Jump to content
Dogomania

Dorosły pies agresywny wobec szczeniaka


Koka123

Recommended Posts

Witam
Mam pewien problem otóż mam 10-cio miesięcznego psa rasy beagle o imieniu Dyzio jest uległy wobec wszystkich psów nawet tych które znajdują się u nas na podwórku.Dziś przyprowadziłam do domu 7-mio tygodniową suczkę którą dostałam od znajomej.Gdy ją postawiłam na trawie Dyziek zaczął ją wąchac i zaczęła mu leciec ślina z pychola jak strumyk.Zaczął lizac sunie wszędzie i próbował kopulowac lecz w porę go zatrzymałam.Dalej sobie po podwórku biegali i on ciągle był podniecony (chciał na nią wskoczyc) więc ją zabrałam.

[FONT=Lucida Grande, Trebuchet MS, Verdana, Helvetica, Arial, sans-serif][COLOR=#333333]Jak sobie z tym poradzic?
[/COLOR][/FONT]Czy to może byc spowodowane tym że sunia ma na sobie nadal zapach mamy?
Może pozwolic im się spotkac na neutralnym gruncie czy jak?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Koka123']Witam
Mam pewien problem otóż mam 10-cio miesięcznego psa rasy beagle o imieniu Dyzio jest uległy wobec wszystkich psów nawet tych które znajdują się u nas na podwórku.Dziś przyprowadziłam do domu 7-mio tygodniową suczkę którą dostałam od znajomej.Gdy ją postawiłam na trawie Dyziek zaczął ją wąchac i zaczęła mu leciec ślina z pychola jak strumyk.Zaczął lizac sunie wszędzie i próbował kopulowac lecz w porę go zatrzymałam.Dalej sobie po podwórku biegali i on ciągle był podniecony (chciał na nią wskoczyc) więc ją zabrałam.

[FONT=Lucida Grande][COLOR=#333333]Jak sobie z tym poradzic?
[/COLOR][/FONT]Czy to może byc spowodowane tym że sunia ma na sobie nadal zapach mamy?
Może pozwolic im się spotkac na neutralnym gruncie czy jak?[/QUOTE]

10-cio miesieczny pies nie jest dorosly to jedni drugie kopulacja nie zawsze oznacza rozrod w ten sposob ustalaja waznosc w stadzie on chce narzucic swoje wyzsze stanowisko i ja sobie podporzadkowac . Najgorsze co mozesz robic to mala brac za kazdym razem na rece zostawiaj ich jak najczesciej razem pod kontrola zeby jej cos przez przypadek nie zrobil np uszkodzil kregoslup swoim ciezarem ona bedzie sie bronic zebami jak tylko podrosnie zycze powodzenia

Link to comment
Share on other sites

Akurat kopulowanie z 7 tygodniowym szczeniakiem nie jest moim zdaniem przejawem dominacji. Zrównoważony pies w inny sposób pokazuje swoją pozycję.

Kilkunastokilogramowy beagle może suczce zrobić po prostu krzywdę i zrazić ja do obcych psów.

Ja bym stawiała na ekscytacje (zwłaszcza że pies był szczylem podjarany, lizał małą, był pobudzony), ale psa nie widzę, nie wiem jak się zachowuje. Raczej rzadko sie zdarza aby jeden pies drugiemu pokazywał gdzie jego miejsce poprzez kopulowanie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='klaki91']Raczej rzadko sie zdarza aby jeden pies drugiemu pokazywał gdzie jego miejsce poprzez kopulowanie.[/QUOTE]

Pokazują w ten sposób, bardzo często. Ale ja również stawiam na ekscytację, nowy pies w domu, ludzie zapewne pobudzeni, więc i na psa przeszło...

aaa zapach matki, to raczej powinien uspokajać beagla, a nie go nakręcać.

[B]Koka123 [/B]Jak wygląda dzień tego psiaka, który tak "chamsko" sie zachował ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='klaki91'] Raczej rzadko sie zdarza aby jeden pies drugiemu pokazywał gdzie jego miejsce poprzez kopulowanie.[/QUOTE]

Wcale nie. Słynne kładzenie łapy na grzbiecie to właśnie wstęp do rzeczonej czynności, dlatego pies 'pod spodem' tak się wkurza. To takie psie 'ja jestem na górze, więc mógłbym...' ;) Samce mają dużo bardziej sztywną hierarchię niż suki ale widziałam tez suki zachowujace się w ten sposób.

Mam dwa samce w bardzo podobnym wieku, które właśnie tak próbowały się ustawiać, ale wobec mojej zdecydowanej reakcji dogadały się w inny sposób. U mnie w domu nie toleruję chamstwa nawet w wydaniu psim ;)

Link to comment
Share on other sites

koka, ale Twój pies nie jest agresywny wobec szczeniaczka ani trochę, po prostu szczeniaczek jest nowy, piesek jest nim podekscytowany i nic więcej, stąd ślinienie, latanie, próba kopulacji. pracuj z beaglem, dawaj mu zajęcie w postaci węszenia, szukania przedmiotów, wykonywanie komend z ogólnego posłuszeństwa, niech pies wyładuje swoją energię.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='GAJOS']Pokazują w ten sposób, bardzo często. Ale ja również stawiam na ekscytację, nowy pies w domu, ludzie zapewne pobudzeni, więc i na psa przeszło... [/QUOTE]

Źle sformułowałam wypowiedź- chodziło mi o to, że rzadko się zdarza, żeby dorosły pies pokazywał tak małemu szczeniakowi gdzie jego miejsce poprzez kopulację.

Link to comment
Share on other sites

Dziesięciomiesięczny pies to nie jest dorosły pies, tylko szczeniak, w dodatku w okropnym, "nastolatkowym" wieku. Też bym obstawiała ekscytację, a w tym wieku psy dojrzewają i bywają "napalone" same nie wiedzą na co ;) Nakręcił się smarkacz i tyle.

Obserwować, nie łapać malucha na rączki, tylko przerywać starszemu niepożądane zachowania- ja bym uważała jeszcze, żeby sobie nie zrobił zabawy z prześladowania młodszego psiaka. I

co bardzo ważne- musisz zawczasu pomyśleć o sterylizacji co najmniej suczki, a najlepiej obu psów, skoro masz teraz w domu psa i sukę.....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...