Jump to content
Dogomania

Budowa, wzorzec etc


Aireedhelien

Recommended Posts

  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja niestety nie umiem się ustosunkowac.. Nie znam się na tym na tyle by oceniać innych..

Nawet swojego psa nie ocenię a już napewno nie obiektywnie.. ;)

Ale za to Pampero był tak miły i na priva przysłał mi wstępną (bo z fotek to cięzko-one czasem kłamią) ocenę Grafa.. :)

Pampero dziękuję !!!

Aireedhelien

chyba jednak musimy poczekac na tych co wiedzą lepiej niż my.. ;)

Fajnie by było gdyby mogli pokazać w czym szum na przykładach co nie? :)

Link to comment
Share on other sites

zdjecie1.jpg

To troche na wesoło. Osobnik na górze Kundelek - bokseropodobny TEKILA lat 4,5 odbiegajacy od wzorca 99,9 % :D Waga lekka, lub przepiurcza (nie głodzony) :) , za długa kufa, na dworzu ślini się potwornie, w domu na jedzenie zreszta też . Ogon kopiowany, maść pręgowana, kondycja sportowa 100% dobrej jakości

Charakter 100% bokser

Link to comment
Share on other sites

8) Ja eksperta udawac nie bede-powiem tylko co mi na pierwszy rzut oka sie nie zgadza i pewnie mnie zaraz ktos poprawi :)

Nieco zbyt plaska mozgoczaszka , przez waska kufe wydaje sie za szeroka do reszty (ma byc maxymalnie waska i graniasta w porownaniu z jak najszersza kufa czyli pyskiem). Chyba zbyt jasne oko (ale to bardzo trudno ocenic na zdjeciach), Oczywiscie poprzez wydluzony grzbiet nosa, kufa jest wybrana pod oczami (to znaczy brak tam "ciala") oraz malo zadarty nochal (jest pewnie w prostej lini z calym grzbietem nosa, lub nawet lekko opada-to moze byc widac tylko z profilu).Fafle-dolne zbyt obfite w stosunku do zbyt malych, jakby scietych gornych, byc moze brak "wykrojenia" w idealne polkole (ale to tez widac tylko z profilu), za malo miesiste, brak charakterystycznych "zmarszczek" ktore tworza sie na kufie-jest po prostu sucha, spiczasta.Zaznaczone policzki (odstajace-tuz za krawedzia faldy oka jest bruzda a za nia bardzo widoczne policzki)powiny lagodnie przechodzic w kufe.Nie jestem pewna, ale chyba niedopigmentowana 3 powieka (nie widac wyraznie czy na pewno)-to taka "obwodka" na 3 powiece na samym koncu (to znaczy w miesjcu styku oka z 3 powieka-ma byc ciemna a tu widze samo rozowe). Chyba zbyt gleboka bruzda czolowa (ale tego tez dobrze nie widac) miedzy oczami (Coris zreszta tez ma za duza) .

To by bylo na tyle co widze i prosze o poprawienie bardziej doswiadczonych :)

Link to comment
Share on other sites

anastazjo dzieki za taki dlugi post no ale nazbieralo sie troche :wink:

trzeba sie uczyc moi drodzy...

naprawde moim marzenie jest takie znanie wzorca w praktyce :D :D

czy mozgoczaszka powinna byc na lini prostej z kufa?? czy jakas roznica ma byc?? 3 powieka to to w samym konciku oka od strony wewnetrznej???

gdzie wystepuje falda oka???

czy ktos moglby wkleic jakies zdjecie idealnej glowy od przodu i z profilu???

ja zrobie rosi sesje jak stoi i morduchy z profilu i zamieszcze.

anastazjo a coris ma uprawnienia hodowlane i czy planujesz jego kariere jako reproduktora????

Link to comment
Share on other sites

Spokojnie, spokojnie :D Niech inni sie tez wypowiedza :)

Ja moglam przeoczyc pewne sprawy-w koncu jestem zielona w hodowli (ale nie posiadaniu) :)

Mozgoczaszka jest nieznacznie wysklepiona a samo czolo tworzy wzgledem grzbietu nosa wyrazny uskok, wiec nie moze byc rownolegle do kufy (jest jakby opadajace od szczytu miedzy uszami do przodu).

Tak, 3 powieka to to w kaciku-musi miec wyrazna ciemna obwodke.

