Jump to content
Dogomania

Młodziutki Rufus wyrwany z meliny ma dom! :) Dziękujemy!


Avaloth

Recommended Posts

  • Replies 333
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hmm.. Nie działałam nigdy jako wolontariusz, unikałam schroniska, poza zawiezieniem rzeczy czy karmy, bo nie umiałam patrzeć na te biedne psy. Pomagałam tylko miejscowo przy paru okazach jeszcze w czasie studiów, Czy taki ktoś jakja ma szansę wziąć psa na tymczas? Chciałabym maluchowi pomóc, a moja super tolerancyjna i zrównoważona suka wydaje się być dobrą kandydatką na pomocnika.

I dalsze pytanie: jak psiak się zachowywał w domu tymczasowym?
Jak jest z czystością?

Na razie nie mam takiej możiwości, ale myślę, ze za jakieś parę tygodni może uda mi się go wziąć na tymczas, zeby z nim popracować. Wtedy tez będą pewnie największe mrozy, tym bardziej przyda się chudzielcowi cieple mieszkanie.
Nigdy nie miałam psa na chwilę, wiem też, ze nie ma takiej opcji, żebym go mogła zatrzymać i oddanie go będzie piekielnie trudne. Jeśli uda się go zresocjalizować, to przynajmniej będę mogła oddac go ze świadomością, ze może łatwiej będzie mu znaleźć dom.

Mimo wszystko póki co proszę nie traktowaćmojego zgłoszenia jako pewnego. W chwili obecnej nie powinnam sie schylać, nie jestem w stanie utrzymać na smyczy szarpiącego się psa. Za jakiś czas mam nadzieję pojechać do schroniska, spróbuję go zabrać na spacer i się zobaczy. Ostatecznie wszystko będzie zależało od mojego stanu zdrowia.
Chciałabym tez wcześniej wcześniej wiezieć, czy pies nie niszczy mebli i coś więcej o jego zachowaniu w mieszkaniu. Zwłaszcza, ze mieszkam w bloku.

Link to comment
Share on other sites

spokojnie, chwilę jeszcze to potrwa. Ale mam swiadomosc, ile to dla psa moze znaczyc. Jesli go wezme, tob Wy macie mu znalezc dom, zebym go później nie odwozila do schroniska ;p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sihaja']spokojnie, chwilę jeszcze to potrwa. Ale mam swiadomosc, ile to dla psa moze znaczyc. Jesli go wezme, tob Wy macie mu znalezc dom, zebym go później nie odwozila do schroniska ;p[/QUOTE]

Z pewnością taka opcja nie wchodzi w rachubę. Nie zostaniesz sama z problemami. Mam nadzieję, że i na karmę i na weta, gdy będzie taka potrzeba, zbierzemy kase.

Link to comment
Share on other sites

Guest Sihaja

Zrobię co się da. Muszę załatwić wolne w pracy na kilka dni (czy raczej pozwolenie na prace w domu, żeby maluch nie zdemolowałmieszkania, jak go zostawię,) Muszę zrobić zakupy, zorganizować posłanie i miski... No i muszę sama być w formie. Póki co różnie to bywa. Dlatego nie nastawiam się na już, natychmiast. Ale śledzę losy maluacha i postaram się mu pomóc.
Kolejna sprawa to problem z przewiezieniem... Ale tym będziemy martwić się później :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sihaja']Zrobię co się da. Muszę załatwić wolne w pracy na kilka dni (czy raczej pozwolenie na prace w domu, żeby maluch nie zdemolowałmieszkania, jak go zostawię,) Muszę zrobić zakupy, zorganizować posłanie i miski... No i muszę sama być w formie. Póki co różnie to bywa. Dlatego nie nastawiam się na już, natychmiast. Ale śledzę losy maluacha i postaram się mu pomóc.
Kolejna sprawa to problem z przewiezieniem... Ale tym będziemy martwić się później :)[/QUOTE]
W razie problemów z transportem daj znać , postaram się pomóc bo jak rozumiem transport byłby do Wieliczki?

Link to comment
Share on other sites

Guest Sihaja

Hej, dziewczyny.
Pewnie, że chciałabym psiaka wcześniej zobaczyć, choć nie będę uzależniać wzięcia go do siebie od pierwszego wrazenia. W końcu mam go zmienić, prawda? W tej chwili dopadł mnie jakiś wirus, więc nawet nic nie kombinowałam.
Zanim go wezmę czeka mnie wyjazd, (18 stycznia) dopiero później mogę cokolwiek zrobić. Ale zaczęłam już planować, zrobiłam listę zakupów (takich jak posłanie i dodatkowe miski), bo póki co jestem totalnie nieprzygotowana.
Z przewiezieniem psiaka problem jest tylko z klatką. Swoją suńkę wożę w szelkach, a te sa rozmiaru XL :) Dla malucha lepsza byłaby jakaś klatka. Nie zaryzykuję, zeby niepewny sebie, nieznany mi pies łaził luzem podczas jazdy. Zakup klatki jest bez sensu, stąd myślę, czy ktoś nie miałby pożyczyć. Muszę też zgrać się z chłopakiem, żeby zaraz po przyjeździe pod blok przyprowadził moją Korlat. Chcę poznać psy na spacerze, w bezstresowych warunkach. Zanim wprowadzę je razem do mieszkania muszą byc już stadem. Chcę to zrobić w jak najłatwiejszy dla malucha sposób.
To, ze nie piszę i się nie spieszę, nie znaczy, że się wycofałam. Po prostu mam własne kłopoty i muszę się przygotować do takiego przedsięwizięcia.

