Jump to content
Dogomania

Wielkie zmiany w życiu Reksia vel Rockyego :) ...


Paolina

Recommended Posts

[quote name='agata51']Ja nieśmiało w sprawie kleszczy i kropelek. Obróżek nie stosuję, bo mnie zapach odrzuca. Kropelki nie są repelentami, kleszcz się wpije, ale po paru łykach pada - nie zdąży zarazić. I wyciągnąć go łatwo. Ja na każdym spacerze zdejmuję z każdego psa dwa, trzy kleszcze, morduję z niekłamaną przyjemnością i jeszcze zdarza mi się wyczesać kilka po spacerze. A potem z siebie zdejmuję - zawsze jakiegoś wyczuję na łydce albo plecach. Matko, jak ich nienawidzę!

I równie nieśmiało w sprawie spacerków - zawsze z tymczasem (zwłaszcza trudnym) wychodzę osobno. Tylko wtedy jakakolwiek nauka jest możliwa. Wiem, 3 spacerki a 6 to jest problem, ale się opłaca. No i jeszcze polecam sprasowaną kostkę na czas nieobecności. W klatce. Mamy z klatkami złe skojarzenia, ale psy naprawdę je lubią. Znikam, nie będę się już wymądrzać.[/QUOTE]

Nie wiem jak będzie teraz ale w zeszłym roku te krople (teraz już wiem, że advantix) sprawiały, że żadnych kleszczy w Luny nie ściągaliśmy a po tych który zaaplikowałam jest ich sporo i ostatnio znalazłam jednego na kanapie.... masakra, tez ich nienawidzę!
W każdym bądź razie advantix już zamówione i zobaczmy czy będzie poprawa.
Co do spacerków to właśnie uczymy się chodzić równolegle i na pewno w końcu dojdziemy do perfekcji;)

[quote name='kasiask']W ubiegłym roku Kika, która zakrapiałam kropelkami w kwietniu, maju, czerwcu i lipcu złapała tylko jednego kleszcza i to pod koniec działania kropelek. W tym roku zakropiłam ją dopiero raz i na razie spokój. Fakt, że mieszkamy w mieście, więc kleszczy niby mniej, ale wiem od sąsiadów, że ich psy już miały po kilka. Więc nie wiem - albo kleszcze nie lubią kropelek, albo boją się naszej Kikusi! :)

U cioci mieszkającej pod Warszawą kleszczy jest masa. W tym roku już odszedł ich pies, który zaraził się bebeszjozą.:([/QUOTE]

Jak mieszkaliśmy w Krakowie to też temat kleszczy znałam praktycznie tylko z opowiadań, teraz mam takie miejsce pod samym domem, że nie ma opcji żeby tam wejść i kilku kleszczy nie zgarnąć. Od kilku osób już słyszałam, że weci mówią, że w małopolsce przypadków boleriozy nie ma ale słyszałam również ludziach którzy jednak ją złapali, więc trzeba generalnie bardzo uważać...

[quote name='Rudzia-Bianca']Agaciu , Rocky to nie tymczas :) muszą nauczyć się żyć wszyscy razem i spacerować razem :)
A co do kleszczy to tfu tfu na razie spokój u nas , tzn na moich psach .
A w sobotę może uda nam się zobaczyć w Dobczycach ;)[/QUOTE]

No i co, nie udało się....:-(
A ja myślałam, że może jutro spacerek w Myślenicach wypali ale też nic z tego, no to może następnym razem się w uda;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 628
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Paolina']Niedziela w końcu gillowa;) No i też trochę kiełbachy się zjadło - a mówiliśmy "nie dawać" ;)))

[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-W1GWBTPEyn0/UYat1wqGroI/AAAAAAAAAME/kuEzhbsVHgU/s640/P1000487.JPG[/IMG][/QUOTE]

Jak się oprzeć takiemu spojrzeniu! :))