Falda oka (to moje okreslenie)- dokladnie na zewnetrzne kaciki oka, tak 0.5 cm od nich w dol biegnie ciemna "linia" (cos jakby mala falda), ktora stopniowo sie zbiega z kufa-dobrze widoczne na wysokosci nosa (takie zaglebienie po obu stronach-ten fragment powinien byc pelony, bez tego wglebienia, przez co bardziej sa zazncazone policzki.

Hmmm-ja nie moge nic wklajac :( Ale na stronie bokser.psy.pl (klubowej) jest kilka uznanych reproduktorow-tam mozna poogladac niektore ladne glowki (bo nie idealne jak zwykle) :)

Coris ma uprawnienia reproduktora w zasadzie od niedawna :) Nigdy nie myslalam powaznie o jego karierze jako ojca, wiec i nie robilam oficjalnie uprawnien.Mial juz wczesniej RTG i testy, oczywiscie oceny z wystaw juz tez daaaawno bylo, ale nie zglaszalam go do ZK.

Niedawno jednak pare osob zaczelo naciskac na mnie zebym jednak zglosila go do uprawnien i w koncu beda mogli kryc (a inni znajomi kupowac) :lol: Tak wiec zrobilam, zobaczymy co z tego wyniknie.

Przyznam, ze Coris jest sredniej kategorii psem jesli chodzi o eksterier, natomiast ma bardzo dobra psychike i tego wlasnie szukaja znajomi (i przyszli nabywcy i ci ktorzy chca kryc). Ale teraz tyle dobrych psow, ze zapewne nigdy sie niedowiem co to ojcostwo mojego potwora :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Coris ma uprawnienia reproduktora w zasadzie od niedawna :) Nigdy nie myslalam powaznie o jego karierze jako ojca, wiec i nie robilam oficjalnie uprawnien.Mial juz wczesniej RTG i testy, oczywiscie oceny z wystaw juz tez daaaawno bylo, ale nie zglaszalam go do ZK.

Niedawno jednak pare osob zaczelo naciskac na mnie zebym jednak zglosila go do uprawnien i w koncu beda mogli kryc (a inni znajomi kupowac) :lol: Tak wiec zrobilam, zobaczymy co z tego wyniknie.

Przyznam, ze Coris jest sredniej kategorii psem jesli chodzi o eksterier, natomiast ma bardzo dobra psychike i tego wlasnie szukaja znajomi (i przyszli nabywcy i ci ktorzy chca kryc). Ale teraz tyle dobrych psow, ze zapewne nigdy sie niedowiem co to ojcostwo mojego potwora :lol: :lol:

A myśmy przegapili ostatnie testy psychiczne-u nas są b.rzadko :evilbat:

Więc Pisiek czeka do marca na testy(ostatnie były w październiku) :evilbat: -ale nie ma pośpiechu,suki poczekają :lol: :wink:

Zauważyłam właśnie wzmożone zainteresowanie charakterem bokserskim(szczególnie dotyczące obrony :o )+eksterier nie odbiegający od normy-oczywiście doskonały :D

Bardzo fajny temat-oczywiście nie chodzi o krytykę czy wytykanie niedociągnięć natury-każdy bokser je ma :D-nie ma ideałów :wink:

Może tylko trochę masochistyczny :wink: ten nasz temacik...

W ogóle pierwsza rzecz,która różni rodowodowe od bez to głowa-proporcje,wyraz.

Sylwetka często jest bardzo poprawna,podobnie z umaszczeniem,rozłożeniem znaczeń.

Jeżeli chodzi o Rosi(ze zdjęcia oczywiście)-najpierw powiem,że ma bardzo ładne umaszczenie i prawidłow trzyma uszki.

Przy nieciętych uszach zawsze robi się "zmarszczek" na czole,więc to też jest w normie :D

Oko chyba rozjaśnione i raczej "migdałowy" kształt-czyli niepożądany-ale musiałabym spojrzeć jeszcze na inne fotki.

Kufa faktycznie za długa-przez to brak poddarcia nochala-kufa wąska i szeroka czaszka-pożądana byłaby nieco węższa.Albo dla równowagi szersza,mocna kufa.

Maska przy tak soczystym kolorze Rosi powinna być ciemniejsza,bardziej widoczna.

Tekilasekto faktycznie sportowiec-klatka piersiowa powinna być głębsza,powinna sięgać łokci.

Kufa jest faktycznie za długa,ucho zdaje się układać w płatek róży,czyli nieprawidłowo,maska jest stanowczo za jasna i mało zaznaczona.

