Jump to content
Dogomania

Vi międzynarodowa wystawa psów rasowych rzeszów


sobek34

Recommended Posts

  • Replies 309
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[quote name='Apoteoza']Czytam :) i to powoli i to któryś raz z rzędu i
i jest wyraźnie napisane że zaświadczenie ma byc od powiatowego i tu zacytuję info ze strony:
[CENTER][CENTER][B][COLOR=#ff0000][FONT=arial black][FONT=Calibri]UWAGA! WAŻNE![/FONT][/FONT][/COLOR][/B]
[/CENTER]
[/CENTER]
[CENTER][CENTER][FONT=arial black][FONT=Calibri]Ze względu na liczne przypadki wścieklizny u zwierząt Powiatowy Lekarz Weterynarii w Rzeszowie zarządził:[/FONT][/FONT][/CENTER]
[/CENTER]
[LEFT][FONT=arial black][FONT=Calibri]Na teren wystawy mogą być wprowadzane zdrowe klinicznie psy :[/FONT][/FONT][/LEFT]
[LEFT][FONT=arial black][FONT=Calibri]1.Krajowe posiadające:[/FONT][/FONT][/LEFT]

[LIST]
[*] [LEFT][FONT=arial black][FONT=Calibri]Aktualne szczepienie przeciwko wściekliźnie[/FONT][/FONT][/LEFT]

[*=center] [LEFT][FONT=arial black][FONT=Calibri]W przypadku psów pochodzących z województw :[U]podkarpackiego[/U], [U]małopolskiego[/U], [U]lubelskiego[/U] zaświadczenie Powiatowego Lekarza Weterynarii właściwego ze względu na miejsce przebywania psa, że teren z którego pochodzi jest wolny od wścieklizny. W przypadku psów pochodzących z terenów zagrożonych wścieklizną –zezwolenie Powiatowego Lekarza Weterynarii. [/FONT][/FONT][/LEFT]

[/LIST]

[CENTER][B][COLOR=red][FONT=Arial]Szczegółowych informacji udziela: Powiatowy Lekarz Weterynarii w Rzeszowie kontakt tel. 17 852 12 45

[ [URL]http://zkwp.aws.af.cm/[/URL] ]
[/FONT][/COLOR][/B]
[/CENTER]
[/QUOTE]
[FONT=arial black][FONT=Calibri][/FONT][/FONT][SIZE=3][FONT=arial]
A kto[B][COLOR=red][/COLOR][/B]s zauważyl, że text zostal zmieniony. W pierwotnej wersji bylo od zwyklego lekarza.[/FONT][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Zaświadczenie dla psów z województw wymienionych MUSI być od Powiatowego Lekarza Weterynarii, on tam wpisze że na terenie nie występowały ogniska wścieklizny oprócz tego zwykły lekarz może podbić paszport czy książeczkę że pies jest zdrowy klinicznie i może się przemieszczać.

Link to comment
Share on other sites

No to szkoda ze w ostatniej chwili nie zmienili tego- nie dośc ze jestesmy poniekąd zasypani i odcięci od swiata, to jeszcze jexdzij cholera raz tu raz tu:mad: i nie wiem po co- skoro wszystkie psy w Pl musza byc i sa szczepione od wscielkizny
na idee mi było wogóle zgłaszac psy...tylko zawracania głowy dodatkowo a jeszcze nie wiadomo jak dojazd bedzie bo pogoda dziwna:mad:

Link to comment
Share on other sites

Trzeba odświeżyć stronę. Rzeczywiście teraz jest informacja o zaświadczeniu od Powiatowego. Kiepsko to wygląda... Z drugiej strony wcale się nie dziwie - wścieklizna to nie są żarty i świadectwa zdrowia są uzasadnione. Oczywiście o ile nie wygląda to tak, że przychodzi się po nie bez psa (jak to najczęściej bywa)...

