Jump to content
Dogomania

Oskar, Kruch, Kruszyna znalazł swoje szczęście w Berlinie :)


kacha_wawa

Recommended Posts

Bouvier to to nie jest faktycznie..

albo SO albo CTR..ale uwioerzcie mi ,ze cieżko mi to stwierdzic...

Fusica ma racje z wymiarami ,ze beda zakłamane i sporo odbiegac od normy bo piesio zabiedzony-gnaty na wierzchu.. no chyba ,że wielkość nosa, glowy, wzrost...?? to prosze o info.. niestety wczoraj nie udało sie zorganizowac aparatu.. ale moze dziś w ciągu dnia TZ podjedzie w godzinach pracy z kims kto ma aparat porobia mu Fotki, wyspaceruja , wiec jest szansa ,ze do 16,.00 foty beda..

zapraszam dzis ciotki na odwiedzanie , strzyzenie.. fotografowanie i co tam chcecie od KRucha jeszcze..;-))

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

aha..... folii jak nie było tak nima...;-(((( chyba że sie rozdrobniła jakoś.. przedziubuje jego kupy kompleksowo..i nic.. w sobote chyba pojade z nim do mojej wetkizaufanej.. i ma potworne gluty w oczach.. kupilam dzis swietlik bede mu przemywac ..poki co ..

aha i jeszce jedno co mnie niepokoi.. po kazdym napiciu sie wody.. pies ma odruch kasłania , krztuszenia.. albo bardziej .. tak jak by mu kość staneła w gardle.. dławienia.. po KAZDYM JEDNYM NAPICIU WODY.. Daje mu wode taka letnia.. nie zimna.. MAcie jakis pomysl .. coo to możebyc..??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dorothy']robiłyście testy na tolerancje innych psow i ew kotow?[/quote]


zero agresjiii do psów .. zarówno do samców jak i suk.. do wszystkich macha ogonem..(kikutem) a co do kotów to niewiem niestety jescze.. ale obstawiam ,ze je poprostu oleje.. tak jak wogóle nie wykazuje zainteresowania małymi pimpkami..

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Moim zdaniem jeśli to jest starszy pies, to raczej nie bouvier. Większość jest bardziej pieprz i sól, rzadko spotyka się czarne. Do tego wydaje mi się, że są trochę mniejsze. Ale na bouvierach, to się za bardzo nie znam. Jeśli ten pies przy wychudzeniu waży 43 kg, to jak się go odkarmi, to będzie przybędzie mu min. 10 kg, a może nawet więcej.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Mój CTR ma w kłębie ok. 72-73 cm i waży ok. 47 kg i jest bardzo szczupły. Taka waga utrzymywana jest celowo z powodu dysplazji. [/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Sznaucera z CTR-em bardzo łatwo pomylić. Odpowiednim strzyżeniem możemy mieć albo Sznaucera, albo CTRa. :lol: Tu trzeba już znawcy, żeby je odróżnić.[/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Ja stawiam na Sznaucera lub CTRa.[/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Do tego opis zachowania psa, to wypisz wymaluj mój Graf. Pokojowo nastawiony do wszystkich stworzeń, wszystko można z nim zrobić. Nawet za bardzo się nie odgryza jak inny pies się na niego rzuca. I ściąga wszystko co jest w zasięgu jego pyska :lol:.[/SIZE][/FONT]


[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Zaraz wrzucę dla porównania kilka zdjęć mojego ruska. Nie jest tak pięknie ostrzyżony, jak te już zaprezentowane więc może łatwiej będzie potwierdzić/wykluczyć przynależność do rasy.[/SIZE][/FONT]


[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Dobrze byłoby też zawiadomić Paluch. Są na forum chyba osoby, które często tam bywają więc mogłyby wywiesić ogłoszenie i sprawdzić, czy ktoś nie zgłasza, że szuka takiego psa.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Można by też zgłosić do lecznic nie tylko wołomińskich. Np. w Elwecie (dość duża klinika) dr Grzegorz Kurski ma sentyment do CTR-ów.[/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]I jest jeszcze jedna rasa, którą należy wziąć pod uwagę – briard. Tylko nie wiem czy im się cięło ogony.[/SIZE][/FONT]