Głowa ogólnie sprawia wrażenie za lekkiej w stosunku do sylwetki.

To takie pierwsze wrażenia z obejrzenia :wink:

Link to comment
Share on other sites

Przyznam, ze Coris jest sredniej kategorii psem jesli chodzi o eksterier

:o no to ja sie musze jeszcze duuzo nauczyc :o

A myśmy przegapili ostatnie testy psychiczne

a jak wygladaja takie testy??? ile kosztuja??? czy psiakom bez papierow tez mozna robic???

Rosi prawidłow trzyma uszki.

raczej nie, moze na kilku zdjeciach sa tam prawidlowo zagiete ale czesciej to ona je trzyma 'na rozyczke' hyhy pomimi moich usilnych odgnan i masowania. ale zaowazylam ze czesciej sie jej prawidlowo zaginaja jak jest zmeczona ;)

Link to comment
Share on other sites

A myśmy przegapili ostatnie testy psychiczne

a jak wygladaja takie testy??? ile kosztuja??? czy psiakom bez papierow tez mozna robic???

Testy to sprawdzenie psychiki psa.

-Test na strzały-pies nie może się bać wystrzału-musi przyjąc to obojętnie.

-Nie może bać się ani atakować obcych ludzi-na testach jest grupka statystów,którzy podchodzą wolno do psa,który musi zachowywać się obojętnie-przy tym zachowanie bardzo przyjazne jest także w normie :wink:

-Test na obronę-pozorant atakuje psa lub/i przewodnika-pies nie może się wystraszyć albo musi czynnie bronić-obie wersje są dopuszczalne-nie każdy pies jest uczony "rękawa" i nie każdy na "rękaw" we krwi

Kosztuje ta przyjemność ok 40zł-ale tego nie jestem pewna :wink:

Rosi prawidłow trzyma uszki.

raczej nie, moze na kilku zdjeciach sa tam prawidlowo zagiete ale czesciej to ona je trzyma 'na rozyczke' hyhy pomimi moich usilnych odgnan i masowania. ale zaowazylam ze czesciej sie jej prawidlowo zaginaja jak jest zmeczona ;)

Młode psy będące w fazie intensywnego rozwoju często źle trzymają uszka-na zdjęciu Rosi ma je prawidłowo-być może gdy suniek dorośnie,uszka będą się właśnie układały w ten,prawidłowy sposób :D

Link to comment
Share on other sites

-Test na obronę-pozorant atakuje psa lub/i przewodnika-pies nie może się wystraszyć albo musi czynnie bronić

a szczekanie, skakanie i chapsanie(ewentualne i nie mocne)zebami to czynna obrona czy agresywnosc. gdyby ktos atakowal rosi jestem pewna ze tak sie zachowa - cofnie przednie lapy na ziemie i szczekanie, skakanie itp.

czy mozna robi takie testy psom bez papierow??? i jak sa ocenany. za co ile punktow?? jaki wynik najlepszy?? i co dany wynik oznacza???

Link to comment
Share on other sites

a szczekanie, skakanie i chapsanie(ewentualne i nie mocne)zebami to czynna obrona czy agresywnosc. gdyby ktos atakowal rosi jestem pewna ze tak sie zachowa - cofnie przednie lapy na ziemie i szczekanie, skakanie itp

To obrona-pies nie może po prostu tchórzliwie uciec.

Może być nawet mocny chaps :wink: -pozorant powinienbyć zabezpieczony na taką ewentualność.

czy mozna robi takie testy psom bez papierow??? i jak sa ocenany. za co ile punktow?? jaki wynik najlepszy?? i co dany wynik oznacza???

Pewnie można-nie widzę przeciwwskazań-w ZKwP nie ma określone,że testowany może być tylko posiadacz rodowodu :wink:

Za całokształt jest 15 pkt,za każdy podpunkt po 5pkt-czysta matematyka :lol: :lol:

Nie pamiętam,ile punktów jest jest absolutnym minimum,ale wiem,że 9 jeszcze jest dopuszczalne(jeżeli mówię źle-proszę mnie poprawić).

