Jump to content
Dogomania

Prawo do robienia zdjęć w schronisku?


Gonitwa

Recommended Posts

Witam.
Elbląskie schronisko to schronisko gminne. Czy pracownicy schroniska mają prawo zabronić nam odwiedzającym schronisko robienia zdjęć? Doszły mnie słuchy że nie mają takiego prawa. Jak to jest? Bo pracownicy nie pozwalają i już. Co na to prawo? za wszelkie odpowiedzi dziękuję ogromnie!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

W Kieleckim schronisku zabronili mi robienia zdjęć już nie raz. Również chciałabym się dowiedzieć czy mają takie prawo:mad: Przecież osoby, które robią zdjęcia psom najczęściej chcą pomóc w poszukiwaniu domu dla nich i przydałyby im się do tego celu zdjęcia. Schronisko powinno wykazać jakąś chęć współpracy...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gonitwa']Witam.
Elbląskie schronisko to schronisko gminne. Czy pracownicy schroniska mają prawo zabronić nam odwiedzającym schronisko robienia zdjęć? [/quote]
[COLOR=darkslateblue]A nie lepiej zapytać kierownictwo schroniska?[/COLOR]

[COLOR=navy]Jesli będzie odpowiedź typu - nie bo, nie :razz: być może to tylko czyjeś widzimisię.[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=darkslateblue]Nie podali powodu swojej decyzji ? To dziwna sprawa.[/COLOR]
[COLOR=#483d8b]Przeszukałam internet w tej sprawie i nigdzie nie spotkałam się z zakazem robienia zdjęć zwierzakom.[/COLOR]
[COLOR=#483d8b][/COLOR]
[COLOR=#483d8b]Poczekajmy na inne wypowiedzi.:-) [/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=darkslateblue]Powody, którymi się kierują to prawdopodobnie :[/COLOR]
[COLOR=#483d8b]- zabezpieczenie przed kradzieżą ?[/COLOR]
[COLOR=#483d8b]- kwestia wykorzystania zdjęć?[/COLOR]
[COLOR=#483d8b]- ??[/COLOR]
[COLOR=#483d8b]Tak, czy owak na terenie brak tabliczki -<Nie fofografować>[/COLOR]
[COLOR=#483d8b]a, oni powinni powiedzieć o co chodzi, i tyle. [/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Gonitwa.Naprawde nie wiesz dlaczego?!Powiedz w jakim stanie jest to nasze schronisko w Elblagu? Nie chcą żeby to uwieczniac na zdjęciach,a tym bardziej umieszczania w necie ....do powszechnego wglądu!Z wyprowadzaniem zwierżat z boksów w ładniejszą okolicę ,to za dużo roboty i zamieszania.Przecież im nie zależy na tych zwierzetach tylko na pracy.Szlak człowieka trafia jak trzeba zmagać się z bezdusznością innych.

Pozdrawiam Monika

Link to comment
Share on other sites

zakaz fotografowania dotyczy obiektów o charakterze militarnym i strategicznym, ważnych dla bezpieczeństwa i obronności państwa. schronisko skolei jest własnością gminy, więc tam najlepiej udać się z tym pytaniem - może reguluje to prawo miejscowe czyli uchwała rady gminy.

natomiast nie wiem jak to jest z tą nieszczęsną tabliczką "zakaz fotografowania" - czy powinna być czy nie. ja bym się skłaniała raczej do tego, że powinna być wywieszona...

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=navy]Przypuszczam, że ktoś jest nadgorliwy.:shake: [/COLOR]
[COLOR=navy]Głównym kryterium w kwestii zakazu fotografowania niech będzie zdrowy rozsądek. Nie zakazujmy robienia zdjęć psiakom schroniskowym, pozwalajmy każdemu kto chce, bo to jest szansa dla biedul...[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

jestem na 90 procent pewna, że takiego zakazu nie ma i można fotografowac, tymbardziej jeśli brak tabliczki. Niestety pracownicy schronisk sa jacy sa i niezawsze wydaje mi się, że kierują sie dobrem psów, myslę, że bardziej boją sie o siebie, bo takie zdjęcia w ich rozumowaniu mogą np. zostac podesłane do TOZ, bo psów za duzo w klatkach, bo nie posprzątane, bo zlewki, bo smród, bo brak materacy itd.
Z tego co wiem to przynajmniej połowa polskich schronisk ma TOZ na karku, więc stąd odpowiedź dlaczego nie chcą zdjęć.

