Jump to content
Dogomania

Oskarek i jego 3 i pół łapki!


Basieńka1997

Recommended Posts

  • Replies 472
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='keakea']Spróbuję napisać Oskarkowi wiersz adopcyjny, może to coś pomoże...

Rulon zmartwiony[/QUOTE]

Cudownie! Ogromnie dziękuję! :loveu:

Ja mam nowy tekst dla Oskarka. Podesłałam go Asiuni, kiedy wyróżniała ogłoszenie psiaczka na gumtree. Niestety, ogłoszenie już chyba wygasło.. Dziś zrobiłam mu nowe z najładniejszymi zdjęciami, jakie tylko udało mi się znaleźć. Może to coś pomoże.. :)

Oto tekst:
Słyszysz? Ten dźwięk? To bicie? To moje serce. Bije dla Ciebie!



Mam na imię Oskar i mieszkam w schronisku w Dalabuszkach (Wlkp.). Jestem bardzo grzecznym i kochanym psiakiem. Świetnie dogaduję się z innymi suczkami, z pieskami bywa różnie. A jak strasznie kocham ludzi! Nawet sobie tego nie wyobrażacie. Wszyscy ciągle powtarzają, że straszny ze mnie pieszczoch. Uwielbiam się przytulać! Moim największym marzeniem jest mieć swojego człowieka.. swój dom.. własny kąt.. miseczkę.. Jednak, czy kiedykolwiek się tego doczekam? Wszyscy mówią, że jestem idealny.. ale przecież idealny pies nie mieszkałby w schronisku.. Mam jedną "wielką wadę".. Mam trzy i pół łapki.. Tak, dobrze przeczytaliście.. I właśnie dlatego wszyscy w pierwszej kolejności mnie skreślają.. Nie wiem, czy mnie się boją.. Ale czego tu się bać.. Zalizania na śmierć.. Może brzydzą.. Ale przecież moja łapka tak ładnie się już zagoiła.. Jestem taki młodziutki.. Mam ok. 3lat. I na karku już 3 operacje.. Tyle bólu i cierpienia.. Ale, czy ja się kiedykolwiek skarżyłem?! Zawsze byłem radosny, pełen energii, zawsze, kiedy widziałem w promieniu kilometra jakiegoś człowieka, biegłem jak na złamanie karku, żeby tylko się przytulić. A przecież to właśnie ludzie wyrządzili mi tyle krzywdy.. Ale ja mimo to ciągle im ufam. Wierzę, że gdzieś jest tak jedyna osoba, która w końcu mnie pokocha. Zaakceptuje mimo mojej "wady". Dostrzeże, że tak naprawdę niczego mi nie brakuje.. Że świetnie sobie ze wszystkim radzę..

Będę czekał.. Mimo zimy.. Mimo mrozów.. Nigdy nie stracę nadziei..

Może to właśnie Ty chciałbyś dowiedzieć się o mnie czegoś więcej? Może chciałbyś podarować mi dom? Taki ciepły, pełen miłości. Uwierz, o niczym innym nie marzę!
Czekam na telefon lub maila! 605376327- po 16.00

[IMG]http://i.ebayimg.com/00/s/NDA0WDYwNQ==/$(KGrHqV,!iEFD2gDJ8gIBQ-TEMTNr!~~48_20.JPG[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Hej, Ciocie, napisałem cebulaka, znaczy wiersz adopcyjny dla Oskarka (ten wiersz to jest wszystko łącznie z tym ostatnim zdaniem z linkiem).

Ściskam mocno Oskarka i Was :)

Rulon

****************

Dzień dobry, Dobry Człowieku, czy mogę Cię o coś spytać?
Widzisz, takie pytanie od wielu dni mnie już nurtuje,
czy nie wiesz, gdzie kupuje się łapy? Ich końcówki właściwie?
Bo...oj, wstydzę się... bo właśnie kawałka łapki mi brakuje.

Mówią mi różni mądrzy ludzie, żebym nie zawracał Ci głowy,
że na świecie tym wiele jest psiej nieopisanej rozpaczy,
że wśród postrzałów śrutem, zdartej skóry, podciętych gardeł,
wybitych oczu, braku mojej łapki nie dasz rady zobaczyć.

Trzy czwarte łapki to prawie jak cała, a schronisko to prawie jak dom,
tak mówią mi ludzie o oczach szarych od zmęczenia i łez,
ale uwierz mi, z krótszą łapką jest trudniej niż bez niej w ogóle,
bo cały czas mam wrażenie, że ona cała ze mną jest

i próbuję nią dotknąć ziemi, oprzeć się, podskoczyć i pobiec,
i przewracam się pyskiem prosto w kurz, błoto, piach,
z trudem wstaję, oblizuję brudny nos i kuśtykam przed siebie,
i powraca do mnie wciąż to marzenie we snach,

że przychodzisz i przynosisz mi nową końcówkę łapki.
A potem razem idziemy na spacer i razem wracamy do Domu,
a ta nowa łapka jest gorąca jak Twoje serce,
bo to jest kawałek Twego serca, nieznany dotąd nikomu.

Wiem, że przyjdziesz, bo czytasz teraz te słowa i bardzo się troskasz,
ja poczekam, pewnie droga niełatwa i daleka.
Twój Oskar

&&&
Człowieku Dobry, przeczytaj koniecznie [URL]http://www.psy.pl/archiwum-miesiecznika/art1735,na-sztucznej-lapie.html[/URL]

Edited by keakea
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...