Jump to content
Dogomania

''wstydź się''


1Madzia

Recommended Posts

Dla wszystkich zainteresowanych opiszę jak nauczyć psa komendy ''wstydź się'':
przyklej tuż nad okiem psa plasterek taśmy klejącej. Gdy psiak będzie próbował ściągnąć ją łapką, wymień komędę ''wstydź się'' i nagrodź psa. Powtarzaj ćwiczenie tyle, aż piesek będzie się ''wstydził'' na komędę, bez taśmy.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Już gdzieś widziałam (chyba) identyczny post :roll:
Na temat samej metody egzekwowania tej komendy sie nie wypowiadam :razz:

Edit: znalazłam. Ten wątek: [url]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=34396&highlight=klej%C4%85cej[/url], zwł. post nr 7.

Link to comment
Share on other sites

Ja propnuje, żeby zamiast psu kawałek taśmy nakleić sobie - może wtedy nauczysz się wstydzić takich metod. Mimo wszystko na taśmie jest klej i do tego kleju przyklei się sierść i oderwie wraz z tasma, no chyba że zdejmiesz ją jakoś bezboleśnie. A poza tym wszystkim - czemu ta komenda ma służyć??? bo jakoś nie bardzo rozumiem.

Link to comment
Share on other sites

Po I: czy ja piszę, ze taśma musi być jakaś super mocna ? Otóż nie, wystarczy 1cm/1cm zwykłej szkolnej taśmy. Wierzcie, że ona nic nie szkodzi psu !!!
Po II: A w jakim celu uczy się psa dawać łapę, bądź też kłaniania się ???
Potraktowałam tę sztuczkę tylko i wyłącznie, jako świetną zawbawę dla psiaka, lecz jeżeli nie widzicie w tym przyjemności to wam wypiszę:
- piesek nawiązuje kontakt z właścicielem
- może ktoś trenuje taniec z psem, dlaczego by nie miała się przydac taka sztuczka ?
- piesek czuje satysfakcje, gdy otrzymuje nagrodę.
NIE MIAŁAM NA MYŚLI NIC, CO SZKODZIŁOBY PSU. JEŻELI W TAKI SPOSÓB TO ODEBRALIŚCIE, TO BARDZO PRZEPRASZAM
P.S. Komenda jest podobna do ,, podaj łapkę'' tyle iż piesek podnsi łapkę obok pyszczka.
Czy jest w tym coś dziwnego ???
Jeśli Ci się nie podoba, to nie korzystaj z tego. Przecież na samym początku pisze ,, dla zainteresowanych ''.

JESZCZE RAZ PRZEPRASZAM CHOCIAŻ NIE WIEM ZA CO :/

Link to comment
Share on other sites

[quote name='1Madzia']
- może ktoś trenuje taniec z psem, [/quote]
[COLOR=navy]Tak, są takie osoby na forum.[/COLOR]
[COLOR=navy][quote][COLOR=#000000]A w jakim celu uczy się psa dawać łapę, bądź też kłaniania się ???[/COLOR][/quote][/COLOR]
[COLOR=darkslateblue]Dobrze wychowany piesek, po zakończonym tańcu...ciężko dysząc ze zmęczenia, powinien ukłonić się.:eviltong: [/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Ja nie uczę takich bzdur swoich psów. Natomiast w przeciwieństwie do Twojego podopiecznego moje psy nie wykazują agresji do innych psów. Może gdybyś w swym szkoleniu poszła w tym kierunku co ja, też byś nie miała takich problemów, o których wspominasz w innym miejscu.
Ja nie mam nastu lat i nie fascynuję się programami typu TOP DOG, czy jak to się zwie.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli naprawdę jesteś pewien skuteczności swojej metody wychowywania psa, to moze się z nami podzielisz swoimi doświadczeniami. Co do agresji mojego psa - jest ona wywołana zbyt wielką ilością ,, męskich ''hormonów, owszem wiem, że ten problem jest do skorygowania, lecz jestem niepełnoletnia i rodzina uważa, że tak zachowuje się typowy pies, oczywiście mam inne zdanie na ten temat. Próbowałam już wielu metod, w grę wchodziła nawet kastracja, szkolenia, behawiorysta, lecz rodzinka...no sam wiesz i popieram twoje złe zdanie o programach typu ''top dog'', w których pojawiały się karygodne sytuacje z udziałem psów, typu pokazy mody, przebieranie, itp...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='1Madzia']
Po II: A w jakim celu uczy się psa dawać łapę, bądź też kłaniania się ???
[/quote]

"Podaj łapę" to b. przydatna komenda - np. kiedy pies się w tę łapę zrani i trzeba mu ją obejrzeć.

