Jump to content
Dogomania

Vi międzynarodowa wystawa psów rasowych rzeszów


sobek34

Recommended Posts

[quote name='panbazyl']będzie cyrk i już. Ja i tak pójdę do wojewódzkiego, bo mi po drodze. Tylko nie wiem jak się biedaczysko połapie w moich adresach :diabloti: bo jestem gotowa nawet podać ten hiszpański :evil_lol:[/QUOTE]
I tak trzeba byłoi od razu pisać! Podaj hiszpański i nie bedziesz musiała miec żadnego dodatkowego dokumentu;)

pzdr.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 309
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[quote name='panbazyl']nie chcę tu komentować, bo sie off robi, ale skąd w takim razie wścieklizna? Jeśli lisy są szczepione. No chyba, że nietoperze przenoszą - je trudniej poszczepić.[/QUOTE]

przecież wiadomo, że nie wszytskie lisy udaje się zaszczepić, poza tym ile psów na wsciach nie jest zabezpieczonych szczepionką? Ta choroba istnieje i istnieć pewnie jeszcze długo będzie bo bardzo ciężko ją całkiem wyelimować, gdyż chodzi właśnie o dziko żyjące zwierzęta... Jeżeli szczepionki by faktycznie nic nie dawały, to przykładowo gruźlica zbierała by żniwo wśród populacji ludzkiej, jak jeszcze kilkadziesiąt lat temu, a teraz? Praktycznie jej nie ma? Czemu??? Dzięki szczepieniom!! I kończę ten OT:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='arci']Pomijając wątek wścieklizny, czy ktoś może mi udzielić info...
o której zaczyna się wystawa i czy możemy się gdzieś dowiedzieć o stawkach w danej rasie ..[/QUOTE]

póki co info jest marne ale mamy nadzieję, że do piątku się coś pojawi... wystawiamy się w niedzielę ale w sobotę nie będziemy mieć dostępu do internetu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gryf80']panbazyl-pewnie nic się nie dzieje z takim psiakiem.skąd wścieklizna-myślę że zawleczona "od wschodnich"przyjaciół od słowaków również,myłśę tu właśnie o nietoperzach czy kotach,pamietajmy także o jenotach[/QUOTE]
i wiewiórkach, które bardzo często wściekliznę mają:) a z psem nie dzieje się dokładnie nic - wiem z autopsji... po to jest szczepiony!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='arci']Pomijając wątek wścieklizny, czy ktoś może mi udzielić info...
o której zaczyna się wystawa i czy możemy się gdzieś dowiedzieć o stawkach w danej rasie ..[/QUOTE]


Wygląda na to że nie możemy dowiedzieć się nigdzie. Moim zdaniem ta wystawa to jeden wielki bałagan.

Zgłosiłam już daawno szczeniaka. Jakieś 3 tygodnie temu okazało się że moje plany odnośnie tego weekendu mogą się zmienić. I napisałam maila z prośbą o anulacje zgłoszenia. Dostałam odpowiedź że można tylko i wyłącznie listem poleconym.
Na stronie oddziału czytamy :
"[COLOR=#000000][FONT=arial]Wycofanie zgłoszenia lub zmiana klasy możliwa jest tylko do [/FONT][/COLOR][COLOR=#000000][FONT=arial]dnia [COLOR=#FF0000][B]25.01.2013 r.[/B][/COLOR] – osobiście w biurze Oddziału lub pisemnie listem poleconym."
Okazało się że moje plany się wyklarowały więc NIE WYSŁAŁAM anulacji, mało tego zgłosiłam drugiego psa, oczywiście zapłaciłam za wystawę. A wczoraj ( 29.01) zgłoszenie mojego pierwszego psa magicznie zniknęło, a z oddziałem oczywiście skontaktować się nie można. :diabloti:

Pomijając kwestie zaświadczeń, mój wet chcąc sie dokładnie dowiedzieć dzwonił do Rzeszowa, rozmawiał nawet z ich epidemiologiem i powiedziano mu wersje która się kupy nie trzyma coś w stylu , że u nich jest dużo przypadków wścieklizny i to po to żeby im więcej nie przywozić :shake:


[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

to trzeba (tylko jak jak problem z kontaktem) kazać przywrócić pierwszego psa bo nie może być wycofany bo ani osobiście ani poleconym nie było wysłane...

my ciągle nie możemy się z powiatowym skontaktować bo albo nikt nie odbiera, albo ktoś kto nic nie wie bo lekarza nigdy nie ma żadnego i żeby dzwonić jutro i tak wkoło...