Czy wiadomo cos więcej o jego zachowaniu w poprzednim DT?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sihaja']Hej, dziewczyny.
Pewnie, że chciałabym psiaka wcześniej zobaczyć, choć nie będę uzależniać wzięcia go do siebie od pierwszego wrazenia. W końcu mam go zmienić, prawda? W tej chwili dopadł mnie jakiś wirus, więc nawet nic nie kombinowałam.
Zanim go wezmę czeka mnie wyjazd, (18 stycznia) dopiero później mogę cokolwiek zrobić. Ale zaczęłam już planować, zrobiłam listę zakupów (takich jak posłanie i dodatkowe miski), bo póki co jestem totalnie nieprzygotowana.
Z przewiezieniem psiaka problem jest tylko z klatką. Swoją suńkę wożę w szelkach, a te sa rozmiaru XL :) Dla malucha lepsza byłaby jakaś klatka. Nie zaryzykuję, zeby niepewny sebie, nieznany mi pies łaził luzem podczas jazdy. Zakup klatki jest bez sensu, stąd myślę, czy ktoś nie miałby pożyczyć. Muszę też zgrać się z chłopakiem, żeby zaraz po przyjeździe pod blok przyprowadził moją Korlat. Chcę poznać psy na spacerze, w bezstresowych warunkach. Zanim wprowadzę je razem do mieszkania muszą byc już stadem. Chcę to zrobić w jak najłatwiejszy dla malucha sposób.
To, ze nie piszę i się nie spieszę, nie znaczy, że się wycofałam. Po prostu mam własne kłopoty i muszę się przygotować do takiego przedsięwizięcia.

Czy wiadomo cos więcej o jego zachowaniu w poprzednim DT?[/QUOTE]
jeśli chodzi o klatkę, to wiem, że tu na dogo jest taka specjalnie po to, aby pożyczać sobie na takie wypadki, tylko nie wiem do kogo trzeba się zgłosić???:oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asiuniab']jeśli chodzi o klatkę, to wiem, że tu na dogo jest taka specjalnie po to, aby pożyczać sobie na takie wypadki, tylko nie wiem do kogo trzeba się zgłosić???:oops:[/QUOTE]

Podejrzewam, że mówisz o klatce, która służy do łapania bezpańskich psiaków, a nie do przewożenia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='krakowianka.fr']masz racje przygotowujac sie a nie spieszac, bardzo rozwaznie, gratuluje podejscia

co do klatki transporterka, watku nie znalazlam....
zastanawiam sie czy warto zalozyc watek czy moze rozeslac bo watkach i w ten sposob szukac...?[/QUOTE]

Nie ma takiego wątku, bo o ile wiem nie ma takiej klatki-transporterka do ogólnego pożyczania. Jest taka klatka, ale jak wspomniałam wyżej, służy do łapania płochliwych bezdomniaków i to ta ma swój wątek.
Transporterka trzeba szukać pytając na różnych wątkach, czy ktoś może pożyczyć. Najrozsądniej byłoby popytać na wątku psiaków krakowskich, czy rozpytać na PW krakowskich dogomaniaków.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Będzie opóźnienie. Mnie jeszcze nie przeszła infekcja wirusowa, a do tego moje psisko ma problemy z przewode pokarmowymi nie możemy jej jednoznacznie zdiagnozować. Zanim sprowadzę malucha, muszę wiedzieć, ze niczym się od niej nie zarazi.

Przy okazji do tej pory nie ma informacji jak psisko zachowywało się w domu.

Link to comment
Share on other sites

Wysłałam przypomnienie do dogomanki, powinna odpisać na dniach ;)

Przy okazji obiecane zdjęcia:
z ostatniego spacerku:
[CENTER][IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-t-ie3vB9u2M/UPBqoli7odI/AAAAAAAAblA/jjWu4o5IOCo/s720/IMG_1213%2520%25282%2529.jpg[/IMG]

i sprzed świąt:
[CENTER][IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-0uuPpr9qWI0/UODLlw0fE2I/AAAAAAAAbAE/_fqt73Lgvp8/s512/IMG_0284.jpg[/IMG]

[CENTER][IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-WENKpWhgy80/UODLt400ZDI/AAAAAAAAbAk/wB1zhfewP0E/s512/IMG_0288.jpg[/IMG]

[CENTER][IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-6SURwovvFg4/UODLxPEibKI/AAAAAAAAbA4/7yjB7te-tko/s720/IMG_0290.jpg[/IMG]

[CENTER][IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-L-RwYoHAvjo/UODL1SF0AqI/AAAAAAAAbBI/QTmxYPMPBDM/s512/IMG_0293.jpg[/IMG]

[/CENTER]

[/CENTER]

[/CENTER]

[/CENTER]

[/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

[CENTER][IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-sblPxD-X4JI/UODMBe_9RzI/AAAAAAAAbCA/6-2PsVwH0gs/s720/IMG_0301.jpg[/IMG]

[CENTER][IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-DEl1gP46CCM/UODMoDF_neI/AAAAAAAAbFA/n1Yhg-l6qqc/s720/IMG_0327.jpg[/IMG]

[CENTER][IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-Nbtb7TnrWzE/UODL5a3HxAI/AAAAAAAAbBY/N-19WR3NoJ8/s720/IMG_0296.jpg[/IMG]

[/CENTER]

[/CENTER]

[/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...