Jump to content
Dogomania

Rokuś za TM [*] Kula zaginęła 1 sierpnia 2022 :(


Ewa Marta

Recommended Posts

12 godzin temu, EVA2406 napisał:

A ja choć na chwilę, ale muszę do Was zajrzeć. To już chyba jakieś uzależnienie ;)

Słodkich snów Wam życzę :)

4lmou65r4mdl5oxfis5.gif

Bardzo podobają nam się takie uzależnienia:)

5 godzin temu, UlaFeta napisał:

Na starość to się podobno dziecinnieje:)

Na szczęście:)

 

3 godziny temu, Gusiaczek napisał:

Dobrego i miłego dnia :)

Dziękujemy i wzajemnie Gusiaczku:)

 

Rokuś cały wieczór spędził z nami na kanapie. Dołączyła do niego Peruszka, która coraz bardziej się z nim zaprzyjaźnia. Semik wybrał posłanko obok, bo od jakiegoś czasu nie lubi wskakiwać na kanapę. Barsiczka jak zazwyczaj odwróciła sie do całego świata pupą i poszła spać na najdalsze posłanie. Nasza autystka rzadko kiedy brata się ze wszystkimi.

Na porannym spacerze Roki ganiał jak wariat. Spotkaliśmy kolegę z dużą sunią, która nie dawała rady go dogonić. On biegał dookoła nas i sprawdzał, czy idziemy w tym samym co on kierunku:) Byliśmy u Kulki, dostała śniadanie (karmę Hepatic), a o 17 podam jej antybiotyk. Rokuś bez specjalnego namawiania poszedł z nami, chociaż ciekawie i z merdającym ogonkiem obwąchał swoje dawne podwórko. 

 

Link to comment
Share on other sites

Wpadłam w przelocie, bo dzisiaj cały dzień poświęciłam psiakom:) Nie tylko ja, Rokus spędził dużo czasu na kolanach u Jacka:) Czuje się świetnie, biega na spacerach, apetyt ma za dwóch - zjada wielkie porcje i ciągle prosi o więcej. Ponieważ nadal jest chudy, nie ograniczam mu jedzonka. Za moment będziemy zamawiały kolejne jedzenie:)

 

R101.jpg

R102.jpg

Link to comment
Share on other sites

16 godzin temu, Ewa Marta napisał:

Wpadłam w przelocie, bo dzisiaj cały dzień poświęciłam psiakom:) Nie tylko ja, Rokus spędził dużo czasu na kolanach u Jacka:) Czuje się świetnie, biega na spacerach, apetyt ma za dwóch - zjada wielkie porcje i ciągle prosi o więcej. Ponieważ nadal jest chudy, nie ograniczam mu jedzonka. Za moment będziemy zamawiały kolejne jedzenie:)

 

R101.jpg

R102.jpg

Ewus nie jestes zazdrosna:)Ja bym byla:)

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, UlaFeta napisał:

Ewus nie jestes zazdrosna:)Ja bym byla:)

Zanim zrobiłam zdjęcie, siedziałam między Peruszką i Barsiczką:) A z tej ich przyjaźni cieszę się jak dziecko:)

Rokuś ganiał dzisiaj jak wariat na spacerze z młodym super fajnym huskim. Nie odpuszczał na krok i biegł za nim wszędzie. Bałam się że padnie ze zmęczenia po drodze, ale na szczęście Hiro szedł z nami aż do samochodu, więc tylko pod koniec złapałam naszego łobuza i nakierowałam na samochód. W domu spal 2 godziny jak nieżywy. Żebyście widziały ile było szczęścia z tej zabawy:) Rokus kwitnie!

Kończy się karma, puszki już skończone od kilku dni, na szczęście mamy jeszcze zapas Semikowych. Rokuś je bardzo dużo, a mimo to słabo przybiera na wadze.

 

Link to comment
Share on other sites

Od poniedziałku kupujemy:) Zamówiłam dzisiaj worek karmy Royal Canin Hepatic dla Rokusia i Kulki. Do tego 24 puszki karmy Lukullus po 800 gram. Kulce będę nosić otwartą już puszkę, bo 800 gram, to za dużo żeby wymieszać jej z suchą na raz, więc będę nosić po ok. 200 gram każdego dnia. Kuleczka będzie dostawała przez 3 miesiące Essentiale Forte w kuleczce z mokrej karmy.

Kupiłam też troszkę smakołyków dla wszystkich psiaków i specjalnie dla Rokusia podobno niezniszczalną piłkę Konga. Roki uwielbia bawić się piłeczkami, ale od początku pobytu u nas wykończył już 7 piłek w tym 3 ukochane piszczące piłeczki Barsuni, które kupuję jej w zooplusie. Nie ma większego sensu kupować ich teraz, bo Rokuś natychmiast je zniszczy. Schowałam jedną dla Barsiczki, a ta nowa powinna na jakiś czas zająć Rokiego. 