[COLOR=black][quote name='Fusica']Elu ja w sprawie strzyżenia naszego Elfa... Strasznie dużo taka przyjemnośc kosztuje... 150 złotych... To kupa forsy... 5 dni w hotelu...[/quote][/COLOR][quote name='Fusica']
[COLOR=black]Nie wiem, może same sobie poradzimy ???[/COLOR][/quote]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3][SIZE=4]Ponieważ posiadam CTRa więc posiadam również maszynkę do jego strzyżenia więc mogę kawalerowi zapewnić obsługę ”pseudo fryzjerską”. Bo talentu za grosz nie posiadam.:oops:[/SIZE] [/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Może się okaże, że on ma tatuaż w pachwinie. Ucho ma pewnie też zarośnięte od wew. I po ogoleniu może coś uda się wypatrzeć.[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malawaszka']dałam go na [URL="http://www.czarnyterier.eu"]www.czarnyterier.eu[/URL] i poprosiłam o wrzucenie na drugie forum czernyszowe bo mnie się nie udało tam dziś zalogować :angryy::placz:[/quote]

Wrzucam go na [URL="http://www.tchiorny.net"]www.tchiorny.net[/URL].

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malawaszka']dałam go na [URL="http://www.czarnyterier.eu"]www.czarnyterier.eu[/URL] i poprosiłam o wrzucenie na drugie forum czernyszowe bo mnie się nie udało tam dziś zalogować :angryy::placz:[/quote]
Musisz wchodzić przez explorera, bo przez firefox'a nie da się
pozdr Robert

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ludek']
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][SIZE=4]Ponieważ posiadam CTRa więc posiadam również maszynkę do jego strzyżenia więc mogę kawalerowi zapewnić obsługę ”pseudo fryzjerską”. Bo talentu za grosz nie posiadam.:oops:[/SIZE] [/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Może się okaże, że on ma tatuaż w pachwinie. Ucho ma pewnie też zarośnięte od wew. I po ogoleniu może coś uda się wypatrzeć.[/SIZE][/FONT][/quote]
Ludku z nieba nam spadasz :loveu: :loveu: :loveu: :loveu: :loveu:
A moglabyś dzisiaj ???? Tak jal mówiła Ela o 17 gdzieś w centrum byśmy sie umówiły ???? Ty bys obcieła Krucha a ja bym go obfociła....
Plissssssssssss :modla: :modla: :modla:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='elainfo'] w sobote chyba pojade z nim do mojej wetkizaufanej.. i ma potworne gluty w oczach.. kupilam dzis swietlik bede mu przemywac ..poki co ..[/quote]

Te gluty to normalne. Codziennie trzeba przemyć oczka nawet zwykłą wodą, albo herbatką.

[quote name='elainfo']
aha i jeszce jedno co mnie niepokoi.. po kazdym napiciu sie wody.. pies ma odruch kasłania , krztuszenia.. albo bardziej .. tak jak by mu kość staneła w gardle.. dławienia.. po KAZDYM JEDNYM NAPICIU WODY.. Daje mu wode taka letnia.. nie zimna.. MAcie jakis pomysl .. coo to możebyc..??[/quote]

Warto to sprawadzić, ale to niekoniecznie musi coś być.
Graf też często tak ma. Zaobserwowałam, że on często jak pije, to zanurza nos w wodzie. Wtedy ją wciąga i efekt jak opisałaś.


A jeszcze jedno w sobotę jadę do hurtowni zoo. Jeśli potrzebna jest jakaś karma, to mogę kupić. Zawsze to trochę taniej niż w normalnym sklepie. Tylko, że ja bezkasowa jestem.:oops:
Ja swoje psy karmię Britem. Karma Premium, a niedroga worek larga 15 kg - ok.60,00 zł. Przy psie 50 kg starcza na miesiąc.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ludek']




[FONT=Times New Roman][SIZE=3][SIZE=4]Ponieważ posiadam CTRa więc posiadam również maszynkę do jego strzyżenia więc mogę kawalerowi zapewnić obsługę ”pseudo fryzjerską”. Bo talentu za grosz nie posiadam.:oops:[/SIZE] [/SIZE][/FONT]

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Może się okaże, że on ma tatuaż w pachwinie. Ucho ma pewnie też zarośnięte od wew. I po ogoleniu może coś uda się wypatrzeć.[/SIZE][/FONT][/quote]

ojj Ludek byłoby super.. moze sama bys oblookała przy okazjii co to za typ ten nasz KRUCH.. masz czas dzisiaj???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ludek']Te gluty to normalne. Codziennie trzeba przemyć oczka nawet zwykłą wodą, albo herbatką.