Edited by Talagia
Link to comment
Share on other sites

Po swiadectwwo do Powiatowego przychodzi sie bez psa...oni chca ksiązeczke zdrowia albo paszport -zaswiadczenia wydaja na tej własnie podstawie, wpisuja kiedy pies był szczepiony i czym.
Przeciez nikt Ci nie bedzie brał psa na obserwcaje ilestam tygodni zeby wydac zaswiadczenie ze nie ma objawów wscielkizny.
I to mnie wkurza, bo za świstek którego nigdzie normalnie sie nie wymaga musze dodatkowo płacic kase mimo iz obowiązkowo mam oczywiście wszystkie psy regularnie szczepione.
Takie zaświadczenie od powiatowego weta jest wymagane na wyjazd z psem poza unie tylko -to z jakiej racji na POLSKĄ WYSTAWE?

Link to comment
Share on other sites

Ja po zaswiadczenie do swojego weta gonić nie będę. Jak odmówią mi wejscia - poproszę o zwrot pieniędzy za wystawę i za dojazd. Rozumiem, że wscieklizna itp, ale w końcu niech przestaną robić sobie jaja. Ja placę za inspekcję podatki i ich utrzymuję, a chcąc dostać papierek i tak muszę placić. Cyrk po prostu.
A u was jak? Wydają powiatowi te zaswiadczenia, jeżeli teren jest zagrożony wscieklizną?

Link to comment
Share on other sites

Ja jak dotad brałam tylko takie zaświadczenia w przypadku wyjazdu na wystawy poza Unie Europejska. Nigdzie wiecej tego nie potrzeba- uważam ze to po prostu wyciaganie kasy od ludzi.
Nigdy nie było problemu aby takie zaświadczenie otzrymac, mam nadzieje że i teraz tez bedzie ok. Jadę zaraz po niedzieli /jak sie odkopię/ bo u nas każa czekac na wystawenie świstka kilka dni.
Po raz kolejny powtórze- jest to zupełnie bez sensu, nikt psów nie bedzie poddawał obserwacji przez ilestam tygodni zanim wyda zaswiadczenie, czy psy nie maja objawów wsieklizny! a wszystkie psy sa przeciez szczepione !
jak znam zycie, to powiatowy z Rzeszowa sobie znalażl sposób na napełnienie kiesy -raz od wszystkich od siebie z rejonu za zaswiadczenia, a dwa- pewnie bedzie mozliwość, jak kto nie bedzie miala paierka, że rzeszowski powiatowy bedzie sobie pod bramą wejściowa siedział i za specjlana opłata takowe świstki wydawał:mad: jak to bywa praktykowane w niektórych krajach wschodnicjh przed wystawami:mad: to info o zaswiadczeniach podali niedawno, a nie od razu- zeby nie dogo to bym tego wogóle nie zobaczyła, bo nie mam w zwyczaju zagladac coraz na www. I co- koszty zgłoszeń kilku psów poniesione, koszty dojazdu także i pod brama przyslowiowa "klamke pocałował" ? to wyciaga sie wtedy kase z kieszeni i płaci żeby wejśc i jednak wystawic :mad:
Paranoja

Link to comment
Share on other sites

Nie chodzi mi o świadectwo zdrowia od Powiatowego Lekarza, tylko "Zwykłego", który na podstawie badania klinicznego wydaje zaświadczenie, że zwierzę nie wykazuje (na tą chwilę oczywiście) żadnych objawów chorób zakaźnych - takie zaświadczenie jest ważne 72h jeśli dobrze pamiętam.
Powiem szczerze, że wymysł czy nie, to mają pełne prawo nie wpuścić na teren wystawy osoby bez takiego zaświadczenia niestety, ja bym nie ryzykowała. Osobiście uważam, że skoro mają problem ze wścieklizną na taką skale to wystawa powinna zostać odwołana, bo papierki itp to czysta formalność i nie świadczy o żadnym stanie zdrowia. Szczepionka nie daje żadnej gwarancji zdrowia psa. Kilka lat temu na wystawę w Warszawie również było wymagane świadectwo zdrowia (nie pamietam z jakiego powodu).
Czy ktoś jest z terenu zagrożonego i bez problemu otrzymał pozwolenie?

Arnika1- zwrotu nikt ci nie da. Zignorowanie ich zaleceń jest identyczne jakbyś zapomniała książeczki zdrowia z ważnym szczepieniem, mają pełne prawo cie nie wpuszczać na teren wystawy.

