Jump to content
Dogomania

Dolly , starsza Pudlica z wyrokiem :(:( (nowotwór złośliwy ) . Dolly za TM ...


Tymonka

Recommended Posts

[quote name='Anja2201']Dolly odpukać bardzo dobrze reaguje na encorton , węzły szyjne cały czas duże i tu pewnie już nic się nie zmieni , ale guz na udzie troszkę się wchłonął . Czasem Dolly ciężko oddycha , ale jak na razie nie jest to uciążliwe dla niej i nie zdarza się często .[/QUOTE]

Trzymaj się sunieczko dzielnie, oby tak dalej! obie się mocno trzymajcie! :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 337
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Anja2201']Dolly odpukać bardzo dobrze reaguje na encorton , węzły szyjne cały czas duże i tu pewnie już nic się nie zmieni , ale guz na udzie troszkę się wchłonął . Czasem Dolly ciężko oddycha , ale jak na razie nie jest to uciążliwe dla niej i nie zdarza się często .[/QUOTE]
Oj maleńka oby jak najdłużej taki stan się utrzymał...
Trzymajcie się obie!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ulvhedinn']Przepraszam, jeśli nie doczytałam, ale czy była konsultacja z onkologiem? Nie ma możliwości zastosowania chemii? U Mili "urwałyśmy" dzięki chemii sporo czasu (zresztą nie rak ją w końcu pokonał, tylko słabe bernardyńskie serce).[/QUOTE]

[quote name='Anja2201']Wróciłyśmy właśnie z Łodzi , biopsji nie było , nie ma po co robić , bo nie ma żadnych wątpliwości , że to chłoniak złośliwy :( Oglądało Dolly 4 lekarzy w tym jeden specjalizujący się w nowotworach , żaden nie miał najmniejszych wątpliwości , choroba jest mocno zaawansowana . Lekarze dają Dolly dwa miesiące , a może i mniej . :(

Dolly zostaje u mnie na BDT , nie szukamy ani innego DT ani DS , chciałam tylko prosić o dalszą pomoc w kupnie leków (encorton który ma złagodzić chorobę i osłona na żołądek ) i karmy , chciała bym Dolly kupić jakieś pyszne puszki , bo moczone suche jej nie smakuje , je bo musi , a teraz należy jej się to co najlepsze . Za dzisiejszą wizytę nic nie zapłaciłam , koszty to tylko paliwo .[/QUOTE]
....................................

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ulvhedinn']No własnie temu pytam, czy wogóle była rozważana opcja chemii, czy weci ją odrzucili, bo cośtam. Mi tez miała chłoniaka, też złośliwego.[/QUOTE]

i nasi wecie (Tomaszowscy ) i weci z Łodzi u których konsultowana była Dolly odradzają chemię , nowotwór jest zbyt zaawansowany ,a oraganizm zbyt słaby , dolly to cień psa , waży 6 kg , powinna z 10 kg przynajmniej , do tego dochodzi wiek dość zaawansowany . Weci twierdzą ,że przy jej stanie chemia tylko ją wycieńczy ,a przedłuży jej życie może o miesiąc .

Link to comment
Share on other sites

nowe zdjęcia Dolci , na razie link , później przekopiuję
[URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/145715-Klusek-Tymek-Kiara-i-Ufa-moje-dzieciaki-%29?p=19410536#post19410536"]http://www.dogomania.pl/forum/threads/145715-Klusek-Tymek-Kiara-i-Ufa-moje-dzieciaki-%29?p=19410536#post19410536[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anula']Po encortonie zazwyczaj ciało jest takie nalane ale to tak jest.Wydaje się,że pies przytył ale to jest tak jakby opuchlizna.Piszę o tym Aniu abyś się nie przeraziła,że Dolly puchnie.[/QUOTE]

Wiem, wet uprzedzał , że dziwne rzeczy mogą się dziać , odpukać jedynym skutkiem ubocznym jak na razie jest częste posikiwanie , tzn często w nocy nie wytrzymuje , a wcześniej przez 3 tygodnie się to nie zdarzało .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anula']Po encortonie zazwyczaj ciało jest takie nalane ale to tak jest.Wydaje się,że pies przytył ale to jest tak jakby opuchlizna.Piszę o tym Aniu abyś się nie przeraziła,że Dolly puchnie.[/QUOTE]

by pies nie "puchł" zwykle wet przepisuje furosemid (o ile dobrze pamiętam) który jest moczopędny.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='agaga21']by pies nie "puchł" zwykle wet przepisuje furosemid (o ile dobrze pamiętam) który jest moczopędny.[/QUOTE]

Dokładnie furosemid jest moczopędny , stosuje się go przy zatrzymaniu płynów w organizmie i działa bardzo dobrze , z regóły pies po podaniu tabletki nie jest w stanie wytrzymać dłużej niż pół godziny bez sikania , na szczęście u dolli nie jest to potrzebne . Encorton też ma właściwości moczopędne jak chyba każdy steryd .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='__Lara']Co jej odbiło? :o[/QUOTE]

Coraz częściej jej się zdarza , a siku jest po każdej nocy :( Myślę ,że to efekt sterydu .Tylko wcześniej kupy chowała , robiła , albo pod stołem , albo właziła za pufy , z dwojga złego wolę pod nogami bo szukać nie muszę .

Link to comment
Share on other sites

Mój stareńki Peciu zaczął sikać na balkonie. Kupę robi w pokoju (zazwyczaj na dworze, ale coraz częściej mu się zdarza), a na siku wychodzi na balkon, bo ładnie spływa do sąsiadki i nie ma problemu. Słabo to sobie wykombinował, ale skubany główkuje ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anja2201']Coraz częściej jej się zdarza , a siku jest po każdej nocy :( Myślę ,że to efekt sterydu .Tylko wcześniej kupy chowała , robiła , albo pod stołem , albo właziła za pufy , z dwojga złego wolę pod nogami bo szukać nie muszę .[/QUOTE]

To też prawda.... :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...