Jeszcze jest inna sprawa,że w każdym oddziale jest inny testujący-jeden patrzy przez palce,inny uważa,że jeżeli pies nie ma IPOI,nie może dostać 15 pkt itp-więc punktacja nie jest w sumie aż taka ważna :D

Link to comment
Share on other sites

Ja raczej obawiam sie, ze testy u psiaka takiego jak Rosi mozna przeprowadzic ale prywatnie :cry:

U nas na testach psychicznych sprawdza sie psom rodowody i tatuaz.

trudno...

a jak zorganizowac taki prywatny test??? kto jest potrzebn??? z kim trzeba sie skontaktowac??? czy w takiej malej miescinie (35.000), gdzie nawet nie ma szkoly tresury (alez to zabrzmialo) odbywaja sie takie testy??? oraz jak to wtedy ma sie z cena???

ja bym chetnie poszle z rosi do szkoly na PT, ale jak pisalam u nas takiej nie ma, a jesli mialabym jezdzic do krakowa lub 'wynajmowac' tresera to musialabym dlugo odkladac... tak to jest gdy sie jest dzieckiem i nie ma sie wlasnych funduszy...

ach ide spac bo zaraz padne...

jeszcze rano musze wstac pisac esej z polskiego...

Link to comment
Share on other sites

Niestety nie widze innej rady :D :wink: , trzeba odlozyc troche pieniedzy i wybrac sie do jakiejs szkolki psiej i tam porozmawiac z treserem, lub wybrac sie na dzien szkoleniowy bokserow i na wystawe do Czestochowy, a tam na pewno znajdzie sie ktos uprzejmy :D , tzn jakis uczynny treser.

Mozna tez przyjechac do Gdanska i poprosic najlepszego tresera na swiecie :D o maly tescik, a on na pewno nie odmowi :D .

Pozdrawiamy

Jaki kierunek studiow wybieracie z Rosi :wink: :D ?

Link to comment
Share on other sites

Niestety nie widze innej rady :D :wink: , trzeba odlozyc troche pieniedzy i wybrac sie do jakiejs szkolki psiej i tam porozmawiac z treserem, lub wybrac sie na dzien szkoleniowy bokserow i na wystawe do Czestochowy, a tam na pewno znajdzie sie ktos uprzejmy :D , tzn jakis uczynny treser.

Mozna tez przyjechac do Gdanska i poprosic najlepszego tresera na swiecie :D o maly tescik, a on na pewno nie odmowi :D .

hyhy latwo tak mowic, szkolenie PT planuje ale jak juz bede mieszkac w krakowie (bo tam najpewniej pojade na studia)

Jaki kierunek studiow wybieracie z Rosi :wink: :D ?

na razie mysle o resocjalizacji, ale musze jeszcze popzegladac inne oferty na akademii pedagogicznej. jednak najpewniej to bedzie resocjalizacja.

Link to comment
Share on other sites

Tekilasekto faktycznie sportowiec-klatka piersiowa powinna być głębsza,powinna sięgać łokci.

Kufa jest faktycznie za długa,ucho zdaje się układać w płatek róży,czyli nieprawidłowo,maska jest stanowczo za jasna i mało zaznaczona.

Głowa ogólnie sprawia wrażenie za lekkiej w stosunku do sylwetki.

Hi hi czasami to myśle ze jego dziadek, albo pradziadek to był jakis charcik, bo nie dosyć że jest bardzo szybki, to jeszcze taki smukły.

Ach ten mój mały chudzielec

tunia2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nie odwiedzałam tematu kilka godzin a tu tyle nowych postów !!! :)

Super dziewczyny. Przeczytałam je z wielką przyjemnością.. Niestety nadal niekórych pojęć nie rozumiem ale i tak już jest lepiej.. :)

Ludziska dawajcie fotki swich psiaków do oceny.. Na przykładach zawsze łatwiej.. Ja swojego tez bym dała ale nie wiem czy mogę was znów zamęczać jego fotkami? Ja moge je oglądać non stop ale wy mozęcie mieć ich już dość.. Hehe.. (tak jak cała moja rodzinka ;) )

Link to comment
Share on other sites

Aha.. Jeszcze jedno a pro pos testów psychicznych... Czy psa nalezy jakoś do nich przygotowac? Wiem napewno,ze mały zupełnie nie boi sie wystrzałów (na sylwestra petardy wybuchały jedna za druga, on był z nami na dworze zupełnie blisko i wcale nie zareagował) ale nie wiem jak zareaguje na atak.. tzn. Raczej nie ucieknie bo do straszków to on nie nalezy ale nie wiem czy by bronił.. Czy wy przed takim testem sprawdzaliście reakcje psa..?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...