Ja swoją sunię też uczę różnych nieprzydatnych sztuczek (np. "Przybij piątkę") i obie mamy z tego kupę radości :lol: ale metoda na plasterek wydaje mi się co najmniej niedelikatna.

Link to comment
Share on other sites

A ja bym była za tym żeby [U]nie wsadzać do jednego worka uczenia psa reagowania na komendy i wykonywania sztuczek.[/U] To pierwsze jest psu potrzebne dla jego i otoczenia bezpieczeństwa i trzeba tego od psa wymagać czy nam i psu to się podoba czy nie. Co do sztuczek osobiście ich nie pochwalam bo sama nie widzę nic fajnego ani zabawnego w podawaniu ręki "przybijaniu piątki" itd na sygnał -nie czułabym sie konfortowo i antopomorfizując podejrzewam że i moje psy czują tak samo( nie mam psów z cyrkowym powołaniem) ale o gustach sie ponoć nie dyskutuje:roll: więc rubta co chceta ale nie mieszajta pojęć

Link to comment
Share on other sites

Mój pies się "wstydził" jak po zabawie na piaszczystym terenie, hyhyhyyyyy...

A na poważnie Madzia - jak pies trze sobie oczy, to się idzie do weta spec. okulista, bo je sobie podrażnia. Teraz to dla Was obojga super zabawa, ale niech psiak niechcący za 100-nym razem wprowadzi sobie do oka jakas bakterię z zapiaszczonej po spacerze łapy... Ostrzegam, z oczami nie ma żartów!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='taks']Co do sztuczek osobiście ich nie pochwalam bo sama nie widzę nic fajnego ani zabawnego w podawaniu ręki "przybijaniu piątki" itd na sygnał [/quote]

Dlaczego? Skoro dla obu stron to rozrywka, a pies na tym nie cierpi? :roll:
Uczenie się sztuczek to też wysiłek intekektualny dla psa i też rozwija - tak samo jak uczenie się komend. Przypuszczam, że dla psa nie ma różnicy, czy się uczy sztuczki, czy komendy. I to, i to wykonuje chętnie, bo ma z tego jakąś korzyść.
Moja Sonia uwielbia się uczyć - nawet takich głupotek jak przybijanie piątki. Dla niej pewnie jest to równie "mądre" jak komenda "siad" :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[I]Wydaje mi się ze "rodzinke" trzeba przekonac co do kastracji, bo potem "rodzinka" może kazać psa niedaj Boze uspic lub oddać a Tobie będzie cięzko w takiej sytuacji wszystkim wytłumaczyć, pies dojrzewajac zmienia sie wiec albo pracujemy albo...potem stajemy przed paskudnymi wyborami.[/I]

[I]Borsuk[/I]

Link to comment
Share on other sites

[I]Wydaje mi się ze "rodzinke" trzeba przekonac co do kastracji, bo potem "rodzinka" może kazać psa niedaj Boze uspic lub oddać a Tobie będzie cięzko w takiej sytuacji wszystkim wytłumaczyć, pies dojrzewajac zmienia sie wiec albo pracujemy albo...potem stajemy przed paskudnymi wyborami.[/I]


Na szczęście mnie to nie grozi. Moja rodzinka kocha pieska ogromnie, tak jak ja i nie wyobrażamy sobie bez niego życia. Przebywa z nami gdzie się tylko da jest naszym mini skarbem. Zawsze stajemy w jego obronie, gdy ktoś np. nie lubi psów i coś okropnego powie, itp
w szkole myslę o nim, nawet w kościele. Kocham go jak własne dziecko, jest idealnie zadbany, potrafi wykonywac podstawowe komendy, jest pokojowo nastawiony do ludzi i suczek, a to, ze nie toleruje piesków to już zupełnie inna sprawa. Owszem jestem jak najbardziej za kastracją, ale niestety jak narazie nie ma o czym mówić :oops:

Link to comment
Share on other sites

W związku ze sztuczkami to myśle sobie że:
1. istnieje niebezpieczeństwo zapruszenia sobie oka przez psa (jak to już ktos tu pisał wcześniej)
2. wydaje mi się, że uczenie sztuczek, z których później ludzie się śmieją jest nie w porządku i świadczy o braku szacunku do zwierzęcia, a tym samym o naszym człowieczeństwie poniekąd

ale to moje zdanie :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Feronek']
2. wydaje mi się, że uczenie sztuczek, z których później ludzie się śmieją jest nie w porządku i świadczy o braku szacunku do zwierzęcia, a tym samym o naszym człowieczeństwie poniekąd

[/quote]

Kiedy moja Sońka "przybija piątkę" i moi znajomi się śmieją, to przecież nie złośliwie, nie wyśmiewają się z niej, śmieją się serdecznie, z wielką sympatią do niej. Ona to czuje i cieszy się razem z nimi :lol:
Nie robię z niej cyrkowca, zna zaledwie parę "sztuczek", i to nie takich w rodzaju opisanych przez autorkę wątku. Uczenie (nieszkodliwych) sztuczek to forma zabawy i nie widzę w tym nic złego :shake:
Równie dobrze można powiedzieć, że łapanie frisbee jest dla psa uwłaczające, bo to sport wymagający robienia "sztuczek", które przyprawiają wiele osób o serdeczny i pełen podziwu śmiech. Kiedy Sonia gania za piłką czy frisbee, robiąc przy tym różne wygibasy, przechodnie często przystają, śmieją się, komentują - i jakoś nie uważam, by ją poniżali swoim śmiechem.
Poniżający śmiech byłby np. wtedy, gdyby ktoś się wyśmiewał z kalekiego, starego czy "brzydkiego" psa. IMO upokarzające są też sztuczki wykonywane przez psy i inne zwierzęta w cyrkach, ale to już zupełnie inna sprawa.

Link to comment
Share on other sites

Martynka, ta co pisze jako Borsuk ;) . Nie mozesz sobie zalozyc konta i byc panem swego losu ?
Nie wykluczam, ze jest Wam przyjemnie siedziec na kolankach i pisac, ale nam o wiele latwiej sie czyta gdy spod jednego nicku pisze jedna osoba. ;)

Ja swoja sunke nauczylam wyrzucania smieci do kosza.
Powinnam sie kalac, ze zamiast laskawie wstac od stolu i wyrzucic jakis papierek zlecam te robote Talce :evil_lol:
Nie wiem czy to sztuczka, czy komenda :niewiem:
Raczej sztuczka na komende. :evil_lol:
Suczydlo jest przeszczesliwe gdy sie pokaze jakis przedmiot i powie "do kosza".

Link to comment
Share on other sites

[I]Ewelina: nie mozemy tak:( mamy jednego kompa a ja juz nie mogę sie zalogować:( bo nawet na BF zwrócono nam uwage jak chciałem dlatego zawsze podpisuję:) Moja TZ była pierwsza- naznosiła nam do domu z adopcji BF a ja zawsze byłem od układania ich....:cool3: Więc teraz jak mam wolne i pogoda do d.... to siadam kiedy ona robi po "godzinach" na BF juz wszyscy wiedzą a tutaj jakoś się staram:oops: Jak komuś przeszkadzam odejde. Nie ma problemu. Mamy jednego kompa.:oops: [/I]

[I]Borsuk[/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='martynka'][I]ps. ktos nam pisał ze to z regulaminem nie zgodne:([/I][/QUOTE][SIZE="1"]To nie jest dokladnie tak :p
Jesli osoby piszace z jednego kompa jasno daja sie odroznic nie ma ku temu przeciwskazan !
Zakaz dotyczy przypadkow gdy ktos uzywa tego samego komputera by zalogowac sie pod roznymi nickami i wprowadzac ludzi w blad.
Ogolna zasada jest taka, ze JEDNA osoba ma prawo do JEDNEGO nicka !
Komputer nie ma tu nic do rzeczy.
Po wiecej info i blogoslawienstwo zapraszam na PW ;) [/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...