Link to comment
Share on other sites

No i znów powracający temat kleszczy... wczoraj zaraz po pracy zauważyłam jak Rocky się mocno drapie po szyi, patrzę a tam wielki rumień no i wbity kleszcz. No to odpaliliśmy karetkę i na sygnale do weta, jak się tylko rumień pokazuje to mam od razu czarne myśli...
Kleszcz usunięty, miejsce wygolone (okazało się że obok było jeszcze jedno wbicie ale kleszcza już nie było) i faktycznie Pani doktor stwierdziła, że rumień ogromny (a swoją drogą to i tak dużo mniejszy niż u Luny w zeszłym roku) także u nas te kleszcze jakieś toksyczne chyba:shake:
Kleszcza się nie udało zbadać, bo nie zdążył się nawet napić (na szczęście), nie wiem jak ten drugi, ale z tego co pisała agata51 to rozumiem, że się wbił i wylazł z powrotem i raczej nie żerował więc też niczym nie powinien zarazić?
Kupiliśmy maść, w razie czego jest recepta na antybiotyk i obserwujemy. Mam nadzieję, że dziś już w końcu przyjdzie ten advantix...

A z ciekawostek jeszcze to Rocky miał taki malutki jakby guzek pod skórą na brzuchu, który się trochę przemieścił na bok. Pokazałam, Pani doktor pomacała i mówi, że to śrut... ktoś do niego strzelał z wiatrówki:-( Słów mi brakuje na tych ludzi, jak bym takiego dorwała to bym mu całą paczkę tego śrutu w tyłek wpakowała:snipersm:

Jeszcze takie pytanie mam, czy któraś z Was ma doświadczenia z karmą [B]tłoczoną na zimno[/B]?
Coś takiego wynalzałam w zooplusie (nazywa się Lukullus) i się zastanawiam czy warto, skład wygląda fajnie, podobnie do Acany.
Brit mi zalega, Luna owszem zje ale Rocky omija szerokim łukiem, a on taka chudzina. Jak już bardzo zgłodnieje to się wymodli nad tą miską, ale przecież to nie o to chodzi, no i dalej poszukuję.

Edited by Paolina
Link to comment
Share on other sites

Paolina, czy ja dobrze zrozumiałam, że Reksik ma śrut w ciele?!:crazyeye:
Reksinku, co ciebie spotkało zanim trafiłeś na Ciotkę Rudzię?!:angryy:
Można ten śrut wyciągnąć? Chyba nawet trzeba?

Ja ostatnio z moim Bandziorem non stop jeżdżę do weterynarza, bo ma ostre zapalenie trzustki i zapytałam o te kleszcze, to generalnie kropelki działają tak, że mają niby odstraszać, ale nie polega to na tym, że kleszcz się nie wbija. On się wbije, a potem ma odpaść, na tym to polega.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paula_t']Paolina, czy ja dobrze zrozumiałam, że Reksik ma śrut w ciele?!:crazyeye:
Reksinku, co ciebie spotkało zanim trafiłeś na Ciotkę Rudzię?!:angryy:
Można ten śrut wyciągnąć? Chyba nawet trzeba?

Ja ostatnio z moim Bandziorem non stop jeżdżę do weterynarza, bo ma ostre zapalenie trzustki i zapytałam o te kleszcze, to generalnie kropelki działają tak, że mają niby odstraszać, ale nie polega to na tym, że kleszcz się nie wbija. On się wbije, a potem ma odpaść, na tym to polega.[/QUOTE]

Tak, dokładnie:-( Śrutu nie będziemy wyciągać chyba, że tfu tfu kiedyś Rockyemu trafi się jeszcze jakaś operacja to przy okazji. Jakby było tego dużo to trzeba by było usunąć, ale przy jednym (a więcej póki co nie wymacałam) nie ma takiej potrzeby. Rentgen by wykazał na pewno, ale też trzeba by go to tego usypiać więc nie ma sensu.