pomijając, że oczywiście jak było wspominane nie musimy wiedzieć o potrzebie zaświadczenia bo obowiązku wchodzenia na stronę nie mamy. dziwne, że nikt nie pomyślał żeby na potwierdzeniach, które się ściąga nie dopisać tej informacji ale wtedy trzeba by jescze sprawdzać kiedy kto ściągnął potwierdzenie bo mógł w dniu wystawy oczywiście...

będzie cyrk ale my w niedzielę to może wcześniej ktoś zda relacje jak w sobote to wyglądało :)

Link to comment
Share on other sites

Po wysłaniu kolejnych maili dostałam odpowiedź :

[COLOR=#444444][FONT=Verdana]"Skoro Państwo wycofują i uznaja listu email jako obowiązujące to zgodnie z [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#444444][FONT=Verdana]Państwa życzeniem tak robimy. Nadpłata zostanie Pani zwrócona."

Taaaaak, tylko w mailu o anulacje zgłoszenia dostałam zupełnie wykluczającą odpowiedź. Nie można anulować psa bez wiedzy i pisemnej prośby wystawcy skoro tak wisi na ich stronie jak pisałam wyżej .

Jeszcze tam nie pojechałam , a już mam dość tej wystawy.

[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aga616']przecież wiadomo, że nie wszytskie lisy udaje się zaszczepić, poza tym ile psów na wsciach nie jest zabezpieczonych szczepionką? Ta choroba istnieje i istnieć pewnie jeszcze długo będzie bo bardzo ciężko ją całkiem wyelimować, gdyż chodzi właśnie o dziko żyjące zwierzęta... Jeżeli szczepionki by faktycznie nic nie dawały, to przykładowo gruźlica zbierała by żniwo wśród populacji ludzkiej, jak jeszcze kilkadziesiąt lat temu, a teraz? Praktycznie jej nie ma? Czemu??? Dzięki szczepieniom!! I kończę ten OT:roll:[/QUOTE]
się lekko wtrącę - a po co są szpitale gruźlicze i pulmonologia. Na Lubleszczyźnie akurat gruźlica zbiera wielkie żniwo.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Guciek']Ciekawe kiedy wyślą potwierdzenia - drukarkę ewentualnie mogę mieć tylko do piątku... Niedługo się okaże, że pocztą szybciej by doszły niż mailem :lol:[/QUOTE]
Potwierdzenia już są tutaj [url]http://zkwp.aws.af.cm/?q=pl/node/17[/url]
Nie będą ich wysyłać mailem, trzeba sobie ściągnąć i wydrukować...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panbazyl']się lekko wtrącę - a po co są szpitale gruźlicze i pulmonologia. Na Lubleszczyźnie akurat gruźlica zbiera wielkie żniwo.[/QUOTE]Bo szczepionka na gruźlicę ma ok. 60 % skuteczności. Pewnie dlatego. Żadna szczepionka nie daje 100 % skuteczności. Koniec OT z mojej strony.

Chciałabym dowiedzieć się, o której zaczyna się wystawa. I jaki jest plan sędziowania. Kiedy będą dostępne te informacje?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panbazyl']się lekko wtrącę - a po co są szpitale gruźlicze i pulmonologia. Na Lubleszczyźnie akurat gruźlica zbiera wielkie żniwo.[/QUOTE]
no to weź pod uwagę, że w obecnych czasach coraz więcej osób nie szczepi swoich dzieci, możesz na własną odpowiedzialność nie zaszczepić dziecka, wystosowując odpowiednie pismo....
poza tym ja nie napisałam, że te choroby na które się szczepimy nie istnieją - istnieją, często nawet nie jest tak że nie zachorujemy wogóle, tylko przejdziemy daną chorobę lżej...co nie zmienia faktu iż absolutnie nie mogę się zgodzić z faktem, że szczepienia nic nie dają! Dają i to BARDZO dużo...

Link to comment
Share on other sites

a my wreszcie się znów dodzwoniliśmy do powiatowego tylko po żeby się dowiedzieć, że jedna pani lekarz jest na chrobowym a druga w terenie i żeby próbowac jutro to może akurat będzie...

skończy się tak, że będziemy udawać, ze nic nie wiedzieliśmy albo, że pies mieszka u drugiej właścicelki w mazowieckim i tam zresztą jest zarejestrowany...

mamy nadzieję, że po sobocie ktoś tu napisze jak sprawa zaświadczeń wygladała i na niedzielę będziemy mądrzejsi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...