Link to comment
Share on other sites

noż kurza morda! Gdyby nie dogo to bym WCALE nie wiedziala o jakiś świstkach. ja pier..ele to!
jak mnie nie wpuszczą bez świstka to nie będzie rozet na bisy :diabloti: oraz dla kilku ras.
Jestem w stanie dużo zrozumieć, ale takie info podaje się wcześniej a nie na za 5 dwunasta. Jeśli jeszcze do wiejskiego weta mam po drodze, to do powiatowego nie. To dla mnie duży wysiłek logistyczny aby tam dojechać, mam nadzieję, ze bez psów, bo z psami odpada (nie mamy samochodu). A poza tym mam tak pracę ustawioną, że nie mam jak do powiatowego dojechać.
A jak bez psów to moze faxem by mi wysłał takie zaświadczenie :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Talagia']Nie chodzi mi o świadectwo zdrowia od Powiatowego Lekarza, tylko "Zwykłego", który na podstawie badania klinicznego wydaje zaświadczenie, że zwierzę nie wykazuje (na tą chwilę oczywiście) żadnych objawów chorób zakaźnych - takie zaświadczenie jest ważne 72h jeśli dobrze pamiętam.
Powiem szczerze, że wymysł czy nie, to mają pełne prawo nie wpuścić na teren wystawy osoby bez takiego zaświadczenia niestety, ja bym nie ryzykowała. Osobiście uważam, że skoro mają problem ze wścieklizną na taką skale to wystawa powinna zostać odwołana, bo papierki itp to czysta formalność i nie świadczy o żadnym stanie zdrowia. Szczepionka nie daje żadnej gwarancji zdrowia psa. Kilka lat temu na wystawę w Warszawie również było wymagane świadectwo zdrowia (nie pamietam z jakiego powodu).
Czy ktoś jest z terenu zagrożonego i bez problemu otrzymał pozwolenie?

Arnika1- zwrotu nikt ci nie da. Zignorowanie ich zaleceń jest identyczne jakbyś zapomniała książeczki zdrowia z ważnym szczepieniem, mają pełne prawo cie nie wpuszczać na teren wystawy.[/QUOTE]
Zaswiadczenie od zwyklego weta to akurat nie jest jakis problem, to jestem w stanie zrozumiec.Z takim zaświadczeniem, czy ewentualnie wersja pierwotną tego co jest na www rzeszowskiej nikt by chyba nie miał problemów -choc takie info podaje sie od razu!!! nie każdy zagląda co chwile na strone, moze po wysłaniu zgłoszenia wcale tam nie zagląda!!!
Pies ma byc klinicznie zdrowy-ale nijak sie to nie ma do wścielizny.
I zaświadczenie od powiatowego jest tu zupełnie bez sensu- tylko wyciaganie kasy.
W całej Unii moje psy moga sie poruszac z wbitym szczepienim od wscielkizny, żadnego zaświadczenia od powiatowego nie potrzeba. Dziwne ,ze nagle do Rzeszowa potrzeba

my dopiero po niedzieli sie do powaitowego udajemy, dotad rozmawiałam tylko z naszym zwykłym wetem, który popukał sie w czoło na to co wymyslili w Rzeszowiei powiedzial ze podbije pieczatke bez problemu

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tascha']Zaswiadczenie od zwyklego weta to akurat nie jest jakis problem, to jestem w stanie zrozumiec.Z takim zaświadczeniem, czy ewentualnie wersja pierwotną tego co jest na www rzeszowskiej nikt by chyba nie miał problemów -choc takie info podaje sie od razu!!! nie każdy zagląda co chwile na strone, moze po wysłaniu zgłoszenia wcale tam nie zagląda!!!
Pies ma byc klinicznie zdrowy-ale nijak sie to nie ma do wścielizny.
I zaświadczenie od powiatowego jest tu zupełnie bez sensu- tylko wyciaganie kasy.
W całej Unii moje psy moga sie poruszac z wbitym szczepienim od wscielkizny, żadnego zaświadczenia od powiatowego nie potrzeba. Dziwne ,ze nagle do Rzeszowa potrzeba

my dopiero po niedzieli sie do powaitowego udajemy, dotad rozmawiałam tylko z naszym zwykłym wetem, który popukał sie w czoło na to co wymyslili w Rzeszowiei powiedzial ze podbije pieczatke bez problemu[/QUOTE]
ech.... ja chyba opcję faxu wezmę pod uwagę. Bo mi baaardzo nie po drodze do powiatowego....

