Jump to content
Dogomania

Budowa, wzorzec etc


Aireedhelien

Recommended Posts

  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A ja nadal nei wiem gdzie dokłądnie ta trzecia powieka sie mieści.. :( Cielak ze mnie.. :(

na tym zdjeciu w wewnetrznych kacikach ten szczeniak ma takia brazowa blonke, jak popatrzysz na zdjecie rosi na pierwszej stronie ona ma ta blonke rozowa. to jest wlasnie trzecia powieka. tak mi sie przynajmniej zdaje :P

Link to comment
Share on other sites

Witam, właśnie zrobiłem borowi dwa zdjątka, żeby się przekonać jak wiele brakuje mu do ideału. Z tego co tutaj poczytałem i na www.euro-boxer.com (dzięki Marta !!! :D ) ma niedopigmentowaną trzecią powiekę (na zdjęciach chyba tego nie widać) i brązowy koniec nosa. Reszty muszę się dowiedzieć od Was o co baaaardzo proszę :)

1435.jpg

1439.jpg

rosi tez ma niedopigmentowana 3 powieke wiec witaj w klubie :biggrina:

zdjecia sie niestey nie wyswietlaja :(

Link to comment
Share on other sites

Aireedhelien milego czytania.. hehe

Biedaczysko po kapieli jest chyba na mnie lekko obrażony..

Marta jak moglas mu to zrobic? :evil: Umylas go?? I teraz bedzie czysty?? JEJU cos Ty zrobila.. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

hehe i jak wrazenia po kapieli?? To byla jego pierwsza??

Pozdrowionka i dobranoc..

Link to comment
Share on other sites

hohufka ten nosek Bora wygląda cuudnie.. :) Pierwszy raz taki widzę.. Szkoda,ze wzorzec tego nei dopuszcza.. :(

Mrówka nie miałam wyjścia.. Graf będąc w stajni gdzieś się wytarzał w jakimś paskudztwie i straaasznie cuchniał.. :-? A kąpiel nie byla pierwszą.. Młody jednak baardzo tego nie lubi.. Stoi coprawda grzeczniutko ale widac,ze bardzo go to spina.. :(

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny-dobrze myslicie :) Trzecia powieka to wlasnie ta "blonka" w kaciku oka.Niekiedy jesk pies zasypia, przesuwa sie na pol oka lub nawet dalej-to ma byc wlasnie ciemne (choby na samych krawedziach, ale na calej dlugosci).

Z euroboxera juz dozo sie dowiadzialam (miedzy innymi poszukalam przodkow Corisa chyba do 14-tego pokolenia ze strony ojca jak sie nie myle)-wspaniala strona!

Postaram sie zrobic fotke Corisowi ladnie z boku i z przodu, aby pokazac, co on ma nie tak.

Aireedhelien

Owszem, owszem-Coris nie jest psem idealnym :lol: Ma swoje wady (dobrze, za potrafie ja zauwazyc-w koncu dystans jest nieodzowny).Ma kilkanascie zlotych medali, kilka CWC ( i to od znanych sedziow-hodowcow), ale jak to sie mowi nie jest wybitny i ja doskonale zdaje sobie z tego sprawe :D

Dobrze ze tego nie slyszy :lol:

Teraz Bor :)

Bardzo, bardzo jasne oko (rzadko takie sie widuje), bardzo jasna maska (powinna okalac cala kufe i okalac dokladnie oczy obwodka i byc zdecydowanie czarna), jasny nochal (jak dla mnie bomba! :D) , prosty grzbiet nosa (brak tego wybicia do gory trufli nosa-powinna byc wyzej, niz nasada grzbietu nosa (a jest wrecz opadajaca), dosc lekkie ucho (powinny byc wieksze , choc przy swojej lekkosci ladnie noszone)dosc waska, nieco wydluzona kufa, wybrana pod oczami (brak "ciala" ale to caly zestaw tez innych czynnikow-waskie ustawienie zebow/klow w szczece, malo miesiste fafle, wydluzenie kufy ), bardzo szeroka i dosc plaska mozgoczaszka, zaznaczone policzki (szczegolnie widac to po prawej stronie-polik jest wyraznie "wystajacy").

Za to bardzo ladna broda i kolor w calosci. Bor bardzo przypomina lzejsza wersje bulmastifa i jest bardzo ladny w calosi! Zawsze mi sie takie jasnookie, szerokoglowe psy podobaly :D Mialam nawet miec kiedy bulmastifa :D No ale bokser....Sami rozumiecie :lol: :D

Link to comment
Share on other sites

Kasiu mogę i Grafa tu wtrynić i prosic o ocenę? Tylko szczerą do bólu.. Chcę wiedzieć dokładnie jakie wady ewentualnie potem mogą mu wytknąc sedziowie.. ;)

IMG_0011.jpg

IMG_0019.jpg

IMG_0011.jpg

NIe mam niestety chyba żadnej fotki w takiej typowej wystawowej postawie (nadal to ćwiczymy) ale mam nadzieję,ze z tego też odczytasz to co trzeba.. :)

Dzięki.

Link to comment
Share on other sites

Uuuh, ale się tego nazbierało, przynajmniej broda jest w porządku :wink: . Dzięki wielkie, szczególnie za stwierdzenie, że boro jest podobny do bulmastifa :D . Biorę się zaraz za szukanie czegoś więcej o tej rasie. :) Kufa jest faktycznie u niego trochę wydłużona, ale to nic dziwnego - jego babka od strony matki miała kufcię baaaaardzo długą, więc na wnuka też co nieco przejść musiało.

A tak z ciekawości, jaki kolor podniebienia powinien mieć bokser?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...