Jump to content
Dogomania

Waszkowe sznupy - sznupoza zaawansowana nieuleczalna - szukamy domów dla Sznaucerów w Potrzebie!!


Recommended Posts

Aaaaa jamniczek, może dlatego nie skojarzyłam.Coraz więcej psów jest dotkniętych ta choroba :(

 

 

ja obstawiam, że zwiększyła się liczba celnych diagnoz - wcześniej psy do smierci były leczone na wątrobę, tarczycę, itp a nie diagnozowano przyczyny - ja np myslę, że boluś mój miał Cushinga - ale nikt wtedy tego nie diagnozował i nie leczył u nas :/ 

Link to comment
Share on other sites

do wetowego labu mają posłać

 

Tuzinek jest biedaczek taki ... smutasek, w swoim świecie żyje, domku mu trzeba bo on się nie czuje dobrze wśród psów, widać, że się trochę boi, a nikt go nie chce - ma Cushinga :(

 

 

to dobrze :)

 

 

Nie dobrze :( Straszliwie mi go szkoda :(

Link to comment
Share on other sites

Diana wariatka piłeczkowa - to jest spacer bez piłki - przez jakieś 15 minut ona i tak próbuje mnie przekonać żebym jej rzuciła i te oczka rozbiegane piłki wypatrują :o

https://youtu.be/qF1o0EZEe0Q

 

i Teodor... oj mam z nim kłopot - tzn mnie to nie przeszkadza, ale pewnie potencjalni adoptujący nie będą zainteresowani psem, który łazi w kółko - biedak on musiał mieć niefajne życie w jakiejś klatce i takie zachowania stereotypowe sobie wykształcił dla rozładowania napięcia/energii; kochany pies z niego, szukam sposobów - dużo chodzimy, nie zamykam go w kojcu (zresztą nigdy psów nie zamykam w nim tylko biegaja luzem po wybiegu, a tam idą same odpocząć), ale dziś spróbowałam co będzie no i chodził w kółko tak jak widać na filmiku, potem poszliśmy na spacer i po spacerze dałam go znowu do kojca i tam mu dałam do mamlania ucho (musi być zamknięty jak dostają gryzaki bo gryzie Dianę) i z tym uchem spokojnie sobie leżał i mamlał, potem też jakiś czas odpoczywał jeszcze bez łażenia - więc nie jest z nim aż tak źle, ale bardzo wolno przybiera na wadze - na szczęście wreszcie zaczał przybierać bo na początku było kiepsko z tym

 

w kojcu

https://youtu.be/IQmLeEvJGd4

 

a tak robi jak podchodzę do wybiegu

https://youtu.be/oZXZtdWugWU

 

jak idę z jedzeniem to gania wokół kojca aż już tam rowek wydeptał :o  o tym, że żył w zamknięciu świadczy też to, ze załatwia się gdziekolwiek - przeważnie blisko kojca i nie przeszkadza mu chodzenie po tym :/ wszystkie psy szybko łapały że kupę najlepiej robić na spacerach - on jakoś nie może się nauczyć, a to wszystko przez ludzi, którzy mu dzieciństwo podłe zafundowali :(

Link to comment
Share on other sites

Monika zdycham z zachwytu nad siad i pies robi. U nas też wiedzą ale tak ładnie nie robią .. A inka jak ma zrobić na dworze na spacerze to jest chora..
Ej ale z teosiem jest dużo lepiej z tym chłodzeniem w kółko. Teraz na filmiku robi dwa kółka wyprostowanie, popatrzrnie , pójście w drugą stronę i od nowa kolka. Zobacz sobie swój filmik z początków jak do Ciebie trafił, na nim ciągle kolka robił. Bez przerwy !

Link to comment
Share on other sites

Teodor może mieć nerwicę.

 

no stereotypia to nerwica zdaje się... kij tam jak to fachowo się nazywa, ale coś takiego... za to dziś biegał bez smyczy - jest świetny! bardzo się pilnuje, posłuszny i szybko się uczy, jak tylko uda się opanować te jego emocje i nerwy to będzie cud pies

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Uda się opanować te jego nerwiny tylko na to trzeba czasu.

 

Kiedy Vikuni wyniki badań ?

 

z moczu mają być pewnie koło czwartku, ale we wtorek jedziemy jeszcze do jednego weta na USG i rozszerzoną morfologię

 

Malawaszko, pamietasz Fuksa? Mam link do jego watku ale jest pusty :(? Moze wiesz gdzie go odnalesc. U Kredki jest Link i zdjecie...

 

pamiętam :) ale wątku nie odnajdę - nan owym dogo nic niedziała

Link to comment
Share on other sites

Danusia z Berylkiem :)

[attachment=15785:_MG_0313.JPG]

 

Vikulinka bidulinka

[attachment=15786:_MG_0322.JPG]

 

Monika powiedziała, że jak na fb wkleję to mnie zablokuje. Tutaj jej się nie uda :P

Czarno widzę ;)

[attachment=15787:_MG_0372.JPG]

Link to comment
Share on other sites

ale jesteś PODŁA!! jakbym to widziałam zanim wyjechałam z domu to bym po Ciebie nie wstąpiła!!!

 

FOCH! jak stąd na księżyc! 

 

 

a z Viki dzisiaj jest źle :( wczoraj była normalna jak na nią, a dziś wstała rano na chwilę, załatwiła się i poszła spać - i tak śpi do teraz... wróciłam własnie od weta - w USG organy piękne, w pęcherzu kamień, ale on nie jest powodem tego stanu dzisiejszego; anemia się zmniejszyła od czwartku :o co jest mega dziwne... czekamy na wyniki badania luminalu czy jej się nie skumulowało coś... malutka moja całą wizytę jak kukiełka - jedynie przy pobieraniu krwi powalczyła trochę, ale i tak jak na nią to niewiele... załamka znowu - pobyło chwilę dobrze i już znowu

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście że jestem podła. Znasz mnie tyle lat i nie wiedziałaś?  :P

Nie kryguj się już tak ;) A swoją drogą to nie Ty jesteś pępkiem świata na tych fotach  hahahaha

 

 

Vikulina rzeczywiscie dzisiaj kukiełka :(  Nic jej się nie poprawiło po zastrzyku? Nie ożywiła sie ani troszkę? Bo tak sobie myślę, czy zapowiedź burzy nie ma tutaj znaczenia. Ona jednak jest bardziej wrazliwa na pogodę niż reszta psów.  Na razie nie martw się. Jutro zobaczysz  jak będzie się czuła. 

Słodzizna kochana :(

Link to comment
Share on other sites

nie wiem czy jej się poprawiło czy nie - śpi teraz - postawiłam ja na łapki na siłę i wetknęłam dzióbek do miski z wodą to napiła się, na leżąco jej dałam jeść to zjadła jak to ona - choćby nie wiem jak chora była to apetyt jest zawsze, potem zrobiła dwa siki i śpi dalej... 

 

na wyniki luminalu czeka się kilka dni to ich jutro nie będzie... ale będzie reszta morfo i biochemii

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...