Link to comment
Share on other sites

[quote=Gosia>>>;4433521]Niestety pracownicy schronisk sa jacy sa i niezawsze wydaje mi się, że kierują sie dobrem psów, myslę, że bardziej boją sie o siebie, bo takie zdjęcia w ich rozumowaniu mogą np. zostac podesłane do TOZ, bo psów za duzo w klatkach, bo nie posprzątane, bo zlewki, bo smród, bo brak materacy itd.
[/quote]
[COLOR=navy]Nie poczuwają się do absolutnie żadnej odpowiedzialności za los zwierząt.[/COLOR]
[COLOR=navy]Potrzebny jest nadzór weterynaryjny, który by pilnował przestrzegania przepisów o ochronie zwierząt.[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Wedlug TOZu nie ma takiego zakazu. Nie ma zadnych przepiswo regulujacych to. Jedyne co moze tymi ludzmi kierowac to niechec, do tego, ze wyjdzie na jaw w jakich warunkach zyja te zwierzeta. Jesli nie mozna robic oficjalnie zdjec, to robcie je nieoficjalnie (zwlaszcza jesli widzicie nieprawidlowosci; potem bedzie to dowod, na niekompetencje pracownikow).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rybc!a']A czy to, że TOZ nie współpracuje z naszym schroniskiem nie jest przeszkodą?
[/quote]
[COLOR=navy]Można poprosić ich o interwencję, tak myślę. [IMG]http://yelims.free.fr/IPB/Invision-Board-France-17.gif[/IMG][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Ale jak rozumiem, sa jakies nieprawidlowosci w tym schronisku? To jedz tam z inspektorem TOZu (na razie moze tak anonimowo), a potem moze TOZ przyjedzie z policja. Jak tam pracuja jakies buraki bez serca, ktore jeszcze moze kradna forse na zwierzaki, to trzeba to jakos rozdmuchac. Jak sie boisz robic zdjecia, bo laza za Toba, to koniecznie jedz z kims, kto ma jakies uprawnienia. Ale tak jak pisalam wczesniej, po skonsulatowaniu z TOZem, nie ma zakazu robienia zdjec, tym bardziej, ze robisz je w celach adopcyjnych, czyli chcesz odciazyc to schornisko. A swoja droga tak sie zastanawiam co oni maja na sumieniu.
pozdrawiam i trzymaj sie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Misiek2003']W kieleckim schronisku jako powód odmowy powiedzieli, ża jeżeli sfotografuje się jakiegoś starego lub chorego psa to może to popsuć wizerunek schroniska[/quote]
[COLOR=navy]Chyba zdają sobie sprawę, że Schronisko ma inny cel niż wystawa psów.[/COLOR]
[COLOR=navy]Nie mogę pojąć o co tak naprawdę chodzi kierownictwu...[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jotbe'][COLOR=navy]Chyba zdają sobie sprawę, że Schronisko ma inny cel niż wystawa psów.[/COLOR]
[COLOR=navy]Nie mogę pojąć o co tak naprawdę chodzi kierownictwu...[/COLOR][/quote]

to jest naprawde oburzajace. to nie o konkurs pieknosci chodzi. to ze pies jest stary, schorowany, to znaczy, ze ma zdechnac w malej klitce? Bo jest nieatrakcyjny? To moze tez zabronmy chodzic po ulicach ludziom po 70-tce, bo tez juz nie sa atrakcyjni jak 50 lat temu.
Odnosze wrazenie, ze kierownictwu tego schroniska chyba cel sie pomylil. Tym bardziej, jest to podejrzane i powinna tam jakas kontrolka wpasc, tak z cicha pek i posprawdzac wszystko.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mari']zakaz fotografowania dotyczy obiektów o charakterze militarnym i strategicznym, ważnych dla bezpieczeństwa i obronności państwa. schronisko skolei jest własnością gminy, więc tam najlepiej udać się z tym pytaniem - może reguluje to prawo miejscowe czyli uchwała rady gminy.

natomiast nie wiem jak to jest z tą nieszczęsną tabliczką "zakaz fotografowania" - czy powinna być czy nie. ja bym się skłaniała raczej do tego, że powinna być wywieszona...[/quote]


A co jesli schronisko jest prywatne a z gminy tylko dotowane?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mysia_Zabrze']Niestetyt administrator schroniska moze wydać taki zakaz... :shake:[/quote]

Kazde schronisko powinno miec regulamin i to powinno byc w tym regulaminie ujete. Popros o regulamin schroniska;) I rowniez napisz do UM zapytanie na jakiej podstawie prawnej zabrania sie robic zdjec zwierzętom bezdomny, schroniskowym. Schronisko jest przeciez oplacane z naszych pieniedzy,pieniedzy publicznych.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...