Za 12 kg karmy Hepatic zapłaciłam 203 zł

Za 24 puszki 800 gram Lukullus i piłkę konga po odliczeniu rabatów, jakie mam wykupione w zooplusie zapłaciłam 176,55 zł. 

Smakołyki są ode mnie w pezencie. Rokuś zjada je razem z pozostałymi ogonkami. Wczoraj upiekłam im ciasteczka i wystawały pod kuchnią dopraszając się kolejnej porcji:) Nawet leki udało się Semikowi i Rokusiowi w tych ciasteczkach przemycić:)

Rachunek za karmę Hepatic przyjdzie razem z przesyłką, a dzisiaj wrzucam zdjęcie zamówienia i policzone ręcznie Rokusiowe kwoty do zapłacenia:

 

Par.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, UlaFeta napisał:

Ewciu jaki sa te pileczki,ktore lubi Rokus(wykanczac):)

To piłki również firmy KONG, ale z piszczałką:) Właśnie skończyłam robić porządki i pod łóżkiem znalazłam jeszcze jedną. Rokusiowi zajęło 10 minut rozpracowanie jej:) Nosi potem takie flaki i podaje do ręki, żeby się z nim przeciągać:)

http://www.zooplus.pl/shop/psy/zabawki_szkolenie_psa/pilki/pilki_dla_psa/194239

 

Wprowadziłam Was w błąd, przepraszam bardzo. Odkurzając w kuchni znalazłam za Semikowymi puszkami z karmą, które teraz chłopaki jedzą razem jeszcze 4 puszki Lukullusa dla Rokusia. Jeśli podzieli się z Kulką, wystarczy im na 2 dni. Rokuś je straszne ilości jedzenia. Sumując jego cztery posiłki wychodzi dziennie 1200 gram puszki i ok. 400 gram karmy suchej, nie licząc smaczków i gryzaków. Mimo to nadal jest szczupły. Ciągle przychodzi i prosi o jedzenie, więc je dostaje, ale mam nadzieję że nie robię mu tą ilością jedzenia nic złego:( Moje psiaki pękłyby chyba. Semik przytył znacząco i nie chudnie, a zjada może 1/3 tego, co Roki.

 

 

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, Ewa Marta napisał:

Wgrywam filmik dosłownie sprzed chwili. Rokuś już ledwie siedzi, ale usiłuje pozbierać swoje piłeczki. Żaden pozostały pies nie kocha tak piłeczek jak on. Zbiera wszystkie po domu, a jest ich jeszcze kilka i podgryza sobie.

https://youtu.be/JkwZnPQcyB4

 

Ewciu a inne moga być ?Jest bazarek z psimi zabawkami i są pileczki. Ja bym kupiła dla Rokusia. kasa by poszła na psy a Rokuś by sobie je "mordowal"(w sensie piłeczki )

Link to comment
Share on other sites

6 godzin temu, UlaFeta napisał:

Ewciu a inne moga być ?Jest bazarek z psimi zabawkami i są pileczki. Ja bym kupiła dla Rokusia. kasa by poszła na psy a Rokuś by sobie je "mordowal"(w sensie piłeczki )

 

2 godziny temu, UlaFeta napisał:

Zamowilam pileczki w opcji KTniech piesio ma:)

Ula, nie przeczytałam:) Bardzo Ci dziękuję!!! Rokus będzie przeszczęśliwy:)

57 minut temu, Gusiaczek napisał:

piłeczkowy Rokuś, a ja myślałam, że tylko Ovo ma aż TAKIEGO fisia na ich punkcie ;)

Miłego wtorkowania Kochani :)

U nie żaden psiak poza Rokim nie ma takiego świra:)

 

Zapomnialam napisać wczoraj, że kiedy weszłam do domu po pracy, zastałam mieszkanie w kupencjach Rokusia. Miał biegunkę i załatwił się w trzech miejscach, po czym trochę poroznosił to co zrobił. Dzisiaj podjechałam do weta i kupiłam dla Rokusia i Semika Probiotyk dla psów. Jednak jak brali, to kupki były lepsze. Chcieliśmy z wetem zobaczyć, jak będzie bez codziennego podawania probiotyku, ale jak wczoraj sie okazało, lepiej podawać Probiotyk. Koszt 20 tabletek 23 zł. Mam paragion na 49 zł, bo kupiłam też dla Semika i wzięłam receptę na leki dla obu chłopaków.

Cieszę się, że się załatwił, a nie trzymał jak Semik. Przynajmniej poczuł ulgę:) Było sporo sprzątania, zmywania i wietrzenia, ale dla niego wszystko;-)

Dzisiaj Rokulek był w gorszej formie. Na spacerze szedł łapka za łapką, za to w domu od razu ruszył do piłeczki. Mam nadzieję że po południu będzie lepiej.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...