Warto to sprawadzić, ale to niekoniecznie musi coś być.
Graf też często tak ma. Zaobserwowałam, że on często jak pije, to zanurza nos w wodzie. Wtedy ją wciąga i efekt jak opisałaś.


A jeszcze jedno w sobotę jadę do hurtowni zoo. Jeśli potrzebna jest jakaś karma, to mogę kupić. Zawsze to trochę taniej niż w normalnym sklepie. Tylko, że ja bezkasowa jestem.:oops:
Ja swoje psy karmię Britem. Karma Premium, a niedroga worek larga 15 kg - ok.60,00 zł. Przy psie 50 kg starcza na miesiąc.[/quote]


hmmm co do karmy to sie zastanawiałam jak go karmic własciwie.. narazie szlismy na łatwizne czyli makaron z jakas pucha - wynik totalnego zabiegania i braku czasu na ugotowanie obiadu dla TZa co dopiero mówić o Kruszku..

ale wczoraj juz zdołalam kupic kuraka i włoszczyzne .. wiec sniadanko dzis wciągnąl jakościowo lepsze.. ..a jak sie oblizywał.. konca nie było..

Sucha karme tez bardzo lubi.. tylko problem w tym ,ze u niego spore braki w uzebieniu.. powycierane ma zeby do dziaseł..jaeden kieł cały ,drugiegio połowa..wiec niewiem czy mu serwowac twarde chrupki .. chyba ,ze namoczone w rosołku..??

Link to comment
Share on other sites

te gluty to mi jednak podejrzanie wyglądaja w tych oczach.. to niejest taki zwyky wyciek z oka.. to sa szare.. galaretowate spore gile w oku..własnie w zasadzie to wjednym oku.. w drugim jest lepiej.. pozatym u niego ten wzrok to tez juz nie taki bystry;-))

ogolnie Kruszek to OAZA SPOKOJU.. pod kazdym wzgledem.. ale lubi szczekac (donosnie..;-) jak sie czegos domaga..
noi szczeka na komende "popros" ;-))

Link to comment
Share on other sites

Karme można rozmoczyć. Ja dopiero przy Grafie przeszłam na suche. Jak wspominam, ten ryżyk w brodzie i na meblach, fuj...:pissed:

Z opisu to wygląda jak nie wycierane oczka, ale zawsze lepiej to skonsultować z wetem.

Możesz teraz rozmawiać? To zadzwonie do Ciebie.

Link to comment
Share on other sites

Ludku, Ludku, ostrzyż nam Krucha kłapoucha.... i pomóż gościa zidentyfikować. Jak będzie taki ładny, odkudlony to prędzej znajdzie domek... A my Ciotki Mafijne, będziemy się do ciebie modlić i wychwalać pod niebiosa :multi:

Link to comment
Share on other sites

Dogo działa mi jak potłuczone i co chwila mi sie wywala :(.

Jeśli nie uda mi się wejść to tel. do mnie 602-15-25-00.

Ela możesz teraz rozmawiać, to zadzwonię.


Na pieknego to Ty za bardzo nie licz, bo ja mam maszynkę, ale nie umiem strzyc. :lol:

Zapodałam jeszcze na forum CTRa, że potrzebne strzyżenia może ktoś sie podejmie wtedy chłopak bedzie na pewno ładniejszy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ludek']Na pieknego to Ty za bardzo nie licz, bo ja mam maszynkę, ale nie umiem strzyc. :lol:

Zapodałam jeszcze na forum CTRa, że potrzebne strzyżenia może ktoś sie podejmie wtedy chłopak bedzie na pewno ładniejszy.[/quote]
Myślę, że każde strzyżenie go upiękni... Teraz wygląda jak "dziad borowy" :evil_lol: A chciałabym uniknąć dokładania do tego ręki, bo jak koleżance kiedyś włosy obciełam, to... prawie popełniła sepuku...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...