Ostre zapalenie trzustki to brzmi poważnie, jak się tego nabawił?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paolina']No i znów powracający temat kleszczy... wczoraj zaraz po pracy zauważyłam jak Rocky się mocno drapie po szyi, patrzę a tam wielki rumień no i wbity kleszcz. No to odpaliliśmy karetkę i na sygnale do weta, jak się tylko rumień pokazuje to mam od razu czarne myśli...
Kleszcz usunięty, miejsce wygolone (okazało się że obok było jeszcze jedno wbicie ale kleszcza już nie było) i faktycznie Pani doktor stwierdziła, że rumień ogromny (a swoją drogą to i tak dużo mniejszy niż u Luny w zeszłym roku) także u nas te kleszcze jakieś toksyczne chyba:shake:
Kleszcza się nie udało zbadać, bo nie zdążył się nawet napić (na szczęście), nie wiem jak ten drugi, ale z tego co pisała agata51 to rozumiem, że się wbił i wylazł z powrotem i raczej nie żerował więc też niczym nie powinien zarazić?
Kupiliśmy maść, w razie czego jest recepta na antybiotyk i obserwujemy. Mam nadzieję, że dziś już w końcu przyjdzie ten advantix...

A z ciekawostek jeszcze to Rocky miał taki malutki jakby guzek pod skórą na brzuchu, który się trochę przemieścił na bok. Pokazałam, Pani doktor pomacała i mówi, że to śrut... ktoś do niego strzelał z wiatrówki:-( Słów mi brakuje na tych ludzi, jak bym takiego dorwała to bym mu całą paczkę tego śrutu w tyłek wpakowała:snipersm:

Jeszcze takie pytanie mam, czy któraś z Was ma doświadczenia z karmą [B]tłoczoną na zimno[/B]?
Coś takiego wynalzałam w zooplusie (nazywa się Lukullus) i się zastanawiam czy warto, skład wygląda fajnie, podobnie do Acany.
Brit mi zalega, Luna owszem zje ale Rocky omija szerokim łukiem, a on taka chudzina. Jak już bardzo zgłodnieje to się wymodli nad tą miską, ale przecież to nie o to chodzi, no i dalej poszukuję.[/QUOTE]
Nasze dziewczyny jadły Lukulusa, suchą i puszki i bardzo ok :) Zapach fajny, konsystencja ok i skład nie taki najgorszy. Przestałam kupować bo ciężko się karmę ważyło. Teraz kupuje im Animonda Gran Carno - na przegryzkę czasem :) Możecie dosmaczyć mu odrobiną mięsa z puszki
Advantix ma też działanie odstraszające kleszcze :) tak przynajmniej czytałam w gabinecie u veta.

Link to comment
Share on other sites

Też mi się wydaje, że ten advantix to jednak odstrasza, takie mam wrażenie po zeszłym roku. W każdym bądź razie wiem, że dziś przyszedł i jutro jadę w końcu odebrać;)
Jak poczytała o tej karmie, to stwierdziłam, że gdyby zasmakowały to właśnie wagę kuchenną będę musiała sobie w końcu sprawić.
Na próbę zamówione po 1.5 kg obydwóch smaków i pakiet saszetek. Skład całkiem ok jak na tą cenę, tylko znów pół dnia szukałam co to jest to sproszkowane mięso, bo dehydratyzowane i świeże już rozróżniam;)
Swoją drogą to im bardziej się zagłębiam w te składy i opinie tym większy mam zawrót głowy, każdy ma inne zdanie, każdy inny sposób żywienia poleca...
Josere wcinały strasznie, ale stwierdziłam że jednak ten skład mnie nie przekonuje i do tego Luna się jakoś bardziej drapała, mimo że całe życie jadła kurczaka i nic się wcześniej nie działo.
Poddałam się i dołożyłam trochę puszki Rockyemu do tego Brita, nie chciałam tego robić bo to jakieś puszki w gratisie były i bardzo kiepskie ale nie wytrzymałam, dwa dni prawie nic nie jadł... no i micha wylizana do czysta. Luna po sterylizacji i po tym jak on do nas trafił to je wszystko jak leci i co do niej nie miała bym skrupułów, ale on tyle z nami biega a nic nie je i już "żeberko" go nazwałam... chciałam być twarda ale nie mogę:oops:

Link to comment
Share on other sites

Ja na karmach się nie znam , poi Biana była niejadkiem gotowaliśmy ale teraz na szczęście mamy problem z głowy .
Paolina myślę że jak domieszasz nawet nie najlepszą jakościową puszkę do dobrej karmy , na smak żeby Reksik niejadek jadł to na pewno mu nie zaszkodzi , chodzi o zapaszek i zachęcenie go do jedzenia .
U nas działał biały serek pomieszany trochę z karmą a i może podawać mu citroenzymix , dostawała to Biana .

A co do tego śrutu , to boję się myśleć co to psisko przeszło :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasiask']Ja daję Kice karmę Husse Premium. Raz na 4-5 miesięcy miły pan Marek przywozi mi 15-kg worek i wnosi na 4 piętro. Kika je to chętnie - miskę dziennie plus podjada różne resztki. :) Chyba nie narzeka.[/QUOTE]

Nad tą karmą też się zastanawiałam bo sporo dobrego czytałam i skład całkiem fajny ale u nas teoretycznie powinien schodzić worek w trochę ponad miesiąc i karma jak dla mnie póki co za droga. Ale kto wie, jak się inne nie sprawdzą to i po nią może sięgniemy;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paolina']....

Ostre zapalenie trzustki to brzmi poważnie, jak się tego nabawił?[/QUOTE]

No i niestety jest poważne :(
Predyspozycje plus to, że menda od samego początku nie chciała jeść psiego jedzenia (suche+puszki), tylko gotowany kurczak i podjadanie od nas, no i niestety takie są tego konsekwencje. Teraz jesteśmy na ścisłej diecie+leki i miejmy nadzieję, że z tego wyjdzie :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paula_t']No i niestety jest poważne :(
Predyspozycje plus to, że menda od samego początku nie chciała jeść psiego jedzenia (suche+puszki), tylko gotowany kurczak i podjadanie od nas, no i niestety takie są tego konsekwencje. Teraz jesteśmy na ścisłej diecie+leki i miejmy nadzieję, że z tego wyjdzie :([/QUOTE]


Oj Paula trzymajcie się ...


Jak Rocky i jego rumień ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paula_t']No i niestety jest poważne :(
Predyspozycje plus to, że menda od samego początku nie chciała jeść psiego jedzenia (suche+puszki), tylko gotowany kurczak i podjadanie od nas, no i niestety takie są tego konsekwencje. Teraz jesteśmy na ścisłej diecie+leki i miejmy nadzieję, że z tego wyjdzie :([/QUOTE]

Oby tylko szybko przeszło. To jest dla niego bardzo bolesne czy raczej nie?


[quote name='Rudzia-Bianca']Oj Paula trzymajcie się ...


Jak Rocky i jego rumień ?[/QUOTE]

Rumień schodzi, trochę się mi to nie do końca podoba i chciałam dać antybiotyk ale mój głos rozsądku - Grzesiek, powiedział, że panikuję, przesadzam i w ogóle jestem mega przewrażliwiona, że mu ładnie schodzi i żebym go niczym już nie faszerowała, no i chyba go posłucham bo faktycznie Rocky sporo tych antybiotyków już żarł:oops:
Muszę się trochę ogarnąć, nie chce być w przyszłości przewrażliwioną mamuśką która z każdą pierdołą lata to lekarza, a tak to się póki co zapowiada:roll:
Oczywiście mi to by mogło nogę urwać a i tak bym pewnie nie miała czasu iść do lekarza:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paolina']Oby tylko szybko przeszło. To jest dla niego bardzo bolesne czy raczej nie?




