzie dobierać się do szwów w budzie. Gajowa będzie jej sprawdzać szwy, czy dobrze się goją.

Link to comment
Share on other sites

Oj, boję się:-( o Zorkę. Zmartwiłam się i będę sie bardzo denerwować przez najbliższe dni. Czy się nie spruje, nie rozliże, nie dostanie zakażenia.
Po sterylce, w budzie i sama, bez dozoru .............. Będę czekać z niepokojem, co dalej.

Edited by konfirm13
Link to comment
Share on other sites

Tak, ja uwazam, ze często bagatelizuje sie ten zabieg.
Martwie sie, bo moja sunia, mimo ze w warunkach domowych, ciezko przechodziła okres pooperacyjny. Jezdziłam do lecznicy, nawet w srodku nocy, gdzie dostała dodatkowe leki przeciwbólowe. Praktycznie przez tydzien nie odstepowałam jej na krok.

Link to comment
Share on other sites

Ja też miałam wysterylizowaną sukę(swoją), pod opieką. Pilnowałam jej bardzo, po przykrym doświadczeniu z jej poprzedniczką, która miała operowaną łapę. Spruła się w ciągu 15 minut braku dozoru. Trzeba było wycinać i szyć na nowo. A to była tylko łapa. No, to potem bardzo uważałam. Wiem, że są psy, które "nie interesują się" swoimi ranami. Nie zaglądaja, nie ściągaja zabezoieczeń, nie wyciagają szwów. Ale - są takie, które to robią. Nie wiemy, z jakim psem mamy do czynienia.......
[url]http://www.vetopedia.pl/article29-1-Kastracja_i_sterylizacja.html[/url]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...