a tak rozumując na chłopski rozum, to przeca Rzeszów w UE jest. Tak? I jeśli moje psy mogą załóżmy, że dziś jechać na Litwę (też UE) i NIKT mnie tam nie spyta o jakieś kwity (właśnie dziś na Litwie wystawy, polskie psy z Lubelszczyzny tam są) a w PL, na własnym terenie mamy takie problemy.... Szkoda tylko, że na żadnej wystawie nie żądają aby psy miały aktualne szczepienia od zakaźnych, bo to się cholerstwo roznosi po wystawach a nie wścieklizna! Jak do tej pory tylko raz mi sprawdzali w paszporcie czy psy mają szczepienia od zakaźnych i to nie na wystawie a na konkursie tropowców. Tam chyba bardziej rozumieją zagrożenia wirusówek i wiedzą co to jest. A psów na konkursach jest tylko kilkanaście. A przywieźć kaszel kennelowy z wystawy to żaden problem....

Link to comment
Share on other sites

Ty im Panbzayl nie podpowiadaj...bo jeszcze sobie gdzie wymysla,żeby wymagac corocznych..a ja nie zamierzam co roku szczepic psów od wirusówek, jesli najnowsze badania wykazuja ,że po prawidlowym zaszepieniu w wieku szczenięcym a potem powtórzeniu raz po roku, mozna szczepic co 3 lata
a jak znam zycie, jesli by wymagali czegos takiego , to pewnie szczepionego co roku, nie wazne w jakim wieku jest pies

na marginesie- na wystawach mozna zobaczyc tez psy z chorobami skóry, zapchlone, smierdzace od brudu i diabli wiedza co jeszcze -jak to sie ma do glupiego i bezsensownego zaśw. od powiatowego ze w sumie co,ze pies nie chory na wscieklizne ( ? ), a pchły sie na wystwe wpuszcza ?

aha- do Niemiec możesz nawet ze szczenieciem w wieku 8 tygodni wjechac oficjalnie-paszport, chip i swistek od hodwcy poswiadczony pieczatka od weta prowadzącego,że maluch nie miał kontaktu z dzikimi stworami
a do Rzeszowa nawet z zaszczepionym od wscieklizny nie mozesz-dziwne

Link to comment
Share on other sites

Różnica jest taka, że wścieklizna jest chorobą zwalczaną z urzędu i prawo wymaga tego szczepienia. Nie można jej porównywać do nosówki czy parwowirozy... Jeśli chodzi o resztę chorób zakaźnych to już nasza dobra wola czy szczepimy czy nie. Na kaszel kennelowy szczepionka donosowa jest ważna tylko rok.

Link to comment
Share on other sites

Ja za to jestem bardzo ciekawa jak będzie wyglądać kontrola tych dokumentów :) Na wejściu będą kontrolować adres psa i sprawdzać na mapie co to za województwo i powiat (zagrożony bądz nie)? W końcu masa ludzi będzie z małych miasteczek, których miejsce na mapie jest takie oczywiste :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Talagia']Ja za to jestem bardzo ciekawa jak będzie wyglądać kontrola tych dokumentów :) Na wejściu będą kontrolować adres psa i sprawdzać na mapie co to za województwo i powiat (zagrożony bądz nie)? W końcu masa ludzi będzie z małych miasteczek, których miejsce na mapie jest takie oczywiste :diabloti:[/QUOTE]
to robimy zaklady jak to będzie wyglądać :diabloti: ja stawiam na to, że na ringu będzie ktoś od tych spraw. I jak województwo zadżumione to spadówa. Albo jeszcze jeden typ - chyba barzdiej pewny - konkurencja będzie donosić kto ma a kto nie kwity od weta :cool3: ewentualnie jak na lotnisku w Tell Awiwie - jeśli komuś źle z gęby patrzy wtedy na osobistą :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...