Rumień schodzi, trochę się mi to nie do końca podoba i chciałam dać antybiotyk ale mój głos rozsądku - Grzesiek, powiedział, że panikuję, przesadzam i w ogóle jestem mega przewrażliwiona, że mu ładnie schodzi i żebym go niczym już nie faszerowała, no i chyba go posłucham bo faktycznie Rocky sporo tych antybiotyków już żarł:oops:
Muszę się trochę ogarnąć, nie chce być w przyszłości przewrażliwioną mamuśką która z każdą pierdołą lata to lekarza, a tak to się póki co zapowiada:roll:
Oczywiście mi to by mogło nogę urwać a i tak bym pewnie nie miała czasu iść do lekarza:evil_lol:[/QUOTE]

Paolina skąd ja to znam , my latamy z każdą pierdołą ale sama muszę być już schodząca z tego świata żeby do lekarza iść a swoją drogą mam super wetki a lekarza żadnego dobrego więc co się dziwić ;)

A smarujecie mu to czymś ? My smarowaliśmy zawsze Tribiotikiem , taka maleńka maść w saszetkach papierowych .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paolina']Oby tylko szybko przeszło. To jest dla niego bardzo bolesne czy raczej nie?

....[/QUOTE]

Przez ok. 2-óch tygodni był bardzo osowiały- normalnie w głowie tylko spacerki i zabawa (;)), a tutaj nagle cały czas śpi, więc jeździliśmy do weterynarza, dostawał leki, ale nic nie pomagało, w końcu zrobiliśmy badanie krwi i USG, no i wyszło.
Zdarza się, że go brzuchol pobolewa, ale na szczęście już wszystko idzie ku lepszemu:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paula_t']Przez ok. 2-óch tygodni był bardzo osowiały- normalnie w głowie tylko spacerki i zabawa (;)), a tutaj nagle cały czas śpi, więc jeździliśmy do weterynarza, dostawał leki, ale nic nie pomagało, w końcu zrobiliśmy badanie krwi i USG, no i wyszło.
Zdarza się, że go brzuchol pobolewa, ale na szczęście już wszystko idzie ku lepszemu:)[/QUOTE]

No to dobrze, że do przodu - zdrowiej maleńki:loveu:

U nas jakoś dziwnie tzn. Rocky w jak najlepszy porządku ale Luna jakaś nieswoja, osowiała - mam nadzieję, że to tylko ta pogoda, bo je dziewczyna ładnie.
Dziś przyszła paczka z zooplusa i mamy już Lukullusa;) i do tego bardzo mieszane odczucia tzn. karma póki co na smaczki super wchodzi psiakom. Zrobiłam taki test i dawałam do wyboru Rockiemy Brita i Lukullusa i zawsze obstawiał to drugie;) Jak pomieszałam kilka to Brit został wypluty, no ewidentnie mu nie siedzi:eviltong: Lunie to raczej obojętne. Karma dość ładnie pachnie i od razu się zainteresowały. Jest tylko jeden szkopuł, wzięłam pakiet próbny i skład wołowiny jest zgodny z opisem (no może tyle że zamiast "sproszkowana wołowina" jest "suszona wołowina mielona") ale kurczak zamiast sproszkowanego mięsa kurczaka ma mączkę drobiową co już jest niefajne:-? i to spora różnica. Póki co obydwa smaki brały chętnie więc najwyżej większy worek zamówię z wołowiną, ale zobaczymy jak będzie to szło dalej.

A tak w ogóle to mamy w pokoju obok od piątku dwa koty, także jest ciekawie:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paolina']Dobczyce 18.00, wpadasz?[/QUOTE]

Jeszcze nie wiem zobaczę co się będzie działo . Jutro mam wizytę pa no i nie wiem jak się kicia będzie czuła, bo dziś to katastrofa po sterylce :( jest tak biedna, że aż żal patrzeć . Rzyga dalej niż widzi , nie może chodzić masakra :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...